Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   57 / 293
(#) oldman válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 24, 2011 / 1
 
Idézet:
„!Amit a múltkor küldtél abba tök jól le van írva. 10 C fokon 17 ?, 20 c fokon 12 ?.”


Kedves Judit!
Kicsit több figyelmet a prefixumokra!
Abban a doksiban is kOhm van irva, kilo=1 000 (kg=1 000g; kOhm=1 000 Ohm és igy tovább!) Helyesen: 17kOhm; 12kOhm

Ez az érzékelő sok kazánban használatos, sajnos a boltok csak a kazán tipus szerint tartják számon. (Nyilván nem elektromos szempontok szerint) Talán valamelyik holléga tud segyteni hogy mely kazánokban található ugyanez at érzékelő, ekkor talán hamarabb és/vagy jobb áron tudod beszerezni.

Idézet:
„...össze vissza mutat, 1.6 és 23 között változik másodpercenként,”

Na ezt cseréld ki!
(#) szakács judit válasza oldman hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Szia!Bocsi a hibákért az ohm elől lemaradt a " k", de Én a számokra koncentráltam. Hidd el életemben nem csináltam ezeket a méréseket, a multimétert is most láttam először testközelben. A miskolci szervízben holnap fogjuk megnézni az NTC-t, az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mind a kettőt ki kell-e cserélni ha nem ugyan ez a márka?
(#) hanzymester hozzászólása Nov 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Ha valaki tud Vaillant Vuw HU 242/2-3 R2 turbós kazánhoz működő alaplapot (panel), kérem szóljon, mert az enyém behalt. Hivatalosan ez a neve: Vaillant Panel Pro/Plus S130806

Köszi előre is! Hanzy
(#) toro válasza Action2K hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ok, mea culpa!
A kor-, az évek-, az öregség!
(#) toro válasza hanzymester hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Mi a konkrét "halál" ismérve?
(#) peze hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Persze mikor romoljon el a kombi cirkóm...
A típusa: Hermann MICRA 23 E
A jelenség az,hogy meleg vizet csinál rendesen,de amikor
fűtenie kéne,akkor kb.20 másodpercre beindul,majd
a láng kialszik,de a szivattyú jár tovább.
Hibával nem áll ki,a hőmérő normális tartományban van
(arra a rövid időre),és a nyomás mérő is jó helyen áll.
Ha valaki esetleg egy kapcsolási rajzzal tudna segíteni
a kontroll panelról,vagy találkozott már ilyennel,azt nagyon meg köszönném...
(#) kérdések hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Felajánlanám a kiszerelt-kicserélt panelomat,lehet h még lehet vele valamit kezdeni?Bocsi ha hülyeség a felajánlásom,merő jóindulat vezérel.Szép napot!
(#) szakács judit válasza kérdések hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Szia! Szerintem nézesd meg egy műszerésszel lehet, hogy pár száz ft-ból meg lehet csinálni, és tartaléknak nem árt. Ha nem tudják javítani akkor az alkatrészeket valaki biztos fel tudja használni.
(#) kérdések válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Mi a baj?
(#) szakács judit válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ezt Én sem értem!
(#) oldman válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 25, 2011 / 1
 
Ha nem ugyanahoz a kazánhoz tartozik, de a gyártmánya és tipusa azonos (Honeywlell Txxx...) nem feltétlenül kell cserélni mindkettőt, más esetben viszont melegen ajánlott párban cserélni.

Végszükség esetén más termisztort is meg lehet próbálni ami hasonló paraméterekkel rendelkezik. (Szinte bámelyik elektroniai szaküzletben beszerezhető.) Ekkor egy kevés kreatív hajlam is kell a megfelelő rögzítéshez de néhány száz forintból megoldható ha egy kis szerencséje van az emberfiának/lányának.
(#) toro válasza peze hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Nézd meg a szobatermosztátot - van-e rövidzár?
A szivattyú indulás után, működik-e az áramláskapcsoló?
Küldök egy olasz gépkönyvet.

micra_012.pdf
    
(#) szakács judit hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
SZIASZTOK!!!!Most értünk haza Miskolcról, a barátnőmnek sikerült a miskolci szervíztől venni NTC-t, ugyan olyan mint a régi, csak a csiptetős változat. Képzeljétek el működik a fűtés is, a meleg víz is.MINDENT KÖSZÖNÖK NEKTEK!!!!!!! Mindössze 5000 ft volt, hol van ez egy új kazánhoz.
(#) kérdések válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Nagyon ügyes vagy Judit!!!gratula!
(#) szakács judit válasza kérdések hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Szia! Köszi. A szervíz biztos nem így gondolja, mert most írtam meg nekik a véleményemet a munkájukról. Az állítólagos gazdaságtalan javításról. Nekik biztosan gazdaságosabb lett volna ha vettem volna tőlük egy új kazánt. A lényeg, hogy működik és kész. Jó éjt mindenkinek!
(#) kérdések válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Az én egyik szerelőm szintén azt javasolta már az első ránézésre h vegyek én is egy új kazánt,aztán hívtam vagy három szerelőt még(versenyeztettem őket)Míg végül is félig jóra megcsinálta.A többit tudod!Szóval mi nők ne hagyjuk magunkat,ügyesek voltunk és maradt pár ezer ft-unk....jó éjt!
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Judit!
Ügyes - talpra esett menyecske vagy!
Állhatatosan "kibrusztoltad", hogy a végére juss a hiba eredetének. A jutalmad = a családi otthon melegsége.
Gratula!
))

Egy szimpla képet de .doc-ban tegyetek fel. Javítva: Action2K

virág.jpg
    
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Köszi szépen! Szerencsémre vagytok Ti, akik segítetek másoknak ismeretlenül is. Még egyszer, mindenkinek köszönöm a segítséget!!!
(#) oldman válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Micsoda Nő !
Gratulálok a kitartásodhoz, nem sok embert ismerek aki utánad csinálta volna, tanítani kéne!
(#) Haszuboy válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Judit, gratulálok! Nagyon ügyes, kitartó vagy! (én a helyedbe már rég kivágtam volna a kazánt az ablakon ) Elmehetnél cirkó szerelőnek!
(#) szakács judit válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Helló! Anno műszerésznek akartam menni, csak mindenki hülyének nézett, hogy nem lányos szakma. Így kereskedő lett belőlem, meg növény termesztő. ( palánta, egynyári virág) Lehet, hogy jobban jártam volna ha nem a sok "okos" tanácsra hallgatok, de késő bánat. Egyébként a virágozást is imádom, és ahhoz is sok türelem kell mire a magból virág lesz. Most a kazánnak is kb. ennyi idő kellett.
(#) szakács judit válasza peze hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Szia Peze! Hogy haladsz? Az én problémám is így kezdődött, csak más a kazánom. Nézd át amiket nekem tanácsoltak, nekem sikerült. Hátha Neked is segít.
(#) kérdések válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Köszi!
(#) feri1978 hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Jó estét mindenkinek.Kérdés a következő: adott egy 15 éves zc18-as kazán parapettes, leakarom cserélni FÉG CIRKONOVA ZCK-24HE (ZCK-24HE) kombi turbós kazánra mivel hogy vízszintes kivezetéssel van szerelve a régi is az újra kell valami engedély a kéményesektől vagy a gázossoktól ?
(#) peze válasza toro hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget!

Igen,a termosztát jó volt,mert elindult a fűtés,csak egy idő után leállt.Az áramlás kapcsoló is jó lehet,mert úgy néz ki,hogy egy ellenállás volt elégve,amit kicseréltem,
és most jó.
A gond az,hogy annyira megégett,hogy már szín kód sincs rajta.Ezért kéne egy konkrét kapcsolási rajz a panelról..Amit elküldtél,azt köszönöm,de már nekem is meg volt.
Szóval most egy vaktában kiválasztott értékű ellenállás
került bele...
(#) peze válasza szakács judit hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm az érdeklődést,pont most válaszoltam toro hozzászólására..Ui.: Nálunk két lány is volt az osztályban..
(#) peze hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Viszont még egy kérdés jutott az eszembe.
Nem tudjátok véletlenül,hogy miért akar a nyomás mérő
állandóan 3-4 bar nyomáson állni (azaz már rég a piros tartományban)? A víz közben meg 70 fokon áll....
(#) VIM válasza peze hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia! Nem elektromos a problémád. A 13. oldalon tessék figyelmesen olvasgatni a sorok között (tágulási tartály, előnyomás, pumpa stb. ..) A biztonsági szelephez készíts egy edénykét, mert nemsokára megszólal, de ahogy írod, már az is kétes állapotban van ha eddig nem eresztett ki a túlnyomásból.
(#) toro válasza peze hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
A kazán fűtőkörének vízmentes állapotában mérd meg a tágulási tartály nyomását. Ha víz folyik ki a szelepen = tartály csere (kilyukadt). Ha nem, akkor pumpáld fel 0,8 - 1,0 bar nyomásra. Majd engedd rá a kazánra a víznyomást.
(#) toro válasza peze hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
OK,
Következő: »»   57 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem