Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   85 / 163
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Ilyen poti megy a középső furatba.
(#) Davidd hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Udv mindenkinek .Most rendelem az alkatreszeket ,es a trimmer nincs olyan erteku,vagy csak 1 k s van ,vagy 10 k s van most raktaron,melyket vehetem meg?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szia! Lehet 1k-s, de a vele soros 560 ohm helyére legyen 1 és 1,5k ellenállás kézügyben
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Koszonom.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Lennel szives feltenni vasalashoz valo nyakot,mert amiket talaltam,az mind a sima vf2 nyakja,amihez meg kapcsolast nem talaltam,csak a vf2 conductor v2 hoz kellene nyak rajz,vagy esetleg ha valakinek van legyen szives tegye fel.Elore is koszonom.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Szia! Amik itt a fórumban vannak nem jók, vagy csak nem nézted? KD mester Alkotó
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Nagyonszepen koszonom.Az Alkoto fele verziot,csak nem tudtam hany voltra van.Megegyszer koszonom.
(#) rooster hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Sziasztok a képen bejelöltem a két pikos kondi helyét, csak azt kérdezem hogy a harmadik lyukhoz kell valamit forrasztani, köszi elöre is.

sdsdsdsd.JPG
    
(#) storm válasza rooster hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Mivel ha jól látom, 3 pontból 2 össze van kötve, így szerintem nem, de azért várd meg mások véleményét.
(#) rooster hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
köszi
(#) rooster hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok megcsináltam az erösitöt, csak az a gond hogy nem akkar szolni, táp is ok, a kimenet a gnd és az out,az erösitöben is mértem feszültségeket, nem tudom mi lehet a gond, ha valaki tud segitsen köszi
A kapcsolást többször is átnéztem
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szia! Készíts egy fotót, amin a bekötések látszanak.
(#) rooster hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Szia elöször is per pillanat nem tudok fényképet késziteni esetleg holnapra, de megmutatom mi alapján csináltam.
lemezjátszon próbáltam ott recseget halkan, a kompin meg sem szólalt.20 és 30v közötti tápot adtam rá
(#) rooster hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
a tápegyszégem két kétkivezetéses tápbol ál de ott nem volt gond

a nyákon a hangszóró kimenete ugyebár out az egypontban van a középkivezetésel, vagy marhaságot irtam , kérlek irj
(#) rooster hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
majd holnap délután teszek fel képet
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
A beültetés helyességét nem árt ha több szem is ellenőrzi. Mérendő az IC +/- tápfeszültsége, a 820 ohm gate-source ellenállásokon eső feszültség és a terheletlen kimeneten mérhető egyenfeszültség.
(#) rooster hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
köszi bár ahogy mondod a 820ohmrol azt még nem kötötem be lehet hogy ez a baj, majd holnap teszek fel több képet, köszi elöre is jó éjszakát
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
A 820 ohm + dióda nélkül nem megy, sőt le is kellet volna égnie. Bővebben: Link
(A mondatot kérlek kezd nagybetűvel és a végére tegyél pontot.)
(#) rooster hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
hála istenek nem füstölt, amugy feszt mértem a két darab watos ellenálás között kb 20 volt
(#) rooster hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok itt vannak a képek , de még mindig nem müküdik, pedig beletettem a diodát és a 820 ohmot is, mi lehet a baja.
(#) rooster hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
A bemenö jelet számitógépröl kapta.
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Hasznos dolog a fotó, napokig méregethettünk volna Annyi történt, hogy a vasalós nyákot tükrözés nélkül rajzoltad meg, így minden félvezető fordítva lett beültetve. Nincs mit tenni új nyák, és reménykedni, hogy FET és az IC túlélték. Olvass vissza a téma elejére, hogyan kell a 820 ohm -ot és a diódát a FET-hez fogatni, a fotó alapján az sem megnyugtató.
(#) rooster hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Kösszi szépen.
(#) rooster hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Akkor ezek a rajzok nemjok vagycsak tükrözni kell
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
A nyákot kell tükrözni kézi rajzoláshoz. A beültetési rajz jó mivel az mindig felülnézet, csak sajnos amit építettél nem ilyen.
(#) rooster hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Értem kösszi
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
A vasalást nem próbálod meg?
(#) rooster hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
A vasalásos dolgot nem próbáltam még csak az uv lámpás dolgot és a kézi rajzolásal próbálkoztam
(#) Anden válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Én is megépítettem ezt a kapcsolást, a KD féle Alkotós verziót!!Először az egyik oldalon az élesztésnél volt egy kis gondom!Mikor elkezdtem állítani a nyugalmi áramot, valahogy nem akart felfele kúszni, a trimmer poti maxig tekerésénél is csak maximum 50 miliamper volt!!Kicseréltem az NE5534-et, és egyből megoldódott a probléma!Most OPA ic-k vannak benne, és a trimmer felénél már 100-felett a nyugalmi!!Belőttem 85miliamperre, és tökéletesen üzemelnek!!Nagyon tetszik a kapcsolás, és a hangja is egész meggyőző, legalább is nekem, pedig nem egy két erősítőt építettem!!Köszi Alkotó, nagyon ügyes, és szép munkáid vannak, és persze KD Mesternek!!BIG THANKS!!!
(#) Ge Lee válasza Anden hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Már csak a túlárammal és a rövidzárral kell vigyázni.
Következő: »»   85 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem