Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   250 / 489
(#) Hp41C válasza jocka0012 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
A LED -ek árambeállító ellenállásai. A fényerősség állítható velük, a kiválasztott LED -ekhez egyénileg lehet beállítani az áramot.
(#) kly válasza suney83 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Szia

Ez az RGB-s verzió nem kapható sehol, én fejlesztem és még csak 1 db prototípus van belőle. Később publikus lesz a rajz és a HEX is de fel kell készülni ,hogy elég nehéz megépíteni ezenkívül nem is olcsó mulatság, cirka 25-30000.- körül van az anyagára ,ki honnan tudja beszerezni a cuccost hozzá. A nyák 4 rétegű otthon nem elkészíthető! Nem árt az sem ha az ember végigjárta már a propeller clock "iskolát". Szóval első clock-nak semmiképp nem javaslom, meert szinte biztos kudarc lenne az eredmény.
(#) pcroland válasza kly hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Szia! Hogyan kell elképzelni egy ngy rétegű nyákot? Vastag és van két belső réteg, amit nem lehet látni?
(#) kly válasza pcroland hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Ahogy mondod de nem vastag ránézésre ugyanolyan

Nézz meg egy komolyabb PC alaplap nyákot némelyik akár 8 rétegű is vagy több.
(#) pcroland válasza kly hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
De belül csak vezetősávok vannak, ugye? És miért ilyenre tervezted? 2 rétegen már tudod keresztezni a vezetősávokat Gyárban ezt, hogy állítják elő?
(#) kly válasza pcroland hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Kizárólag a méret miatt lett 4 rétegű. Nézd meg az előző verzióhoz képest a méreteket
64 LED-re nem lehet kisebbet csinálni....

Bővebben: Link

Gyártás elég OFF itt . legyen elég annyi ,hogy elég bonyi sokkal több lépésből áll a folyamat és sokkal nagyobb a hibalehetőség is , így az ár is kb a duplája a sima kétoldalasénak.
(#) pcroland válasza kly hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Aham, értem! Láttam pár videót, amin képeket lebegtet az óra. Géppel összekötve csak megnyitod a képet valami programban vagy pontról pontra kell elkészíteni?
(#) kly hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
A képek 3bites formátumba vannak konvertálva és feltöltve az órán lévő flash-be.egyszerű BMP-k kis belenyúlással mert azért úgy nem volt jó
(#) pcroland válasza kly hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Áhá, szerintem az óra bonyolultsága miatt nem sok példány, fog születni Meg az ár is ütős. Sok sikert a fejlesztéshez
(#) jaflosmes hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy vkinek itt a fórumon nincs-e meg ehhez(http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/propeller_kijelzo_video_palyazat.html) a proppeler kielzőhöz a programja.
Előre is köszönöm.
Üdv Flóri.
(#) Arpika92 hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok valaki meg tudja mondani hogy a bazisbol a motorfele pontosan hany volt es hany amper megy?
(#) patexati válasza Arpika92 hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Szia! Attól függ mekkora ventimotort használsz. Függ még attól is mekkora fordulatra állítod be.. Olyan 200mA körüli az áram átlagos esetben..
(#) tomics76 hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
Sziasztok. Volna 1 olyan kérdésem, hogy a prop.clock-nál ha wireless drótját(sec.tekercs) közvetlenül a hdd motor törzsére tekerném,hogy akkor az befolyásolná-e magát a hdd motort?
Köszönettel.
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
szia
Motort nem hiszem de jókis örvényáramok lesznek,bár ez attól is függ milyen messze van a primer tekercs.Én is törtem a fejem hasonló megoldáson de nem próbáltm ki....akár működhet is a dolog.
Próbáld ki érdekel az eredmény
(#) fkosa válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Szia!
Sajnos mostanában nem volt időm foglalkozni az órával. A távirányítóval sikerült dűlőre jutnom: ahogy írtad, beüzemeltem a soros portot, így el tudtam küldeni a távirányító kódokat. Most tervezem a bázis nyákját. Ha kész, felrakok mindent.
Egy problémám még van: néha 0 órát olvas vissza a táp rákapcsolásakor (minden egyéb megmarad). Van ötleted miért?
Belefognék egy 886-os óra építésébe. Át tudnád küldeni a legutolsó kapcsolási rajzot, programot és nyáktervet?
Előre is köszi.
(#) patexati válasza fkosa hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szia! Elküldtem a teveket.. Bent van a PC ventibe beleférő bázis terve is.. A belevalót megkapod ha megépítetted!
(#) Hp41C válasza fkosa hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Idézet:
„Egy problémám még van: néha 0 órát olvas vissza a táp rákapcsolásakor (minden egyéb megmarad). Van ötleted miért?”


Fogalmazz egy kicsit világosabban... Mi, mikor, honnan olvassa az a 0 -t?
(#) fkosa válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Elnézést, igyekszem pontosabban leírni:
Ha kihúzom a tápot (tehát az PCF8583 elemről megy), visszakapcsoláskor nem jelzi, hogy nincs beállítva az óra (külső kör led-je nem villog). Ha bekapcsolom az órát, a pontos idő helyett 00:00:00 12-01-01 jelenik meg (ha nincs beállítva az óra, 12:00:00 szokott megjelenni).
Ez a jelenség véletlenszerű, van, hogy rövid idejű áramszünetnél is csinálja. Elemcsere nem segített, azt már próbáltam.
(#) Hp41C válasza fkosa hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia!

Az SCL és SDA vonalak 2k7 ellenállással vannak felhúzva a pic Vdd tápjára? Nincsenek zárlatban valamelyik másik vezetékkel?
(#) fkosa válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
2,2k-sakat kaptam 0805-ös méretben, azt raktam bele.
Nem tartottam kritikusnak az értékét. Szerinted számít?
(#) H2opok hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Üdv
Folyamatban lévő projektem (R2D2) miatt, sajnos sürgős anyagi okok miatt megválnék a már működő 64 ledes propeller clock-omtól. Kly által tervezett clock-ról van szó, az ő tervei alapján készült, igaz a nyák át lett tervezve a "sematikus" rajz alapján, amit én gyártottam le. URC22b táv kell hozzá és egy laptop táp. A hátlapja még nincs kész, de ezt a videón is látni. Ez tápventis, nem vinyó motoros. Ha esetleg valakit érdekel, jelezze pü-ben.
video
(#) H2opok válasza H2opok hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Már tárgytalan, egy barát átvette.
(#) tomics76 hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Üdv. Az épülő kly-féle óránál a következő történések voltak,aki tudna segíteni,azt megköszönném.
-a wirelesst próbáltam elemlámpa izzóval , akkor a két 1 wattos ellenállás és a két FET melegedett.(az ellenállás jobban.) Helyes ez így ,mert nagy áramot vesz fel az elemlámpa izzó?
Ha nem akkor mi a teendő: nagyobb pl. 2-4 wattos ellenállás kellene? Befolyásolja-e a nagy kondi ?(2KV-os 0,022F)
-Ha azzal a DC-s egyenírányítással nézem,akkor nem világít az izzó,csak ha a 2-2 egyen irányító dióda közé teszem(halványan) (itt persze már a sec.tekercsel összekötve) kb. 7 volt és 0,6 Ampert mérek a föld és az egyik pár dióda között. Így helyes? vagy talán rossz lehet az LM2676,amit használtan vettem?(5-ös 7-es láb levágva) Vagy ez csak valahogy nagyobb feszültségnél kapcsol,ha pörög?
Köszönettel várom válaszaitok,különösen Kly-ét.
(#) tomics76 válasza tomics76 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Ja annyiban változott a dolog,hogy rájöttem csak akkor melegszik,ha nincs a prim.tekercs közelében semmi,ha beleteszem a sec. tekercset akkor már nem melegszik.
-és a dc alapon a dióda + és - sarkainál 11 Volt van kb.,mert az előbb 7-et írtam(nem itt mértem)
(#) Arpika92 hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Sziasztok
Lenne egy kerdesem. Ebben az oraban a bazisnal hany volt kellene ki jojon ha 12V 2A-es trafot kotok ra. Es a legmagos trafot nem lehetne helyetesiteni egy szenkefes megoldassal?
(#) Hp41C válasza Arpika92 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
- Ha a transzformátor 12.0 VACeff -et ad ki terheletlenül, akkor egyenirányítás után a puffer kondenzátoron kb. 1.414*12.0 - 2*0.7 = 15.56 V lesz mérhető terheletlenül.
- Lehetne... Csak zajosabb, kopik, jobb táp szűrés kell a rotorra...
(#) tomics76 hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok.(1 pár hozzászólással feljebb folytatása)
Még tovább méricskéltem, és rájöttem ha a sec. tekercs bennt van a prim tekercs közepén akkor 4,98 Voltot mérek pont, ha tekercset elmozdítom akkor többet(pl. fele kilóg) Akkor ez így jó is lehet?
(#) Arpika92 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Es jo volna e ugy megcsinalni az orat hogy a legmagos trafot kicserelnem egy szenkefes megoldasra
(#) pcroland válasza Arpika92 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Hamar elkopik
(#) Hp41C válasza Arpika92 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Nem olyan veszélyes az a tekercselés. Használhatsz video magnóból kitermelt fejegység motort is (ha be tudod indítani), azon készen vannak a tekercsek (esetleg sorosítani kell őket) és a mechanikai rögítések. Janocsi sokféle motort elindított már...
Következő: »»   250 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem