Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   61 / 293
(#) Haszuboy válasza hoffmann noémi hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ez kicsit olyan, hogyha az ember vesz egy autót, akkor adhatnának tartalékba egy robogót, hogyha elromlik az autó, akkor is tudjon az ember közlekedni Örülök, hogy sikerült megoldani, és nem volt nagyobb probléma!
(#) gasellan válasza asztro hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
A problémát a termoelemszár a burkolathoz létestelese okozza feltehetőleg. Arra kell figyelni a készülék burkolat felhelyezése után a réz vezeték ne érjen hozzá semmihez, a szabad térben legyen, és égve marad a gyújtóláng.
(#) gasellan hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Kérdésem az lenne,hogy a k-18 kazán időnként túlfűt.
Mi lehet az oka?
Köszi.
(#) toro válasza gasellan hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
A C kazánok termoelem vezetéke elég stabil szigeteléssel van ellátva.
Súrlódásra nem foszlik le egyszerűen.
Inkább a hőcserélő külső szennyeződése vagy a gyújtólángcső porossága lehet a kiváltó ok.
Hiba lehet még a termoelem csatlakozása a mágneshez (hollandi meghúzása) és a mágnes kivezetésének elengedése a mágnes testtől.
(#) toro válasza gasellan hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
A túlfűtés okai:
a. szorul a gázarmatúra tengelye, vízköves lett a vízház tömszelence víz engedése miatt
b. rossz a termosztát vagy nem ér a palásthoz
(#) Frankye6565 hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Szevasztok!

Ocean 20 Fp nem kapcsol ki, de csak időszakosan. Ha a termosztát kikapcsol, akkor a fűtési LED is elalszik, de a fütés megy tovább. Panel hiba? Van valakinek kapcsolási rajza hozzá?

Köszi!
(#) toro válasza Frankye6565 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Tönkre ment a HMV mikrokapcsoló!
(#) toro válasza Frankye6565 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Frankye!
Te szervizes vagy, hogy mindjárt panel hibára gondolsz?
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
A HMV megnyitásával a 3 járatú szelep átvált és lezárja a fűtőkört. Egyben a lemezes hőcserélőre engedi a kazán vizét. A szelep rudazatának a végén van a mikrókapcsoló, az ami tönkrement.
(#) Frankye6565 válasza toro hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Igen , de nem gázkészülék szervizes.

Időszakos hiba, a két membrán ill. a rudazat mozog, a két kapcsolót megcseréltem ua. a jelenség. Ha melegviz üzemmódban van akkor kb. 3x annyi gázt használ, egyértelműen látszik, hogy fűt. Olyat is szokott csinálni melegviz használat után tovább jár a keringtető motor.
(#) Frankye6565 válasza Frankye6565 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Azt elfelejtettem írni az előbb, ha a HMV kapcsolót kézzel bekapcsolom akkor akkor melegviz LED világít (ahogy kell). De amikor rossz akkor nem világít (a fűtés LED sem )és megy a fűtés. Ha egy pillantra aktiválom a HMV kapcsolót amikor rossz, akkor leáll rendesen.
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Hogy is van? Ha valaki szervizes, akkor a hiba csak panelhiba lehet? Aki csak szervizes annál igen, aki szerelő is, annál nem. Itt azért inkább szerelők vagytok.
Minden jót Nektek!
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Nem értetted meg Kedves Judit a szószerkesztésemet!
Én csak azt kérdeztem, hogy szerelő-e Frankye, hogy tudja a panel a hibás!
Neked is szép estét meleg lakásodban, melyben a kazánt megcsináltad - állhatatos kitartással!
(#) toro válasza Frankye6565 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Ha a szobatermosztátot kikapcsolod vagy nyári állásba állítod a kezelőlapon a kazánt, akkor is megy fűtésed?
(#) toro válasza Frankye6565 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Melegvíz gyártásnál - mivel a bejövő víz 10-15 fokos - sokáig megy majdnem maximális lángon, mivel a kazánkörben a lemezes hőcserélőnek kell ezt a vizet felmelegítenie!
Fűtési üzemmódban viszont 40-100 % között modulál.
(#) MiklosS4R hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok! Szeretném a WEB-ről távvezérelni a kazánomat úgy, hogy beállíthassam adott hőmérsékletre. Az érzékelő a PC-re kötött termisztor, a kimenet egy relé lenne, ami be-vagy kikapcsolja a kazánt a beállított min-max hőmérséklet függvényében. Tán a WEB-COMMANDER alkalmas rá, de valami pofon egyszerű megoldást keresek. Üdv: Miklós
(#) gazszeres válasza MiklosS4R hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Kedves Miklós!
Ez az általad kívánt táv vezérlés már létezik, bár mobil telefonról. Szerintem egyszerűbb ha ezt választod, nézz utána.
(#) Frankye6565 válasza toro hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Közben meglett a hiba! Az első NTC ami a gáz-víz hőcserélőnél van nem érintkezett rendesen. Megnőtt az ellenállása hidegnek érzékelte a kazán és az autómatikus fagyvédelem bekapcsolt. Ezért nem világított a fűtés LED.
Köszi a segítséget egyébként!
(#) alevente válasza alevente hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Lehet, hogy meglesz a hiba: a legutóbbi szerelő figyelmeztetett, hogy a fűtés NTC szenzor mintha nem oda való lenne.
A benne levő szenzor típusa T7335 D1016 és a "szakszervíz" tette bele valamikor.

Utánajártam, és az Euroline ZW 23-1 KE kazánba a Bosch (Junkers) 8700400015 típusjelű alkatrész kell, ami valójában egy Honeywell T7335 D1032.
A specifikáció szerint a két alkatrész ellenállása adott hőmérsékleten az alábbiak szerint változik:

...D1016 ...D1032
50° 3.663K 4.607K
60° 2.530K 3.252K
70° 1.782K 2.337K

Ebből az derül ki, hogy míg a panel a gyári T7335 D1032 szenzortól 60°-on 3.2K ellenállást vár, 2.5k-t kap, amit elvileg 70°-on kéne kapnia, vagyis túlmelegedést észlel és letiltja a lángot.

A baj az, hogy a neten mindössze egy helyen találtam ilyen szenzort 9000-ért. Egy szenzorért soknak tűnik, főleg, ha mégsem az a baj, ennél barátságosabb árat tud valaki? Köszi!
(#) toro válasza gazszeres hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
(#) toro válasza Frankye6565 hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Ok, sok sikert!
(#) szakács judit válasza toro hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Bocsi! Csak poénnak szántam. Egyébként ne dicsérgessetek már agyonra, nem én vagyok a zseni hanem Ti. Az a tudás, hogy látatlanba tudod adni a segítséget. Amikor mindent leírtok, minden segítséget elküldtök, akkor nem nehéz megcsinálni amit kell. Nekem még az NTC fogalma is magas volt, míg meg nem kaptam a leírást. Olvasni, értelmezni azért nem nagy valami. Attól, hogy jó a kazánom szívesen olvasom a fórumot és minden elismerésem a sok segítségért amit adtok a többieknek is. Sziasztok! Szép estét mindenkinek!
(#) toro válasza szakács judit hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Akkor nem zseni vagy, hanem kitartó!
Segítséget - többedmagammal - meg azért tudunk adni, mert mi régóta ezzel foglalkozunk, s nap mint nap hasonlókba "futunk" bele.
Neked is viszont!
(#) ksav hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy nagy gondom
Van nekünk egy Lamapart duna típusú 120l-es kémény nélküli gázbojlerünk.
A gyújtóláng(vagy őrláng) cső bekoszolódott ezért 2 őrláng lett.(+ 1 db oldalt).
Na én ezt a csövet kitakarítottam és jó is lett csak most meg nagy a gyújtóláng.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Mert állítási lehetőséget nem találtam sajnos.
Egy gázos azt mondta hogy tűszeleppel szabályozható ha szemben állok vele meg is látom,de ilyen nincs.
Tipp valakinek?
Válaszokat előre is köszi!
(#) Haszuboy válasza ksav hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szerintem egy pici csavart kellene keressél rajta.
(#) VIM válasza ksav hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia! A lángmagasságot és annak tökéletes égését a cső pozíciójával lehet beállítani. A fúvókába NE piszkálj bele, mert utána nem lesz tökéletes sosem. A csövecske magasságbeli helyzete (fúvókától való távolsága) adni fogja a gyújtó láng egykori nagyságát és kék lángját.
(#) Plavecz Lajos hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Üdvözlöm a fórumozókat!Én új vagyok a fórumon,lenne két kérdésem.Nekem egy nagyon régi FÉG zc18 as cirkóm van.a probléma az hogy a panelen van egy kocka kondenzátor az kipukkadt nem tudom az értékét.Ez egy egyszerű panel nincs is rajta más még egy ellenállás.meg a bekötés kapcsai.Másik probléma ha le áll olyan csunya hangot ad.Esetleg a panel bekötésérő ha lenne raj azt megköszönném.Elektrómüszerész vagyok.
(#) Haszuboy válasza Plavecz Lajos hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szerintem pont ilyen, vagy hasonló kazánról volt szó pár oldallal előrébb, azthiszem múlthéten, ha jól emlékszem ott írták a kondi értékét, talán még fotó is volt hozzá. Olvass vissza pár oldalt, hátha rábukkansz
(#) Mártika hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Renova Star C 24 E kazánunk 1 hete magától kikapcsol, (vilog a pirsos jel rajta) hiába kapcsoljuk vissza megy 2 percig aztán megint kikapcsol! Volt már kint két szerelő egyik se tudta megmondani mi baja! Nagyon megköszönném ha valaki segítene mert nagyon hideg van igy:S
(#) Plavecz Lajos válasza Haszuboy hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Köszönöm a válaszod! De sajnos az én panelem nem olyan.Ott egy komoly elektronika van közölve.Az én panelemen csak egy kondi és vele egy párhúzamosan kötött ellenállás van.A vezérlő doboz oldalán MV 47 vezérlődoboz felirat van.
Következő: »»   61 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem