Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Galaxy GF8600GTS PCI-E 256MB RAM javítás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) NEO78 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy VGA vezérlő javításában.
Mivel nem vagyok nagyon jártas benne ezért amolyan szájba rágósan ha lehet...
A fent nevezett egyednek a hibajelensége az h nincs kép,az alaplap nem jelezz hibát, s elindul vele,csak képet nem ad.....
Ha valaki tud valami józan megoldást a kukába helyezésen túl azt nagyon szívesen venném.
(#) mineral válasza NEO78 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia! Ha nem vagy jártas a dologban akkor valószínű szerszámod, műszered sincs. Így javítani nem lehet semmit. VGA vezérlőt meg főleg. Így vidd szervizbe. De gyanítom, hogy ott is kukában köt majd ki. Vegyél másikat. Ez a fogyasztói társadalom.
(#) bbalazs_ válasza NEO78 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Elsokent a ket szinkronjelet ellenoriznem. Ha nincsenek, akkor visszafele, ameddig leiras vagy kicsipogas alapjan eljut. Aztan a szineket, egy tarskartyaval clone modban tiszta piros, zold, kek, aztan nezni az RGB vonalakon a feszultseget.
A szinkronjelekhez szkop kellene...

Aztan a vegen ha makod van, akkor csak valami induktivitas valt el a forrasztastol, ha meg nincs, akkor maga a chip egyik laba jott fel, az elegge eselytelen...
Vagy meg durvabban a chipen belul szallt el egy aranydrot. Nem volt mostanaban tulhajtva vagy tulmelegitve<>
(#) NEO78 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Nem tudok semmit az előző életéről a kártyának,
Kaptam egy ismerőstől, de ő is mondta h rossz, s nem tudja mi baja csak azt h nem ad képet....szóval szkópom nincs, forrasztani tudok meg mérni egy két dolgot de komolyabb műveletekre sajnos nincs lehetőségem...
(#) cleetus válasza NEO78 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szerintem is esélytelen a javítás, de ha ügyes vagy, 17-18 ért szerezhetsz egy 9800GT-t, ami azért jobb mint ez a kari. PCI-E cuccost sima pákával nem is állnék neki forrasztgatni, statikus feltöltődés miatt, azért ezek érzékeny cuccok.
(#) bbalazs_ válasza NEO78 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Akkor a szegenyember modszere: Benyalazott ujjaddal probalsz nyomkodni, masszirozni, erintgetni.
Rosszabb nem lesz.

De probald ellenorizni a tapfeszeket is, ott lehetnek meg gondok.
(#) pz87 válasza NEO78 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Próbáld meg megsütni a kártyát :Bővebben: Link
Mást nem igazán tudsz vele csinálni.
(#) (Felhasználó 1947) válasza NEO78 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Mérj rajta tápfeszeket, a nem smd elkókat cserélheted,
az SMD Sanyo OS-CON kondikat ne piszkáld
A bga cuccokat flux segitségével, hőlégfúvóval melegítsd át, gyakori a bga forrasztási hiba ezeken a kártyákon.
Mást, amatőr eszközökkel nem tudsz tenni érte.
(#) NEO78 hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Ez a sütős dolog nagyon agresszív módszer,de nem lehetetlen,de ez a módszer nem okoz hősokkot a szerencsétlennek?
Mi a véleményetek?
(#) (Felhasználó 1947) válasza NEO78 hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Flux zselé nélkül nem merném megtenni
De még azzal is necces.
Nem a túlmelegités okozhat hibát, hanem úgymond nem tudod kontrollálni az egyenletes felmelegítést/visszahűlést.
A másik probléma:az elkók.Nem szeretik a meleget, főleg az ilyen meleget.
Elég fatengelyes módszer.Végül is 50% az esélyed hogy jó lesz
(#) NEO78 hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Én is erre gondoltam h mennyire kivitelezhető,bár szerintem nem igen mivel a gyártás technológiában is 30/50/90/140/190/ritka esetekben 240/ lépcsőket alkalmaznak hevítésnél, lehűtésnél 180/120/80/50-s értékeket szoktak alkalmazni.
De nagyban függ a forrasztó paszta összetételétől is.
Az értékek C fokban értendők,általában 3-5 perces emelkedő ill csökkenő periódusokat alkalmaznak az ilyen kemencés eljárásoknál persze függ a forrasztópaszta milyensége is,de az értékek közelítőleg azonosak...
(#) NEO78 hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Még valami.
Elképzelhető hogy elég banális a kérdésem,előre bocsájtom a kérdés jellegéből adódóan.
Van rá mód hogy beszerezhető legyen egy G84 400-A2 BGA itt belföldön?
Él bennem a szorgalmi vágy ***
(#) (Felhasználó 1947) válasza NEO78 hozzászólására (») Dec 6, 2010 / 1
 
Nem hinném....
Ha mégis: mivel forrasztanád fel?
Tesco-s hőlégfúvó nem jó ilyen célra.
(#) NEO78 hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Már találtam emberkét aki megoldja
Nekem nincs ilyen technológiám.
Ezért is nyílt eme topic
(#) Nanok hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Van valakinek tapasztalata a kisütéssel kapcsolatban?
Olvastam már olyat is, hogy halogénlámpa alatt hevítette valaki, esetleg lehet-e lángforrasztóval? Végül is csak 1-2 hibás lábról lehet szó és ha megolvad a paszta visszatapad.
(#) Gabó válasza Nanok hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Én sütőbe tettem egy hibás kártyát annó (mem hibája volt vagy hasonló mert kockázta a képet) és azóta is megy rendesen.
ezt az írást használtam
(#) Nanok válasza Gabó hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Értem, de a 8800-asban fém kondik vannak. Az enyémben meg műanyagok és 105 fokot bírnak csak, az van rajtuk.
Te hány fokon, sütötted mennyi ideig, a sütőben hagytad kihűlni?
(#) Gabó válasza Nanok hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Hu most hogy mondod nem is figyeltem az enyémen a kondikat
10percig sütöttem a hurka mellett (asszem asszony azt sütött épp) és utána kivettem és az asztalon hagytam kihülni. Anyit tettem viszont, hogy 4réteg fóliával bevontam azt a részt amit nem akartam nagy hőnek kitenni.
(#) Nanok válasza Gabó hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Ma láttam a youtube-on egy halogén reflektorosat, meg egy vasalósat. Fejlődik a technika az Nvidia-nak köszönhetően!
Tud valaki egyéb módszert, melyik a legmegbízhatóbb házilag?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem