Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   878 / 1679
(#) qvik hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Mindenkinek ajánlom ezt a plazmacsöves kivezérlésjelzőt. Nagyon látványos!
Egyszerű megépíteni az élesztés minimális műszerezettséget igényel. IN-13-as orosz csövekkel.
(#) enree válasza qvik hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Tennék egy észrevételt, nekem is okosabbak mondták; az elkót soha ne tedd ilyen közel a hűtőbordához, csökkenti az élettartamát, mivel hamarabb kiszárad. Különben szép munka!
(#) solti_imre válasza qvik hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
(#) totya694 válasza solti_imre hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Üdv
Megépítés előtt megkérdezném,hogy véleményetek szerint rendbe van-e a rajz?
http://diyaudioprojects.com/Tubes/EL84-Push-Pull/
(#) solti_imre válasza totya694 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Én a helyedben elfelejteném... Nincs "rendbe", sem rendben. Ajánlom, nézd meg pl. EZT
(#) janimester válasza enree hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Mitől száradna ki hamarabb a kondi ha közel van a bordához? Semmiféle reakcióba nem lép a két elem egymással szerintem.
(#) solti_imre válasza janimester hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
A melegtől...
(#) totya694 válasza solti_imre hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Nekem kauktikusnak tűnik a rajz.
(#) solti_imre válasza totya694 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Az bezony baj... Még ha kaotikus lenne, megérteném - de így csak azt tudom ajánlani: vásárolj a Vaterán vagy máshol egy kész erősítőt, ne akarj csövest építeni; nem a Te tudásodhoz illik... (Ezt pusztán jó szándéktól indíttatva írom, ne vedd sértésnek, kérlek!)
(#) qvik válasza enree hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Nem hiszem, hogy befolyásolná! Az áramfelvétel max.: 300mA. 10 óra után sincs magasabb hőmérséklet mint 25-28C-fok. A hűtőborda inkább csak esztétikai célokat szolgál. (szobahőmérséklet) Amúgy sem egy létkérdésű alkatrész. Szűrés és puffer szerepet lát el. Amíg a csövek bírják kb.: 1000h addig a kondi is szolgálni fog. Vásárolt kit, nem láttam értelmét változtatni rajta.
(#) qvik válasza solti_imre hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Köszi. Majdnem egyforma a két áramkör.
(#) enree válasza solti_imre hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Imre, te olyan szépen tudod csomagolni a mondani valódat! Ha én is képes lennék rá, nem lenne ilyen szép piros elakadásjelzőm
A kondira visszatérve, nem azt mondtam, hogy holnapra ki fog száradni, hanem azt, hogy ezt tartsd szem előtt, úgy általában tervezéskor, mondtam, nekem is okosabbak tanácsolták, s mint tudjuk; "fehér fej, okos beszéd... Wass Albert"
(#) solti_imre válasza enree hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Gondolom a kondira vonatkozó állításaid nem nekem címezted! Én pont azt állítottam, amit Te: Az álmoskönyvek szerint nem számíthat hosszú életre a meleg - na jó, legyen "hőtermelő" - alkatrész közelében tengődő elko...
(#) enree válasza solti_imre hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Dehogy neked... Meleg, hőtermelő, vagy..... nem írom le meging, ezért kaptam ki
(#) vicsys válasza qvik hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Kit?? Jó tudni...
Amúgy szépen megcsináltad, gratula!
(#) totya694 válasza solti_imre hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
(#) yagi hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Építettem egy XR2206-ra épülő funkciógenerátort. Szerintem amatőr célokra nagyon jó kis készülék, sajnos a jelalakokról még nem készítettem fotót, de elég szépen be lehetett állítani a szinuszt is, és 100kHz-ig szépek is maradnak (TDA2030 a kimeneten).
Készült hozzá egy +-12V és +5V-os tápegység is (a +5V a frekvenciamérőnek kell, annak az elkészítése még folyamatban van ).
(#) zolika60 válasza yagi hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Szép munka! Gratulálok.
(#) vicsys válasza yagi hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Gondos munka, a Tőled megszokott magas minőség. Gratula!!
(#) Zsoltipapa hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Sziasztok!1pár nappal ezelőzz közzé tettem az alábbi kapcsolást,és hozzá a teljes dokumentációt.Hát csak azt tudom mondani,aki 1 jó hangú nagy teljesitményü erősitőt akar épiteni bátran vágjon bele.Az erősitő első poróbára beindúlt,és semmi be álitást nem igényel.Sajnos bedöglött a kamerám és igy csak doksit tudom mutatni hogy mej erősitőről van szó.Aki kedvet kapott hozzá,annak jó épitést.Üdv:Zsolt.
(#) klemo86 válasza yagi hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Szép kis cucc, ezen aztán nagyítóval sem lehetne hibát találni
(#) dudassandor1 hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Sziasztok! Vetem egy pár használt Reflex 15r400 típusú hangszórót, melyek megviselt külsejétől próbáltam megszabadulni. A kosarat átfestettem matt feketére, a porvédőket előzőleg valaki már leszedte és csúnyán tette vissza - orvoslásra kerültek, a bemenő vezetékek trehány módon voltak javítva (eltörhettek korábban) és összecsomózva/gányolva toldották meg!! A mágnesek hátulján levő szűrők is koszosak és rozsdásak voltak, javítva lettek. A kosár peremén levő gumigyűrű is le lett szedve, meg lett tisztítva, majd újra lett ragasztva.
A tekercsnek a membránnak és a pilléknek hála égnek nem volt bajuk!
A képek:
(#) dudassandor1 hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
És még pár kép:
(#) bensepeter válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szia! Nagyon szép munka! Gratulálok! Igényesen dolgozol.
(#) solti_imre válasza yagi hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szép, átgondolt munka! Kíváncsi leszek a jelalakjaira!
(#) dudassandor1 válasza bensepeter hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Köszönöm! A félelem bennem volt, nehogy kár érje a hangszórókat (sercegjen, súroljon stb.), most tettem bele a ládákba. Eddig szólnak szépen. Bízom benne így is marad!
(#) bensepeter válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Sok sikert kívánok hozzá! Élményekben gazdag bulikat.
(#) Gafly válasza yagi hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
TTL kimenetre tegyél elválasztó fokozatot, mert azzal előbb-utóbb mindig hazavágják az IC-t...
(#) sound.man válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Porvédőt azt hogyan készítetted el?
(#) yagi válasza Gafly hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Köszönöm a jó tanácsot, megfogadom.

Többieknek is köszönöm a hozzászólásaikat, jövő hétvégén lefotózom a jelalakokat és közzéteszem.

Remélhetőleg addigra elkészül a frekimérő is.
Következő: »»   878 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem