Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   122 / 289
(#) vicsys válasza orifab hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nem tudom... Nem számoltam ki az alkatrészek árát, mert minden volt itthon.
(#) dombi76 válasza orifab hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Én az inverterest építettem meg kis módosítással.
160m karámvezeték 3,5ohm/m,rendes gyári szigetelők, 3mikros kondi, cseszlovák gyujtótrafó.
65mA áramfelvétel aksiról.
Ja és igy van 5-6 mm-es szikrám kb. 100m-nél ahol van egy vaspálca leszúrva a vezeték alá. Itt csekkolom néhanapján a rendszer működöképességét.
Elötte csak 1mikrós kondi volt benne azzal csak kb.1-1,5mm-es szikra volt. Most tervezem hétvégén, hogy az egészet trafóstul berakom egy nagyobb dobozba, mert jelenleg a trafó a dobozon kívül van(kicsi a doboz).
Üdv.
(#) orifab válasza dombi76 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Sajna elég nagy a levelezés.. ha tudnál abban még infót adni mennyire bonyolult a megépítése... esetleg kapcsolási razot és elkészült fényképet ha meg tudnál osztani
(#) Lacika001 hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
SOrkimenős villanypásztorom kimenetét rövidre zártam egy 20Ohmos ellenállással, ezen mértem szkóppal. 1V-os, 2,5ms-es négyszög van rajta. Valaki tudna egy hasonló mérést csinálni rendes villanypásztoron? Egyáltalán jó lehet ez így?
(#) Lowe hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Szevasztok. Amit mellékelek még nem próbáltam, de szerintem működik.

inv.png
    
(#) Swedhart válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Szia én tudom:egysarkú, N-MOSFET
Drén - forrás feszültség 50V
Drén áram 30A
Teljesímény 75W
Burkolat TO220
Ellenállás vezetési állapotban 40m?
Szerelés TH
(#) frank tibor válasza Lowe hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Szia
Szerintem nem működik.
A visszacsatoló tekercs (kezdet-vég) kivezetést meg kell cserélni különben nem rezeg be. De még akkor sem tudod kikapcsolni a tranzisztort egy 100nF-on keresztül. A kondi kisütésekor a fet-ből azonnal drót lesz.
Egy általam is után épített kapcsolás...
(#) dbase hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Azt nem értem, mikor vannak bevált tutira mŰködő kapcsolások, miért próbálkozik mindenki össze vissza kokányolt kapcsolásokkal?
(#) vicsys válasza dbase hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Öööööö, fejlesztés...?
(#) Lowe válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
A primer oldalt ki próbáltam. A fet-en nem gondolkodtam. Lehet, hogy tirisztorral jó lesz. Meg próbálom.
(#) erdgab hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Üdvözletem Uraim!
Szeretnék építeni egy pásztort ezzel a kapcsolással.Az első részét (555 ic) elhagyva,helyette két 230V/24V AC/630mA trafót használva,melyeket a 24V részükkel kapcsolnák egybe leválasztás végett.A kérdésem az lenne,hogy ekkora teljesítményű trafókkal megoldható e a táplálás,természetesen,hosszútávon gondolva.Ezek a trafók dugasztápból valók.Köszönöm uraim,ha válaszolnak a kérdésemre.
(#) Baxi válasza Lacika001 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Hi
Nem vagyok otthon a témába, de az egy volt az tuti hogy a szúnyogot se ijeszti el
A végén K voltoknak kell lennie és q áramnak.
Egy rezgő kör arra egy trafó arra pedig még mondjuk egy kocsi gyújtó trafója, s így már akár a pár centis ív hossz is meglesz.
(#) Cavalier válasza erdgab hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Megoldható simán, csak arra vigyázz, hogy ha túl erős a táplálás, akkor sose zár le a tirisztor, tehát a szekunder oldalon egy ellenálláson keresztül érdemes tölteni a kondit. Saccra párszáz ohm kéne.

Egyébként, ha magad tekered a kimenőtrafót megfelelően leválasztottra, akkor lehet közvetlenül a hálózati feszt egyenirányítva is működtetni, láttam ilyet gyáriban is. Ott mondjuk vákuumimpregnált, kiöntött kimenőtrafó volt benne, és feszkétszerezővel egyenirányítva, 600V körüli feszültségre töltötte a kondit.
(#) dombi76 válasza orifab hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Hali itt pár hozzászólással fentebb láthatod a tuti rajzot, én is ezt építettem meg.
Csak nálam az R1=3k,R2=82k,
A T1 egy N-es Fet. Nincs R4
Ja és van az R8-al sorban egy Glim lámpa.
Link
Üdv.
(#) dombi76 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Hali, ha kihagyod az 555-ös részt akkor az inverteres működést bukod.
Megnő a kapcsolás fogyasztása a teljesítménye meg csökken a kisebb kimenő fesz. miatt .Mondjuk ezt kompenzálhatod egy nagyobb kondival.Egy kis nyáktrafó 800Ft szerintem megéri.
Az én ilyen rendszerem 160m vezetékkel nem fogyaszt 1W-ot sem és van a vezeték 3/4-énél még 5-6 mm-es szikra.
Üdv.
(#) erdgab válasza dombi76 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat!
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Megvolt a teszt. Egy öreg 12V-os Bosch trafó lett rászögelve. Jelentem: A kecske és a tulaj is tud sikítva hátrafelé ugrani, amikor a vezetéket megfogta...
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Szegény tulaj!
(#) kila válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Szia!
Nézegetem a kapcsolást, amit után építettél, -a Tr2 trafóról szeretnék adatokat, megpróbálkoznék vele én is.
Köszi, ha segítesz!
Üdv.kila
(#) Sly hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Sziasztok!Hát én is elhatároztam hogy készitek egy pásztort.Segitségeteket szeretném kérni mégpedig egy mellékelt videóbol kellene a tapasztaltabb pásztorépitőknek megsaccolni hogy ez az iv amit sikerült kihoznom mekkora területre lenne használható és mihez?Vagyis inkább ugy kérdezem hogy ha a kerités a megfelelö(kis ellenálásu huzal rendes rögzités és nem kap sehol földet) akkor mi az a távolság amit még ti rámernétek mondani hogy annyira biztos elég?Tudom nehéz az ilyet saccolgatni mert sokmindentöl függ de e gy közelitö érték jólenne.A kapcsolás röviden:555+BD243c+paneltrafó.Ez tölt egy 16mikros 380voltos kondit és egy auto gy.trafon süti ki egy bt135.Igaz a kisütés még "manuális" de majd a kész pásztorban egy diakos változat lenne.Ami még kérdés az hogy a kondira 380 volt van irva.Namost a videon is látszik hogy nekem felmegy 5-6-700 voltra is mielött kisülne.Ezt birja a kondi vagy korlátozzam le mondjuk 400-600voltnál?A szikra egyébként a trafon kivüli csavarrol áthuz a trafo magasfesz kimenetén lévö belsö réz "foglalathoz".Tudom nem a szikra nagysága hanem a vastagsága a nérvado de ez azért elég nagy is és mindha begyulladna körülötte a levegö.Meg az asztalon is érezni mikor kisül.Na de majd a tölem jobban hozzáértök segitségét várom mind szikra mind pedig kondi ügyben!
Elöre is köszönöm hogy elolvastátok a kérdéseimet!Üdv:Sly
(#) Mályi László válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ha ez ennyire erős lovat nem szabad hozzá engedni. Úgy tudom a lovak rosszul bírják(érzékenyebb az ideg rendszerük).
(#) gaben62 válasza Sly hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Nem kell ahhoz sötétszoba, nappal még így is látszik, min.15-16mm.es az ív, ez legalább 16-18KV feszültség impulzust jelent.
Nagyon sok, ez már egy vaddisznót is agyonüthet, nemcsak egy lovat, feleannyi is elég volna.
(#) vicsys válasza Mályi László hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Én is így tudom, bár ez kecskét és birkát fog őrizni. A lovassal is beszéltem, azt mondja, hogy a ló nem ér hozzá, mert 30-40 "megérzi" ha be van kapcsolva.
(#) Sly hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Szóval akkor aztmondjátok hogy ez egy kicsit sok kakaó?Vegyem visszább?Egyébként a pásztor eladásra lenne készitve és azért tettem fel a videot hogy körülbelül valaki aki jártasabb ebben megsaccolja nekem hogy mit is irjak rá mire és mekkora távolságra használható!Most tesztelem 2 orája megy 400 voltra tölt a 16mikros kondi eddig még nem tapasztaltam semmi különösebb problémát ja meg kerestem egy diakot és már a gyujtás is "automata" a manuális helyett.A kondi se melegszik ez azért lehet mert ilyen impulzus üzemben többet bir mind amennyi irva van rá?Mert 380volt van feltüntetve rajta én meg 400-450-re töltögetem!Hosszutávon ebböl nem lehet gond?
(#) Sly hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Szóval akkor majd okosodok még egy kicsit ebben a témában vagyis a szabvány részében.Meg ugygondolom hogy majd holnap kifogom probálni egy karámon is a pásztort hogy megbizonyosodjak arrol hogy téjnleg jo e.Egyébként mekkora feszültséget kell mérnem a karámon ahoz hogy az adott ponton még "jónak" lehessen nevezni a pásztort?Egy ilyen glim lámpás mérökészülékkel szeretném mérni a feszültséget csak elöbb összedobom azt is.
(#) Cavalier válasza Sly hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Gyári pásztorban láttam működni több mint 600V-on a motorindító kondit, feljebb írtam nem rég, hálózatról közvetlenül ment feszkétszerező egyenirányítás után.
450VAC van megadva a kondin, így egyenben többet bír.
(#) Sly válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szia!Köszönöm szépen a segitséget!Nekem inverterröl megy de ha már hálozatrol müködövel 600-ra töltök a 450-est akkor it is birnia kell Esetleg van e valahol egy olyan táblázat ahol megvan adva a különbdöző állatokra elöirt feszültség?Gondolok it arra hogy például a kutyának kell 5kv hogy megüsse de a lónak meg elég 1kv is.Ez valahol levan irva?Vagy egyáltalán ehez viszonyitsák a pásztorok erejét?
(#) dizi hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Ha egyszer leírok valami szépet akkor azt miért kell kitörölni????
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
[OFF]Azt mondtad nem állsz velem szóba,meggondoltad magad?
Ennek örülök. :yes:
(#) frank tibor válasza kila hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia
M1100 34*28 fazékmag Al.3200 magon, L1: 17menet,
L2: 4menet, L3: >120menet. Érdemes lenne áttervezni kész SMPS trafóra, így a tekercselés és az után építés is könnyebb lenne.
Következő: »»   122 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem