Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keverőpult építése, javítása
Lapozás: OK   38 / 78
(#) James01 hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 1 Behringer vmx200 típusú keverőm, sajnos a tolópotik behaltak, valaki megtudná mondani, hogy milyent rakhatok bele helyette?
Ami benne volt csak simán "alpha" nevű és lemértem 60mm, semmi más adat. Nem vagyok tisztában a dolgokkal, hogy lineárist vagy logaritmikust szabad/lehet belerakni.
5K, 10K, 50K, 100K nem tudom, milyent szabad/lehet és azt sem, h mit jelent a "K", ha valaki kiokosít azt megköszönöm, forrasztást megoldom.
Kérem valaki szánjon rám pár percet, szép napot.

Itt találtam párat, valamelyik remélem, hogy jó lesz:

www.etronic-parts.com
(#) James01 hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
A www.etronic-parts.com on más a potik csatlakozása, így azok nem jók.
Ezen viszont ugyan olyanok, csak itt kéne tudnom, hogy melyik lenne jó.

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=442162
(#) sbali hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Az ebben a témában talált tervek alapján készítettem a következő kapcsolást, szerintetek működőképes?
A műveleti erősítők általában szimmetrikus tápot igényelnek de az ne5532 nél nem találtam meg hová kéne kötni a szimetrikus tápot!
Előre is köszi a segítséget!

keverő.png
    
(#) reloop válasza sbali hozzászólására (») Dec 18, 2011 / 1
 
Szia! A 3-as és 5-ös neminvertáló bemeneteket fél tápfeszültségre kell kötni. Így nem fog működni.
(#) sbali válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget! Átterveztem a kapcsolást! Mellékelem az új tervet, remélem nem vétettem több hibát!
Mégegyszer köszönöm a segítséget!

keverő.png
    
(#) reloop válasza sbali hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Tedd fel JPG-be.
(#) sbali válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Feltöltöttem újra.

keverő.jpg
    
(#) reloop válasza sbali hozzászólására (») Dec 18, 2011 / 1
 
A 12V csak azért van, mert másoltam a képet. Lehet az 9V /4,5V is. A rajz hibátlan. Ha elkóval csatolsz (10uF) ügyelj a polaritásra.
(#) sbali válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Még egyszer köszi a segítséget! Téli szünetben nekiállok!
(#) dannu hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Üdv tudna valaki olyan kapcsolási rajzot adni ami 2 sávos + 1 fejhallgató kimenetű dj keverő pult ? Jó lenne ha lehetne külön magas,mély,közép szabályozni és ha lehetne egy nyák tervet is elfogadnák.
(#) marci91 hozzászólása Jan 4, 2012 /
 
Hali!
Vásároltam egy Solton CM-Series 8/2 tipusú keverőpultot. A master csúszka mellett van egy "foldback" csúszka is. Ez mi célt szolgál? Illetve a csatornák bemenő jack ajzatai mellett mindegyiknél van még egy "break" nevezetű ajzat is. Ezt szintén nem tudom, hogy mire való. Tudtok segíteni nekem? Köszönöm
(#) golem hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok szerintetek ez möködik 4 csatornás keverőpult lesz.

NONAME2.JPG
    
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia! A keverő része rendben, a táp és az IC összekötését javítsd.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Az lm324 icnek nem szimetrikus táp kell.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
A 11-es lábat testre kötném.
(#) natzol hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Terveztem (összeraktam) egy egyszerű keverőt, de mivel nincs nagy gyakorlatom az elektronikában, légyszi nézzetek rá, nincs-e benne valami fatális hiba.
Köszi!
(#) natzol hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Ime..

Diagram.jpg
    
(#) reloop válasza natzol hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Szia! A talkover relé érintkezőinek alaphelyzetben söntölni kéne a trimmereket.
(#) natzol válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Igen, az alaphelyzetben úgy van. Ha Pl. a Talkover ki van kapcsolva, a relén simán átmegy az audio jel, úgy van bekötve. Ha pedig be van kapcsolva és jel érkezik az 1-es csatornáról, a relé megszakítja az audio jelet, és potméter-el lehet szabályozni a hangerőt, ami így lehalkítja a 4-es csatornát.
Más egyéb? Nagyjából rendben van a kapcsolás?
Üdv. Zoli
(#) reloop válasza natzol hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
A többi része rendben. A rajz-jelből nem következik az általad leírt működés, lehet nem találkoztam még ilyen relével. Minden esetre a csillapítás állító potenciométerrel sorba kötött kapcsoló szerepe fölöslegesnek látszik, mert az audio jel megszakításakor úgyis azon fog áthaladni. No majd a gyakorlat megmutatja
(#) Coolboy6 hozzászólása Feb 14, 2012 1 /
 
heló nekem egy olyan kapcsolásra lenne szükségem ami 1 bemenő stereo jelet oszt el több felé és ezeket szabályozza is (magas, mély, közép, hangerő), mint egy keverő csak pont fordítva. Legyetek szívesek segítsetek ha tudtok . A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv Ádám
(#) reloop válasza Coolboy6 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Helló! Háromsávos hangszínszabályzó. Az A1 műveleti erősítő kimenetére kötheted a kívánt számú hangszínszabályzót, melyek végére mehet a hangerő szabályzó potméter.
(#) DJufo hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Üdv. Lenne három kérdésem:
1.:A scan 003 kapcsrajzon felső kapcsoláson szereplő keverő elég jó, hogy rendesebb diszkóra vigyem?
2.:Ha kiegészítem a másik rajzon levő mikrofonerősítővel, jó lesz-e (a jövőben) rendezvényre, illetve ha az 1000 nf-os kondiból kettőt egymás mellé rakok, úgy ha mellé sztereo hangot kötök nem fog a sztereóson keveredni a bal- és jobboldal?
3.:Az IC-s keverőpult kapcsolásokon miért van az, hogy a + és a - mindig fordítva van az IC-re kötve?
Előlre is köszönöm a segítséget, és bocsi, hogy ien "alap dolgokkal" zavartam.
(#) fredandjoe hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Fel kellene éleszteni ezt a topicot...
(#) fredandjoe hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Lehet , hogy most senki nem akar ilyen BPM számlálót építeni (rajtam kívül), de azért a jövőben még érdekelhet valakit.

Én úgy próbálok kiindulni, hogy első lépésben kellene egy automatikus erősítés szabályzás és egy aluláteresztő szűrő.
Ezután egy csúcsdetektor és egy trigger.
(Ezt a kapcsolást nem én találtam ki, ez egy bevált működő áramkör, egy LED-et tud villogtatni a zene ütemére.)
Ezt már szerintem lehetne illeszteni egy AVR-es vagy PIC-es frekimérőre, természetesen a megfelelő szoftverrel.
(#) kokozo válasza fredandjoe hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Szia! én is így indulnék el, egyszerűbb mint a zenét elemeztetni egy piccel, itt elég lemérni a 2 ütem közötti időt abból meg adott a bpm.. Nem árt például 8-at átlagolni és ami nagyon eltér a többitől hibának venni,és csak a maradékot figyelembe venni. Így nem ugrál annyira a kijelző.
kiíratni meg a kapott értéket lehet tizedes pontossággal is akár nem csak egész számmal. Már csak azt kell eldönteni, hogy lcd vagy led kijelzőset szeretnél..
(#) fredandjoe válasza kokozo hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Lehet rosszul gondolom, de szerintem nem is érdekes annyira, hogy mennyire pontos a szerkezet, mert két zenét kell mondjuk összehasonlítani.
Hát igen, a szoftverrel majd kell játszadozni.
Én LED kijelzőset szeretnék (az tetszett meg a gyári cuccokban is), de aki akarja LCD-vel is megoldhatja, még lehet egyszerűbb is.
(#) kokozo válasza fredandjoe hozzászólására (») Márc 8, 2012 / 1
 
Nekem sikerült ez a nagy project 1 óra alatt, pedig nem is nagyon értek hozzá.. Aki tényleg ért a pic programozáshoz annak ez szerintem pár perces akcó. LCD-vel érdemes elkezdeni és ha működik egyszerű áttenni utána ledkijelzőre.
Video
(#) fredandjoe válasza kokozo hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Gratulálok! Tuti jó lett!
Teljesen igazad van, az LCD egyszerűbb.
(#) kezdo001 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Ez igen jól sikerült.
Egy forráskódot kaphatnánk majd?
Következő: »»   38 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem