Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1567 / 3959
(#) gulasoft válasza waterbear hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Kicsit drága vagy Nálam 8Ft fúrva, pedig cnc fúrja, és a kémiai ón inyenes, nincs minimum méret, csak a fóliát kell plusszban fizetni ami most 500ft/a4. 1Ft/cm2-ért pedig még feliratot is rakok rá ha adják a beültetési rajzot.
(#) kadarist válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Egy érdekes felhasználás: Villogó-világító fejhallgató-erősítő.
(#) waterbear válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 25, 2012 / 1
 
Gulasoft, nem csalódtam, benned... ez persze megint csak a témához illik ugye, nem is személyeskedés.... nem is leminősítése a másiknak.... bocs, de nem körülötted forog a világ
(#) janikukac hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Szia Waterbear!

Gulasofttal látom ti hirdetitek nagyon a dryt, mert olcsó. Teljes mértékben egyet is értek, az árakat figyelvén. Sajnos nekem nincs laminálóm, és nem szeretnék több ezret rá költeni, de szívesen áttérnék én is már régen. Olvastam a vasalós, vizelős, stb módszert is, de nem menne az nekem, csak időt vesztenék, az meg nincs most sajnos. Azt is tudom, hogy a lamináló ára visszatérülne egy idő után,de szerintem én annyi panelt nem gyártok.
Már van p20-am, NaHO3-dom, ez is mehetne a kukába ha áttérnék.

Ezért olyanok, akik most kezdenek panelozni, ajánlom a dry-al kezdjenek, mert úgy járnak, majd mint én ! Drága lesz az áttérés!!!
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Ne hidd. Ha megnézed 0.88Ft a nyák cm2-e (hála Attila86-nak) A fóliát ugye tudjuk mennyi. Akkor miért adnám 6Ft-nál drágábban cm2-ét?
A CNC drága muri, de pontos, és attól hogy nem neked kell furkálni még idő, energia, és fúró kopás. Ez mind pénz, ezért van a 2Ft/cm2 a fúráson. Ez néha jó, néha nem annyira (egy felületszerelt kevés fúrással rendelkező nyákon jó (nekem) egy 40 lábú ic-t tartalmazó panelnél azért kapásból van még vagy 90, 100 luk (azért 40 lábú az ic), egy fél a4-en akár 300-400 luk is lehet. A CNC árát nem hozza be, de legalább kicsit besegít.
Kémiai ónozóba fél éve dobtam 3 gramm (jó lehet volt négy is) ÓNII kloridot, most kezd megint merülni, majd dobok bele még 3 grammot, ezen mit fizettessek ki?
Tehát egy nyák alapanyagban durván 1.50 erre jön még azért jó sok adalék, de cm2-re bontva kizárt hogy 3Ft-nál több legyen. Nincs pofám duplánál több árat kérni érte.
Persze lehet drágábban is adni, de Te is tudod, hogy aki beszállt a fóla rendelésbe, az beszerzési áron kapta, ami kevés meg maradt felesleg 100Ft/a4 áron adtam el. Azért vágtam az egészbe bele, mert volt aki ezt 3-400Ft-ért adta, és azon kicsit kiakadtam. Nekem a 40Ft is haszon, és kicsit szégyenlem is magam érte, de nekem fekszik benne a pénzem, és megfizethető marad.
Ez van, nálam ilyen az árképzés. Azért írtam csak le, hogy mindenki tudja mi mibe fáj. A többi a munkadíj, lehet számolni.
(#) gulasoft válasza (») Jan 25, 2012 /
 
Az enyémet is törölte amiben levezettem mi mennyibe van, és nem lopjuk az anyagot. Ez van. Mostmár soha nem tudjátok meg hogy nem lopjuk az anyagot.
(#) csabacsaba hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy erositos kerdesem.Van egy 5.1 erosito aminek nincs meg a taviranyotoJa es potenciometert tettem a bemenetekre.
S az_a a gondom hogy nem oroke huz be a reLe._Az mitol lehet hogy van amikor behuz es sokszor nem huz be?
Ha kiveszem mi_lesz?
A reLe az egyeniranyto utan van,s a reLe utan van a puffer kondik.
(#) Duky hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Hello srácok Egy kapcsolót kellene csinálnom aminek a következőt kellene tudnia hogyha áram folyik át rajta akkor be kellene hogy kapcsoljon egy másik áramkört nemtudom hogy mennyire világos amit írtam,egy ilyet elkészíteni hogyan lehetne?
(#) zolika60 válasza Duky hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Kicsit pontosabban írd le mit szeretnél. Amit leírtál az egy relé, vagy optocsatoló.
(#) blackdog válasza csabacsaba hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Nem tudom milyen a kapcsolás. Nem tudni milyen potit tettél oda.
Feltételezem, hogy ha a relé a puffer előtt van akkor az túlfesz. védelem. Legalábbis tápegységekben alkalmazták ezt.
(#) janikukac hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Építettem egy kettős hangkártyát, amely külön 2 USB csatlakozóval kell a gépre dugni. Pontosan hogyan hívják, és milyen a legolcsóbb megoldás abból, hogy valami "hub"-ra dugom , és egy USB aljzatba megy a kettő. Pontosan erről lenne szó: Bővebben: Link

Üdv!
(#) csabacsaba válasza blackdog hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Mielott tettem a potikat,azelott is volt ez a jelenseg,probalgattam hidalni a relenek a labait,s egy helyt zug,mashelyt pedig ki be kapcsol a relle gyorsan s ekkor egy kis fust szagot ereztem.
Hogyha kiveszem a relet akkor hogy kellene atkosem(direktbe)hogy amikor bekapcsolom startbol induljon?
Kellene csereljek relet?[quote]Bocs a kepminosgert de nincs most mivel fenkepeznem.

Image036.jpg
    
(#) Duky válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Húú hát ennyire nem értek ehhez de úgy kellene működni hogyha pozitiv áram folyik át rajta akkor bezárjon egy másik áramkört is úgy kéne kinéznie hogy ha megszakad az áram akkor a másik áramkör kinyílik,ha átfolyik rajta akkor addig bezárva legyen
(#) blackdog válasza csabacsaba hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
A kapcsolás pontos ismerete nélkül nem merek többet mondani. Az a relé védelmet lát el nem kötném ki. Ha lenne kapcsolási rajz akkor lehetne előbbre jutni.
(#) blackdog válasza Duky hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Bővebben: Link
Bár elég nehéz magyarra fordítani azt amit írtál, de nekem ez jött ki belőle.
(#) zolika60 válasza Duky hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Mind a két dolog így működik. Ezért kéne tudni, hogy milyen áramkörrel milyet akarsz kapcsolni.
(#) csabacsaba válasza blackdog hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Az a gond hogy ez nem egy szupermarka 5.1,mert google-ba 1 kep van.Valami otlet?
Remelem tudtok segiteni.
(#) Duky válasza blackdog hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Elég nehéz megfogalmazni azt hogy mit szeretnék mert igazából én sem tudom de elmondom hogy mihez kell vettem egy gyujtáskapcsolót a motoromhoz de ahogy most kiderült nem az én gépemhez való ezért a gyújtást nem lehet úgy bekötni rajta ahogy gyárilag van ezért azt akartam csinálni hogy amikor a gyujtás jelzőfényei felvilannak akkor azt az áramot egy valamilyen kapcsolón átvezetni ami bezárja a gyújtás áramkörét ami két vezeték lenne így talán jobban érthető
(#) Addye hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Gitártorzítót szeretnék építeni, de van egy poti, amit nem tudom mivel lehetne helyettesíteni, mert hestore-on nem találtam ilyet. Azt írja leírás, hogy:

100kohm log (i prefer Alpha pots)

Ezt lehet olyan valamivel helyettesíteni, ami van hestore-ban? Előre köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza Addye hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Szia!
Válogass: Bővebben: Link
(#) Addye válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Nagyon köszönöm! Nem találtam volna meg
(#) csabacsaba válasza blackdog hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Tudtam valamivel tisztabb kepet csinalni.A rellenek melyik labait kellene rovidre zarni hogy kapcsoljon direktbe?
(#) Akashi válasza Duky hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Helló.

Értem a problémád. Kétféle gyújtás létezik kismotorokon. Az egyik fajtánál, testeléskor megszűnik a gyújtás, a másiknál kap valamilyen fesz.-t és akkor müködik. (akkumulátoros)
Vegyél egy sima 12V-os relét, (kár autósboltban) és kösd be attól függően milyen gyújtásod van)
Mellékeltem egy értelmezhető rajzot.

relé.JPG
    
(#) Duky válasza Akashi hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
De frankó köszi a tartalmas választ így már világos a bekötés a tanáromtól kaptam egy relét ő is elmagyarázta hogy hogyan kell bekötni de azt nem értettem de így már minden világos köszi szépen.
(#) Duky válasza Akashi hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Megint falakba ütköztem leírom hogy mi a baj : A tanárom azt mondta hogy a 2 bal szélső pöcöön vezzesem át az áramot ez meg is történt amikor átvezetem rajta a pozitívat akkor hallok egy kattanást de nem világít a próbalámpa most akkor ez hogy van? Mellékeltem egy képet a lábakról
(#) Akashi hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Szívesen Duky.

Felújítottam 2 hangfalat, és szeretnék tenni az előlapra egy-egy erős fényű piros ledet, clipp jelzésére.

Az lenne a kérdésem, simán egy kimért ellenállással rá köthetem a hangszóróra? Amíg nem nyit a led, addig nem befolyásolja a hangot ugye?
(#) Akashi válasza Duky hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Bal szélen a behúzótekercs. Ha erre áramot adsz, a jobb szélen lévő lábakat kapcsolja. Elvileg a relén van rajz is.
Ha kattan az azt jeleni, átkapcsolt a relé. A jobb szélen a 3-3 kivezetést kapcsolja be-ki. Remélem érthető.
itt egy rajz..

relé.JPG
    
(#) tothz válasza tothz hozzászólására (») Jan 26, 2012 1 /
 
Helló Hobbitársak!
Az extol hegesztő trafót elvitték, és a többi is fogy, jelentkezzen akinek kell valami.
Üdv: Zoli
(#) jani1987 hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. Van valakinek ötlete, hogy asztali körfűrészhez mekkora motor kell? A vágó korong átmérője 30cm, és 3mm vastag. Fához kell.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia! Kb. 30kg-os , min. 2kW (inkább3), 2880f/min , könnyebb áttételezni(gyorsítani). Ha lehet 3~ú.(üzem biztosabb). Többi dolog megvan??
Következő: »»   1567 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem