Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   60 / 107
(#) polgiy hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Sziasztok. Talán nem idevaló de egy kicsit igen.
Az lenne a gondom hogy max 2 hetet bír a központi zár távirányítója. Nekem ez nyitja a kapukat. már van vagy 4/5 éves a technika. Ilyen utólagosan beépíthető kp-zárhoz tartozik.És már idegesítő hogy 2 hetente elemet kell venni.
Volt már benne tartós féltartós drága márkás olcsó márkátlan.
Van olyan hogy kéét hét alatt csak 2-3-szor használom és már abban is lemerül.
Ötlet?
(#) polgiy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
De egy időben mind a 2 távadó???és csak egyet használok. A másik a polcon volt de azzal is ugyan ez a szitu
(#) zsoltee0001 válasza polgiy hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Rámérnék, az elemnél van e áramfölvétel, alaphelyzetben.
Üdv
(#) kameleon2 válasza polgiy hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Kerüld el messzire például a Varta elemeket.....
(#) polgiy válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
A duracel meg mit tudom én milyen drága márka is lemerül 2 hét alatt.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Arról nem beszélve, hogy ez felér egy hitel rontással!
(#) proba válasza polgiy hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ha mindkét távirányító új korától ezt csinálja ,cseréld le az egész szerkezetet.Szerintem konstrukciós hiba.Ami még esélyes ,a helytelen tárolástól teli van valami átvezető maszattal ,és ezért fogyaszt.
(#) Hosszulabu válasza gabor991 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia
Úgy látom lánccal oldottad meg a kaput,érdekelne egy kicsit bővebb leírás,rajz,kép,akár PM-ben is.
Örök hálára köteleznél !
(#) gabor991 válasza Hosszulabu hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
irtam visza a email re mit jelent az hogy PM
(#) Hosszulabu válasza gabor991 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Megkaptam az e-mailt (ez a PM) köszönöm !
Várom a képeket is. Leköteleztél
(#) jampi hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Nem tudja valaki az Optimo 2000 garázskapu nyitó programozásához hol találok leírást? Ha valakinek esetleg megvan elküldené? Előre is köszönöm!
(#) skaresz válasza jampi hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Endress motor ?? AZ egy kicsit gáz...
Beépített vevős.
A vezérlést is lefényképeznéd ?? (csak félig látszik)
(#) imbra hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Üdv!

Van egy Faac 412-es motorom 4 kivezetéses fekete, barna, kék, zöld-sárga. Melyik szinű a közös, előre, hátra? A föld az persze megvan....
(#) zsoltee0001 válasza imbra hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia

Én úgy szoktam, hogy rámérek ohm mérővel.
A zöld/sárga a földelés, úgyhogy ezzel már ne foglalkozz.
Szerintem 30-30 ohm-ot kell mérj kb, mivel szimmetrikus, ez esetbe 60 ohm az előre/hátra.
Így ki lehet logikázni melyik a közös.
Ha a kondenzátor belül van az nem zavar rá a mérésre, de annak állapotát csak szétszedve/kikötve tudod ellenőrizni.
Üdv
(#) Petike13 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok! Jó ideje figyelemmel követem a fórum hozzászólásait, mert a meglévő kétszárnyú kapumat szeretném motorizálni. Végre elkészült és úgy gondoltam, hogy megosztom, hátha valakinek ötletül szolgál. Annál is inkább, mert én is innen a fórumból merítettem hozzá az ötleteket. Az alap elgondolás Pixiéhez hasonlóan egy Wartburg ablaktörlőmotor és menetesszár kombinációja, a végén csapágyazva (én M24-es menetes orsót használtam, és egy darab radiális csapágy helyett kettő darab 51105-ös axiális csapágyat használtam). Burkolata 0,5-ös alulemez, vezérlése a nagy hoho féle áramkör, Tompy féle nyákkal, mindkét motornak egy-egy, közösen vezérelve távirányítóval (és nyomógombbal). A motorok tápja egy 100VA-es toroid trafó, motoronként gratzzel és egy 10.000 µF-os pufferrel. A többi meg sok meló. A szerkezet paraméterei a Gephu V1.0 progival lettek kiszámolva.
(#) Petike13 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
További képek:
(#) nagy hoho válasza Petike13 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Jó lett a kapunyitód, gratulálok.
(#) Petike13 válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
(#) zolika60 válasza Petike13 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Jó lett. Gratulálok. Mennyi idő alatt nyit zár?
(#) Petike13 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Köszi szépen! 12V 100 VA-es a trafó, így a 2x10.000 µF pufferrel üzem közben a motorokon 12.6V volt van. Ezzel a működési idő kb. 50 mp (ilyen trafó volt). Elképzelhető, hogy később, ha szükséges, akkor kicserélem a trafót nagyobb feszültségűre. Majd kiderül.
(#) zsoltee0001 válasza Petike13 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia
Nem gyenge.
Szerintem nincs értelme pufferelni, úgyhogy használd el máshova azt a kondit, a gyári cuccokba is csak ott van puffer ami pwm-es.
Feltételezem, hogy graetz hidat használtál egyenirányításra.
Szóval, ha gyorsabbat akarsz, inkább tegyél be egy 24V-os trafót.
Üdv
(#) Petike13 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Köszi a tippet. Szerintem nagyobb trafó lesz majd a vége.
(#) Petike13 hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
A vezérlés.

000_0335.JPG
    
(#) Tompy válasza Petike13 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szép munka! Gratulálok!
(#) Petike13 válasza Tompy hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) nagy hoho válasza Petike13 hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Jó viszontlátni a szüleményemet ilyen szép formába öntve. Szép igényes szerelés.
(#) Inhouse válasza Petike13 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia!

Gartulálok, nagyon jó lett! Igényes, korrekt munka, kicsit irigykedek, mikor ilyen szép kivitelezést látok...
A hegesztett anyáknál annyi jutott eszembe, hogy a menetes szárakhoz lehet kapni összekötő elemet, kb. 2,5-3 anya hosszú idom.
Már csak a kaput kellene lefesteni!
Most néztem, ezt a Gephu programot még 2006-ban találtam! (Varga Szabolcs munkája)

Üdv
Inhouse
(#) zsoltee0001 válasza Petike13 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szép munka, ha tudom, ilyen profi panelt csináltál biztos nem szólok bele a puffer miatt.
Üdv
(#) Petike13 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Köszönöm! Igen, olyan menettoldót szerettem volna használni, de sajna égen-földön nem lehet kapni. Már az M20-ast sem. A kapu renoválás a következő projekt, az volt az elsődleges, hogy ne kelljen állandóan kiszállni a kocsiból. A Gephu progi nagyon nagy segítség volt, előre kiszámolható vele minden. Minden méret és paraméter szint milliméterre egyezik a program által számoltakkal.
(#) kameleon2 válasza Petike13 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
SZia! én simán az OBI-ban kaptam menettoldót...... Igaz keresgélni kellett egy darabig és nem mindig van. Illetve ha tudsz menetet fúrni, akkor egy darab vasból szintén megoldható.
Következő: »»   60 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem