Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1537 / 3960
(#) mindenes válasza vizkeletir hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Heló!
Rossz helyen tetted fel a kérdésedet, itt nem sok választ fogsz kapni mert ez nem az a téma. Inkább ezek valamelyikében próbálkozz vagy az erősítős topikok között.
(#) tomikapc válasza Stefan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Szia! Megmértem a tekercs lábainál megvan az 1,2k omh a másik lábainál meg szakadás van alaphelyzetben. 24V DC-t nem tudtam szerezni, viszont megnéztem a helyét ahonnan kiforrasztottam és amikor ki van kapcsolva a konnektor, akkor 0V amikor meg be, akkor 24V és világít a LED is. Tehát mindenképpen a relével van a gond.

Érdekesség, hogy az ilyen konnektorok csak az egyik villát kapcsolják a dugóban, tehát ahogy bedugod, vagy a fázist vagy a nullát, nem szabad vakon megbízni bennük.
(#) storm válasza mindenes hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Rendben, köszi akkor ez marad
(#) pucuka válasza PixYTuN hozzászólására (») Jan 1, 2012 / 2
 
A fénykábel egy olyan "cső", amin ha egyik végén bevilágítasz valamilyen fénnyel, Akkor igen kis csillapodással a másik végén kijön.
Információ átvitelre úgy lehet használni, hogy az egyik oldalon (adó) az átviendő információval meg modulálják a fényt, a másik végén pedig demodulálják (vevő) a fényt, ls így visszakapják az eredeti információt. Nagy előnye, hogy nagy távolságokra, nagy sávszélességgel lehet információt továbbítani zavarmentesen. A hangfrekvenciás technikában is használatos, itt a zavar és zajmentességet használják ki.
Bővebben: Link
(#) PixYTuN válasza pucuka hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Köszönöm szépen a választ.
(#) BlackP hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy tablet pc-hez való tápom, amit hibásként kaptam. Az egyik betáp kábel le volt szakadva a nyákról, gondolom ez okozhatott némi kellemetlenséget a tápnak, de látszólag túlélte, mivel elszállt egy biztosíték. Na ez a biztosíték lenne a kérdésem, olyan, mint egy üvegből készült ellenállás, a közepén jól láthatóan hiányzó vezetővel, de semmilyen érték nincs ráírva, kapcsolási rajzot nem találok a tápról. Elvileg 9V 2A-es, de az adattáblája is hiányzik. Mekkora biztosítékot kéne a halott helyére tennem?

Köszi
(#) tomikapc válasza Stefan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Egy ilyen akkor ki tudja váltani az OJE-SS-124DM típusú relét?

Azt a plusz egy lábat maximum nem használom, anélkül is működnie kell nem? Egyébként az arra való, hogy ha kap egy jelet azon, akkor megváltoztatja az állapotát?
(#) Eticsiga válasza pucuka hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Köszi a segítséget
(#) kendre256 válasza BlackP hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Én T200-T315 mA-essel próbálkoznék.
(Bár szerintem a vezeték leszakadásának és a biztosíték kiolvadásának nincs köze egymáshoz, lehet ott még más gond is...)
(#) kendre256 válasza tomikapc hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
A plusz láb nélkül is működik, azt nem kell sehova sem kötni. Azon kikapcsolt állapotban jelenik meg a feszültség, az az alapállapotban zárt érintkező (NC). Neked a háromból a közös (COM), meg az alapállapotban nyitott (NO) érintkező kell.
(#) BlackP válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
na igen, közben átnéztem a tápot és egy tantál kondi is megégett, az egyik kivezetése el is szakadt.
(#) Stefan válasza tomikapc hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Használhatod, jó lesz helyette.
A relét amúgy úgy kell elképzelni mint egy sima kapcsolót, csak egy tekercs által létrehozott mágneses tér kapcsolja össze az érintkezőket, és nem te kézzel.
(#) tomikapc válasza Stefan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Köszönöm szépen, annak aki segített!
(#) sanykaraj hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Üdv az kérdésem hogy hilips_SBC_MD_110.jpg" target="_blank" rel="nofollow" >ezt hogyan kel bekötni egy erősítőre kell e hozzá valami vagy csak simán kössem rá ?
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 1, 2012 /
 
Sziasztok. Boldog újévet mindenkinek Nekem 2 kérdésem is lenne:
1.: Megépítettem a TPA1517 adatlapján Bővebben: Link található kapcsolást és csak nagyon halkan szól. Lehet hogy elő kéne neki erősíteni? Vagy mi lehet a baja? A másik dolog hogy kb annyira melegszik mintha teljesen ki lenne hajtva...
2.: Kaptam néhány trafót és nekiálltam kimérni őket. Szerencsére mindegyik működik de nem tudom megállapítani hogy hány W osak lehetnek. Valaki tudna ebben segíteni? Bővebben: Link
(#) Stefan válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
1. Miről akartam meghajtani? Lehet valahol zárlat van. A bemenetet kapcsold földre, és nézd meg úgy is melegszik-e.
2. Nagyon gyenge közelítéssel, ha megméred a szekunder ellenállást akkor abból kiszámolható (Us^2/R).
(#) David.zsombor válasza Stefan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Telefonról akartam hajtani. Köszi majd számolgatok Így is melegszik egy picit... Hol lehet a zárlat?
(#) blackdog válasza Stefan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Idézet:
„2. Nagyon gyenge közelítéssel, ha megméred a szekunder ellenállást akkor abból kiszámolható (Us^2/R).”


Nem véletlenül Ug^2/4*Rb?
(#) granpa válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Hy! Megméred az oszlop(középső vas) keresztmetszetét, vagy a járom(oldalsó vas 2x), és sacc. a teljesítmény, P=(A/k)2xf; k~0.02. Vagy a drótok vastagsága (keresztmetszete); J~2.5-3.5 A/mm2
Üdv:Kálmán
(#) David.zsombor válasza granpa hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
majd megpróbálok ezekkel számolni. De így ránézésre is vagy 150W van a nagy ugye?
(#) granpa válasza blackdog hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
P=Us2/R(Z!)s
Sto eto; Ug2/4Rb
(#) kendre256 válasza Stefan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
"Nagyon gyenge közelítéssel, ha megméred a szekunder ellenállást akkor abból kiszámolható (Us^2/R)."
Mi is ennek az "ökölszabálynak" az alapja?
(#) blackdog válasza granpa hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Mit jelent nálad a (Z!)???
(#) granpa válasza Boostocska hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Hy! Kb. mivel nem állandó a terhelés(100W, zenei) bőven elég(3Ax45V=135VA(W))
(#) granpa válasza blackdog hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Gondolom impedanciát.
(#) granpa válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Helló! Így, a gyufásdobozhoz képest: bizos! Ha jók a fesz.-ek is, akkor pláne.
(#) peus válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Már 3 éve így használom. Mmindent átraktam az alu bordát is. Ha jól emlékezek akkor 9 voltos a picike
(#) Stefan válasza granpa hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Most lehet nagy * írtam az előbb. Az a 4-es honnan is jön ki?
(#) granpa válasza Stefan hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Szerintem nem tőlem akartad kérdezni!
(#) peus válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Köszönöm a választ. Holnap kiszedem és megnézem górcső alatt. Sajnálnám ha teljesen tönkremenne...
Következő: »»   1537 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem