Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1069 / 2500
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Az előerősítők stabil 13,47V-ot kapnak. A 4-es és 7-es lábon megkapom ezt az értéket. A 2-es 3-as és 6-os lábon 10,47 voltot mértem.
(#) kuka88 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok,

EZ az erősítő 4 vagy 8 omhos hangszórót tud működtetni?
Van egy sal bxc 2520-am. Meg lehet oldani, hogy együttműködjenek?

Köszönöm,
(#) saraha válasza kuka88 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Mindkettőt tudja....
(#) kuka88 válasza saraha hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Köszönöm,
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Az IC jó. Az R2, R3 ellenállásoknak egyforma értékűeknek kellene lenni, de valamiért nem azok. Ettől még éppen működhetne. A forrasztóón nincs valahol összefolyva?
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
A forrasztó ón nincs összefolyva. Az előerősítők, mint írtam, egymagukba működnek, csak a végfokokkal nem. Nem jutok dűlőre velük, nem értem mi lehet a hiba

Egy egyszerű régebbi számítógép hangszóróból nem lehet előerősítőt csinálni? Mert már régebben gondolkodtam ezen, mivel tudnak körülbelül 2x2W-ot és az pont jó lenne előerősítőnek.
(#) klaci1986 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
helló mindenkinek!
vki segitsen van egy hifim stk 4221ii végfok ez 2x80w ad le és ahogy itt olvasgattam láttam olyant hogy lehet nővelni az áramfeszültséget és ezzel a teljesitményt vki tudd az irjon

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/41606/SANYO/STK4221II.html
(#) Pigi válasza klaci1986 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Szerintem a meglévőnél nagyobb feszültségről ne járasd az ic-t. Főleg ha hifiben van az ic, szerintem elég körülményes lenne egy trafó csere.
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
A PC hangosító nagyon zajos erre a feladatra.
A forrasztóónra azért kérdeztem rá, mert úgy értettem, a maradék működés is kiszállt az előerősítőből
A második előerősítőt kösd rá lépésenként és figyeld melyik az a mitől az egy működő elhallgat. Test, kimenet, bemenet, pozitív táp. Ha meg lesz a négy lépés közül melyik a ludas, könnyen el lehet hárítani a hibát. Nagyon egyszerű szerkezet ez, fel ne add!
(#) David 3g hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
sziasztok. ki hallot 4 tekercses hangszóról? amit 4 csatornás végfokkal lehet hajtani.
(#) Beringer 600 válasza David 3g hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Szia! két tekercsesről hallottam már,de 4 tekercsesről még nem.Lehet hogy van ?nem tudom.
(#) David 3g válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
létezik haverral megcsináltuk. 4 x 2 ohm 200w tiszta teljesítmény
(#) szamóca válasza David 3g hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Mióta van egy hangszórónak teljesítménye?
Fényképet (jó minőségűt) kérünk a hangszóróról, természetesen a mai napi dátumos újságra téve.
(#) saraha hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Arra én is kíváncsi lennék..valaki a múltkor meg kJ-os nagyságrendű kutyapásztort csinált vagy csak szeretett volna nem tudom,mostanában elég sok feltaláló van itt.
(#) pinyó39 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Autós hangnyomira tervezett monstrumoknál nem ritka a négytekercses változat, a soundstream biztosan gyárt.
(#) GyurikaBx válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Itt is van: Bővebben: Link
(#) Beringer 600 válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
De gondolom nem minden bokorba lehet találni!
(#) pinyó39 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Nem mindenki márkának van ilyen nyomója, de ha körbenéz az ember könnyen talál eladót (csak sok Forint egységet kell mozgósítani).
(#) Beringer 600 hozzászólása Máj 28, 2012 /
 
Heló, szinten:fórum társamnak:ilyen trafóra lenne szükséged.Üdv,Zsolt.
(#) szabolcs_dtm hozzászólása Máj 28, 2012 /
 
Hali!

Lehet nem a legjobb helyen kérdezem de hogy lehet megtudni hogy, jók e a tranzisztorok. 2SC4793 és 2SA1837 ki lehet ezeket mérni valahogy? van egy régebbi multiméterem azon van egy hFE állás PNP NPN lehetőségekkel de csak össze vissza irkál ki mindenféle értéket. Tud valaki segíteni mit hová kellene dugni meg milyen érték az ami helyes?
(#) granpa válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Szia! Tranzisztor~ 2dióda-BE, BC; ezek között dióda vizsgálattal megállapítható, hogy működőképes-e. Skori honlapját ajánlom figyelmesen tanulmányozni. :yes:
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Köszönöm szépen! Nem fogom feladni!
(#) szabolcs_dtm válasza Elektro Boy hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Köszi, nagyon jó az oldal, hobbi szinten vagyok így elég sok érdekesség van rajta. Viszont az erősítőt ujra áram alá helyeztem, kimenetén semmi fesz. nincs, de 1x véletlen a bemenetet mértem meg, és ha megérintem a bemenetet a multiméter bármelyik vezetékével akkor a T5 tranzisztor halkan ugy zúg mint az erősítőt hajtó trafó. De ha leteszem a lábam a beton padlóra akkor még jobban zúg a tranzisztor. A kapcsolás alapján érdemes kimérni valamit ugy hogy áram alatt van? még nem kötöttem rá se hangszórót se bemeneti jelet.

er.jpg
    
(#) reloop válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Szia! Nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. Ez egy elvileg működő kapcsolás, de IRFP240/9240 -nel nem sikerült megszólaltatni itt egy fórumtársnak.
(#) blasz válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Szia ez nem a Baji elektronika terméke?
(#) szabolcs_dtm válasza blasz hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
De az. Figyelmetlenségből zárlatosak lettek a fetek a hűtésnél, aztán most próbálkozok.
"De lehet belecinelem a háromnyócvanat legalább addig szóljon még a kondik durranak, a trafóról meg leflexelem a rezet amiből veszek 2 gombóc fagyit."
(#) blasz válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Igen a szigetelésnél figyelni kell nagyon.Megértelek én is barátkozom az elektronikával,nem könnyű.A baji elektronika 1000ft pluszért éleszti szereli a panelt egyszer megkérdeztem.De ne csüggedj ha a fet kiment 300ft körül van egy próbát megér még.Hajrá
Talán írják is hogy vigyázzunk,a szerelésnél.
(#) szabolcs_dtm válasza blasz hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Méregettem alkatrészeket a feteket kicseréltem még 2 ellenállás és 2 dióda roppant el. Kicsréltem mindent és áram alatt 0V van a kimeneten. De nem tudom hogy ez elég e. Mit kell még mérni rajta.
(#) blasz válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Bemenet van rajta? ha nincs akkor 0 a kimenet.Pedig kíváncsi vagyok a hangjára,nekem is fetes végem van és szeretem a hangját.Nekem urbán féle 300w os,16db fettel
(#) szabolcs_dtm válasza blasz hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Bemenet nélkül 0V. Van egy képem a táp részről. Nem kell még ebbe valami alkatrész? vagy ennyi kondi kellőképp megszűri a dolgokat?

táp.JPG
    
Következő: »»   1069 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem