Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   850 / 1681
(#) Zoli_bácsi válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Tudod mit? Meggyőztél. Tényleg nem rossz az a logo, illetve a név. Szó mi szó, remek alkotás. Nagyon igényes és egyértelmű kezelőszerv elrendezés.
(#) nightlife hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Nyemi fórumtárs segítségével elkészült a PIC vezérlésű CDI előgyújtás vezérlőm, 6V-ra adaptálva.

youtube
(#) solti_imre válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Örülök neki! És köszönöm a májhízlalást!
(#) Mybuster hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Elkészült az Ütemre villogó Led csíkom, megbízásbol készítettem Jack dugó be és Usb-s a táp azt viszont nem értem hogy pc.re rádugom és zavarja ha pedig sima tápra mármint usb.se ott nem! Music Strob in Blue Led
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Mert ismeretlen kotyvasztás van az USB-n, és zavarja.
Talán nem kellet volna az USB, és nem lenne gond. A gépet is zavarni fogja, meg ennek se lesz szerintem a legmegfelelőbb...

Üdv!
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Köszi igen tudom azért van neki egy 5V táp az ne zavarjon hogy usb.s
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Akk oké.
(#) Davidd hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Lehet elkerulte a figyelmeteket,mert az oldal also reszere kerult,de belinkelnem.Tudom nem nagy valami de azert teszi a dolgat a koppanas gatlo.
(#) dbase válasza Davidd hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Az a lényeg hogy müködik Nem hiába tettem fel a rajzot, az egyszerűsége miatt. Bár a tranyó szerintem elvitte volna a két relét.
(#) zenetom válasza Davidd hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Az enyémet nem, én néztem, csak nem írtam kommentet. Rendesen össze van rakva, működik, szóval gratula!
(#) DJanosi hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Üdv Minden kedves fórumozó kollégának ! Rég töltöttem fel képeket a műveimből és sokról mar nem is tudok de most sikerült képet készítenem egy nagyszerűen működő hangszínről ! Két példányban készítettem el az egyik be van dobozolva a másik az erősítőmbe kerül ! Amiben nagy segítségemre volt JZoli meg Huba ! A hanga csodalatos íme a képek !
Üdv:Levente
(#) DJanosi hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Itt meg elkészítettem az Alkotó által tervezett NTC Fant ! Két példányba is sajnos az egyik panel fúrása nagyon ócska lett !

DSCF3047.JPG
    
(#) pcroland válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Direkt ilyen a doboz, hogy nem megy ki a széléig a lemez?
(#) SALáta válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szépek a paneljaid de a dobozolás nem tetszik. Azon még van mit javítani, panelkészítésen nincs. Szép egyenesen állnak az alkatrészek, panelek szépen le vannak vágva, ahol fúrás probléma van az meg ilyen, nem azt nézed majd a készüléken. Szóval ez a része nagyon szép, irigylésre méltó, a dobozolás meg majd javul, csak annyi kitartásod legyen hozzá mint a nyák készítéshez.
(#) JZoli válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Mondtam én, hogy jók lettek ezek a panelok. A doboz meg jelenleg a célnak megfelel, majd később lesz esztétikusabb is. Csak így tovább! Én az elején nagyon büszke lettem volna ha ilyen munkáim lettek volna!
(#) DJanosi válasza pcroland hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
A dobozt nem én készítettem ! Azért sikerült ilyenre mert nagyon sürgettem az illetőt ! Üdv:Levente
(#) DJanosi válasza SALáta hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm ezeket a becses gondolatokat ,igyekszem ezután is jobbnál jobb panelokat elkészíteni ! A dobozoláson is majd javítunk ! Viszont engem is nagyon zavar az a feltöredezett panel eléggé sajnálom ,hogy az ilyen gyatrául sikerült ! Üdv:Levente
(#) DJanosi válasza JZoli hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Köszönök mindent ! Tudom majd javítunk a dobozolási technikán ! Üdv:Levente
(#) DJanosi válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Üdv! Árnyékolt kábelt használtam volna vagy ez az? Volna egy másik érdekesebb kérdésem mi a zenének a neve amely megy a videó alatt?Üdv:Levente
(#) Mybuster válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Hát szerintem árnyékolt mert mikor megbontottam akkor volt benne egy "celofán" kinézetű réteg és valami szövet is! A szám címe : Michel Telo - Ai Se Eu Te Pego (Marco Corona Re-Edit Bootleg)
(#) skero válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Hű de ismerős kis cucc. Én is összedobtam már egy ilyet. Jó kis áramkör. Némileg átalakítottam

PICT0007.JPG
    
(#) skero válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Bocsi elcímeztem. DJjanosi -nak akartam.
(#) DJanosi válasza skero hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Hát hasonlít de nem az
(#) H2opok hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Üdv
Elkészült egy, kereskedelemben "nem igazán kapható" SMD PIC és AVR programozó adapterkártya "készlet".
16db Pic és 4db AVR tipushoz lett tervezve, HP41c jóvoltából. Kétoldalas nyák, a kontrollereket 3mm-es csavarral lehet rögzíteni a programozás ideje alatt. Ami még fontos, hogy nincs ónozva, így a padek-en nincs az ón miatt "az a kis pukli", így a kontroller nehezebben csúszhat el. Ezért vegyi aranyozással lett elkészítve.
Erről annyit kell tudni, hogy az arany alatt nikkel réteg van, (ezért nagyon jól forrasztható) és ezen 3-6mikron rétegvastagságban az arany. Ami kb. 18karátnak felel meg.
Többször át lett nézve,ellenőrizve a kapcsolás, így remélhetőleg nincs benne hiba.
***
Ez NEM a reklám helye.
(#) pepe091 hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Elkészült pár művem, nagy része innen az oldalról!
Az egyik egy RGB-led es futófény, ami meg kell hagyni nagyon jól néz ki, és hangulatos. (Source2: :worship: )
RGB led futófény
RGB led burában
Aztán a másik a picprojects honlapjáról egy "UFO"-s futófény.
UFO

Aztán van egy digitális óra Rumcájsz cikkéből. Két Vicsys-es kapcsolás, egy időzítő és egy LED-es hőmérő.
És egy Jani-féle zif foglalatos PIC adapter.

Itt is köszönöm hogy megosztották a munkáikat!
(#) DecebaL válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia!

Tetszenek a munkáid, a Pic adapternek a nyák tervét megosztanád én is meg akarom csinálni.
(#) pepe091 válasza DecebaL hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
A nyákot Jani tervezte, de felteszem ide is.
(#) H2opok hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
A programozó adapter terv, ezen látható hogy milyen kontrollerekhez jó.

adapter.JPG
    
(#) borvendeg válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Hello!
Szép munka, de ez mire jó?
Nem az áramkörön belül programozol?
(#) Hp41C válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Azoknak kell az adapter, akikkel megtörténik, hogy felprogramozott SMD tokos kontrollert kell postázniuk...
Következő: »»   850 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem