Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   852 / 1681
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Csak nehogy műszálas legyen, mert az ráolvad.
(#) yagi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Köszönöm.
Az hogy a kijelzés ilyen lett nem az én érdemem, még egyszer kihangsúlyoznám hogy a szoftvert vicsys írta, ha a készülék teljesen kész lesz akkor teszek fel újra képeket, egy BOZ lesz még építve mellé és egy kétutas aktív crossover.
(#) vicsys hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Kellett készítenem egy relés kimenetű napkövetőt. Van video is a tesztelésről: Solar tracker
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A szokásos minőség.
Én meg nemsokára kipróbálom ezt a FOTO NYÁK-ot, viszont nem merem közelről levilágítani, mert nekem úgy alávilágít, hanem kb. térdmagasságból.
Csak azt nem tudom, hogy a levilágítási idő mennyi legyen, mert a 12cm-ről 3 perc (4x15W UV cső), ez így meg kb. 45cm.
(#) violin válasza yagi hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Nagyon klassz! Kb mennyiből jöttél ki...?
Ha nem gyógyul meg a kínai változat,akkor kénytelen leszek beújítani valami hasonlót....
(#) minicooper válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Kis hatékonyságú kacatokból összetákolt elektrolizáló!
(#) yagi válasza violin hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A felprogramozott Pic-et vicsys-től rendeltem, tőle kérdezd meg hogy mennyibe kerülne ez most nála, a többi alaktrész ami a panelen van az kb 1500Ft, az LCD 1600FT. Viszont a bemenetválasztó és a relés hangerőszabályzó ami lesz hozzá az nagyon függ a felhasznált alkatrészek minőségétől. Én Teledyne 732-12-es reléket használok aminek darabja kb 9000Ft újan, ezért én is bontottat vettem, kb tized ennyiért, az ellenállások pedig Vishay Dale-ek lesznek, itt is lehet olcsóbbat, vagy drágábbat is használni.
(#) klemo86 hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
(#) janimester hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Üdv. Mutatnék pár képet az épülő félkész sztereó - híd tda7294 végfokomról
(#) zolika60 válasza janimester hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Jó lett. Lássuk készen is.
(#) DJanosi válasza janimester hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Amint elnézem sajnáltad belőle a 4 A diódat meg egy párhuzamos biztosítékot ! Pedig nagyon nem árt ha van !
Üdv:Levente
(#) janimester válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia, a tápegységben már van védelem ezért hagytam ki Zolika60 köszönöm! Úgy lessz
(#) DJanosi hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Közbe sikerült a PIC es panelmérőnek a Kijelző részét elkészítenem ( bontottam hiányzó SMD ellenállásokat ) és feleúton járok a műveleti panellel! A panel aránylag jól sikerült ! Ennyi alkatrészt találtam itthon a többire később kerül sor amikor sikerül beszereznem őket ! Íme a képek!
Üdv:Levente
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Király!
12F683?
Én is pont ilyet csináltam mostanába, igaz, csak dugdosón van összerakva, meg 220-as karos kapunyitó motort fog meghajtani.
Kell is a nyomaték, mert a terv az, hogy 2x2 nm-es sörkolit fog forgatni.
Üdv
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Nem, nem az. Csak egy szimpla dual OPA. Ennek is azért lett relés a kimenete, hogy (szinte) bármilyen mocit rá lehessen akasztani.
(#) vzoltan87 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Üdv.
Ne haragudj a késői válaszért (fél év...),de alig találtam meg a bejegyzéseimet. Nincs semmiféle holtverseny. tökéletesen működik. Elég sokat lett használva, és még mindig bírja.
(#) kocsgab002 hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok.

Szüleimnek tönkrement a 25 éves Zanussi hűtőjük. Kiméregettem, és arra jutottam, hogy a mechanikus termosztát adta meg magát. Így összedobtam nekik egyet. Vicsys termosztát kapcsolását építettem meg. Érdekessége, hogy csupa bontott alkatrészekből lett összerakva. a DS1820 termékminta volt, a relé monitorból, az opto pedig PC tápból volt bontva. A csupalyuk panel pedig 1 dollárért jött (szállítással együtt) Kínából még hónapokkal ezelőtt. Így kb 20 ropit spóroltam szüleimnek Az egyik képen a kész mű látszik, a másikon pedig a próbapanelen összedrótozott programozó látható.
(#) davidovics válasza janimester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Jól fog szólni a kicsike!
Szép lett/lesz.
(#) Gardener89 hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok. Ma egy, az oldalon megtalálható egyszerű, autó belső világítás elhalványító kapcsolást építettem meg. Kicsire bár nem a legszebbre sikerült, de működik!
(#) zolika60 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Jő lett. Bár ha lett volna időd és kedved NYÁK-ot is gyártani, még jobb lehetett volna.
(#) yagi válasza Gardener89 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Valóban kicsi lett, de ha autóba szánod akkor azt a tranyót jobb lenne beforrasztani.
(#) Gardener89 válasza yagi hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Aha, mondasz valamit, megfogadom! Köszi
(#) David.zsombor válasza Gardener89 hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Pontosan hol van? Mert a kapcsolások közt nem találtam.
(#) Gardener89 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Van rá egy külön topic is:itt megtalálod
(#) golem hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Én ma összeraktam egy próba tápot.
Meg 2 hétel ezelőt egy monitor vezérlőt.
(#) Mybuster hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Mégcsak próbapanelon de működésre bírtam egy Unipoláris stepper motort A driver egy CD4017 & Ne555 & ULN 2003 Ic-k ből áll.Bővebben: Link
(#) dbase válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Ezt én is megcsináltam, csak megállt a project, nem jo 4017 est kaptam és nem ment, pedig a kimeneteit össze is diódáztam hogy legyenek fél lépések is.
(#) varttina válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Már próbálkoztam ezzel a kapcsolással, én is csak idáig jutottam. Ha jól emlékszem ULN2003 4 db IRF540-et használtam, de az eredmény hasonló volt.
(#) Mybuster válasza dbase hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Gondolom valami más 4017 nekem HCF4017 megy amit az ST gyárt! Az ULN2003 meg 500mA terhelhető kb 350mA eszik a motor
(#) Mybuster válasza varttina hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Pedig egyszerű az egész kapcsolás kiindulsz az NE555 el a CLK-t rákötöd a 4017.re az 5. kimentetet resetre hogy csak 4 kiment legyen aktív majd a 4 kivezetést rá a tranyóra vagy a ULN 2003-ra! Az irányváltás pedig a sorrend felcserélésével törénik A B C D & D C B A majd arra kitalálok egy ügyes tüskesort!
Következő: »»   852 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem