Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   255 / 563
(#) (Felhasználó 46585) válasza Temela hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Igen, ez egy szimulátor program. Úgy hirdetik, hogy kifejezetten kapcsolóüzemű áramkörök szimulálására lett kihegyezve, kevésbé érzékeny bizonyos hibákra, mint a többi ( Multisim, Tina, stb.) Emiatt gyorsabban is fut. Egyszer nézegettem, de nekem nagyon bonyolultnak tűnt a kezelése, nem olyan barátságos a mint a többié. De az is lehet, hogy többet kellett volna vele foglalkozni... Egyébként, ingyenesen letölthető, ha jól emlékszem SwitcCadIII, vagy valami ilyesmi a rendes neve.

Magyarításrúl nem tudok, de ezekben olyan kevés dolog van ami szöveges, hogy azt gyorsan meg lehet tanulni. A baj a gépkönyvvével van... az biztosan van többszáz oldal... de szerintem ezt a progit is meg lehet tanulni néhány óra alatt. Lagalábbis az alapokat.
(#) Temela hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Tudja-e valaki, hogyan lehet a sprint-layout 5.0 -ban több nyáktervet egy oldalon nyomtatni? A vágólapra másolás az még OK! - de, ha nem tudom visszailleszteni egy másik nyomtatandó nyákrajzra, akkor mire jó? - nem a külön kimentett fájlok szerkezgetésére gondolok... Egy munkalapon belülre szerkesztés szintén OK! - de, akkor nincs külön panelkontúrom! - vagy ez nem is lehetséges?
(#) zoz11 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Én a képen látható teljesítmény modult bontottam ki egy 160A-os működő gépből. Gondoltam ezt kimentem belőle.
Ez még használható valamire? Esetleg egy gép építéséhez?

Ezen a gépen volt egy olyan feliratú kapcsoló hogy MMA ennek mi volt a szerepe?

Üdv: Zoltán
(#) dara válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia.Mentsd ki még a fő trafót,az induktivitást,Készits egy vezérlést Kb 60-80Khz ra,mert ez annyin megy,és kész a gép.
(#) (Felhasználó 46585) válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Jól néz ki, de nem értem, hogyan hűtik a tranyókat? Egyszerűen felcsavarozzák egy hűtőbordára? És a nyáklemezen megy át a meleg?
(#) VillTMK válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Az a nyáklemez hozzá van ragasztva a hűtőbordához és elég vékony is. Próbáld meg leforrasztani az egyik tranyót és ráfogsz jönni, hogy nem egy egyszerű feladat
(#) (Felhasználó 46585) válasza VillTMK hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Azt gondolom, de a panel szélén van luk és ott mintha elég vastag lenne az a nyáklemez.
(#) dara válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Jol mondja VillTMK,ezek a lapok rá vannak ragasztva a hüttőbordára.Javithatóak ebben a formában hogy nincs a hüttőn,alulrol melegitve hőlégfúvoval,vagy akár gázzal is,leemelhetők az alkatrészek róla.Én már sokat javitottam,vagy is cseréltem a paneleken alkatrészt.
(#) (Felhasználó 46585) válasza dara hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
De, gondolom, ez nem valami vékonyabb, közönséges nyáklemez? Ez valami kerámia hordozó? Vagy milyen anyag?
(#) dara válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ez alu hordozó,rajta szigetelő réteg,utána a réz folia réteg,és úgy készitik a rajzot mint a nyák lemezt,ugy is maratják.Valaki árult itt a HE-n ilyen hordozót régebben.
(#) zoz11 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Üdv!
A kimenetén lévő induktivitást azt kimentettem, a főtrafót nem mertem mert akkor már nagyon könnyű lett volna a gép
Azért tűnik vastagnak, mert egy 2mm-es alulemezen maga a nyák az egy igen vékony valami.
Erősen gondolkodom rajta hogy valamit kihozok belőle.

De mi az az MMA kapcsoló?

Üdv: Zoltán
(#) Temela válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Üdv!
-viccnek szánom_
...Ha azt megfejted, akkor a többit már lehet hamarabb tudod mire használni...
(#) dara válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ah,már értem.Én is csináltam a cégnél rossz géppel ilyet,de én raktam bele nehezéket.Az MMA az a normál hegesztési üzemmód ha jól emlékszem,valoszinü tudott más módot is.
(#) kovacs.zotya válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
A GYS csinál ilyen elmebeteg megoldásokat.Nehéz lebontani a hibás alkatrészt.
Ez ugye GYS?
(#) Temela válasza kovacs.zotya hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szerintem a gyártók nem is törekszenek a javíthatóságra...! - különben is a gyári ár valami "bagó" csak mire a vásárlóhoz kerül, addigra hízik meg (útközben valaki eteti)
(#) (Felhasználó 46585) válasza dara hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Gondoltam, vajon mibe kerülne ez nekünk, ha ilyet szeretnénk?
(#) erdgab válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szervusz katt!
Ma sokat kutakodtam,mellékelem az eredményt,talán segít mindannyiunknak,persze a hozzáértők segítségével.A mutatott fórum eszméletlen nagyságú,csak ráérőknek ajánlom.
(#) zoz11 válasza dara hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Látom érted a lényeget...
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy sima hegesztő inverter kapcsolás, amibe nincs letapadás elleni védelem.
Végül is nem az a lényeg, hanem az hogy ez a védelem hogy és miként működik, mit figyel, és hogy avatkozik be?
Köszönöm!
Üdv: Zoltán
(#) (Felhasználó 46585) válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Persze, hogy érti, csak azt nem érti, hogy miért nem vagy találékonyabb! Egy féltégla nehezéknek? Esetleg, odaszögeled a padlóhoz, akkor nem is akarják odébbvinni...
(#) zoz11 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Sajna elég jól belátni a gépbe, és selejtezésnél jól megnézik...
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Jó lenne,ha vakokat s hozzá nemértőket alkalmaznának erre a posztra.
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
A kimeneti feszültséget figyeli hegesztés közben és az előre beállított érték alatt tiltja a vezérlést,minimálisra állítja a kitöltést,legalábbis a mi gépeinkben így működik.
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Kezdem érteni, akkor ez aránylag egy egyszerű kapcsolás, valami ilyesmi rajz fellelhető itt a topicba, mert én nézegetem a kapcsolásokat, de nekem még keveset mondanak.
(#) zoz11 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ebbe megtaláltam ha minden igaz
Bővebben: Link
(#) Temela válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
...pedig a kapcsolásirajz az egy biblia...

mindenütt ezt vagy nagyon hasonló rajzot találsz
ez a rajz olyan, mint az autók amire azt mondják, hogy letisztult formája van...

- és az egész fórum erről szól, a hozzá kapcsolódó problémákról-megoldásokról és ismeretanyagról...

- jut eszembe valamikor beugrottak PIC-es fejlesztő scrácok is - újító szándékkal...
(#) (Felhasználó 46585) válasza erdgab hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Igen, de nekem nem derül ki, hogy ez milyen főáramkör. Ez az orosz nyelv, hát...nagyon nem megy.
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Úgy van,antistick néven jobb oldalt,van más megoldás is ehhez a géphez,

Bővebben: Link
(#) erdgab válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Van ott angol doksi hivatkozás is,nekem magas.Bővebben: Link
(#) zoz11 válasza Temela hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Én csak most kezdek ismerkedni ezekkel az inverteres gépekkel, ugyan javítani javítottam már párat, de egyet jó lenne építeni magamnak, mert még mindig a jó öreg HETRA van?
Azért is kérdezgetek ilyen alap dolgokat, mert először azzal szeretnék tisztában lenni.
Még egy valamit találtam, HOT-START, ez mit takar konkrétan?
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Segíti az ívgyújtást,az ív fogást,egy pillanatra megnöveli a kimeneti áramot.
Bocsánat,hogy megint más helyett válaszoltam!
Következő: »»   255 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem