Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   780 / 1385
(#) Spyro1411 hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Helló!

Most építettem egy erősítőt és be szeretném dobozolni.

a nyákot maratás után nem áztattam vagy hasonló dolgokat nem csináltam a védelem érdekében. Most így utólag szeretném befuttatni forrasztó ónnal... Szerintetek ez jó ötlet? Nincs esetleg gyorsabb módja? Valami oldatra gondoltam amit csak ecsettel felvinnék hagynám száradni és kész. Olyan szeren gondolkoztam amivel a fát szokták bevonni, hogy ne menjen tönkre. Sellak ra gondoltam. (abból van elég otthon )

Mi a tippetek? Mehet rá a sellak, vagy forrasztgassak?
(#) BarnaPili válasza Spyro1411 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Vagy lakkozd le akrilánnal,az utólag forrasztható is,vagy oldj fel gyantát alkoholban,és azzal kend át vékonyan.Ezzel levéded a korrózió ellen,és a forraszthatóságot is megőrzöd.
(#) Spyro1411 válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Gyanta alatt mi érthető? Ez a sellak ez jó? Vagy kalafunával csináljam? (folyatószer) Bővebben: Link
(#) llaci56 válasza Spyro1411 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
A gyanta az gyanta... Amivel a hegedűvonót gyantázzák.
A sellak is egy gyantaféleség, de állati eredetű és azt politúrozáshoz használják.
(#) Spyro1411 válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Tudnál mutatni egy oldalt ahol lehet rendelni? Nem igazán tudom, hogy miről van szó, még nem találkoztam ilyennel.
(#) gulasoft válasza Spyro1411 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
József körúti vegyszerboltban lehet venni kilóra, veszel ott alkoholt literes kiszerelésben feloldod egy életre elég ha elég jól záró üvegbe tudod rakni.
(#) kuka88 hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok

Vasalásos módszerrel csináltam, vagyis próbáltam csinálni a nyákot, de nem jött össze. Hogyan tudom a tintát eltüntetni?

Köszönöm
(#) pjg válasza kuka88 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Én Nitro hígítóval szoktam. Elvileg jó a körömlakk lemosó, aceton. Valaki dörzsöli.
(#) pepe091 válasza kuka88 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Vagy lecsiszolod, ezzel természetesen vékonyodik a réz vastagsága is, vagy valamilyen hígítóval leoldod. (Aceton, nitro hígító, lakkbenzin) Szóval valami ilyesmivel, egyből lejön. Aztán lehet újra próbálkozni!
(#) kuka88 hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Acetonos körömlakk lemosó és lakkbenzin hígító nem vitte le. :S
(#) pepe091 válasza kuka88 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Hát ez érdekes, mindig azzal mosom le. Milyen nyomtatóval nyomtattad?
(#) kuka88 válasza pepe091 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Jó kérdés. Elvittem a terveket írószerboltba és kinyomtattattam. semmit nem tudok a gépről és a tintáról.
(#) pepe091 válasza kuka88 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
És műnyomóra, ill. valami fényesre nyomtattattad ki?
(#) pjg válasza kuka88 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
De azért azt csak tudod, hogy lézer nyomtató volt e?
(#) kuka88 válasza pepe091 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Műnyomópapírra lett nyomtatva.
Lézernyomtatóval, ha jól hiszem.
Anyák egyes részein szépen rajtamaradt a tinta úgyhogy gondolom lézeres.
(#) pepe091 válasza kuka88 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Hát ha kicsit is átment akkor tuti lézer, mivel csak az olvad hőre. A sima tintással nem történt volna semmi.

Pár dolog ami hiba lehetett:
Nyomtatás után meg lett fogva a lézernyomat, zsíros lett, stb, ezért nem tapadt át.
A Nyák nem lett megfelelően előkészítve, kis csiszolás (lehetőleg vizesen), szárazra törlés, és még utoljára zsírtalanítás.
Vasaló hőfokának 180-200 °C között kell lennie.
Akkor van kész a vasalás, ha átlátszanak már a vezetősávok, majd áztatás vízben néhány percig.
Majd ezek után lehet maratni.
(#) kuka88 válasza pepe091 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Köszönöm,
Holnap, ha tudok nyomtatni megpróbálom újra.
(#) janikukac hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Hirtelen a kereső nem adott erre választ: írásvetítő fóliára nyomtatok, és ha azt rávasalom a nyákra, az is jó nem? Láttam már itt hasonlót. Persze direktbe nem szabad a fóliát vasalni mert a talpára a vasalónak ráolvad. Ruhát kellene rárakni, vagy még egy papírt? Tapasztalata és minősége van valakinek erről? Hogyan lehet leszedni a fóliát aztán? Így is elolvad? Büdös?
(#) Sick-Bastard válasza pepe091 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Helló!

Én is hasonló gondokba ütköztem mint kuka88, csak a különbség hogy ő nyomópapírt használt én meg ezt:
TTF A4

Én ebből a videóból próbáltam kiindulni:
Nyák készítése vasalásos technikával

csak itt is nyomópapírt használtak és nem fóliát.

Fólia esetében mennyiben tér el a művelet?

Szerintem nekem 4 hibám volt:
- nem volt lecsiszolva a nyák
- a nyomtatás nem volt elég jó minőségű (bolti)
- a fóliát összetaperoltam...
- és a vasalás technikám lehetett még a hunyó (gyakorolni kell)

SB
(#) BarnaPili válasza janikukac hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
ÉN nem próbálnám meg.Hogy szeded le utána.Leáztatni nem fogod tudni.Fényes reklámújsággal inkább menne.Amire te gondolhatsz szerintem az a transzfer fólia.
István
(#) janikukac válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Hát arra gondoltam, írásvetítő fólia. Amire nyomtatok fotózáskor.
(#) pepe091 válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Azt nem tudom, miben tér el, én az elejétől műnyomót használok, olcsóbb is és az már nagyon sok embernek bevált.

A legfontosabb az előkészület, hogy megfelelően elő legyen készítve a nyák, mert ha már ott hiba van, akkor bukik az egész. A vasalás a legkevesebb már szerintem. A lényeg, hogy nem szabad nagyon erősen rányomni, mert szétlapulhatnak és ezáltal összeérhetnek a vezetősávok. De az sem ó, ha csak a vasaló súlya van rajta, szóval csak érzéssel.

Mondjuk én mindig magamnak nyomtatok, és gondolom egy fénymásoló szalonban nem a legnagyobb felbontásban nyomtatnak, mivel az nagyon enné nekik a tonert...

Szóval az előkészületekre kell helyezni a hangsúlyt. Zsírtalanítás!! De ha csak nagyon kevés hiba lenen benne, akkor lehet orvosolni alkoholos filccel. De ha jól csinálja az ember hibátlannak kell lennie.
(#) atiotezer válasza janikukac hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Az írásvetítő fóliát nem tudod majd leáztatni!!!
Ha leszeded, akkor feltépi a festéket is, arra meg kevés az esély, hogy lehúzásnál a nyákon maradjon a festék.
(#) janikukac válasza atiotezer hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Köszönöm az információt!
Csak mondom már olyan régen vasaltam.. Nade akkor majd az öntapis matrica hátuljára fogok, az egyáltalán nem szívja a festéket be.
Erről valaki valami képet, minőséget, tapasztalatot? Én anno műnyomóztam, nem túl sok sikerrel.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Kipróbáltam: hát már a nyomtatásnál gond volt, mert mindig csunya volt a rajzolat. Aztán mikor lett egy jó, kivágtam, felvasaltam, elég sokáig tartott, de nem nagy valami lett a minőség. Lehet mégis a műnyomó a legjobb, csak azom nincs.
(#) mrobi válasza pepe091 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Nekem HP nyomtatóm van és annak festékét se tudom lemosni rendesen lakkbenzinnel. Csak a nitro hígító viszi le normálisan.
(#) Bari- válasza janikukac hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Csak vannak nálatok is fényes papírra nyomtatott reklámújságok, azok is műnyomó papírra készülnek, azzal a papírral is tegyél egy próbát szerintem.

Bari
(#) janikukac válasza Bari- hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Biztos, csak keresni kell. Amúgy minden újság, ami fényes? Aztán ha találtam melyik a jó része? Csak a címlap, vagy a többi is? Hogyan rakjam a nyomtatóba? Leszakítom/vágom és csak úgy?
(#) Bari- válasza janikukac hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Amelyik elég vastag fényes papírból van az jó, legtöbbször a belső oldalak is elég vastagok, ha csak vékony papíros van, akkor egy normál papírra papírragasztóval felragasztod a felső élénél és úgy nyomtatod rá.
(#) janikukac válasza Bari- hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Most találtam egy cipős újságot, majd jelentkezem !

Hírek:kinyomtattam rá, és beszorult a nyomtatóba, úgy kellett kicibálni.
Következő: »»   780 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem