Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hibrid erősítő
 
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 22
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Nem beszélve a vezetősávok vastagságáról..
Néhol elég keskeny..., főleg a végtranyák nagy áramú tápjaitól egészen a kimenetig.
A csövek nagyfeszes vezetősávjairól már inkább nem is szólnék..
Egyetértünk!, - ezen bőven van mit javítani.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Szia.
Néztem a képeket a Picassa-n.
Remek munka eddig.
Sikerült már indítani?, Látom mjl tranyák kerültek bele :yes:
A táp hogy viselkedik?
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Szia.Igazság szerint meg van már minden alkatrész és a táp is kész van és csináltam LM317+2n3055-ből stabil tápot a fűtésnek próbára,de már csak jövőre lesz élesztve az amp. kb:egy hét...
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Értem.
Stabil táp mindenképp szükségeltetik a fűtésnek.
Nálam a 4cső áramfelvétele 2.3A folytonos. -ezért elég tisztességes bordára kelet szerelnem az áramgenerátor tranyát.
Én egy áteresztős állítható stabilizált kapcsolást gondoltam ki neki.
Az anódfesz is hasonló elven megy, csak ott zéner-ek stabilizálnak a magas feszültség miatt.
Kíváncsi leszek a tapasztalataidra.
-A kapcsolást nézve jó reményeket fűzök hozzá.
Balázsék is megépítették, de nem tudom milyen volt a hangja , mert nem voltam ott..
De a csöves meghajtó fokozat nagyon ésszerű elgondolás.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Szia.
Sikerült éleszteni a hibridet?
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Szia.Sajnos nincs időm még foglalkozni vele mert elég sok a munka,de ami késik nem múlik...
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Rendben, megtudlak érteni.. :yes:
Kíváncsian várom majd a további fejleményeket minden esetre.
(#) Moszkvai hozzászólása Jan 14, 2012 / 1
 
Üdv Nektek ! Összeraktam egy CHZ féle hibridet. Remekül működik, már egy pár napja hallgatom. Ilyen tiszta hangokat még nemigen hallottam, élvezet vele zenélni.További képek
(#) Moszkvai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Ezt érdemes meghallgatni, ebben nincs suuuuu meg brumi maci! Ha majd megyek elviszem!
(#) emersys válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szép munka
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Jó lesz ez kérem !
Örvendetes hogy bejön ez az erősítő neked is , gondolom még nem hallgattad más csatolókkal csak azokkal a batár kondikkal ?
Szerintem azokat cseréld le és még szebb hangot fogsz hallani szinte 100% Nekem kicsit hiányzik belőle a dobozolás és a belső kialakítás átgondolása és tervezése , nem rosszból mondom ezt csak némi odafigyeléssel még rendezettebbé lehet tenni a belsőt , nincs annyi össze-vissza futó vezeték meg ilyenek ... Egyéb iránt tetszik és jöhet a következő !
A forgótárcsás hangerő meg egy + pont !
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Szia.
Mindenképpen beszámolok majd róla.Amúgy felvettem egy külföldi kollégával a kapcsolatot ez ügyben.Az úriember német és szerinte a Mugen a legjobb hangot Sylvania csövekkel Motorola MJL 21194 végekkel és jó nagy bétájú 2sc1815 fontos,hogy BL jelzésű félvezetővel hozta.A BD139 pedig Philips legyen eredeti.Nem kellenek csoda ellenállások viszont a két lényeges kondi nem árt,ha valami igen jó minőségű.Nézegettem ClarityCap kondikat de igen veszélyes áruk van.Úgyhogy,ha nem válnak be nálam a ruszki kondik akkor maradok a Bennic-nél az nekem már bizonyított.
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Köszi! Nálam a dobozolás csak nyűg! A vezetékeket a legjobb tudásomhoz mértem rendeztem el, vagyis minél rövidebb és minél egyszerűbben. Voltak kisebb módosítások, de azok egyébként is be voltak tervezve. Így is tökéletesen működik. Ma egész délután a beállítással foglalkoztam. Nem tettszett az ahogy a szkópos beállítás után zenél. Most fülre állítottam be és tökéletes. Kijelenthetem, hogy most ez a legjobb erősítőm. Szegény Doncso, most megint meg kell építenie!
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Idézet:
„Nem tettszett az ahogy a szkópos beállítás után zenél. Most fülre állítottam be és tökéletes.”

Na ez egy érdekes dolog , ennek a hibridnek egy nagyon egyszerű beállitása vagyon csupán egy áramgenerátor a megfelelő pontra állítva .
Ténylegesen műszeresen beállítva nekem sem volt jó , ez érdekes , a Zoli lehet tud róla mondani valamit hátha csak nekünk kerülte el a figyelmünk valami .
Nálam is a végleges beállítás az hallgatózás útján történt és addig finomitgattam mig azt mondtam magamban hogy elég , viszont ráellenőrizve nem egyezett a műszeres beállítással !
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Én meg sem mertem már nézni szkópon. Egész máshol szól ahhoz a beállításhoz képest.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Itt megdőlne a szentírás , erre szoktuk volt mondani nem a műszereket kell hallgatni !
(#) emersys válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok.
Pedig az csak az erősítést állítja be, sinus szimmetrikus vágáson egy egyszerű beállítás.
Az én hibridem eleje is valamelyest CHZ szisztémáján épül, s bizony ha nincs belőve az áramgenerátora akkor elég veszélyes torzításokkal szólna nagyobb kivezérlésre.
Bár nálatok fetes a vége, egytápos, kicsatolós, és még sok egyéb más. Nem tudom ez mennyivel másabb hangra, nem hallottam még CHZ verzióját sosem..
Meg a csövek sem azonosak, nálam 6h2 a fesz erősítő 6h6 az áramgenerátor.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Én egy ismerősömtől kaptam a Siemens becsatolóimat.
Úgy érzem 10 közül is ezt választanám csukott szemmel.
Az mjl szériát javasoltam én is, az az odavaló
Az eredeti 2sc5200helyett szinte mindig fogsz találni nála jobbat az adott kapcsolásba..
(#) CIROKL válasza emersys hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Erről tettem emlitést pont , egyszerű és gyors beállítás.
Igen a csövek nem azonosak ebben ECC81/85/ és ECC88 van a vége IRFP páros
Bővebben: Link
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Csöves rész beállítását én a félvezetős rész leválasztásával szoktam megoldani, teljesen leválasztva a végétől.( Tápfeszt is csak a csöves fokozat kap.) Csatoló kondi kimenete 100k-val terhelve, félvezetős rész bekötése nélkül. Jelenlegi hibrid nyákján már tettem egy jumpert a beállításához. Így szerintem könnyebb beállítani, majd visszakötve .., az egész átvitelét ellenőrizni, műterhelésen, komplex terhelésen is.
(#) emersys válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Láttam már, szép lett
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Jan 15, 2012 / 1
 
Készül a másik hibrid is..

HIBRID I.jpg
    
(#) emersys válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Idézet:
„a vége IRFP páros”

-Jajj annál megérdemelne ez a kapcsolás jobbat is nem?
Pl, egy ilyen párost
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Örülök, hogy ilyen típusú fettekkel próbálod majd ki :yes:
A nyák szuper
Azok a tranyák emlékeztetnek egy közös ismerősünk tranyáira, ha ők lennének azok akkor örülök h nálad kötöttek ki
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Na erre kíváncsi leszek. Azok a FET-ek nem semmik.
(#) emersys hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Felteszem én is az erősítőmet, ide " a saját topikjába " -Mert inkább az erősítősbe szoktuk megvitatni a fórumtársakkal, viszont a helye az meg itt lenne ha már egyszer hibrid lett.
(#) CIROKL válasza emersys hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Anno amikor ez készült a szerző szerint ez volt a ide illő legjobb választás , így én követve az ajánlást ezeket a félvezetőket alkalmaztam , a most készülő hibridemben szintén a szerző által javasolt félvezetők lesznek .
Általában bízom a tőlem tanultabb és tapasztaltabb emberek tudásában és a szakmai képességeiben , így az ajánlását követve kerültek be a dolgok .
Bővebben: Link
(#) emersys válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia. Nem tudom miért emlékeztem úgy, hogy chz nen irf-et használt bent. A v-mos technológiával gyártott fetek szebb hanghűséggel dolgoznak,de ez persze kapcsolás függő és ha chz irf-t ajánl akkor biztos az a jobb oda.
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
V FET ott is jobban szerepelne, munkapont beállítása is egyszerűsödne, sajnos sokkal drágább. Akkor ez a hibrid az olcsóság jegyében született, IRF is jól teljesített benne.
Következőkben már 2SK/2SJ párokat használtam.
(#) emersys hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok.
Feltenném én is az erősítőm mérési eredményeit képekben.
A komplex terhelés 3.6 Ohm +470nF-al történt.
Következő: »»   7 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem