Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós mélynyomó
 
Témaindító: csaadaam, idő: Jan 10, 2007
Lapozás: OK   3 / 5
(#) forma1 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Megpeóbálok kisebb jelet adni neki, de mit jelent az az MCS?
(#) forma1 hozzászólása Okt 27, 2011 /
 
Használati utasítást (legjobb lenne ha magyar lenne, de angol is jó) tudtok hozzá? Mac audioa mac compact 220. Elektrotanyán találtam, de egyszerűen nem tudom letölteni, nem találom a k***** letöltési linket. (hogy lehet ennyire felhasználóbaráttalan oldalt összehozni...)
Ezeket kéne letöltenem: Bővebben: Link
Bővebben: Link

De ha valakinek magyarul is megvan az még jobb lenne

Köszi!
(#) Kovidivi válasza forma1 hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Ott van, hogy GET manual. Úgy néz ki, mint egy google-s hirdetés, de nem az!
(#) forma1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Köszi szépen! Nekem az ilyen hirdetésszerű dolgot teljesen átugorja a szemem, soha nem vettem volna észre, teljesen immunis vagyok mér az ilyenekre
(#) forma1 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Sajnos nem oldódott metg a probléma, kipróbáltam csak nagyon de nagyon halkan hajlandó szólni, egy kicsit is hangosítva egyből lekapcsol a védelem és villan egyet a piros lámpa, majd visszakapcsol pár másodperc után. Volt már javítgatva úgy nléz ki, és úgy került hozzám hogy ez a baja. Mi lehet a baja? 4 tranyóról levettem a hűtőbordát (egy a négyen, pontosabban egy lemez ami elvezetné a hűt a külső fém búrkolatra), és így se melegszik 2 semennyire se, a másik 2 épp hogy lehet érezni. És még van rajt kettő aminek egy hűtőbordája (ami fémlap) van közösen, azokon rajt van azok annyira melegednek kb. amennyire kell. Mi lehet a baja? Hol induljak el?
(#) forma1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
3,3 ohm
(#) forma1 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
...és mielőtt lekapcsolna a védelem olyan hangot ad a hangszóró mintha szétakarna hullani, de lehetetlen szerintem hogy ilyen kis hangerő sok lenne neki, mert oda kell mennem fülelni hogy igazán halljam, persze úgy hogy a fülem szinte a hangszórón van jól szól. De gondolom a 3,3ohm az azt jelenti hogy jó a hangszóró. Esetleg annyire érzékeny lenne arra hogy össze kéne rakni? De nem hiszem igen kis hangerőről beszélünk.
(#) forma1 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Rájöttem hogy valószínüleg azért langyos az a két tranyó mert a oanelen keresztül felmelegírtette az a kettö ami fűt rendesen. Mi lehet a baja? Próbáljam meg a 10A-es orosz akksitöltővel? Igaz csak 2,5A-es tápról táplálom, tudom hogy több kéne, de nem vesz fel így se 1 ampernél többet.
(#) forma1 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
na? Mit csináljak vele? Ha nincs rádugva a hangszóró akkor nem kapcsol le, de ha rádugom kis terhellést is nagynagy érzi, és kikapcsol
(#) Robi85 válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Próbáld ki egy másik 4 Ohmos hangszóróval.
(#) forma1 válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Teljesen ugyanazt csinálja, tehát nem a hangszóró a rossz szerencsére.
Itt a kapcs.rajza ha segítene valakinek: Bővebben: Link
(#) reloop válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Jó bonyolult. C117/118-on van valami elfogadható tápfeszültség? Az R155 0,1/5W valami figyelő ellenállás lenne az erősítő kimenetén, a tényleges értéke 0,1 ohm ?
A végfokról még rajz sincsen, nem túl biztató
Szerk.: IC -s a végfok?
(#) forma1 válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Mindkettőn 47V van, azt hogy IC-e nem tudom, majd teszek fel képeket, annyi biztos hogy D osztályú
(#) reloop válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Az R155-öt ki tudod mérni?
A végfok akkor érdekes,ha van hozzá dokumentáció.
Akku töltőről ne tápláld!
(#) forma1 válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
0,98k kiforrasztás nélkül. (jól mértem ugye, mert a műszor 20K méréshatáron van, akkor azt jelenti hogy annyi kohm?)
(#) reloop válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
A legkisebb méréshatárt válaszd pl.: 200 ohm .
(#) forma1 válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Jaj, véletlenül az R115öt mértem, mindjárt mondom a 155-öt csak még keresem
(#) forma1 válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Nem találom, merre fele van?
(#) reloop válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
A beültetési rajzon a középtől kicsit balra, négyzet alakú. A valóságban gondolom fehér kerámia hasáb.
(#) forma1 válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Azért nem találtam 0,05ohm 200 ohmos méréshatárnál.
Szerk.: Tehát kb. annyi mintha összeérintem a multiméter két vezetékét.
(#) forma1 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Itt vannak a képek
(#) reloop válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Sajnos nem látom át annyira a kapcsolást, hogy további ötleteket adjak.
(#) forma1 válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Hát akkor sajnos úgylátszik nem lesz ebből aktív mélynyomó
Azért köszi szépen a segítséget!
(#) forma1 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Na még annnyit letudtam olvasni hogy az erősítőmudul neve: digital amplifier ds-150, nem tudom hogy ez lehet-e a rossz, vagy a "körítés".
(#) reloop válasza forma1 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Itt helyezz el a problémádra mutató linket.
(#) forma1 válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Elhelyeztem, remélem valahogy meglehet csinálni.
(#) Inhouse válasza forma1 hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Milyen tápról hajtod? Ez a vezeték, ami rajta van, nem fog tudni 20A-t átengedni magán... Mérd meg a 12V-ot, miközben próbálod, ls elkezdi a hülyéskedést!

Üdv
Inhouse
(#) forma1 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Csak 2,5A-es táppal hajtom, majd megpróbálom autóakksiról is, de nem hinném hogy ez lenne a baja mert úgy került hozzám hogy aki adta mondta hogy ez a baja. 11,35V van mielőtt lekapcsol a védelem.
(#) forma1 hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Na megpróbáltam vastagabb vezetékkel, autóakksiról, és ugyan az... Kicsit rakok rá hangot, elkezd recsegni és durr lekacsolja a védelem, felgyullab egyszer a piros led majd visszakapcsolja. Ha teljes hangerőre teszem akkor fél másodpercig amíg nem kapcsol le a védelem szól nagy hangerőn, de azonnal le is kapcsol. Hogy lehetne kitalálni hogy mi a baja???
(#) Lac364 válasza forma1 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Én most javítottam egy autós erősítőt és ugyan ez volt a jelenség .Ott is egy power led jelezte az üzemi álapotott.remote rákapcsolt pirosra vált,inverter feltölt majd zöld.Na most ez nem váltott zöldre csak piros volt .Annyival jobb volt a helyzet hogy itt a mélyládára menő vezeték záródhatott össze mivel a gazdája levette a mély ládáról s került egyet a kocsival.Fúl smd volt az egész de arra rájöttem hogy a végfok nem kap elég tápfeszülcséget.Vagyis sejtettem mivel csak kétszer 15v mértem.Majd enyhén melegedett a fégfok 8 fettje közül kettő,kiforrasztottam volna de sajna már azt nem élte meg az kapcs inverter két fettje.Tehát vettem négy fettet a kapcs átalakítóba kiforrasztottam a két fettet a fégfokból és lám egyből zöldre váltott a power led.Mivel a tápfesz fölment 2x25V-ra.Két fett beforraszt 12voltos izzó sorba köt a 12V tápfeszen indit remote és működött .Ezt csak azért irtam le hátha segít valamelyest.
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem