Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   739 / 1385
(#) iimi válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Gulasoft-nak igaza lehet és szerintem is tintasugarshoz kaptál fóliát, vagy amit már fönnebb leirtam lehet transzferfólia és az már 200C-nál olvad, az beleragadhat a lasernyomtatba.

Van kétoldalt érdesített fólia én használtam sokat, matt laser fólia, nem irásvetítőhöz hanem direkt foto eljáráshoz használják. Ilyet keresek.
(#) tikitiki válasza iimi hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Privát dolgokat nem adok ki , de leírom neked akkor, hogy mit , és hogy.
Bele teszed azt a fóliát amit annak vettél ami .Nyomtatás előtt a nyomtató tulajdonságainál , nyomtatás legyen normál 1200 Dpi , a papír A4 , és Light paper , vagy is fény , vagy fényes papír , légy szíves tegyél így egy próbát , és várom a fejleményt .
(#) Berci válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Tisztelt fórumos
én már cc 1 éve írtam erről.és az alfasettről is.
A celofán hibája az,hogy a nyomtatáskor be kell állítani a nyúlást.
(#) Berci hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Egyébként úgy tűnik,amit olvasni érdemes az ott kezdődik,hogy Oxigén
(#) tikitiki válasza Berci hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Látod egyesek mégsem hiszik el apropó Oxigén ??
(#) pluto válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!

Nem kell rajta hagyni!!! Az az oldal ahova a papír rá van ragasztva, az a nyomtatási oldal. Azért találták ki, hogy védjék a felületet mindenféle szennyezéstől. Én például, ha kinyomtattam a "filmet" újra ráteszem a védő lapot, pont a szennyezés védelem miatt. Már nagyon régen ilyen kiszerelést használok és a dobozra precízen rá volt írva, mi célból is van ott az a védőpapír és hogy az a nyomtatási oldal. Ja, és 100%, hogy laser fólia, egy oldalas.
(#) BarnaPili válasza pluto hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Köszi a megerősítést!
A dobozon nincs sajnos semmi,csak a gyártó grafikája.Ha hazaérek megnézem.Nyomtani most még nem akarok rá,mert a tonerem elfogyott.Venni kell egy másik kazettát.
(#) maci1979 válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Miert lett letiltva tikitiki,mert a privat üzenetet nem irta ki a kozosbe?Milyen szabaly ez? *
(#) sastas01 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
A műnyomó elég jó hordozó ? Én vagyok a műnyomóraktáros
(#) kaqkk válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
A műnyomó sokak kedvence, jól használható
(#) pepe091 válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szerintem is kiválóan működik. Ha már csinált az ember 10-20 nyákot, akkor teljesen belejön a vasalásba, szerintem. A műnyomó helyett egyébként, mint már sokan írták bármilyen fényes felületű papír jó, olvastam már olyat, hogy valaki reklám-újsággal csinálta (bár ez számomra kicsit igénytelen, rányomtatni egy ilyen papírra, de ízlések és pofonok). Szóval a tapasztalat szerzés a legjobb, mert lehet akármennyit olvasni meg tanulni róla de úgy is akkor lesz a legjobb ha az ember ráérez.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Ezeken hol látszik hogy mind a két oldala rücskös? Egyébként ha igen ki kell próbálnom egy ilyet.
(#) iimi válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Idézet:
„Ha oldalról nézed láttszik, olyan mint a szálracsiszolt rozsdamenetes vas, csak sokkal finomabb.”

Igen és van olyan ami úgy néz ki mint a homok fúvott (sav mart) üveg.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok! Tudja valaki hol lehetne beszerezni hidrogén peroxidot? Jó lenne ha 35%-os lenne.
(#) gulasoft válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Esetleg azúr vegyszerboltban
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Az létezhet, hogy a dry fóliának elég a 15 másodperc egy 6x15W uv csövessel?
(#) Nagy Tamás válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Köszi! Megnézetem!
(#) hotib válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Fodrászkellék bolt. Hajszőkítés alapanyaga.
(#) roland0327 válasza (») Feb 21, 2012 / 1
 
V *

* Szerkesztve .
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Hivatalosan 40mp. Minél többet kap annál keményebbre ég. Elég neki az is, csak előhívásnál lehet hogy le lehet mosni egy részét. Félek, hogy a felső réteg ég be először, ha azt sikeresen leoldod, utána megy a többi is. Adj neki 40mp-et, tartsd be az előírást.
Én 4 percig világítom. Körömkefével sem jön le.
(#) csapeter válasza dizi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Helló
Kösz! Közben elkészült a második is, itt már vékonyabb vonalvezetés, "IC lába között is" szintén napon, az UV csö időzítését valahogy nem sikerül belőni és már telítődik az előhívóm úgyhogy pihi amíg beszerzek másikat.
A 20-as éveimben kézzel rajzoltam, majd pár év kimaradt, kb. másfél éve kezdtem ismét a nyákgyártást, itt a HE-n találtam rá a vasalásos módszerre, de sem SMD, sem IC lába között nem sikerült, ezért léptem tovább a fotora. A szkenner már megvan csak a bele nem dőlt még el UV neon vagy LED?
Üdv.: Péter!
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Levakarni én is csak vésővel tudom 15s után is.

Először 3 percig világítottam, de a nyomdai filmen a vékony vonalak szélénél (0,2mm) exponált és nem hívta elő.
A 15s szépen kihozott mindent.

A vákumos leszorítással nem foglalkoztál?

Azt kéne házilag kitalálni, hogy mindenütt tökéletesen feküdjön fel a film.
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
És előhívóba túl tudod hívni? (mondjuk 5 perc után nem jön le?)
Az enyém tökéletesen fekszik. Van rajta egy másfél centi vastag a4-es üveglap. Olyan súlya van, emelgetni is nehéz egy kézzel.
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Nem szedi le még 10 perc után sem. Piszkosul kapaszkodik.
(#) dizi válasza csapeter hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
UV neont tégy bele.

Ha félperc alatt levilágítottad,akkor ideje tartani a
NAP KÁROS SUGÁRZÁSAITÓL...
(#) csapeter válasza dizi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Attól mindíg tartani kell. Két üveglap közé szorítva, Lézer-es írásvetítő fóliából 3 db egymásra és 30-ig számoltam, addig tartottam a nap felé, majd bent bele az előhívóba. Vagy valamit rosszul csinálok, vagy nagyon érzékeny a lakk. P20-at használok, a videó alapján fújom be a panelt.
(#) Mathyas hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Na, én is életemben először megpróbáltam ezt a vasalásos technikát.
A rajzolással szemben nekem ez hatalmas ugrás.
Holnap, vagy holnapután kimaratom.
(#) janikukac válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szerintem nagyon szép lett ! Mikor én vasaltam, sose ment így!

Azám: TN160 tudom tuningolni úgy, hogy ónpacákat csinálok, hogy a gyanta elmenjen belőle, és beledobálom a cuccba? Többet ónozna? Mennyit kell bele rakni?
(#) Mathyas válasza janikukac hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Amit én tapasztaltam az, hogy vékony papírra kell nyomni, mindenképp fényes legyen és a vasalás után egyből vízbe kell tenni, hogy ázzon.
(#) iimi hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Csatoltam két képet amin elég jól látszik a problémám a nyomtatásról.
Következő: »»   739 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem