Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   740 / 1385
(#) karaszbandi hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Itt egy kép 10másodperc.
Kicsit fókuszálatlan, de kézből csináltam.
(#) karaszbandi válasza iimi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
A lézerek ilyenek.
(#) iimi válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Elárulod nekem a nyomtató tipúsát és a fólia pontos tipúsát?
(#) ha8lls válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia!
Azert nem teljesen ilyen vackok a lezerek, itt egyertelmuen valami hibarol beszelhetunk. A biztos, hogy ilyen "elmosodasokat", "kitoredezeseket" nem szabadna csinalnia egy lezernyominak sem. Azonban az is biztos, hogy a kinyomtatott rajzolat nem fog teljesen fedni, de nem igy, ilyen darabosan, krateresen.

Udv!
Imre
(#) Mathyas válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Hát én most levasaltam vagy nyolc nyákot, de majd a maratás az várat magára.
Minden esetre a vasalat tökéletes.

Én viszonylag vastag műnyomót vettem, de a nyomtatóba elakadt.

Napilap gyártó nyomdában dolgozom és összekukáztam fényes papírt, ami elég vékony volt.
Na arra már jól nyomtatott a lézernyomtató és a vasalat is klafa lett.

Szerintem csak az a lényeg, hogy fényes legyen a papír, hogy ne tudja magába szívni a tintát.
A reklámújság is jó, mert az is heatset papírból van.
(#) karaszbandi válasza iimi hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Nekem van kétféle lézerem is. Az egyik 1200dpi-s és az is mellé porol. Mindkettő porol, kisebb nagyobb mértékben. A tintással mikor nyomtatok, azzal ilyen baj nincs. A lézeresnél szabad szemmel nem igen lehet észrevenni, de nagyítással jól megfigyelhető.
(#) iimi válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
De az a két kép amit a (#1172138) hozzászólásomhoz csatoltam az nincs nagyítva az "r" és az "o' betűk mérete egyenként kb 2cm*2cm tehát körülbelül fél gyufásdoboz.
Később csinálok egy képet egy gyufásdobozzal melette, vagy egy vonalzóval.
(#) karaszbandi válasza iimi hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Mire nyomtattad?
(#) iimi válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Xerox 003r98202 Premium Transparencies, ez a doboza, de kitudja mi van benne... van régebben vásárolt xerox-folia is azzal megy szépen

illetve arter, de majdnem ugyanolyan mind a 2
(#) Mathyas hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Ma szakítottam időt a maratásra.
Mind a négy végfokmodult sikerült lemaratnom, de a festék letisztítására holnap kerül sor.
(#) gulasoft válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Akkor fog kiderülni mi maradt belőle.
(#) emmzolee válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Engem a By Mathyas felirat érdekel. Nagyon szép betú készlet. Milyen nyáktervező progit használsz? A Sprint Layoutom nem nagyon tud ilyen karaktereket. Importálni tudok 2 színű BMP-t, és azt tudom be illeszteni.
(#) pepe091 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szerintem majdhogynem meg is válaszoltad a kérdésed.
Ha be tudsz importálni két színű BMP-t akkor berakhatsz bármilyen feliratot bármilyen betűtípusban. Mivel írtál a Sprint layout ezen lehetőségéről ki is próbáltam gyorsan. Paintben (főleg Win7 alatt) rengeteg betűtípus megtalálható, de még szerintem bővíteni si lehet. Szóval ott csinálsz egy feliratot, és azt elmented fekete fehér BMP ként és kész Csak a felbontással kell játszani hogy jól nézzen ki.
(#) emmzolee válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Na ezt vágom, de így nem tudok küldögetni terveket lay file-ban, mert le fog maradni róla a logó. Ha azt akarom, hogy benne szerepeljen, akkor mellé kell tenni, és be kell illeszteni.
(#) PPetya hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Én is csatlakozom, a laminálót használók nagy táborába.
Ma sikerült beszereznem egy Lidl -s laminálót ( az utolsó darab volt amit elhoztam ).
Holnap teszek fel képet meg szét is bontom és lefotózom azt is.
Ami már biztos, hogy lehet választani rajta 2 sebességi fokozatot és tud hideg meleg laminálást.

Üdv.: Petya
(#) emmzolee válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Az én logóm ilyen, de sosem árt ha fejlődik.
(#) pepe091 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
És tényleg... Akkor bocsi. Most már akkor én is kíváncsian várom, hogy milyen programmal lett tervezve

Igen, ismerem a logód, a jó kis pic adaptered megépítettem
(#) emmzolee válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
(#) pepe091 válasza PPetya hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Én személy szerint várom! Arra lennék majd kíváncsi, hogy ez is azokhoz a ritka (ám olcsó!?) darabokhoz tartozik-e amelyeket átalakítás nélkül is lehet használni.

Üdv!
(#) PPetya válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia!

Ismét itt vagyok és ahogy ígértem csatolom a képeket. Egyenlőre még csak a külsejéről.

Üdv.: Petya

ui.: Amíg feltölti a gép a képeket megyek csavarhúzóért
(#) PPetya válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
És íme itt a belseje is:

Ezen milyen átalakítást kellene végezni szerintetek?

A nyáklap még burkolattal is átmegy rajta
(#) mrobi válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Én Designespark-ot használok. Abban elég sokféle betűtípust ki lehet választani.

névtelen.JPG
    
(#) Mathyas válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ez a minőség túlszárnyalta a várakozásaimat.
Sokkal rosszabbra számítottam.
(#) Mathyas válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Én úgy csináltam, hogy kinyomtattam PDF-be, és a feliratot Photoshopon keresztül applikáltam bele.
(#) Frankye válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Valóban szép lett!
(#) gulasoft válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szép lett.
(#) mrobi hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok! Vasalásos módszert használok nyák készítéshez. Hogyan lehet a papírt 100%-osan eltüntetni? Maratásnál nem okoz problémát. De a pozíció rajznál igen.
(#) janikukac válasza mrobi hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Sósavval !
(#) mrobi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Hígított sósavval?
(#) janikukac válasza mrobi hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szerintem úgy csináld, hogy miután a nyákrajzolatot, illetve a feliratot is felvasaltad, hogy sósavba rakod a nyákot, az nem marja magába a rezet, csak Hidrogén-peroxiddal, és leviszi a papírt. Ezután marass.
Következő: »»   740 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem