Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   53 / 294
(#) szakács judit hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
sziasztok! van egy ariston uno24 MFFI turbó kazánom.van amikor működik van amikor nem.a melegvíznél bekapcsol ,van, hogy melegít rendesen, van hogy csak egy pár másodpercig és kigyullad a piros és sárga led is. van amikor semmit nem csinál, olyankor nem jelez hibát a panel, csak egyszterűen nem gyullad be.a szervíznek fizettem egy tizest csak azért mert megmondta, hogy vegyek egy másik kazánt.ma például van meleg vizem,de ha átkapcsol a fűtésre pár másodperc után le áll a láng,de a szivattyú ugyanúgy működik.
(#) Haszuboy válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Lehet, hogy el van koszolódva a hőcserélő?
(#) bucilali hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Megint kínom van a ARISTON GENUS 23 RI kazánommal.
Fűt rendesen, de amikor a kikapcsolás közelébe ér, "cicceg" mint a franc és közben a láng hol kicsire, hol nagyra vált, és ezt csinálja percekig. Aztán leáll normálisan.
Mi lehet a gond?
Köszi a választ és üdv: bucilali
(#) szakács judit hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
akkor ez nem panelhiba? mert a szervíz szerint az és nem gazdaságos a panelcsere. azért mondta hogy vegyek inkább egy Sannier Duval Semia 724 e-t. igen csak miből? de köszi ,legalább tudjunk próbálkozni.
(#) szakács judit hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
köszi Haszuboy! már csak azt mond meg hogy fogjak hozzá. az egyik gázos ki se jön, a másik kettő nem nyúl hozzá.
(#) toro válasza gazszeres hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Ok, Neked is további szép napot!
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Kedves Judit!
A kazánod bitermikus. Ha vissza olvasol, sokat "emlegettük"! Valószínűsíthető, hogy a HMV (használati melegvíz) és a kazán fűtő köre is erősen szennyezett.

Keress egy olyan kollégát, aki hajlandó tisztességes munkát csinálni.
Érdeklődj ismerettségi körödben, kivel érdemes dolgoztatni. Sajnos ebben a szakmában is vannak akik beüzemelni szeretnek és vannak akik javítani is tudnak és hajlandók.
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Hát,azzal megint bevásárolnál.
Speciális alkatrészei vannak. Csak szakszervíz bitosít alkatrészt.
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
köszi szépen! ha tudsz valakit Mezőkövesd környékén szólj! sajnos nem rég költöztünk ide, kevés embert ismerünk.
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Innomax Kft. 3400 Mezőkövesd, Alkotmány u. 4.
Tel.: 49/500-007
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
köszi szépen! remélem sikerrel fogok járni. már azon voltam, hogy ecettel megpróbálom, mint minden konyhai gépet,bár lehet, hogy ez durva, de nőből vagyok.
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 12, 2011 / 1
 
Jó az ecet is. De a háztartási gyenge. Foszfor vagy citromsavval a tökéletes.
(#) alek válasza toro hozzászólására (») Nov 13, 2011 / 1
 
Juditnak. Az Uno kazánodba kettő darab NTC szonda van, az egyik nem müködik, cserélni kell. 20C-fokon 12 ohmot kellene mutatson.
(#) alek válasza alek hozzászólására (») Nov 13, 2011 / 1
 
Valóban könnyen vizkövesedik, de ez most nem az, NTC csere után mennie kell. Sok sikert.
(#) szakács judit válasza alek hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Sziasztok!Nem találom a műszaki leírásban az NTC szondát.
(#) szakács judit válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Bocsi, meg van a szonda, csak előremenő, ill. visszatérő érzékelőnek van írva. Hogy tudom magamnak ki vízkövezni? Ha leszerelem a kazánt és fejre állítva öntök bele citromsavat, többször megismételve és átmosom, az megoldás, vagy csak szétszerelve, darabokba lehet?
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia! A citromsav már meg van,2.5l-ert vettem. Hogyan tovább? Ha a rendszerre rá csatlakoztatok egy szivattyút és a savat cirkuláltatom a rendszerbe az úgy jó? A másik verziót már leírtam amire képes vagyok. A darabokra szedést nem vállalom.
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 14, 2011 / 1
 
Hát bonyolítod az életet!
Vagány menyecske vagy, ha ilyenre is képes akarsz lenni!
Férfi ember nincs a családban?
Mind a két ágra rá kell - vízmentes állapotban - csatlakozni és a szivattyúval átforgatni 10-15 percig a savat!
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Helló! Most végeztem a vízkövezéssel,a sav szinte fekete, de a kazán meg se moccan.A szökőkút szivattyúja tökéletes volt, gyönyörűen forgatta.
(#) Haszuboy válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Hát minden elismerésem! Nem tudom, miért nem mehet a kazán, lehet, hogy meg kellene nézni azt a 2 NTC-t, de azért várd meg a hozzáértők válaszát is!
(#) szakács judit válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
A rendszerbe forog a víz, de nem gyullad be a láng. Ma próbáltam venni NTC-t, de csak a szervíz tud adni.Azzal is beszéltem aki kint volt, elmondtam naki ezeket a verziókat,de szerinte idő és energia pocséklás. Továbbra is a duval-ra akar rábeszélni. Az NTC-ről ha lehúzom a sarut le áll a rendszer, ha vissza érintem újra indul, mind a kettőnél. Ebből gondolom, hogy valami más.
(#) Haszuboy válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Az általad leírt hiba: Leállás túlmelegedés miatt, vagy nem megfelelő vízkeringés miatt, a kazán újraindítása szükséges.

Én, mint laikus, úgy gondolom, ha rendesen kisavaztad, akkor túlmelegedés miatt nem állhat le, tehát ezekszerint a vízkeringetéssel lenne a hiba? Lehet, hülye kérdés, de nincs eldugulva valahol valami? (Nem tudom ez a tipus nem érzékeny a fázis-nullára? (villásdugó fordítva van begudva a konnektorba) Persze javítsatok ki ha tévedek, csak következtetek. Judit, van multimétered?
(#) szakács judit válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Villás dugó van, de azt a szervíz rakta rá anno. azt nem szoktam megfordítani.be sem gyullad a láng. ezt csinálja hetek óta. van amikor jó minden, van amikor semmi, de hibát nem jelez.csak a zöld led ég. multiméterem nincs. a váltószelep is vált, mert próbálgattam a fűtést is meg a meleg vizet is. hallani amikor vált. a panelon sem látni szemmel semmit, sem égés,sem repedés. a gázt tiltja le, mert nem lehet érezni.
(#) Haszuboy válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Érintkezési/korrodálási hiba valahol? Panelen, csatlakozóknál? Lehúz-visszadug. Szivattyú indul? Nem levegős a rendszer? Víznyomás rendben? Nem levegősek a radiátorok?
(#) szakács judit válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
már minden sarut megnéztem, szivattyú jó, víznyomás 1.1, a radiátort légtelenítettem a feltöltés után. az előbb megpróbáltam módosítani az üzenetet,de ezek szerint nem jött össze. a gyújtó elektródának nem kellene izzítani, mert nem is izzít, nem is szikrázik. néztem az előbb azon a kis lyukon. más ötletem nincs.
(#) Haszuboy válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
nem kevés a víznyomás? Én feltölteném 1.2-1.5-re.
(#) eshe hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Sziasztok !
Keresnék olyan valakit aki termomax inka vezérlőpanel javitásával foglalkozik.Nekem is olyan problémám van mint egy előttem szólónak hogy a kijelző mindenféle értelmetlenségeket mutat vagy néha semmit.
Köszi:Esh
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Ügyes vagy! Gratula!
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Köszi. De nem eléggé. Ma megint szétszedtem mindent,még a szivattyúból is kiszedtem a rézcsövet, átfújattam mindent levegővel, de így sem jó. Hallani, hogy gyönyörűen megy a rendszerbe a víz, de a túrbó meg a szikra sza...ik rám. Elegem lett belőle. Majd a panelt megnézetem egy műszerésszel és annyi. Az meg kapja be aki anno ezt ajánlotta. 160-ért többet kellene tudnia mint 4 év. Azért köszönöm a jó tanácsokat. sziasztok.
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Kedves Judit!
Azért mindent megtettél, hogy működjön - ismételt gratula.
Javaslom, azért keress egy kollégát, mert ha tiszta a kazánod, érdemes a végére járni.
A kazánod sokáig segíteni fog a háztartásod melegítésében és melegvíz ellátásában, ha üzembe helyezéskor minden be lett tartva és felszerelve, ami az üzemelés biztonságához elengedhetetlen. Itt a szűrőket értem.
Következő: »»   53 / 294
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem