Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   138 / 254
(#) sooty válasza storm hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
orosz helyettesítő: K155ID1 200 pénz kb.
(#) storm válasza sooty hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
És hol szerezhető be?
(#) sooty válasza storm hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
(#) H2opok válasza storm hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ismerösöm most kinált ilyen ic-ket,van neki vagy 150db. Ha kell szólj és kérek töle. Igaz nekem is van 74141, 5db.
(#) MrBrown hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Sziasztok,
Nincs valakinek kéznél non-multiplex 6 digites órához rajz? A lehető legegyszerűbb kéne, csak a "pontos" időt kéne tudnia dátum-dcf-rtc és egyebek nélkül. Az összes ide szánt pic-em felmondta a szolgálatot. Egy minitronos órához kellene ahol 74247-ek a meghajtók.
Köszönöm.
(#) Csupasz hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Sziasztok
Nem próbálta valaki, hogy a kapcsitápot mennyire lehet max. felhúzni? Nekem kb.230V kellene,addig felmegy?Ha nem ,mivel tudom feljebb srófolni?
Üdv:
Csupasz
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Valamikor csináltam egy kapcsolás gyűjteményt, szerintem itt találsz olyat ami neked kell. Ha véletlen nem működne valamelyik link (mivel nem ma csináltam), és pont az kéne, szólj, mert le van mentve.
(#) kisgeri válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Üresben szerintem felmegy, de terhelten már nem hiszem. Mihez kéne ilyen feszültség?
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Dekatronhoz
(#) vicsys válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
:google: Bővebben: Link Nézd meg a képeket, számos kapcsrajzot adott.
(#) MrBrown válasza vicsys hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Persze-persze a kérés előtt eltöltöttem fél órát a kereső előtt, de én egy hasonló kapcsolásban reménykedtem mint a régi ami az IN-18-akat hajtotta. 40 lábú pic, 6db 74141-el és egy kristályal azt ennyi :yes: .
Sebaj az előzővel ellentétben van egy nagyon minimalista, sőt szerény tervem és megpróbálom felújítani a tárgyalásokat Zsolt-al
(#) Hp41C válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia!

Nicsak, mi van itt...
(#) storm hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Kiszemeltem 1 órás kapcsolást, amibe 4Mhz-es PIC van. Az baj, ha nekem 20Mhz-es PIC-em van?
(#) kaqkk válasza storm hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Nem baj
(#) Hp41C válasza storm hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Egy 20MHz -es PIC járatható 4MHz -n is.
(#) storm válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
És ha 20Mhz-es PIC16F628-as mikrovezérlőhöz 4Mhz-es kristályt használok megoldja a problémát? Vagy más programot kell keresni?
(#) Hp41C válasza storm hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Jó lesz a program.
(#) storm válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Rendben, köszi
(#) storm hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Még valami. IN-4 es csöveket vettem. Csináltam hozzá SL5-ben makrót. Szerintem jó, de azért ránézne valaki?így néz ki elvileg

IN-4.lay
    
(#) MrBrown válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Hoppá, német nyelvű a leírás így ezt most gondolom kivételesen nem Te írtad hanem előhúztad a tarsolyodból, köszönöm!
Ahogy nézem még többet is tud mint azt az ideiglenes áramkörtől elvárom mert fogad dcf-et.
Amit viszont nem tudtam kibogarászni ezért a segítségedet kérném:
-4,194MHz-es kristály kell hozzá?
-a 13-14-es lábakra megy a kristály?
-milyen nyomógombok és a pic melyik lábaira vannak kitalálva?
-valyon tud-e még valami számomra felesleges (kivéve a kijelző időre be-ki kapcsolása) dolgot a program?
Az a helyzet hogy a vicsys féle 4 csöves dcf óra kivételével most semelyik órám sem megy működő pic hiányában így gyorsan szerettem volna egy alap tudású áramkört ideiglenesen amíg a majdnem alap tudású elkészül.
Ezzel amit átküldtél ez tökéletesen teljesülni látszik
köszönöm.
(#) Hp41C válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia!

Ezt valóban nem én írtam, benne is van a forrásban a szerző: Uwe Nagel. Az általad emlegetett 4 csöves Nixie óránál is szerepel a szerző:
Idézet:
„Köszönet illeti Uwe Nagel-t a szoftverért!”


Merő véletlen lenne? ?
Nem. Egy kicsit átírtam a programot 2010 nyarán. Más kontrollerre és nem multiplexált kijelzésre.

Itt választható az órajel:
  1. ;****** Konstanten
  2. ;#defineTICKS109; NTSC-Quartz (ungenau)
  3. ;#defineTICKS122; 4 MHz (ungenau)
  4. ;#defineTICKS100; 3,276800 MHz (genau)
  5. #defineTICKS128; 4,194304 MHz (genau)

A 13. és 14. lábakra megy a quartz.

Azt is írtam, hogy ment a görcsölés a quartz körül, pedig a 16F628(A) ... 16F884 rendelkezik Timer2 -val és CCP modullal, amivel kerek 4MHz -ből is pontos órát lehet kihozni.

RA4 -en levő nyomógomb vált dátum kijelzésre. Beállítás nincs benne.
(#) MrBrown válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
A ma belinkelt programod alkalmazkodik a MolnárG féle rajzhoz, tehát van nyomógombos beállítási lehetőség is?

NIXIE 877.png
    
(#) Hp41C válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Sajnos nem.
Ez az a program, ami 16F628 -as, multiplexált, 6 csöves DCF-es órára írt Uwe Nagel. Csak a nagyobb kontroller miatt nem kell a multiplexálás. Nem tud többet, mást...
A forrásban benne van RA0 - DCF bemenet, RA1..3 DCF dekódolás kijelző kimenetei. RA4 vált az idő / dátum között.
(#) H2opok hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Üdv
Ma készen lett pár db garnitúra Mule V2-Z560 és Z573 nyák. Ugyan az mint a múltkori piros. Annyi különbséggel, hogy a Z573 méretei is hozzá lettek igazítva. Mind 3 nyák, minden átkötése tüskés , a nyomógombok, ledek és glimm is. A pozició javítva lett, az alapján is be lehet már ültetni. A Z560 -on a led alávilágítás is helyet kapott, és a 2 nyomógomb.
A Z560 és Mule nyák most fekete, viszont a dekor előlapból még maradt piros. Ha kell belőle jelezzétek.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szép munka!!
(#) storm hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Ha jól olvastam a neten az IN-4 es csőnek 2db anódrácsa van, amit ha jól gondolok össze kell kötni, ahhoz, hogy minden szám látszódjon. Ez tényleg így van? 4-es 10-es láb elvileg.
(#) Csupasz válasza storm hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Igen, de nézd meg a bekötést, mert nem mindegy, hogy 1 vagy 2 ráccsal vezérled
Üdv:
Csupasz
(#) storm válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Megnéztem, a 4-es és a 10-es láb a 2 rács, ezeket összekötöttem. Itt találtam használható lábkiosztást:Bővebben: Link A lap legalja.
(#) Csupasz válasza storm hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Igen, mert külön vezérelhető a páros és a páratlan szám.
(#) storm válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Akkor ha összekötöm őket, úgy működni fog rendesen? Továbba a 13-as láb mire szolgál? Tizedespont vagy valami hasonló lenne?
Következő: »»   138 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem