Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   88 / 163
(#) mrex válasza Dr Endugu hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Listázd ki a téma képeit valhol felraktam az akkori fotókat a műszerek mérések fotói és a műterhelés is rajta van talán tavalyelőtt június július augusztus valamikor a körül.
(#) mrex válasza c27 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Még valami jártam már úgy is hogy valamelyik 1N4148 volt döglött de mindadig nem vettem észre amíg hozzá nem értem csipesszel akkor vált nyilvánvalóvá hogy ketté van törve!
(#) c27 válasza mrex hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Már minden diódát és zéner egyik felét kiforrasztottam úgy kisípoltattam és jó volt. De én csak azon lepődök meg hogy amikor eltettem még jó volt most meg nem jó, de mindegy egyszer úgy is meg kell csinálni.
(#) Edek hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Üdv én most élesztettem fel két KD féle 270W-os Monstert, melyekből az egyik elsőre röffent a másikkal viszont szivtam egy kicsit, de sikerült rájönnöm mi volt a gond, szerencsére csak egy forrasztási baki amit nem vettem észre mert jól elbújt egy gyanta paca alatt.
(#) Davidd válasza Edek hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Udv!Gratulalok a sikeres peldanyokhoz.En ma rendeltem meg a vegfeteket hozza minden alkatreszem megvan majdnem,csak a legfontosabb nincs meg kesz maga a nyak.Szerinted/szerintetek erdemes lenne belekezdeni kezzel megrajzolni.Mekkora feszultsegrol hajtod hany ohm on?
(#) Ge Lee válasza Davidd hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Bármelyikhez jó a bimetal, csak a védőáramkör tápágába kell bekötni. Ha túlmelegszik a borda, ez átkapcsol és bont a relé. Van némi hiszterézise is, vagyis nem fog ki-be kapcsolgatni, hanem csak akkor kapcsol vissza ha a borda hűlt kb. 5-10 fokot.
(#) Edek válasza Davidd hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Köszönöm szépen a gratulációt, még a trafót várom hozzá remélem ma vagy holnap meg is jön ami egy 630VA-es toroid 2x46V-os szekunderrel, 8Ohm-on fog üzemelni, és tervbe van még egy építése, valamint szeretnék hozzá szimmetrikus bemeneti fokozatot is készíteni esetleg ha van valakinek egy bevált kapcsolása azt megköszönném.
A kézi rajzolás szerintem megvalósítható ennél mivel nem egy bonyolult nyákja van de szebb a vasalt vagy a fotózott, én vasaltam a nyákokat.
Egy kérdésem nekem is lenne a tapasztaltabbakhoz, a puffermező 4x10000µF/63V, a trafóm ami lesz hozzá az pedig 2x46V-ot tud na most ha jól számolok akkor 46xgyök2= 65,05V ugye ez magasabb mit a pufferek tűrése maradhatnak a 63V-ak vagy cseréljem 100V-ra?
(#) Davidd válasza Edek hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Udv!Ha visza is esik a feszultseg,akkor is 63 v tegyuk fel,ez a maximalis tureshatar.Jobb lenne a 100v ha lehetoseg vanra.Nekem is a pufermezom edig eleg szukos ami hozza lesz,2x10000µF 100v-on.Am enis gondolkodom a fototechnikan,mert nem all rendelkezesemre munyomopapir na meg lezernyomtato.Meg a fototechnikaval most ismerkedem.
(#) mrex válasza Edek hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Egyik
Másik
Ami a keverőben található az nálam nagyon bevált, de a másikat is csináltam már.

A keverőben lévőben benne van egy 20dB-es pad amit kényedre kedvedre alakíthatsz

Kár hogy annó nem mentettem le a Király Tibor honlapot az eredeti VF2 szimmtrikus bemenetű volt.

Mindegy Elliot weblapján nagyon sok okos dolog van.
Nézz ott körül tucatnyi kapcsolása szuperál nálam.
(#) mrex válasza c27 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Légy nyugodt jó lesz az! c sak mindig kíván egynéhányszor 10 óra kínlódást!
Még néhány dolog!
Sohase ültess be beültetési rajz alapján.
Mindig inkább a kapcsolási rajz legyen előtted, és kövesd végig az alkatrészek kapcsolódásiat. sok hibát megtalálsz így akár a sajátodat akár másét.
Nem beszélve a tapasztalatról.
(#) c27 válasza mrex hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Ok, kösz. A hét második felében ráérek akkor nekifogok.
(#) Edek válasza mrex hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Köszi meglestem és találtam nekem megfelelőt, hála és köszönet :wink:
(#) mrex válasza Edek hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szívesen hajrá!
Azért majd számolj be mekkorát szólt!
(#) markgyori válasza mrex hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Ez így igaz! Én egy régi sony erősítő belét cserélem ki éppen.
Természetesen vf2-re. Első építésem, ezért nagyon körültekntően ügyeltem a részletekre. Az Istennek sem indult, mindent 4 szer kicseréltem átnéztem. Egy nagyon banális hiba volt az ok,amiért nem indult el. Mert én hülye a beültetési ábrákat néztem nem a kapcsrajzot. Igy esett meg hogy a fordítva forrasztottam be a feteket. kb 10 óra volt mire rájöttem. Ja igen, az erősítő még szólt is csak nagyon halkan és torzan ezért egészen máshol tapogatóztam hibakeresés közben. A legjobb érzés amikor megszólal kezed munkája.
(#) Edek válasza mrex hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Lesz beszámoló szöveges és képes is, de sajna már csak a hét végén jutok oda hogy folytathatom a munkát vele, na de sebaj, ma vettem nagyobb fesz-tűrésű puffereket a tápba igaz csak 80V-os de bőven jó, kicseréltem és így +/-64V lett a táp, már csak egy fain kis védelem kell, esetleg ha valakinek meg volna Proli007 féle védelem dokumentációja azt megköszönném.
(#) mrex válasza Edek hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
A hétvégén érek haza, de egy jól működő védelem urbán féle ablakkomparátoros
bekapcsolási késleletős akármekkora feszültségre átszámitó képletekkel megvan régóta használom és teljesen jó.
Ha érdekel elküldhetem.
(#) Edek válasza mrex hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Rendben jöhet előre is köszönöm.
(#) Gabó hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Én is megköszönnék egy koppanásgátló és hangszóróvédelmet.
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Üdv!
Egy 100 w-os vf2-nek (irf540/95940) mekkora felületű
Hűtőborda kell cm2-ben?
Amit meg tudok venni azt kilóra árulják ,a hővezetési tényező nem ismert.
(#) mrex válasza Edek hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Akárhol egyenfesz van a kimeneten lekapcsol a relé.
A mellékelt nyákterv nem tükrözött vasaláshoz való!
A kapcsolási rajzon a bekeretezett rész elég gagyi lett de nem fogom újra megrajzolni, továbbá a váétó be azut jelenti, hogy praktikusan bármelyik ,az egyenirányítóra menő vezeték kötendő ide amelyik nem test. A trafó fáltófeszültsége tartja fenn a relé meghúzását. Az időzítő kb 4s után húz meg. Normál esetben a váltó tűnik el legelőször, ezzel a lekapcsoláskor azonnal leválasztódik a hangszóró.
Az komparátorok a diódákkal 0,6v ra vannak beállítva.
Akár + akár- dc volt ezt meghaladja a relé ismét csak elejt. Ha a dc megszűnik az időzítő újra indul és 4 sec múlva meghúz
a képleteknél a z ic megfogalmazás nem szerencsés, inkább komparátoronként 3-4mA-el kell számolni.
Túl nagy ampltúdójú freki is lekapcsolja .
Úgy vélem minden igényt kielégít.
(#) Gabó hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Köszi a rajzot!
Rövidzár védelem is van benne vagy az alap az ilyeneknél?
(#) Alkotó válasza Gabó hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Nem tudom miről van szó pontosan, de biztosan nincs benne rövidzár védelem. Azt így nem lehet megvalósítani, mert a kimeneti áramot ezek a védelmek "nem látják", csak a kimeneti feszültséget.
(#) mrex válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A rövidzár ellen ez nem véd! Alkótónak igaza van!Ez nem az erősíöt védi hanem a hangsugárzót az erősítőtől
(#) Edek válasza mrex hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Köszi a rajzot, nagyon tuti így első ránézésre, lehet ha lesz kedvem akkor újra tervezem a nyákot ha nem gond, de csak tényleg ha lesz kedvem, még egyszer kösz
(#) mrex válasza Edek hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Felőlem azt csinálsz vele amit akarsz
Bár a beültetési rajz nagyított
A valós méret a vasaláshoz való pdf-ben van. egy A4 lapon 6db.
Nekem nem igen volt kedvem tovább sűrítgetni.
Ne felejtsd el majd a BD241 alá kell egy alu L idom én azzal szoktam felfogatni valahova.
Használj nagy érintkezőpogácsájú relét! mivel nekem ebből van egy rahedli, ezért a felületnövelés okán van párhuzamosítva az érintkezőpár.
az áramkorlátozó ellenállások a rajzon pl 1k8 5W és a 2 párhuzamos ellenállás a - ágban elég jól fűtenek ez normális!
(#) Edek válasza mrex hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Rendben de szerintem marad az eredeti nyák, kérdésem lenne még a képletekkel kapcsolatban, na most nekem 65Vra kellene a kütyü, R1;R3;R23;R24 ellenállatokat kel növelnem ugye ha jól számolok akkor:
R1=65-24/15=2,73K
R3=65-15/2*3,3+20=27,57K
R23;R24= 65-15/2*3,3=7,57K
Ha jól számolok... jól számolok? Már csak azért kérdem mert a rajzon alapból R1 értéke nagyobb R3 értéke meg jóval kisebb, 15V-os fesz növekedés esetén enyi volna a difkó?
(#) frissadam hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Hi

Itt a fórumon található GF400-hoz szeretném méretezni a hűtést. Az lenne a kérdés , hogy a képen látható borda egy vagy két panel hűtéséhez lenne elegendő? A borda mérete.

42mm magas 37cm hosszú és 55mm szélesek a bordák.

A végfok 4Ohmról üzemelne.
(#) Edek válasza frissadam hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Üdv csak így ránézésre mondom hogy tutira kicsi lesz az a borda, pláne 4 Ohmra, de szerintem ebben a hozzáértők is megerősítenek engem majd, próbálj keresni egy vaskosabb bordát hozzájuk valami hasonlót.
(#) szamóca válasza Edek hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Vagy, aktív hűtést alkalmaz....
(#) frissadam válasza Edek hozzászólására (») Feb 25, 2012 1 /
 
Elfelejtettem írni, hogy aktív hűtéssel üzemelne és hűtőfolyosóval. Nem csak simán használnám.
Következő: »»   88 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem