Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   783 / 1385
(#) eyess válasza Frankye hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Pont ezért kérdeztem én is , de akkor ezek szerint Gulasoft ilyen papírral csinálhatta de miért ?Mikor a műnyomót reklámozza mindenki.
Gulasoft a minőség ami neked kéne az mi lenne ?
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Szerintem azt a minőséget, amit akar, teljes mértékben megkapja a dry-ban. Én is így vagyok vele, mikor működött rendesen a dry(most valami gond van), akkor a 0,3-as vezeték szépen átment a 2mm-es forrpont között, se vékonyabb, se vastagabb nem volt. P20-al az nálam lehetetlen volt. Lehet vasalással is kicsit nehéz lenne.

Amúgy meg köbi már biztos ideges, de megértem. Nem kéne vitázni. Mindig ez megy. Sajnos. A célja az oldalnak, hogy segítsünk egymásnak, nem az, hogy vitázzunk, hogy kinek van igaza. Kövezzetek meg, ha nem így van...
(#) Moderátor hozzászólása (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 29, 2012
 
És akkor ezzel le is zárhatjuk (ismét, sokadszorra) az értelmetlen vitát, ugye, kollégák?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
[OFF] Tudom... :yes:
Frankey: én felőlem. Elvégre én is azt díjaznám.
(#) gulasoft hozzászólása Máj 29, 2012 /
 
Nem vitatkoztunk, leírtuk, hogy ki melyiket használja, és hogy mit lehet tőlük elvárni. Én meg felajánlottam, hogy nyomdai filmmel megcsinálom azt a tesztet. Ez nem vita.
Küldjétek az negatív képet, lehet megyek a nyomdába, csinálok egy tb6560-as meghajtó panelt. Az első verzió saját gyártás lesz, ha működik, akkor úgyis közzé teszem ahogy a többit is, lehet utángyártani, úgyhogy valamikor úgyis megyek nyomdába.
(#) llaci56 válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Elküldhetnéd nekem is. Öszemérhetnénk az eredményeket. (Én nem nyomdával dolgozom.)
(#) gulasoft válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Ne nekem írj, én is várom.
(#) llaci56 válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Igazad van, ezt benéztem.
Akkor küldje aki küldi, nekem is! Ha nem, akkor pedig küldd Te! :worship:
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Gulasot igaz , hogy a Simpi rakta fel ezt a vonalpróbát , és gondolom erre gondoltál .Itt van a negatív ez kellet ugye?
llaci56 tőled meg azt kérdezném , hogy irtad , hogy nem nyomdával dolgozol , akkor mivel is , csak úgy kíváncsiságból ja és milyen eredménnyel ??
Akkor mellékelve pdf remélem ez kellett.
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Mi van az 1mil felett?
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Á tudom mire gondolsz lehet így lett kijelölve , és lemaradt a teteje , de ez is megteszi nem ?
(#) eyess hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Na erre már mondanám , hogy tökéletes , de még szerintem mindig vannak kiaknázatlan lehetőségek.
Azt hiszem ez már így ok.
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Előtte beónoztad a panelt?
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Már mi előtt ? Nem ónoztam én ez ala natur.
De belehetne semmi akadálya .Voltál a nyomdába hogy alakul a vonalpróba?
(#) Class-A-. hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Panelt szeretnék késziteni házilag,mi a leg jobb módszer? Le irom mim van hozzá : - 1- Hívó edény a hozzá tartozó levegő kompresszorral,hogy gyorsabb legyen a reakció maratáskor.- 2 - UV le világító. Ez mind gyári cucc,új. Kérdés - Milyen módszert alkalmazzak? Mit vegyek még? Köszönöm a segítséget.
(#) mate_x válasza Class-A-. hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Három lehetőséged van(ha használni akarod a levilágítódat):
1. Gyárilag fényérzékeny nyákot veszel(ez drága)
2. Positiv 20-at veszel és ezzel fújod be a nyákot.
3. Dry fóliát szerzel, és ezt laminálod a nyákra.
(#) eyess válasza Class-A-. hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Hátha ennyi pénzed van [Ez mind gyári cuccra] , akkor talán le is gyárthatnád a paneljeidet , Egyébként a megoldások tárháza elég széles olvass vissza kicsit .
(#) Class-A-. válasza mate_x hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Igen erre gondoltam, * csak a gyári lefújt panelok minősége sz...k. Ha én fújom le a panelt nem kritikus? Ebben az esetben mire vigyem rá a mintát, * hogyan stb. A technológiát ismerem * valaha csináltam is. * De az utóbbi években *( 15-20 év )* nem volt rá szükségem , * mert le gyártattam , * profiba. Az egyik nap meg * rendeltem és max 2 nap mehettem érte * vagy kihozta a futár és sosem volt magyarázkodás. De itt ... ? Nem beszélve vidéken hobbizok. Ez a válaszom az utánad szólóhoz is. * Várom az ötleteket. Köszönöm.
(#) Class-A-. válasza eyess hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Valaha még szitáztam is a panelt és nagyon ok volt de ekkor a cégnél a dekorban ez nemvolt gond.Most más a helyzet,nem dolgozom,hobbizom.
(#) eyess válasza Class-A-. hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Én csak azért írtam neked amit, mert nehogy gond legyen abból , amit már sokadjára írt itt le mindenki.Max ha tökéletesítés vagy hasonlóról lenne szó , de hogy előröl az egész folyamatot leírni nem tudom már lerágott csont.
Egyébként tényleg ha vissza olvasol is nem garantált a siker , csak ha saját magad csinálod ,kipróbálod , és ha nem jó újra , és újra , és a hibáidat korrigálni nem fog menni másképp hidd el.Más úgysem fogja helyetted megcsinálni , neked kell , és a majdan hibáidat is neked kellesz javítani.
(#) Class-A-. válasza eyess hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Igen ezzel tisztában vagyok. * Csak arra gondoltam * ,lehetnek ki próbált dolgaitok és igy egyszerűbb. Minden esetre köszönöm. - Azt hiszem a kézen fekvőbb a +20 as eljárás. * Csak miről világítsam le a mintát és mire vigyem rá? Nem ismerem itt MO gon a lehetőségeket, * helyeket * ,beszerzési forásokat stb . * Azért kértem volna segítséget.
(#) Balaa16 válasza Class-A-. hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia!
1. Panel megtisztítása (én Domestos súrolóporral szoktam, mások 800-as csiszolópapírral)
2. Lakk felvitele, hagyni száradni 24 órát
3. Írásvetítő fóliára, vagy pusz papírra kinyomtatod a NYÁK tervet.
4. Ráhelyezed a NYÁK-ra, levilágítod. A levilágítási időt ki kell próbálni.
5. Előhívod ebben.
5. Lemaratod ebben.
6. És kész!
Üdv! BAlázs
(#) eyess válasza Class-A-. hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Azt írtad a korábbi hozzászólásodban , hogy ismered a technológiát valaha csináltad is , Akkor mi a gond ?
Nem hiszem , hogy azóta olyan nagyon más lenne mint akkor volt.
Egyébként érdekes lesz ha fogod kapni a válaszokat , mert mindenki azt fogja leírni ,ami neki legjobban bevált.
Ha nem nyomdával készítetted a mintát , akkor mindenféleképpen kell egy jó nyomtató , és hát a kísérletezgetést úgy sem fogod megúszni . :wave:
(#) Moderátor hozzászólása Class-A-. hozzászólására (») Jún 1, 2012
 
Azért egy picivel több figyelmet fordíthatnál a helyesírásodra...
Köszönöm.
(#) Class-A-. válasza (») Jún 1, 2012 /
 
Hol? Mutass rá. -ne legyen ez probléma-. Kösz.
(#) Class-A-. válasza eyess hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Igen ismerem az eljárást.Akkor nem nyomdai levilágítás volt,hanem nagyítót használtunk megvilágítani a szitát. Azt is tudom,hogy nem úszom meg a próbálgatást. - Épp ez érdekelne,hogy kinek mi vált be és mit hol lehet kapni.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
A szavak egybe és különírásáról már ne is beszéljünk...
(#) Class-A-. válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Hát ez van.
(#) Class-A-. válasza llaci56 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Igen ez az utóbbi 20-25 év alatt ragadt rám.De nem szégyellem.
(#) gulasoft válasza Class-A-. hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Én a dry fóliát ajánlom. Az sokkal olcsóbb és egy nagyságrenddel jobb mint a p20.
Következő: »»   783 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem