Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   380 / 843
(#) Tonybacsi válasza bgibgi hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Szia!
Igen...ilyen leírásra gondoltam, köszi.
Tanulságos. Azt sem írták még sehol, hogy ennek a tápnak - ezek szerint, a gyári alkatrészekkel megépítve - úgy 10mA lehet a min. beállítható kimeneti árama.
...és még valami: melyik nyákot használod? (gyári, nem gyári, saját)
(#) Zed válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
A neve: crowbar circuit. /Nagyon találó elnevezés. / Itt a kapcsolása: Crowbar circuit Ez épp triacos. Én tirisztorral építettem ilyet, Zener helyett TL431-et használva. Annak ugyani sokkal "élesebb" a karakterisztikája, pontosabban be lehet állítani a megszólalását.
Itt egy tirisztoros rajz is: Crowbar circuit, tirisztorral
(#) bgibgi válasza Tonybacsi hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Hali!
Alkotó 1.4.2 verziójához készített nyáktervét használtam, saját elkészítésben.
Bár nem kifejezetten ehhez a fórumhoz tartozik, de a táppal kapcsolatos: lézer nyomtatós, rávasalásos módszerrel csináltam, és bár a vezetősávok körvonalai jók voltak, a rézfelületet is megmarta a maratószer (mint utólag rájöttem a toner réteg volt túl vékony a papíron). Ezért az egész nyákot átcíneztem, és azokra a vetősávokra, amiken nagy áram folyik, még egy 1-1,5-es rézdrótot is forrasztottam.
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
SZia!
Köszönöm! Sajnos én csak 11-12V-os változatot találtam eddig, igaz a HEStore-ban még nem néztem. A Supressornál mekkora a tűrés? Milyen értéket kell néznem az adatlapon, ha a 3,3V-ra a karom tenni?
(#) kameleon2 válasza Zed hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a választ, jár a pont
Így - ha jól sejtem - , amikor véletlenül rákeveredik egy nagyobb feszültség - a tirisztor elpatkol? - Nyilván ez a kisebb veszteség - csak a multifuse-ok mintájára keresnék "öngyógyító" megoldást is. A Supressorok alkalmasak erre?
(#) bgibgi hozzászólása Okt 27, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!
Kész a tápom, és gondoltam felteszek néhány képet róla (a vaku kicsit bezavart egyik-másik helyen).
(#) mex válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 27, 2011 / 1
 
Ha beteszel a tirisztor elé egy közönséges biztosítékot, akkor a tirisztor sem fog elpatkolni,és lesz egy "manuális multifuse" jellegű védőáramköröd.
(#) Ghoost válasza bgibgi hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Szep darab, gratula!
A doboz gyari vagy sajat magad altal keszitett. Esetleg vagy egy stancos [lemez lyukaszos] ismerosod?
Mert nem hiszem, hogy a szellozok racsait egyenkent reszelted ki

De SZEP a doboz es a belvilaga is! Legyen sok oromod benne, kivanom/kivanjuk!
(#) Alkotó válasza bgibgi hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Ügyes, gratulálok.
A vezérlés tápjának stabilizátorai melegedtek, azért hűtöd őket? Nálam erre nem volt szükség.
(#) bgibgi válasza Ghoost hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Köszi.
A doboz elő- és hátlapja a saját készítés, amúgy egy gyári műszerdoboz, amit lhanzi-tól sikerült szerezzek.
(#) bgibgi válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Köszi.
Az a furcsa szokásom van, hogy amire lehet hűtőbordát tenni, teszek is (ha kell, ha nem). Így a bordával csak nagyon minimálisan langyosodik, tehát nem lenne feltétlenül szükség rá, de jobb, hogy ott van. Már csak azért is, mert a 2*15 V helyett 2*18-19 V-ra tekerték meg a szekundert, és utólag már nem tudtam mit kezdeni vele.
(#) pjg válasza Ghoost hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
A doboz mint ha Kontabox lenne.
(#) Ghoost válasza pjg hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Sajnos en nem tudom.
Nem szoktam dobozokat nezegetni.
En csinalom/keszitem magam-magamnak
(#) proli007 válasza Ghoost hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Hello!
Lehet, hogy Te csinálod, de attól még Pjg-nek igaza van. Ez valóban annak részeiből készült...
üdv! proli007
(#) Ghoost válasza proli007 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
[OFF]Elnezest kerek, ha megbantottam volna Valakit!!!
Nem volt szandekomban.
Idézet:
„Nem szoktam dobozokat nezegetni”

Arra vonatkozott, hogy nem tudom megitelni a doboz forrasat-keszitojet, igy PJG-vel sem kivantam vitaba szallni.
(#) karesz01 válasza bgibgi hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Szia!Tetszik a tápod!Nekem is folyamatban van ugyanez a verzió.
Ha kész vagyok én jövök!
üdv.
(#) Tonybacsi válasza bgibgi hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Szia!

Bocs a kissé késői reagálásra!
Köszi az infót a nyákról, ami azért volt érdekes számomra, mert a "gyári"-n és "Alkotó" által tervezett nyákon kívül még nem láttam más verziót ami persze nem jelenti azt, hogy ne lenne még.
Azon gondolkoztam, hogy a korábban említett "IC típus függőség" (kicsit hülyén hangzik), összeegyeztethető-e nyák típussal? Magyarul nem tudom - egyáltalán - megépítette-e valaki a "gyári" Elektoros nyákkal ezt a tápot?
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Én megépítettem a 80-as évek vége felé.Tavaly előtt nagyon megtetszett Alkotó fórumtársunk alkotása és újra megépítettem.
Holnap lefotózom az Elektorost mert nem dobtam ki. Az újról egy fotó: Bár ezt már sokan ismerik.

0957 001.jpg
    
(#) magneto válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Szia!
Nagyon jó lett!! A dobozt hogy sikerült ilyen szépre megcsinálnod? (Mivel csináltad a feliratozást?)
(#) Tonybacsi válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Gratulálok a szép munkához!

Ezek szerint kétszer építetted meg ezt az Elektoros tápot, egyszer az eredeti nyákkal, utána meg az "Alkotó"-s nyákkal?
(#) nagy hoho válasza magneto hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Köszönöm. Köbzoli bátyánk iránymutatását kövesd és mindent tudni fogsz.
(#) nagy hoho válasza Tonybacsi hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Köszönöm. Majdnem háromszor építettem meg, mint a képeken látni fogod
(#) Tonybacsi válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Nagyon szép a nyák rajzolata, milyen módszerrel készült?
Az IC-ket cserélted, vagy átraktad az új építésű nyákra, illetve mindkét esetben ugyan úgy működött a táp? (gondolok itt a beállítható legkisebb áramra pl.)
(#) nagy hoho válasza Tonybacsi hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
A nyák gyárilag készült a váci HAGY-ban a 80-as évek második felében az Elektorban leközölt nyákterv alapján.
A hűtőbordás nyák nem lett befejezve mint a kép szemlélteti mert Alkotó fórum társunk átdolgozta ezt a kapcsolást és készített egy kitűnő nyáktervet hozzá. Így az lett megépítve.
(#) Tonybacsi válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Igen...annak idején Ők voltak, meg Pesten a fóti úton a M.E.V. (mi hozzájuk jártunk).
(#) Ghoost válasza Tonybacsi hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Az ilyen fiatal csirkek, mint en is csak nezzunk a roviditesek lattan.
Elarulnatok nekunk hogy a M.E.V illetve a HAGY az mit is takar?
(#) Ghoost válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Koszonom.
Mar talan mi is tudjuk
Csak emlekezzunk ra amikor szoba kerul
(#) padisah hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Üdvözlet!
kérnék szépen egy kis segítséget: hadd ne böngésszek végig 389 topicoldalt. Elmondom, mire lenne szükségem: 0-30 V? 0.01- 5 A labortáp 723-as IC-vel, pl. az Elektor-os, amit itt is írtok, de tirisztoros előszabályzással kiegészítve a kisebb disszipáció miatt. Valaki épített ilyet? Össze van dolgozva ez a két dolog? Elektronikai szakember vagyok, de nagyon régen foglalkoztam tápokkal, nem sok ingerenciám lenne kísérletezni. Van valakinek ilyen tápra, az előszabályzás és a főtáp összedolgozására kidolgozott dokumentációja?

Kösz
(#) padisah hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Természetesen FET-es előszabályzással még jobb lenne. Nem állnék neki tervezgetni, mert a POWER FET-ek kapcsolástechnikáját nem igazán ismerem.
(#) karesz01 hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a labortápom.(Alkotó 1.4.2 verzió)
Minden jól üzemel már csak a dobozolás van hátra.
Csak arra nem tudok rájönni hogy az áramjorlát LEDje miért világít folyamatosan?
Valakinek volt már hasonló tapasztalata?
Üdv karesz01
Következő: »»   380 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem