Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   901 / 1681
(#) pepe091 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Megint azt tudom mondani, hogy ha csak így tudsz videót csinálni akkor ne csinálj, mert borzalmas.

A feliratra meg tényleg figyelhettél volna, mert erre így rossz ránézni (legalábbis nekem), hogy ekkora helyesírási hiba éktelenkedik rajta...

Összességében szép munka!
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Na, akkor mindegy. Dísznek jó oda. Amúgy valaki ötletet adna a hibák orvosolásához?

Pepe: bocsánat. Majd egyszer azt is megtanulom... Köszi a dicsértetet !
(#) nagy hoho válasza CHZ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Attól nem félek, hogy nem sikerül,35 - 40 évvel ezelőtt sok csöves készüléket építettem. Többek között szkópot is. Csak az idő hiánya dolgozik ellenem.
(#) Gábor1986 hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Sziasztok! Már régóta olvasom a fórumot és sok segítséget kaptam munkáim elkészítéséhez. Be is mutatnám most az egyiket, ami egy általam tervezett ponthegesztő. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Íme a képek:
(#) (Felhasználó 46585) válasza Gábor1986 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Ilyesmin gondolkozom én is. Mennyi áramot tud? Az a behúzómágnes szerűség (?) miből származik?
(#) mraulajos válasza Gábor1986 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Lakatosként kezdtem, ha teszi a dolgát több százezertől mentetted meg magad. Ötletes.
(#) Gábor1986 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Zárlatban lakatfogóval 1500 Amper körül mértem. Az a behúzótekercs egy önindítóból származik.
(#) totya694 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
üdv!

Le a kalappal csak gratulálni tudok.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Gábor1986 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Köszönöm, ötletes.
(#) Gábor1986 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Az érintkező csúcsok egy régi transzformátorból való vörösréz csavarokból lettek esztergálva ha jól tudom
(#) eyess válasza Gábor1986 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Jó ez a behúzó tekercses megoldás de kérdezném , hogy nem e kevés az a nyomaték amit ki tud fejteni , mert ugye nem csak az számít mennyi az amper hanem , hogy valamilyen szinten az anyagot is össze kell nyomnia , és itt most nem aluminiumra gondoltam.Mert ha annyira megmelegszik a két anyag úgy lehet elég , de a pont hegesztés 1 perc ről szól vagy még annyi sem?De ötletes kis szerkezet csak bírja a villanyóra is.
(#) totya694 válasza Gábor1986 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Üdv
Szép munka.Íme egy kis film a "kihasználhatóságára"
Bővebben: Link
(#) Gábor1986 válasza eyess hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Nekem egész jónak tűnik a behúzó tekercs, mivel mikor működik, kézzel nem tudom szétfeszíteni a két csúcsot. A hegesztés maximum 5 másodpercig tart pontonként és a villanyórát is alig hajtja.
(#) Schnitt hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
legutóbbi szerkezetem nem tartalmaz elektronikát, bár az áramot vezeti. Tegnap készültem el vele. Ez egy beültető keret 15x15-ös alu zártszelvényből. Méretre ŕllitani 2 csavar oldásával, és az "oszlop" arrébbrakásával lehet, a finomhangolást a rugó elvégzi. A másik oszlopon a bordás anyával a dőlésszöget lehet fixálni.
(#) Zupp87 hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Egyszerű 12V/20W flyback dugasz TOP223Y IC-vel. A vasmag egy 12V/1A-es, 66kHz-en ketyegő dugasztápból bontott példány, sk újratekerve. Határeset, ugyanis eléggé ki van hajtva szegény vas (Al=160, Ae=25mm2, PC40), még a TOP 100kHz-én is, jelentős melegedése van, több menet azonban nem fért rá. Így a picit szellőző dugasztáp dobozban kb minden egyformán meleg, de órákig stabilan üzemképes, élettartama (a kondikat is fűti a többi melegedő cucc) meg a hatásfoka cserébe valószínűleg nem a legjobb. Végülis csak az első saját magam méretezett flyback, működik, a második példány alaposabb méretezést, és nagyobb vasat kap. Ez a korlátozott járomkeresztmetszet és az adott légrésmagasság (egyben Al) bár CCM-ben, de közel a boundary módhoz, nagy áram-hullámossággal működik.

DSC01257.JPG
    
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Ja és még valami: az alkatrészek 95%-a bontott, egyedül a hálózati graetz új, bár az is a fiókból való.
(#) tomat5 válasza totya694 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia
Ez nagyon durva. Ez az ember egy zseni.
(#) JZoli válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Hát ez jó lett! A rajza, esetleg panelterve és tekercsadatai publikusak? Ha igen engem érdekelne!
(#) Zupp87 válasza JZoli hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Persze hogy publikusak. A rajz a TOP223Y gyári alapkapcsolása, 10V-os zener diódával, plusz vele még sorban egy 1N4148, így ad ki névleges terhelésen 12V-ot, még megfelelő stabilitás mellett. A primer puffer 82uF, a szekunder puffer egy OST gyártmányú 105°C-os 2200u/16V, a szekunder dióda egy SR560 tipusú 5A-es shottky. A trafó adatai:
- vasmag: PC40 anyagú, 25mm2-es légréses mag dugasztápból bontva Al=160.
- primer: 120 menet, 2x0,2mm-es zománchuzalból, 6 rétegben, 3 réteg belül, 3 réteg kivül, közrefogva a szekundert
- szekunder: 7 menet, 12x0,2mm-es zománchuzal, összesodorva
- segédtáp: 8 menet, 1x0,2mm, legkívülre tekerve.
- az azonos tekercshez tartozó egyes rétegek egy réteg öntapadós mylar szalaggal elszigetelve, primer és szekunder között pedig 4 réteg (a mylar szalagért köszönet Illés Lacinak)
- primer oldali szórási induktivitás 60uH, mágnesező 2,4mH
Snubber: 10nF+68k+velük sorban FR157
(#) (Felhasználó 1947) válasza CHZ hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Ennek fényében már nem is tűnnek drágának az Audio Note cuccok
Egy nullával elvan irva a villámár
(#) CHZ válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Igazad van, az arányokon nem is gondolkodtam..
(#) Zupp87 válasza JZoli hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
A nyákterv meg lemaradt. Íme. Bár nem egy nagybonyolultságú valami. Szerintem aki kicsit is konyít a témához, semmi perc alatt megtervezi.
(#) JZoli válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Igazad van ebben a tervezésben, de mintha írna valamit az adatlap az IC beforrasztásáról, meg a C5-ös kondi elhelyezéséről.Ezzel kapcsolatban nem volt vele problémád?
(#) Zupp87 válasza JZoli hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Valóban, kicsit hosszabbra hagytam a lábait (ahonnan kiszedtem, ott is így volt), valamint bár törekedtem a csillag topológiára, pici difi maradt, viszont nincs vele semmi gubanc, tökéletesen működik.

Ácsi!! El van rontva!!!!!! A 100n kondi az optó elé kell, én meg párhuzamosítottam a 47u elkóval! Így is működik végülis De kijavítom a hibát.
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
[OFF]Gondoltam nem csinálok neki schematic-ot, nem valami bonyolult kapcsolás.. hát sikerült elnéznem Bár végülis nagy gondot nem okozott az IC-nek.
Egyébként ha valaki ilyesmin gondolkodik, szerintem jobb megoldás lehet a Fairchild KA5M0365 típusú IC-je. Kb. harmadakkora az RDS_ON-ja, és a Lomex-nél 310Ft+ÁFA, és hasonlóan egyszerű kapcsolás. Annyi, hogy 67kHz-en megy, nem 100-on.
(#) Vales válasza CHZ hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Gyönyörűséges, Gratulálok!
Nyilván Szépen is szólhat.
(#) nagy hoho válasza Gábor1986 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Az 1500 Amper nekem soknak tűnik,persze ha a Kubisevi erőműre vagy kötve akkor elképzelhető.Akkor viszont a csúcsokat cseréld le mert hamar elfognak égni.Fiatal segéd koromban dolgoztam ponthegesztő gépen innen a bátorságom.
(#) Ricsi89 válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Ez a zárlati áram volt, ha akkor a vezeték ellenállása miatt pl 1V esik rajta, akkor ez csak 1500W. és ez elképzelhető egy mikró trafótól.
(#) nagy hoho válasza totya694 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Köszönöm a linket, élveztem minden másodpercét.És valószínű ha ez az ember meghal oda a tudománya, nem lesz még egy ilyen meg szállott.
(#) nagy hoho válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
A mikrótrafóból hány Volt jön? Kb 3-4000 nem tudom ebből esik 1 Volt?
A ponthegesztőgép 100 Volt alatti feszültséggel és kb 350 Amper árammal működik. Persze ez szabályozható mert a lemez vastagság függvénye az áram erősség.
Következő: »»   901 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem