Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-tervező programok
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Nov 10, 2005
Lapozás: OK   12 / 30
(#) Shoo hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Hali!

Nekem egy olyan programra lenne szükségem, ami segít kiszámolni, hogy milyen széles legyen a rézsáv a nyákon, hogy elbírja a kapcsolást.
Előre is köszi!
(#) Shoo válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Köszi!
(#) gabiCAD hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
?mit gondoltok a progeCAD Professional 2010 és a CADprofi Electrical 7.21 kombinációjáról? Használható komolyabb projektekhez? Árban különösen megérné a vétele, nem tudom próbálta e már valaki...

ezen az oldalon ha az áttekintésre kattintotok, ott van a progeCAd leírása
(#) Ideiglenes válasza gabiCAD hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Árban nálam még mindig a KiCad a legjobb. Bár vannak konkurrensek:

A jó öreg GeDa
És az ifjú Fritzing
(#) bgsf hozzászólása Szept 8, 2011 /
 
Nem akartam új témát nyitni, ide belefér. Használta már valaki a PCB Artist programot? kipróbáltam vele 6 db IC párhuzamos kötését és megizzasztottam az Autorute funkciót, bár nem bírkózott meg vele teljesen de az eredmény nekem tetszik...
Igaz Win program, de nekem Linux alatt fut.
(#) kameleon2 hozzászólása Okt 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Bár elsődlegesen Eagle-vel kapcsolatos, de más tervező rajzoló programokat is érint: A Finder megbízásából elkészítem a relé elemkönyvtárukat Eagle-hez. Ezzel kapcsolatban van valakinek kívánsága? Esetleg más tervező, rajzoló programban van-e szükség ilyen típusú elemkönyvtárra? A termékek főként PCB mount relék. Van-e igény egy kisebb fórumra, ahol elmondanátok az ezzel kapcsolatos kívánságokat? 2D, 3D stb infók?
(#) gulasoft válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Ha megcsinálod a 3d-t is az teljesen jó.
(#) kameleon2 válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Szeretném, csak megakadtam pár dologban, ugyanis az Eagle-el kétféle 3D-t tudok csinálni. Az egyik az Eagle3D -ez már úgy ahogyan működik, csak vannak fehér foltok az elemkönyvtárat illetően, illetve a Google sketchup és Eagle házasságából születő EagleUP - utóbbihoz könnyebben tudnék 3D modelleket generálni, mint povray alatt, viszont a végeredmény ugyanúgy berakható povray alá.
(#) mrobi hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Sziasztok. Nyáktervező programot keresek. A kritériumok a következők: jogtiszta legyen. Tehát lehetőleg ingyenes. A nyák mérete ne legyen lekorlátozva. A kötések, alkatrészek száma ne legyen lekorlátozva. Tudjon menteni. Remélem tudtok valamilyent ajánlani.
(#) kaqkk válasza mrobi hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Sprint layout5
(#) blackdog válasza mrobi hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
[off]
És működjön Linux-on, Windows-on stb...
Ellenőrizze kapcsolásirajz alapján, hogy minden jó-e ...
Sőt kapcsolási rajz alapján működjön az auto route...

Bocs, de én is szeretnék Mercit ingyen.

SprintLayout kb. 10e Ft. Ha ez neked sok akkor írj magadnak egy progit
(#) mrobi válasza blackdog hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Windows-osra lenne szükségem. Nem kell hogy kapcsolási rajz alapján működjön az auto route. Sőt kapcsolási rajz rajzolási lehetőség se kell. Csak nyáktervező. Egy versenyre kellene ezért nem szeretnék rá költeni.

Kaqkk: Sajnos a demo verzióban nem lehet menteni.
(#) blackdog válasza mrobi hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
SprintLayout and Torrent ???
De megint egy gonosz kérdés: Ha versenyre kell akkor miért nem ismered a lehetőségeket?
(#) mrobi válasza blackdog hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Az a baj hogy jogtiszta program kell.
(#) blackdog válasza mrobi hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Én nem sajnáltam azt a kb. 10e forintot.
És továbbra sem értelek!
Ha versenyre készülsz akkor véleményem szerint komolyan gondolod az elektonikát és a tervezést.
Vagyis később is bőven hasznát veszed.
Ha nem komoly akkor minek a verseny? Miért?
(#) mrobi válasza blackdog hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Van nyáktervezéshez bevált programom (eagle). Csak sajnos nem felel meg a kritériumoknak. Ezért keresek olyat amelyik megfelelne.
(#) blackdog válasza mrobi hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
[off]
Ne haragudj, de erre nem tudok mit mondani.
Talán csak annyit, hogy: Cél szentesíti az eszközt!
Ha komoly a dolog és ki kötségvest van ami köt akkor SprintLayout.
Az Eagle nem éppen 'olcsó'.
(#) Alkotó hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Másik témából ide írom a gondolatom.
Többféle szempont-rendeszer szerint is lehet elemezgetni a nyáktervezésre használható programokat.
Az Eaglet sokan használják, van aki szereti, van aki kevésbé (a kapcsolási rajz külleme -ami a működést egyáltalán nem befolyásolja-, rémesen csúnya és jellegtelen).
Az én egyéni látásmódom szerint, a komplexitás, amit éppen az ilyen programok legfontosabb erényének tekintenek, egyben olyan hátrány is, ami kizárja a "művészi alkotást". Eltünteti az embert a folyamatból. Egy szimpla rajzoló program, sokkal kevesebbet tud minden szempontból, de ezért cserébe mentes minden korlátozástól. Csak a józan ész, és az egyén tehetsége szab határt a produktum milyenségének.
Hangtechnikai kapcsolások paneljeihez nagyon nehéz fejlett programmal jó eredményre jutni, viszont valamilyen összetett logikai áramkörnél, verhetetlen lehet az ilyenek alkalmazása.
Valószínűleg nem véletlenül használnak elég sokan SprintLayout-ot és szintén sokan Eagle-t.
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Az imént próbáltam a DipTrace nevű tervező programot. Huh! Figyelemre méltó. Úgy tűnik egyszerű kezelés mellet szépen teljesít. Még Forgatom egy kicsit. Sajna a könyvtárkezelése nem nagyon fejlett. Egy 555-öst nem találtam meg pedig több mint 100 ezer alkatrészt tartalmaz.
(#) bgsf válasza mrobi hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
PCB Artist
Én ezt használom mostanság. Win program és ingyenes jogtiszta.Letöltés innen...
(#) Ideiglenes válasza mrobi hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Ha ingyenes és többfajta operációs rendszeren működő program kell, akkor egyértelműen KiCAD.
Innen tölthető le, teljesen ingyenes.

Emellett hivatkozok egy korábbi hozzászólásomra, mert túl sokat nem kellett visszanézni:
A szabad programok választéka ( ezek ingyenesek ).
(#) mrobi válasza bgsf hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Köszi. Kipróbáltam. Nekem tetszik. Viszonylag egyszerű kezelni. Valószínűleg ezzel a programmal indulok a versenyre.
(#) mrobi válasza Ideiglenes hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Köszi. A képeket elnézve eléggé bizalomgerjesztő. Letöltöm és kipróbálom.
(#) thedespot0 hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Melyikkel lehet pdf-be menteni a rajzokat?
(#) Norberto válasza thedespot0 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Bármelyikkel, amelyik nyomtatni képes egy átlagos nyomtatóra.

Ugyanis van többféle PDF-létrehozó program, amelyek nyomtatóként álcázzák magukat telepítés után, szóval gyakorlatilag fájlba nyomtatás történik.
(#) vtsoftware válasza thedespot0 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Figyelmedbe ajánlom ezt a progit:
Bővebben: Link

Ez feltelepít egy nyomtatót a gépedre, amire bármilyen programból tudz küldeni nyomtatandót.
Annyi a különbség hogy nem papírra nyomtat hanem PDF-be amit a "nyomtatás" végén el kell mentened a gépre...
(#) bgsf válasza mrobi hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Nincs mit! Amúgy jó kis program, nekem meg van a KiCad linux verziója is, az bonyolultabb. Ez gyorsan használható, átlátható, és elég szép nyákot készít az autorute funkcióval is! De ha szép nyákot akarok akkor a SprintLayout-ot használom. Amúgy mindegyik Win program fut nekem a Linux alatt és elég gyorsan ahoz hogy normálisan lehessen vele dolgozni.
(#) reloop válasza elektromos hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Szia! Nem írod mit találtál
(#) elektromos válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Szia!
Külön topikot szerettem volna neki, mert itt össze vissza mindenről írnak, de a moderátor ide tette átt. A fő címben szerepelt a program neve. No mindegy, majd ha valaki válaszol olvasgathatom az engem nem érdeklő beírásokat is. A program neve: DesignSpark
Következő: »»   12 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem