Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   872 / 1679
(#) karaszbandi válasza joco53 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A PIC tartalma hozzáférhető?
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hmm??
(#) qvasz2 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Például?
Egyedül a PIC-programot nem tette közzé.
(#) zenetom válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
D1, D2, C12.
(#) joco53 válasza joco53 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hoppá az meg lemaradt.

EAGLE-vel van rajzolva a kapcsolási rajz.Szabadon modositható a konzisztens fájban.

Űdv: Joco
(#) joco53 válasza joco53 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
D1,D2 1N4148 v. jobb
C12, 100nF

antenna egy kézi rádio antennája
(#) joco53 válasza joco53 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Itt a javitott Kapcs rajz

Üdv
(#) WaRL0 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok, Készül a TDA 2030A-s erőlködőm és a hangdobozzaim. Az erőlködő már szól csak még nincs kész az előlapja.
(#) WaRL0 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Linket kifelejtettem Bővebben: Link
(#) Mybuster hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Bemutatom 1W Power Led Lámpám Az egész egy TO3 as tokozású tranzisztor hűtőbordából indult, majd ez lett belőle! A táp egy LI-on 2000mAh Aksi ( laptopból származik) A kis 1W led 500mAh eszik,tehát olyan 4óra üzemideje van! Külön kivezettem a töltő portot elég frappáns lett szerintem és a fénye lekörözi a halogén izzókat! Tudom a foncsor nem a legjobb.Várom az építő jellegű kritikákat!
(#) jenebala válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Ötletes grat! Szerintem kellene rá valami fogási lehetőség ne csak asztalra letéve lehessen használni.
(#) Mybuster válasza jenebala hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Köszönöm Szépen! Igen azt elfelejtettem mondani hogy ez Kerékpár lámpának készült de szerintem " Bányászati túra Lámpának" is megálna a helyét. Holnap azon leszek hogy valami konzolt csinálok neki.
(#) bankimajki válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szia, ha én annyi idős lennék, mint te, biztos nem tenném a kerómra. Azért a dizájnra is ügyelni kell. Becsülendő az hogy valaki magának épít dolgokat, de mindent csak bizonyos határokig érdemes. Bár te tudod. (Mondjuk attól függ, hogy mi a cél. Ezt nem lopják el. )

Üdv.: Miki
(#) Frankye válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Ügyes! Ha fejlámpának (is) akarod használni, akkor a homlokod és a teste közé valami puhább anyagot (pl. szivacs, vagy polifoam) is tegyél.
(#) Mybuster válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Igen Tudom! Ha arra célzol hogy nem a mai divat,igen hát van egy retro beütése .De úgy fogom felrakni hogy leszedhető legyen Pl.: Mágnes Nyugi Csak Este használnám,viszont fő a BIZTONSÁG! :whatever:
(#) Mybuster válasza Frankye hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Igen,nemrossz Ötlet!
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Köszönöm,igyekszek!
(#) blackdog válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
[off]
Idézet:
„Szia, ha én annyi idős lennék, mint te, biztos nem tenném a kerómra.”

Nem tudom, hogy ki hány éves... Nem is kéne, hogy érv vagy lényeg legyen... de ha már itt tartunk... Mi az a keró ???
(#) Zoli_bácsi válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hát... hogy is mondjam, nem egy szép alkotás. Szükségmegoldásnak jó lehet, de használati tárgynak sajna elég mostoha lett. Sokkal, de sokkal szebben is elkészíthetnéd. Bizony egyetértek az előttem szóló kollégával, a dizájn nagyon-nagyon fontos része az építésnek. A projektek 80-90%-a ott csúszik el, sajnos.
(#) Mybuster válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Értem,Köszönöm :yes:
(#) nagy hoho válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Én általában nem szólok hozzá ha valakinek az alkotása nem tetszik, mert nem ismerem a lehetőségeit,gyakorlatát. Most is csak azért teszem mert az 1 Wattos ledet áramgenerátorról célszerű üzemeltetni és 375 mA a max.
(#) David.zsombor válasza blackdog hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Bicikli.
(#) KroWka008 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok ! Régóta szerettem volna megosztani pár általam után épített kapcsolásaitokat. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani a sok segítőkész embernek ebben a fórumban, valamint megtisztelő, hogy felhasználhattam ill. én is elkészíthettem eme remek dolgaitokat..
- LED-es hőmérő /Vicsys/
- Pickit2 klón /szilva/
- Digitális forrasztóállomás /mate_x, dtocy/
(#) KroWka008 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
- 6 Nixie Tubes Clock Mule v2.0 /sooty, Hp41C/

Köszönöm még egyszer a segítségeiteket..!
(#) BarnaPili válasza KroWka008 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Nem loptad a napot....
Gratulálok a cuccokhoz.Szépek lettek
István
(#) KroWka008 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm Igyekszik az ember, csak ez a mai magyar technikusi oktatás sokkal jobb is lehetne.. :/ Mert sok olyan dolog van amit tőletek tanultam, vagy építés közben jöttem rá ill. tapasztaltam meg..
(#) Frankye válasza KroWka008 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Gratulálok, szép munkák. Csak egy apró észrevétel: A LED-soros hőmérő esetében az alsó harmad LED-sora egy picit "megbillent", a felső vége feljebb áll, mint a következő eleje, de egyébként mindegyik szép lett.
Külön elismerésem a Nixie-csöves órához, mert végre valahára nem kék LED-del vannak a csövek alulról megvilágítva! (Érdekes, de a zöld világítás egészen jól megy a narancsos számokhoz...)
(#) zolika60 válasza KroWka008 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szép munkák, csak gratulálni tudok én is. A hőmérőn miért áll olyan furcsán az a poti?
(#) patexati hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok! Elkészültem az RGB alávilágítású nixie órámmal.. Képek ITT
(#) Frankye válasza patexati hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Jól néz ki, szép kivitel, látványos, mi kell még?
Következő: »»   872 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem