Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 575
(#) toro válasza kulináris hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Ha a ventillátor tekercsig van "villany" (gondolom fázis-nulla 230V), akkor megszakadt a tekercse.
Sok sikert - várom, hogy mi a megoldás!
(#) dropkick hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok!

A semia C 24-es kazán meghibásodhat, ha termosztát nélkül használom?
(#) toro válasza dropkick hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Szia!
Miért hibásodna meg! A kazán kezelő lapján lévő - radiátor piktogrammal ellátott - forgatógombbal állítható a kazán hőmérséklete. Kényelmi szempont a szobatermosztát.
(#) dropkick válasza toro hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Ez megnyugtató. Azért kérdeztem mert úgy néz ki termosztát csere lesz. Tegnap levettem kikapcsolt állapotban a termosztátot ( Exa. E7), de nem érkezett meg az új és visszaraktam. Ezután már nem akart modulálni, csak úgy működött ha a kézi tekerővel állítottam be a fűtő víz hőmérsékletét. A vezérlés működik. Egyre inkább beigazolódni látszik, hogy nem 100-as a termosztát. Köszönöm, hogy már korán reggel is válaszoltál Egyszerűen nem hagy nyugodni, ha valami nem megfelelően működik.
(#) toro válasza dropkick hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Ok, sok sikert. További szép napot:
(#) Kiriha hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Baxi Luna 240 i-nk. Nem állít elő melegvizet, a szerelő szerint panelhibás és azt ajánlotta, hogy vegyünk újat.
Nem tudjátok, van-e esetleg más mód ezen hiba kijavítására? A teljes csere elég radikálisnak tűnik

Köszönöm előre is a segítséget
(#) Quanto válasza toro hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Őszintén fogalmam sincs, mert nem én voltam itthon.
Azt mondta, hogy a szobtermosztátot nem kell rákötni mert a saját termosztátjáról megy.( ami szerintem a fűtővíz hőmérsékletet állítja csak.)
(#) toro válasza Kiriha hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Ha fűtésed van, akkor ez nem panel probléma!
(#) toro válasza Quanto hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
A szoba termosztát általában kényelmi szempont miatt van felszerelve a kommersz kazánokhoz.
Az időjárásfüggő szabályozáshoz viszont elengedhetetlen a vissza csatolás miatt.
(#) Quanto válasza Quanto hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
A melegvíz áramláskapcsolójáról húzta le a sarut.
(#) toro válasza Quanto hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Lehúzta vagy rövidzárat csinált vele. Nem mindegy!
(#) sferi22 válasza Kiriha hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Én új vagyok és laikus, de mikor nekem ilyen problémám volt ( sajnos nem is egyszer ) , egy relét kellett cserélni kb.: 4000.-Ft anyagárban. 10 év alatt a 3. relé van benne ( Ocean BAXI 240 FI )
(#) sferi22 hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Sziasztok !

Az én problémám Ocean BAXI 240 FI kombi készülékkel van.
Ha a fűtés bekapcsol, kb. fél perc múlva le is áll. Sajnos a meleg víz is csak pár percig folyik azután az is leáll. Valószínűleg túlmelegszik a rendszer, mert iszonyú forróak a csövek egy kivételével, és ez a fűtés elmenő ága, amin a radiátorokhoz menne a meleg víz. A keringtető úgy néz ki ( legalább is úgy hallani ) rendesen működik. A tapasztalatom az, hogy ha a fűtés bekapcsol, akkor is a meleg vízcsövön szeretne távozni a víz ( mert az forrósodik ) és nem a radiátorok felé. ( alaplap tavasszal cserélve ).

Köszönöm az ötleteket !
(#) norbip hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Sziasztok,

nekem olyan gondom lenne, hogy a Beretta Ciao kazánom nem indul el. Szikrázik, de nem gyullad be. Gázt sem enged oda. Visszaolvastam itt sok oldalt, láttam, hogy tisztítsam meg az ionikus elektródát, fordítsam meg a villásdugót, de ha egyszer gáz sem jut az elektródához... Szerelők mondták, hogy panelhiba, de vettem egy másik kazánt és annak a paneljével is ugyan ez van. Persze lehet, hogy az is rossz, de most már kipróbálnék mást is. Van ötletetek?
Köszi!
Norbi
(#) toro válasza norbip hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Kéményes vagy turbó?
(#) toro válasza sferi22 hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Eldugult a hőcserélő.
(#) norbip válasza toro hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
kéményes
(#) norbip válasza norbip hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
ja és ma elvittem a paneleket egy elektroműszerészhez, átnézte őket, de nem talált semmi hibát.
Lehet dugulás a rendszerben? Azt hol tudom ellenőrízni? Vagy mágnesszelep?
(#) toro válasza norbip hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
A deflektor (huzatrásegítő) bal oldali részén van egy füstgáz visszaáramlás érzékelő. Azon keresztül kap a gázszelep feszültséget.
A Beretta Ciao-ban az ionikus-gyújtó elektróda egy.
(#) norbip válasza toro hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
ez a füstgáz visszaáramlás érzékelő a füstgáztermosztát (használati útmutató nevezi így)? Igaz ez a jobb oldalon van. Vagy mi az a deflektor? Hogy néz ki? És miért lényeg hogy azon keresztül kap feszültséget? Mit ellenőrízzek rajta?
(#) Gyu válasza norbip hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Helló!
Ha kikapcsolod, majd utána be, akkor egyből dob hibát, vagy csak a sikertelen begyújtás után?
(#) norbip válasza Gyu hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
csak a sikertelen gyújtás után
(#) Gyu válasza norbip hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
A panelja így néz ki, mint a képen a mit mellékeltem?
Ha igen, akkor valahogy meg kéne nézni, hogy meghúz e az a narancssárga relé a panel közepe táján,amikor megnyitod a meleg vizet, esetleg megmérni, hogy mennyi feszültséget kap a tekercse olyankor(24-28V-ot kellene mérni rajta).
Mérés közben vigyázni kell, mert fél centivel arrébb ott a 230 Volt!

rHPIM4005.jpg
    
(#) norbip válasza Gyu hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
hasonló, de nem pont ilyen. A másik kazáné ilyen, amit azért vettem, hogy a kettőből legyen egy jó. De csak annyi az eltérés, hogy a jobb alsó sarkán van még egy csati, amiben van egy dugó és abban van egy vezeték, de mindkettő ugyanabba a dugóba megy. Valamelyik relét kiszedte az elektroműszerész és rendben találta, igaz nem volt feszültség alatt.
(#) norbip válasza norbip hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
úgy értem a vezeték mindkét vége megy ugyanabba a dugóba
(#) Gyu válasza norbip hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
A füstgáz visszaáramlás érzékelős dologhoz annyit fűznék hozzá, hogy ha az lenne rossz, akkor bekapcsolás után egyből hibát dobna.
Igazából az a relé amiről beszéltem, az kapcsolja a gáz szelepet, ezért lenne érdekes hogy kapcsol e vagy sem, ha igen, akkor lehet, hogy a gáz szelep tekercse szakadt.
Egyébként nem vagyok kazán szerelő, csak nekem is ilyen van és a nyáron volt vele olyan problémám, hogy nem nyitott meg a gáz szelep, mint neked.Én kicseréltem azt a relét meg a védő diódáját és azóta is működik.
(#) norbip válasza Gyu hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
most volt itt a szerelő, cserélni akarta az elektronikát. mondtam felesleges, tegnap megtettem, ugyanaz. Mondtam neki mágnesszelepet cserélje ki, hátha. És már melegek a radiátorok.
Köszönöm a tippeket.
Most van egy eladó elektronikám a Beretta Ciaohoz, ha bárkit érdekelne... vagyis egy komplett kazánom is, mágnesszelep nélkül.
(#) apoca68 hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Újra itt vagyok a San. Duval Renova Star szépségemmel. Már kicseréltük a tágulási tartályt, kicseréltük a biztonsági szelepet, de még mindig csepeg alul a csövön a víz. A mostani gondunk, hogy amikor megy a fűtés, többször - még az is előfordul, hogy egy percen belül háromszor is- leáll, majd robbanásszerűen folytatja a fűtést. Mi lehet a baj? valaminek ez az előjele?
(#) toro válasza norbip hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Gratulálok. Sit 845 gázszelep kistekercs megszakadt.
(#) attila1 válasza norbip hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Szia! Tudnál feltenni egy képet a panelodról,ami tartalékban maradt meg?Igaz,az én kazánom egy Baxi eco combi240i,de kitudja...hátha van egyezés a kettő között.
Köszi!
Következő: »»   49 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem