Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   871 / 1679
(#) karaszbandi válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Valóban szép, de mire jó?
A kábel és a csatlakozó egyik esetben sem összeillő. Miért nem jó az árnyékolt kábel, amit arra a feladatra találtak ki?
Csak egy gondolat volt.
(#) Flatlander válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A koax mondjuk tökéletes jó az árnyékolása,és mivel gondolom csak kis jel megy rajta így az utp kábel sem olyan rossz árnyékolás szempontjából azis jó,gondolom sokkal olcsóbb így mintha audió kábel lenne.
(#) Milcsi-bé válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Az UTP-nek eltört a csatlakozója, így már ezt erre a feladatra nem lehetett használnimeg amúgy is van itthon még 3 , a koax pedig az új TV-nk miatt fölöslegessé vált.
Mivel egyik sem kellet arra a feladatra, amire kitalálták, ezért gondoltam építek maganak belőle olyat, amire szügségem van, és ahogy Flatlander is mondja, olcsóbban kijött, mintha megvettem volna.
(#) DJmike hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Üdvözlet!

Főnökömnek csináltam egy szivattyú vezérlőt, a lényege röviden, hogy a kapcsolásban 3 relét látni, az egyik a kazánnak küldi a jelet, a másik kettő pedig az adott emelet termosztátját kapcsolja, tehát a földszintnek és az emeletnek is külön termosztátja van és ha mondjuk az emeleten bekapcsoljuk a termosztátot, akkor az egyik relé nyit és átfolyik rajta a 230v, ezáltal elindul a kazánházba lévő emeleti szivattyú, illetve egyidejüleg nyit az egyes számú relé, hogy átadja a jelet a kazánnak, hogy "fűcccsé" . Ha viszont a földszinten is bekapcsolják akkor az a szivattyú is elindul, természetesen egymástól függetlenek. Ma dobozolom be, a kapcsolás nem az én szerzeményem, én csak készítettem neki egy nyákrajzot, illetve kiegészítettem egy készenléti leddel, illetve ha valamelyik szinten fűtenek akkor egy kis led jelzi külön, hogy melyik szint megy éppen. A bónusz, hogy lényegébern végtelen számú relét építhetünk pluszba bele. Remélem tetszik valakinek, de amúgy sok minden másra lehet használni, feszültség kapcsolás végett.

kép.JPG
    
(#) dizi válasza DJmike hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Helló
Én még két dolgot tettem volna bele egy biztosítékot a trafónak és egy kondit a táp részbe.
(#) karaszbandi válasza DJmike hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A panel másik oldalát is megmutatod?
(#) DJmike válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nem mostani projekt csak gondoltam felrakom ide, azóta énis átgondoltam, hogy kell bele kondi a zavarszűrés végett, meg bizti is. A képet nem tudom megmutatni a másik oldaláról, mert csak ezt fotóztam és már nincs nálam, de ha csinálok megint, ami elég valószínű , akkor mindenképp rakok fel.
(#) karaszbandi válasza DJmike hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Márcsak azért érdekel, hogy a hálózat és a gyengeáram elválasztása biztonságos e. A kondi nem zavarszűrő, hanem puffer.
(#) szabi83 válasza dizi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Meg egy 7812, vagy relékhez áramkorlátozó ellenállás, mert az a trafó 12VAC-s, a relék meg 12VDC-sek..
(#) nagy hoho válasza DJmike hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Ha legközelebb fotózol légy szíves kapcsold fel a lámpát.
(#) Mybuster hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Mai nap unatkoztam 10 perc alatt összedobtam egy Bűvész akasztófát ( próba verzió). A titok az titok!Bővebben: Link
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
[/OFF] Hehe. Igen!
(#) zenetom válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Tavaly előtt ez volt a kedvenc zeném.
Ja én tudom a "titkot"
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Én lehet tudom a megoldás, vagy egy termisztort, vagy végső esetben egy fotorezisztort kötöttél az égőre, és mikor a hőt, vagy a fényt érzékeli, úgy erősödik fel?
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Utóbbi.
(#) Mybuster válasza zenetom hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Így van az utóbbi! ... Zenetom: Igen nagy szám imádom!
(#) pleso válasza janimester hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Gratula!
Jól néz ki!
Csak nekem is azok az ellenállások szúrják a szememet egy kicsit
De ettől függetlenül jó!
Egy tipp nekem se volt 0,15-s ellenállásom ezért párhuzamosan kötöttem két 0,33-sat az egyiket a forrasztási oldalra tettem a másikat rendesen be forrasztottam.
(#) pepe091 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Kér valaki egy szendvicset?
(#) zsoltee0001 válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Nagyon király, ezt mennyire lehetne leminiatürizálni?
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Karóra méretére...
(#) pepe091 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Köszönöm. Egész picire is le lehet, ha SMD-t használsz mindenből.
Itt a fórumon is volt aki kicsit csinált: Bináris óra

Üdv!
(#) Pigi válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Nagyon fain
(#) hackerfish válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Csak az a baj vele, hogy hamar lemeríti az elemet, a bolti meg egy gombelemről megy, és tovább is bírja... gondolom az nem PIC-es, hanem valami kisebb fogyasztású áramkör vezérli.
(#) pixels válasza hackerfish hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
PIC-et le lehet tenni alvó módra, meg lehet lassú belső órajelet választani, ilyenkor nincs 100uA a fogyasztása. A kijelzőt is ki lehet kapcsolni, és csak gombnyomásra aktiválni.... szerk: esetleg valami LCD?
(#) joco53 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Hátha valakit érdekel:
0.01-1.3GHz-ig működö frekvenciamérő MB501,PIC16F84A-val
(#) zolika60 válasza joco53 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Igényes darab. Gratulálok. Ólommentes forrszatás, vagy csak a kép csalóka?
(#) joco53 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Csak a felület onozva van.A telefon meg nem csinál jo képet
(#) zsoltee0001 válasza joco53 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Zsír!
Szerintem nem csak engem érdekelne egy kapcsolási rajz. Raksz fel? Üdv
(#) qvasz2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A csomagolt fájlban szerinted mi lehet?
(#) vicsys válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Kár, hogy egy csomó érték nincs feltüntetve...
Következő: »»   871 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem