Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   153 / 399
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Igen, nekem 4Ohmosak ezek a mérések, de nekem "csak" +/-49V-om van terhelve
(#) lesliewednesday hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Hoztak javításra hozzám egy Quadot, amiben kipurcant az egyik csatorna. Most BD249C-k a végfok tranzisztorok. Miután régi készítésű, gyanítom, hogy a 230V-os hálózat miatt (régóta nem használták már) kicsit több a tápfesz, amit ezek a BD-k már nem viselnek el. Cserélném az összes BD249-et (plusz a meghajtókat is valami jobbra) pl. MJ15003-ra, de a fórumot olvasva kicsit tartok a hamis daraboktól. 2 helyen is kapható a közelemben, minkét helyen Onsemi-nek mondják, kb. 800-900 között+áfa. Kérdés, hogy tudtok-e biztos forrást ezekre, illetve a meghajtókat mire cseréljem? Ráadásul 4Ohm-os hangfallal akarják használni, nem nagyon kíméletes körülmények között.
(#) janika002 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia!
Én a helyedben MJL21194-et tennék a végére!Meghajtónak MJ15031!
Kis tranyók MPSA06, MPSA56!És mehet a 4 ohm éjjel-nappal ami kifér a csövön!
(#) Melphi hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok ismét készül egy otthoni iparművészeti kézi készülék Szerintem a készüléket mindenki megismeri, igaz még egy két alkatrész hiányzik, de készül
A tápban 4db Diotech 35A dióda van,a gyorsabb töltögetés érdekében oldalanként 3, 3 igen jó minőségű BHC 4700µF 63V kondi van.
(#) pinyó39 válasza Melphi hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Hali!
4 Ohmra lesz? Mit raksz a végére (tranyók)?
(#) Melphi válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Igazából 8 ohm ra akarom, de szerintem evvel a táppal még 2ohm rol is nyomathatnám, ha birnák a végtranyók.
A végtranyók válogatott MJL3281 lesz már meg vannak rendelve.
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ja és a bemeneten OPA604 van.
(#) subi hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészült az én QUAD 405 -s erősítőm is. Még hátra van a külső doboz festés, de az előlap már rendben. Még egy kis földhurok keresés is lesz, de ettől független nagyon szépen szól.
(#) Ge Lee válasza lesliewednesday hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Eddig a lomex az egyedüli ahol sosem kaptam még hamisat semmiből. Az MJ 800Ft körüli nettó ára feltételezi hogy eredeti (egyébként fele annyi lenne). Ez persze a nagy és kisker árakra igaz, vidéken minden drágább. Eldöcög a hamis BD-vel is csak lejjebb kell menni a tápfesszel és rendesen kell hűteni.
Amit pedig írtam a tranyókról (2SC5200, 3281, BD249) azt komolyan kell venni. Ezek zöme hamis, a 200V-os tranyók 110-130V-on még néha elmennek, felette füst.
(#) Szebence válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Hali!

Az én erősítőm MJ15003-mal szerelt. Vidéken egyik boltban 1000Ft/db másik boltban 1800Ft/db áron, Pesten egy boltban egyik gyártótól 400Ft/db másik gyártótól 800Ft/db áron kínáltak MJ15003-mas tranzisztort. Megvettem a legcsolóbbat, bízva benne, hogy jó lesz, Meg ha valami rosszul sül el, akkor ne a drága tranzisztorok menjenek tönkre, drága lenne a cseréjük, stb. Azóta +/-50V-os tápfesszel 4 Ohm terheléssel vígan megy! Nem tudom, hogy ez hamisított-e vagy sem, szerencsém van/volt!
(#) soos csaba válasza subi hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szevasz, elég jól néz ki az eleje, de nem kapnánk egy pár képet a belsejéről is?. Sokakat érdekelne szerintem.
(#) subi válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszi. Holnap rakok fel a belsejéről is pár képet, bár a kivezérlésjelzőn kívül, minden ismerős lesz számotokra.
(#) lesliewednesday válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Miután gyorsan kellett valamit csinálni vele, így 2 darab MEV BD249C ment bele. Ezek még vagy 15 évvel ezelőtt kerültek hozzám, így eredetinek tekinthetőek. Sajnos viszont a javított csatorna bár működik, de állítólag 50Hz-en zúg. Holnap visszakapom és ránézek. Vezetékezés nem változott, mégis csak a cserélt tranyós oldalnak van baja. Meg kell hallgassam. A próba hangszóróval csak pici zajt hallottam. Meghajtani meg nem volt módom.

Köszönöm a végtranzisztor tippeket mindenkinek.

Ge Lee:
El ne kiabáld, amit L@mexről írtál...

Janika002:
Ezeket a típusokat itthon be lehet szerezni mostanság? Bevallom, még nem néztem utánuk.Az áruk sem lenne mindegy.
(#) 769gregory válasza lesliewednesday hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
A kéréses tranzisztorokat itt megtalálod:
http://www.tme.eu/hu/
(#) 769gregory válasza lesliewednesday hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ja és még valami (mert én is szívtam vele most):
Janika002 meghajtónak MJ15031-et írt, de ilyen nincs, csak MJE15031. Azt is megtalálod a tme-n.
(#) gepesz13 válasza Melphi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szia!
Hol tudtad válogatva megrendelni?
(#) subi válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Nos itt van pár kép a az erősítő belsejéről. Ha van valakinek ötlete a képek alapján a zavarszűrésre, minden javaslatot szívesen fogadok.
(#) CIROKL válasza subi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Nekem van rá ötletem , ami a következő lenne teljes mértékű átdrótozás .
(#) subi válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Mi lenne az áthuzalozás tematikája?
(#) CIROKL válasza subi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Minél átgondoltabb és a lehetőségekhez képest a legrövidebb vezeték hosszok amiket ellehet érni .
Még az is előfordulhatna hogy a belső elrendezésen is kell némi alakítás , ebben a formában ahogyan most van eléggé kesze-kusza és átláthatatlan , az esetleges zaj , brumm innen ered .
(#) pinyó39 válasza subi hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
A hűtését pl. kielégítőnek találod?
(#) subi válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Mint látható, hűtőborda jelenleg csak az egyik oldalon van. Az erősítő folyamatosan megy, de csak itthoni használatra, és nem teljes teljesítménnyel, Így még a hűtéssel gondom nem volt. Persze 'csumára" kihajtva így nem bírná. Az áthuzalozással kapcsolatban köszönöm a tanácsot. Igyekszem megfogadni. Üdv... Subi
(#) djhans hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Bemértem a Quadot. Táp üresen +-33V. Kimenet 18V után megkezdődik a határolás. Tudja a 40 Wattot.
(#) 769gregory hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma felélesztettem halottaiból a 15éves Quad-ot. Egyelőre csak +/- 27-ot kapott, azt is aszimmetrikus AC-ről ( a Weller pákám 180VA-es trafójáról, de a kondik azért tartották a lelket benne. Az eredeti panelt elektronikai boltban, szerelve vettem. Eredetileg is tíz centis vezetékekkel voltak a végek szerelve. Majd most lerövidítem. Teljes félvezetőcserén ment át, és a elkókat is lecseréltem. a T2 és T4 Alkotó után 2n2219 és BC303. A többi BC556B. A végek 2sc5200 és BD244C. Elsőre elindult, kimenet teljesen tiszta. Újra hallhattam azt a hangot, amibe beleszerettem '95-ben. Igaz még nem teljes erejében, de így is nagyot szólt már. Természetesen a képeken látható hűtők csak a próbához vannak, bár ezen a feszültségen ezek is teljesen jók voltak.
(#) djhans hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Olyan kérdése lenne hogy a képen látható 4db 4700µF 40V-os elkó elég lesz-e nekem a 40W-os Quad-hoz? Hogyan csináljam a tápot vele. Külön graetz a két végfoknak vagy egy graetz és 2-2 kondi párhuzamosan a +- ágakban? Egyébként a kondik jó kondiban vannak. Értékük megvan és kisebb az ESR-jük mint az újnak.
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Nincs külön tekercs. Akkor nem jó?
(#) 769gregory hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok !
Összeraktam a régi Quad másik felét is: Tranyók kicserélve, IC szintén (5534), elkók is cserélve, minden, amit a másik felén is megcsináltam, a végeket most a másik oldaról átraktam, mert csak egy garnitúra van. Szintén elindult, csak ha adok rá hangot, akkor pár wattnyi teljesítmény után torzít, és nem jön ki belőle a hang. A szokásos dolgok melegszenek, de semmi egyéb. Tud valaki esetleg mondani valamit, hogy hová nézzek rá?
Ez a fele lett 10 éve széthajtva egy bulin, aztán azóta pihent. Diódák lehetnek rosszak?
(#) 769gregory hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Most csak úgy elkezdtem méregetni az ellenállásokat, és az 47 Ohmos (Urbán féle R37, régi rajzon R38) ellenállás szakadást mutat, gondolom ez nem tesz jót. Most keresgélhetek itthon egyet...
(#) lesliewednesday válasza 769gregory hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Ok. Köszönöm. Utána nézek.
Közben kiderült, földhurok okozta a brummot, az erősítőnek semmi baja. Kábeltévét kötöttek rá, és csak abban az esetben zúgott. (Valószínűleg minkét csatorna, csak azt nem így adták tovább nekem.)
Köszönöm a segítségeteket.
(#) 769gregory hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Ma tovább vizsgáltam,mert a 47 Ohmos cseréje még nem oldotta meg a problémát. Méregettem tovább az ellenállásokat, és a T10 E-B közötti 22 Ohmos is szakadt volt, mindenféle külsérelmi nyom nélkül. Most 4db 100 Ohmos van helyette, de megjött a hang. Mehetek megint a Lomexbe...
További jó szerelést mindenkinek!
Következő: »»   153 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem