Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   16 / 399
(#) Prinner válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Azokat az eszközöket hívjuk alkatrésztemetőnek, amiben viszonylag sok elektronikai alkatrész van.
A quadban is sok alkatrész van, ha egy ic-s erősítővel hasonlítjuk össze.
(#) sound.man válasza patexati hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Azt én is észrevettem hogy hallkan nem szól olyan szépen mint amiko télleg odateszi neki az ember Én meg az a típus vagyok hogy ha zenét hallgatok akko hangosan ha hallkan kell zenét hallgatni akko inkább nem is hallgatok semmit Én az enyémet próbáltam 4ohm-al hajtnai de inkább hagytam olyan 3/4 húztam oda ekkor még nagy változást nem tapasztaltam hőbe. Utána inkább hagytam nem akartam még hogy most van kész és máris kinyírjam Amú gy lehet átkellene írni a topic címét nem? Valami Quad 405-ös erősítő hibák és tapasztalatok vagy elég lenne simán hogy Quad 405
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Idézet:
„lehet átkellene írni a topic címét”


Aha, ez jó 5let támogatom!
---
Amúgy annyi lenne a kérdésem a quad-guruktól , h a hűtőbordánál mi a jó, ha nehéz, tehát sok benne az anyag, v ha inkább jó sok borda van rajta? /v talán a kettő egyszerre? /. Csak azért kérdezem, mert félek h túl kicsi lesz a bordám a quadban. Igaz h kb másfél kiló csak a borda, de inkább csak vastag, nem eléggé bordázott. Esetleg bele 1 pc venti az elég lehet szerintetek? Nem tom mit igényel egy ekkora végfok... A hangfalaim meg egyelőre még sajnos túl kicsik hozzá, úgyhogy addig is csak műterhelésen tudom kihajtani... Szóval amíg nem mondtok vmit, addig nem merek belekezdeni a kísérletezgetésbe, most cseréltem végtranyókat...
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Miért mentek le a végtranyók??? Amúgy szerintem ha vastag az jobb mint ha vékony aztán teli van bordákkal szerintem Halihó ha valanelyik moderátor erre jár megváltoztatná a topic címét?????????
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Idézet:
„Miért mentek le a végtranyók???”


Mert feledékeny vagyok Nem akarom mégegyszer leírni, tegnap v tegnapelőtt hajnalban már beírtam ebbe a topicba, a lényeg csak az lenne dióhéjban, h teljes kivezérlést toltam véletlenül a 4ohmos hangfalaimra. És ezt a BD tarnyók nemszerették...

Idézet:
„Amúgy szerintem ha vastag az jobb mint ha vékony aztán teli van bordákkal szerintem”


Jah, énis így gondoltam, de nem vok biztos benen. Bár valószínűnek tűnik
(#) Parázs Gábor válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Sziasztok
Csatlakozom hozzátok.A quadot hajtani kell hogy megjöjön a hangja + az is elöny ha már rotyog.
(#) Parázs Gábor hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Tényleg tudja valaki a quad az 4ohmon is 100W vagy már 4ohmon több?
(#) válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Szerintem az csak tápfesztől függ, de ha bírják a tranyóid, akkor 100W fölé is simán megy szerintem. De a quad tudtommal 8ohmra van tervezve.
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Az én tuttommal is Valószínú hogy nemsokára leváltom a bd 249c-t d-sre mert akko tuti fogja bírni a teljes kivezérlést szerintem 450va-s toroidról meg aztán fogja adni Jujj télleg még azt is be kellene üzemelni hogy milyen megyek is :yes:
(#) Parázs Gábor válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Toshiba 2N3773 ok vanak bent nekem.jelenleg csak probálom ezért nem végleges a trafoja de most +-56-ot kap.
(#) sound.man hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Most indítottam be a toroidot egy 100w-os izzóval és csak az izzó bekapcsoláskor egy nagyon picit villant éphogy felizott a szál benne. Szerintetek akko meg kellne próbálni úgy hogy az izzót kihagyom?? -mert most hírtelen nem találtam itt kapcsolót ami megfelelt volna a célra de még lehet találok és akko még izzóval bekapcsolom és utána ráengedem a 220at ha lesz kapcsolóm :yes:
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Primer vagy szekunder körbe tetted az izzót? Egyébként ha müxik /adj rá jelet és hallgasd meg/, akkor nyugodtan kiveheted az izzót, akkor már nagy baj nem lehet Amúgy tápágakba én raktam üvegcsöves biztiket, 4A-est. Az jól jöhet bármi gebasz van...


Ja és az izzó a kivezérlés ütemében fog villogni, szal már lesz 1 tök alap kivezérlésjeződ is
(#) sound.man hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
A primerhez ahol megy be a 220 tehát a trafóval sorba egy izzó és úgy adtam neki a 220at. Épphogy felvillant az izzó. Aztán ki is aludt most se találtam még egy normális kapcsolót amivel kiszedhetem az izzót a köből és 220 menne rá egyből és nem az izzóval sorba :yes: Azért itt már elég necces lenne hogy amiko áram alatt van akko tekergetem a kábeleket össze
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
jaja

De ha csak felvillant az izzó/bekapcsnál normális/, akkor sztem nyugodtan vedd ki, onnantól kezdve nincs rá szükség. Sztem nyugodtan szabadítsd rá a tápot a quadra ahogy kell

Ja amúgy én élesztésnél nemszoktam kapcsival vacakolni, csak bedugom a trafó primerét a konnektorba, aztán jól van
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
A quadom már rég megy ezt félreértetted :yes: Mert én azt akarom hogy ne lőjjem le a villanyórát Nah most már érted? A quadot egy 140va- trafóról máe beindítottam :yes: Azért kötöttem sorba atoroiddal egy izzót hogy nehogy lelőjje az automatát
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Jaaaaaaaa....már értelek
Hát az mindjárt más, nem szóltam....


szerk.: és ezt hogy fogod megoldani? raksz a trafó elé 1 lágyindítót v mi?
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Jaja talán azt megépíttem ami itt az oldalon van Amúgy először néztem hogy mit írsz itt nekem de utána rájöttem hogy félreértettél mert én nem most indítom az erősítőt hanem a trafót próbálgatom hogy nem nyomjam le a villanyórát A quad már megy már lassan a másik oldal is
(#) szamóca válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
TE SOUNDMAN mekkora teljesítményű az a trafó?
Mert nekem PA rendszerbe egyszerre indul egy 700w-os+egy 400w-os toroid, és a 16A-es kismegszakítót nem veri le.
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Hát akkor csak így tovább!!
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Gondolom van előtte lágyindító, nem? A toroid felépítéséből adódóan bekapcskor hatalmas tranziens áramokat vesz fel...

bocsi, tuom h akérdés amúgy nem nekem szólt...
(#) sound.man válasza szamóca hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Nem kell egyből megölni csak anyámék nem tudom mit szólnának hogy megy a tv és egyszer semmi egyből mit csináltam Na akko holnap majd bekapcs de amúgy nekünk csak 10A-es az automata és azt mondta a srác akitől vettem hogy lehet leveri de holnap kipróbálom a kedvedért
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Valóban meghúzza a hálózatot indításkor, de lágyindító nélkül megy már vagy 6 éve a cucc.
(#) szamóca válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Nem akartalak megbántani (szerintem jó fej vagy) csak érdekelt az előkészületeid miatt. Egyébként emlékszem, első nehány bekapcs után már nem verte le a kismegszakítót nekem se. (mondjuk a 10A tényleg karcsú.)
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Idézet:
„csak anyámék nem tudom mit szólnának hogy megy a tv és egyszer semmi egyből mit csináltam”


Nah, ez ismerős...............

Idézet:
„lágyindító nélkül megy már vagy 6 éve a cucc”

OK, nemszóltam

Amúgy a 450W-os toroid lehet h télleg leverné a 10A-es biztit, mert ott mennek még más fogyasztók is, pl hűtő, mosógép, szgép. Nekem van egy sufnituningos hosszabbítóm, van rajta 2db 6A-es bizti, és mikor teszteltem a quadot a 300W-os toroiddal, nem egyszer levágta bekapcskor, de csak a kicsi 6A-est. Pedig azon nem is volt más fogyasztó
(#) sound.man válasza szamóca hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Jó lenne amúgy anyámék nagyba nézik a tv-t bekapcsolom a végfokot kis árm ingadozás leszívja a tváramát kikapcs villany elhalványul azt án vissza Nah már ma nem majd holnap bekapcsolom csak így ahogy van és ha lenyomja akko rádfogom Egy párszor megrázott a 220 azért vagyok ilyen előkészült meg már 1000v volt állítva a multimeter és leégett olyan trafókat kreáltam
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Szamóca!
Csodálkozom,hogy nem veri le a toroid-od az kismegszakítót! Nekem egy 500W is levágta... persze volt amikor sikerült anélkül bekapcsolni,hogy nem vágta le de sztem azért nem árt a védelem! főleg mivel ha nincs lágystart, akkor a kapcsolóban azért húz egy laza ívet mégiscsak, és az előbb utóbb kontakthibássá teszi a kapcsolót és akkor nézelődik az ember,hogy mi a fuck van....
(#) sound.man válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Buli elején kapcsolnád be a végfokot aztán sehol semmi többiek mi van? Hát semmi csak őőőő hmmm nemtudom én tuti nem a kapcsolót nézném Biztosítékokt meg ilynek Kapcsolót meg se nézném ahogy ismerem magam Nah holnap kipróbálom a trafós cuccot aztán leírom mi volt :yes:
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Amit leirtam tényleg igaz! Mint ahogy az is hogy ma próbáltam ki egy EHT 1500-as torroidot üresbe, az tota leüti a16A C-t.
(#) terko válasza hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
GÉ!
Az a lényege egy hűtőbordának, hogy a felszerelt, hűteni kívánt alkatrészektől minél gyorsabban elvonja a keletkező disszipációs veszteséget (meleget). Tehát a határfelületen nagyon jó hőátadásnak kell lennie. Be szoktam kenni a csillámlemez alatt egy kis szilikonzsírral (de nem kell fél tubussal odalökni, hogy ússzon benne, csak vékonyan) az javítja a hővezetést(kitölti a keletkező hézagokat). Természetesen papírvékony bordát sem érdemes használni... Egy 100W-os QUAD-nak egy 250*100*30 (ez sacc/kábé) már elég..Ha ventillátorral is hűtöd akkor meg bőven.
Az anyag sem mindegy: ne használj pl vasúti síndarabot, mert egyrészt nehéz, másrészt a tranyód lehet 100 fokos míg a borda csak 25. A lényeg az ALUMÍNEUMBAN van...
(#) terko válasza szamóca hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Szamócának igaza van, mert nálunk egy 800 VA-es toroid trafó mindig lecsapta a kismegszakítót...(seprűnyéllel tartottuk, hogy ne oldjon ki , de ez nem ajánlott).Ezért jobbnak láttuk a hálózati lágyindító bekötését. Így már stimmelt minden és indulhatott a buli
Következő: »»   16 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem