Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   266 / 563
(#) Damian666 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
készítek majd képeket róla, igen mostmár nem is teszem addig bele a feteket, míg nem jó, mert megint vehetem bele a 8 db-ot. a vezérlésről addíg míg nincs kép annyit, hogy 1 db lm324 es van benne a potitól, ill utána 1 tda1060 ic és ha jól sejtem 1 smd fet, de szerencsétlenségemre mindez 1 kerámiára gőzölt nyákon van. de igyekszerm mihamarabb készyíteni képeket róla köszi hogy írtál!
(#) mpisti válasza Damian666 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Mi a hibrid nyák tipusa?
A kerámia hordozó hátuljára van írva.
(#) Damian666 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
LDC1002 a típus
(#) mpisti válasza Damian666 hozzászólására (») Márc 27, 2012 / 1
 
Az már jó régi. Egyébként lehet hogy a hibrid lesz a ludas.
Már szívtam én is ilyennel. Holnap megnézem, beszerezhető-e? Ha igen, akkor értesítelek.
(#) Damian666 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm, megnéztem találtam rajzot róla, de ha lehet kapni komplett panelt és nem egetverő áron akkor inkább azt választanám a z alkatrészek cseréje helyett. Hát igen, nem mai gépezet
(#) mpisti válasza Damian666 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szerintem ha találtál róla rajzot, itt a fórumon mindenki szívesen látná. feltennéd?
(#) Damian666 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
természetesden már teszem is
(#) Damian666 hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Itt a hibrid panel rajza, igaz kézi rajz, de minden alkatrész infó megvan
(#) mpisti válasza Damian666 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Köszönöm a többiek nevében is.
(#) Damian666 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Én köszönöm az információkat, és a segítséget!
(#) mpisti válasza Damian666 hozzászólására (») Márc 28, 2012 / 1
 
Sajnos rossz hírem van. Az LDC1002 már nem szerezhető be, ami helyette van,ahhoz viszont a gépet újra kell hangolni. Nem marad más lehetőség,mint az alkatrészek cseréje a hibriden. Csak óvatosan bánj vele,mert ha kerámia hordozón van, nagyon könnyen törik a forrasztópáka hőjére is.
(#) Damian666 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Minden esetre azért köszönöm hogy utána néztél! Igen ettől tartok én is. De lehet hogy mielőtt szétbarmolnám, inkább a rajz alapján gyártok új nyákot hozzá. Hátha nem gáz hogy nem kerámia a hordozó, hanem textilbakelit
(#) mpisti válasza Damian666 hozzászólására (») Márc 28, 2012 / 1
 
A régi gépekben sima üvegszálas nyákon volt, nem volt nehéz javítani. Ami érdekes, a TDA1060-as PWM IC-vel szerelt hibridek (amelyekkel eddig találkoztam) mind sima nyák lemezre voltak készítve. Sok sikert a javításhoz.
(#) Damian666 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Akkor valószínűleg csak javíhatatlanság miatt tették eme csúnya dolgot vele Köszönöm!
(#) GPeti1977 hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
A kimeneti egyenirányítót meglehet úgy csinálni hogy asszimetrikusan? Tehát egyik oldalt 2x2x30A másik oldalt 3x2x30A. Gyári gépbe láttam. Van két darab 2x30A diódám ha így jó akkor csak 3-at kellene venni hozzá. Ha nem akkor 6-ot. A nulldiódába kell több vagy a trafóból jövőre?
Nem emlékszem hol volt a 2 hol a 3 darab párhuzamosan.
(#) dara válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Szia.Meglehet csinálni,a pozitivra 3,a negativra 2.A képekre kattintva megleshetted volna.
(#) (Felhasználó 46585) válasza dara hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Ha a Maciról van szó, akkor a nulldióda legyen több darabból. Ugyanis, eleve nem lehet 50%-nál nagyobb a kitöltési tényező, ha meg hegesztesz is vele, akkor a kitöltési tényező tovább csökken. Az áram a fojtótekercs miatt némi hullámossággal állandó. Tehát, mondjuk 30%-ot a trafóból kijövő dióda vezet, 70-et meg a nulldióda, tehát ez melegszik jobban. ( ha nem túl nagy az áram hullámossága, vagyis nem túl kicsi a fojtó)
(#) berobbantam hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Helló Mindenkinek
Ma megkezdődött a maci projekt részemről isHirtelen felindulásból rendeztem itt nálunk egy vidéki lomtalanítást.Az eredmény 4 tv és 5 pc táp A kérdésem az lenne,hogy a porvasmagot meg lehet-e különböztetni ránézéssel a ferrittől.A tápokban van pár darab toroid ami nagyon gyanús nekem.Csak 2 vagy 4 kivezetés van rajtuk és enyhén rücskös a felületük.Azok porvasmagok?
(#) granpa válasza berobbantam hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Valószínű, de ha figyelemmel kísérted a topicot, némelyik használható a projekthez. Valamint mérhetsz is.(szintén az itt leírtak szerint) Egyformák (régiek) legalább a TV-k? Mert akkor főtrafó anyagod is lett!
(#) berobbantam válasza granpa hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Igen a tvk régiek.Direkt ilyet vadásztamremélem sikerül ebből az anygból összeguberálni a szükséges magokat.Még 2 tv-t szét kell bontanom,utána nekiállok szétszedni a trafókat.Nitróval készültemHa megvagyok vele megmérem mindet és ismét jelentkezek.Apropó a sodrat szigetelésélre jó a sima teflon szalag is?Názunk gázosat nem árulnak mert drága.Arra gondoltam veszek vizeset.Utána kap bandázsszalagot,ha kész a trafó beázik a lakkba.Ez így megfelelő lesz szerinted?
(#) zoly15 válasza berobbantam hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A régi trafó magokhoz nem kell semmilyen oldószer, ugyanis nincs összeragasztva! Csak 2 átmenő csavar fogja össze
Egyébként ha valakinek kellene régi TV sorkimenő mag írjon nekem, mikor anno én is akartam volna építeni összegyűjtöttem kb 10 párat
(#) berobbantam válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Nos minden lom szétberhelveA csavaros magokat természetesen nem áztatom,a többi úszik a nitroban.Meg a tv képcső végéről levettem azt a fejrészt.Tolómérővel mérve szűk 0.4 mm átmérőjű huzallal van megtekerve.Ebből elkészíthetem a sodratokat?Feltéve ha elég lesz neki.Meg bontottam még egy vésőgépet is,de abban szűk 0.5 mm a huzal átmérő.Az gondolom már túl vastag.Átok ez a vidéken lakás ilyenkor.Vagy bontottból dolgozik az ember vagy kuncsorog valakinek pár méter huzalért.
üdv
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
http://www.olcso.hu/Lakkozott_rezhuzal_CUL_175_m-es_tekercsben_szal...5.html

Ne kinlódj, ha nem muszáj egy ekkora tekercs éppen elég!
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Ennyiért tényleg nem kínlódokFelmerült még pár kérdés.A tt trafóhoz elvileg 0.2 cuz van írva.Ezt megtekerhetem a 0.35-ösből?Másik kérdésem a főtrafóval kapcsolatos.Olvastam itt többféle magot többféle menetszámmal.Azt szeretném kérdezni,ha e 65 -ös magból csinálom akkor jó a 20-6 menetszám?Tanácsodat megfogadva 5 és 15 négyzetmiliméteres sodratokat szeretnék.Feltéve ha belefér a magba.Ezt még majd ellenőrzőm.
(#) berobbantam válasza berobbantam hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Nos ma tovább folytatódott a bontás.A két toroid mag megvan az stimmel.U 57-es viszont csak egy lett.Ez elég a kimeneti folytónak ha rátekerem a 15 menetet?A 140 amperes gépet szeretném megépíteni?A leválasztó trafóra 2 alternatívám van.Van ee25 mag(fl25) meg ei33.Nekem a 33-as szimpatikusabb.Ez jó lesz a leválasztónak légréssel?Meg azt szeretném kérdezni,hogy ezt hogy lehet a legegyszerűbben kivitelezni?
(#) vottokar válasza berobbantam hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ha jól emlékezem Tubi mesterék 140A-hez már inkább két pár U magot javasolnak (és használnak mostanában) fojtónak, mert egy pár könnyen telítődhet. (nekem is csak egy pár van azért, de már ezer éve építem )
Az EE25 bőven elég lesz oda. A légrés méretére figyelj csak.
(#) erdgab válasza berobbantam hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Bár nem Tubi vagyok,de....... Az EE65 magra nyugodtan használd a 19/6 menetszámokat,ha a frekvencia nem lesz kevesebb mint 35kHz.A TT trafó lehet 0,35mm huzalból is,de jobb lenne 0,2mm huzalból,mert nehezen fér el egy sorban,bár ez nem is gond.
Idézet:
„Tanácsodat megfogadva 5 és 15 négyzetmiliméteres sodratokat szeretnék.”

Ez EE65 magnál csak egy álom,nem fog ráférni.
Elvileg és gyakorlatilag az egy pár U57 mag elég fojtónak a 15 menettel,kb. 100A áramnál kissé csökken a hatásossága,de 130A -ig elfogadható,e felett,illetve 100A felett már jobb a két pár magos fojtó.Meghajtó (leválasztó) trafónak használd az EE25 magot,de LÉGRÉS NÉLKÜL (!!) .Nincs egyszerűbb megoldás az elkészítésére mint a rajzon lerajzolt és már sokszor leírt elkészítési mód.Hangsúlyoznám,rendkívül fontos pontosan a leírtak szerint elkészíteni,a szigetelésekre odafigyelni,minden tekercset pontosan egy irányba tekerni,minden véget-kezdetet jelölni,megbukhat az építés ezen.
(#) berobbantam válasza vottokar hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Az ee magba is kell légrés?Mintha azt olvastam volna hogy abba nem kell csak az ei-be.
(#) berobbantam válasza berobbantam hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Megelőzted a kérdésem a válasszalIgen ezért is kérdezek ennyit.Egyenlőre a trafókat próbálom összehozni.Az e 65 akkor valószínű felejtős lesz.Tubi kolléga írta azt hiszem a keresztmetszet adatokat és én hiszek nekiA fojtóval az a gondom,hogy nincs csak 1 pár u57-esem.Igazából nem akarok csak 2.5-es elektródával heggeszteni.Azért választottam ezt a macit nem pedig a kisebb gépet,hogy nek kelljen neki mindíg maxon járni.Meg azért nem árt ha van egy kis tartalék a dobozban.A kivezetésekre pedig figyelni fogok.Egyenlőre megtekerem a trafókat és felcimkézek mindentVan még 3 magom aminek az egyik fele kerek a másik szögletes.Ezek is tv-ben voltak csak még nem jönnek szét.Igaz csak 1 napja fürdenek.Ha sikerül szétszednem öket az esetleg nem jó a főtrafónak?Arra gondoltam összeragasztanám a párokat és a kerek felükkel összeforgatnám.Az e 65-nek 540 négyzetmiliméter a keresztmetszete.Ha a két vagy 3 mag összesen van ennyi akkor működhet a dolog?Azt a pár menetet belefűzném cséve nélkül.Természetesen a mag kapna egy alapos szigetelést
(#) erdgab válasza berobbantam hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Nem baj,hogy kérdezel,sőt .......
Miért lenne felejtős az EE65 mag,ipart akarsz űzni a géppel?Mellékelek képet,hogy én az EE65 magra tekert főtrafómmal miket hegesztek,csak tájékoztatás képen.Az EE65 magon a primer 28 szál 0,35 a szekunder 120 szál 0,35 huzalból készült,ha emlékeim nem csalnak.Sajnos olyan magokkal nem kísérleteztem,nem tudok határozott választ adni,de ha működne is a dolog akkor is 3 párat kevésnek tartok hozzá.

SAM_0400.JPG
    
Következő: »»   266 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem