Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp számítógépre
Lapozás: OK   10 / 29
(#) Peter65 válasza storm hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Szia!
Az osztás megvalósul, de a bemeneti impedanciát teljesen felborítja.
Az eredeti rajzon az 1Mohm-os ellenállás paralel a 20pF-dal nem véletlen, ez illeszkedik a szokásos szkóp zsinórokhoz. Megteheted, hogy az 1Mohm-os ellenállást több darabból állítod össze, az osztás viszonyoknak megfelelően, és az osztópontokhoz kapcsolgatod a műveleti erősítő bemenetét a soros 47K/100pF taggal, de még ez sem teljesen korrekt.
A szélessávú osztókban a kondit is "feldarabolják", és külön-külön rákötik az ellenállásokra. Mivel ezeknek nagyon pontosnak kell lennie a szélessávú jó tranziensű átvitelhez, ezért amiket én láttam, részben beállítható trimmer kondikból voltak felépítve, és összességében igen bonyolultak voltak. Mivel ez úgyis csak max. 20kHz-ig lát, ezért elég lehet csak az ellenállást felosztani.
(#) storm válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Módosítottam. Így elvileg megmarad a bemeneti 1Mohm +az osztás is megvalósul. Illetve ha elfelejtenénk átkapcsolni ugyebár ottvan a 150V-os védelem, de ha ez nem lenne elég akkorse mehet a kimeneti fesz a diódák miatt 1,6V felé szóval tuti biztos, hogy nem hal meg a hangkari. A kapcsoló 2ÁK és 3 állású. Osztások 1/10, 1/100, 1/1000 és ha 1/10-es ostásban benvan kapcsolva a 10x szorzó akkor pont kijön az 1/1 vélemény?

PCscope.PNG
    
(#) Peter65 válasza storm hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Így is jó, bár így kettős kapcsoló kell.
Amire én gondoltam abban egymás után jönne az 1Kohm, 9Kohm, 90Kohm és a 900Kohm. A kapcsoló az ellenállások osztópontjaira csatlakozhatna.
(#) storm válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Az sem rossz megoldás, de ma már fáradt vagyok ahhoz hogy szimuláljam. Esetleg még egy frekvencia osztóra gondoltam. Ahhoz nincs valami ötleted, vagy kapcsirajzod?
(#) Peter65 válasza storm hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Frekvencia osztó alatt azt érted, amiről a #983766 számú és az azt követő hozzászólásokban volt szó?
Amikor olvastam, elgondolkoztam a dolgon, és bennem a következők csapódtak le: Olyan jelek vizsgálatára, amik periodikusan ismétlődnek, alkalmas lehet egy ilyen frekvencia vagy idő osztó, a legtöbb digitális szkópban van is ilyen funkció. Tehát nem valós idejű mérésről lenne szó. A működéshez trigger jelet kell képezni, és a trigger jeltől kis időkkel mindig távolabb venni a mérendő jelből analóg mintát, és azt tárolni a következő mintavételig. Több komoly műszaki problémával is szembe találhatjuk magunkat egy ilyen áramkör megalkotásakor. Az analóg mintavevő és tartó áramkör is biztos tartogat buktatókat, de a legnehezebb a stabil trigger képzése, és a kis időeltolásokkal való mintavételezés vezérlésének kialakítása lehet. Az első gondolatom valamilyen PLL-es hurokkal való felszorzás volt, de talán egyszerűbb, ha valamilyen processzort használunk, CCP bemenetével biztosítani a trigger követését, és a PWM modul felhasználásával mindig kicsit odébb tenni a mintavételezési időt. Van olyan dsPIC ami közel 1nsec-enként tudja a PWM kimenetét állítani.
Ilyen ötleteim vannak, rajzom sajnos nincsen.
(#) krixmix válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
1 GHz sávszélességű mintavevő áramkör Link

Megoldott a trigger és a mintavétel-mintatartás.
A trigger sajnos nem olyan gyors, tehát a triggerfrekvencia 100 MHz körül van, ha jól értettem a leírást.
10 MHz-es analóg szkóp bővítésére használható, de az időzítések variálásával (komparátor latch RC állandó növelése) szerintem használható lehet alacsonyabb frekijű szkóppal is (ami akár hangkáryta bement is lehet).
(#) Peter65 válasza krixmix hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a kapcsolást, több ponton is tanulságos számomra. A mintavevő és tartó rész sokkal egyszerűbb, mint gondoltam.
Az időalap kialakítása nem annyira tetszik. Egyrészt én jobban szeretem a diszkrét pontos értékeke közül való választást, mint egy potival tekergetni, másrészt a szövegben is írja a szerző, hogy több periódus esetén szükség van osztóra trigger jel képzése után, hogy ne indítsa újból a trigger az időzítési folyamatot. Szóval ezt a részt jó lenne valahogy intelligensebbé tenni.
Bár az alkatrészek elérhetők, szerintem 100M-ás mintavételezés, és 10MHz-es sávszélesség bővítés is olyan mértékben kibővítené a hangkártyás szkóp használatát, ami az átlag felhasználónak megfelelne.
Sajnos a bemenete 50ohmos. Van esetleg 1Mohmos változtatható érzékenységű szkóp bemenetre is ötleted?
(#) krixmix válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Üdv!

Texas Instruments BUF602
1Mohm bemenetű buffer.
Ez elé a szokásos kompenzált megohmos osztó...

Szerintem
(#) aDaMoo hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Hello!

Van egy 2 csatornás Actia gyártmányú szkópom, sajnos több információ nem található ráírva. Az oldalán van még egy Citroen embléma, mert ez a gyári diagnosztikához való volt eredetileg. Kérdésem a következő lenne, hogy létezik e valamilyen univerzális szoftver pc-re amivel, tudnám használni az oszcilloszkópot.
(#) Korben válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudom ,nem hangkártyás a cucc, de én ezt használom. „Open Source” a készülék. Bemeneti illesztéseket érdemes róla puskázni .
Ha érdekel valakit akkor rakok fel majd képeket a gyári belsejéről. Addig is itt van egy két link. Remélem tudtam segíteni a témában.

Kapcsrajz: Bővebben: Link

Page1: Bővebben: Link

Page2:Bővebben: Link
(#) Panther1 hozzászólása Nov 11, 2011 /
 
A számítógépet frekvenciagenerátornak és oszcilloszkópnak fogom használni, ehhez kell progi. Kísérleti rezgőkörökhöz kell és van olyan rezgőköröm amihez 1-2GHz kell,bár lehet hogy ehhez elektronikát kell csinálnom.
Pl.:
1. A kimenet (hangszórókimenet) küldi az 1Khzes jelet folyamatosan. Ezt a jelet látom szépen hullámozni a program egyik ablakában.
2. Ezt a jelet rávezetem a rezgőkörre.
3. A rezgőkör egyik alkatrészéről levett jelet pedig a hangkártya bemenetére (mikrofonbemenet) kapcsolom és ezt is megjelenítem a program ablakában - vagy egy másik ablakban.
4. És így látom hogyan változott meg a jel.
pl. erősítőnek is lehet ilyen módon jelet adni aztán vizsgálni a kimeneti jelet, hogy jó-e.
Tudom hogy a GHz és társai már nem hallható, de hát nem is hallgatásra kell .
Még egy kérdésem lenne, azt tudjátok esetleg, hogy mekkora az a maximális feszültség érték - Voltban - amit rá lehet küldeni a hangkártya bemenetére anélkül hogy tönkremenjen ?

Rendszerem : Linux - Ubuntu.

Tapasztalata van esetleg valakinek ilyen témában ? Szívesen meghallgatnám.
(#) Panther1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Köszönöm a választ. És még egy kérdés, hogyan kell ezt az oldalt a kedvencekhez adni ? Szeretném később is megtalálni.
(#) Medve válasza Panther1 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
A vonalbemenettel én úgy bánok, hogy az abszolút maximum 8V, de 5V fölé nem engedem a feszültséget. 1-2 GHz-hez biztosan elektronikát kell készítened. Szia (?)
(#) Panther1 válasza Medve hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
A sima vonalbemenet (nálam kék a gép hátulján) is sztereo-jack dugós bemenet ?
(#) Medve válasza Panther1 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Igen.
(#) Panther1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Köszi !
Van ez a Hangkártyás illesztőfokozat itt a topicban (kb. 5. oldal). A végén van egy potméter amivel be állítja az ember a feszültséget 0,7 Voltra. Nem értem, ha ez így működik, akkor ehelyett a kapcsolás helyett nem lenne egyszerűbb egy feszültségosztó egy-két potméterrel ? Az olyan sokat torzítana ? És ez az áramkör nem torzít annyit legalább ?
(#) Medve válasza Panther1 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Az erősítő feladata a nagy bemenőimpedancia, amely nem terheli le a mérendő feszültséget.
(#) Rocsli hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Sziasztok. Ezt Bővebben: Link látta már valaki? Vagy megépítette már valaki? Érdekelne mi a véleményetek Róla?
(#) rognork hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok,

használt már valaki parallax USB szkópot? Vennék egyet kezdőként.
(#) Rocsli válasza rognork hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Neked is ajánlom ezt a linket,Bővebben: Link bár mág eddig senki nem reagált rá. Nem túl drágák és egész jónak tünnek. Jó lenne ha valami hozzáértő is mindana valamit róla. Letölthető a kapcsrajz a kód meg minden, de meg is tudod venni készen.
(#) Rocsli válasza Rocsli hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ja azt elfelejtettem írni, hogy én az XMEGA Xprotolab-ot nézegetem. valószínü megépítem. És ha minden frankó talán a AVR Xmegalab-ot is kipróbálom.
(#) rognork válasza Rocsli hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszi,
de biztos nem építek, nekem kezdő dolgokhoz kell a munkahelyemen.
(#) noris hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Üdv!

Mi a véleményetek erről a kapcsolásról?
A bal felső rész a hangkártya bemenetre illeszt,
A jobb felső rész a vpk+ és VPK-
A bal alsó rész a hangkártya jelgenerátor kimenet illesztés.
Van hozzá komplett leírás. Bővebben: Link

lm747.jpg
    
(#) Peter65 válasza noris hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Üdv!
Ha jól értem, az áramkörben az lenne az érdekes, hogy kvázi DC csatoltan jelenik meg a mérendő jel. Az értem, hogy a két szélső érték csúcsértékét analóg jellé alakítja (csúcsegyenirányítás), de azt már nem, hogy ez hogyan lesz tovább feldolgozva. Tehát tetszik, csak nem értem.
(#) Medve válasza noris hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Hello, az én véleményem az, hogy ilyen alkalmazásra kevés ez az IC. Ma már vannak erre a célra alkalmasabbak.
(#) kadam válasza storm hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
szia! Az általad kitalált kapcsolást (Bővebben: Link) szeretném megépíteni, hogy szkópnak használhassam a gépem. Ez a kapcsolás működik, kipróbáltad? Az előző változatánál még volt egy poti a kimenetén, itt nincs. Miért? Köszönöm: Ádám
(#) storm válasza kadam hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
A kapcsolást csak szimulátorban raktam össze, ott működött. Poti azért nem került bele, mert recseghet, vagy hibás érintkezésnél akár hibás mérést is eredményezhet.
(#) kadam válasza storm hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Köszi a gyors választ. Hiszek a szimulátornak, megpróbálom megépíteni ha akad itthon hozzávaló. Ha mégse működne, akkor sincs gond. Nincs vesztenivalóm.
(#) noris válasza kadam hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Én most építem.
Mellékelek egy kapcsolást, áramköri rajzot, beültetési rajzot.
Annyit alakítottam rajta, hogy a bemeneti fesz osztást egyszerűbben, egy kapcsolósra terveztem.
Poti nem kell, mert a kapcsolóval változtatod az osztást, és így az elemzésre kerülő jel erősségét.
Hétvégén megleszek vele.
Majd beszámolok.
(#) noris válasza bbatka hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia!
Tervezem megépíteni ezt a kapcsolást is.
Szimpi benne az egyszerű táplálás.
Nem zavar, ha invertál.
Ha van tapasztalat a működéséről, kérlek írjatok!
Következő: »»   10 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem