Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zselés akkumulátor töltése
Lapozás: OK   15 / 50
(#) Maros83 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Ez az IC hogy csinálna 13.8-at a 13.1-ből? Mert ez lényegesen olcsóbb mint egy új táp. Ennek a bekötéséhez még értek.
(#) nedudgi válasza Maros83 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Nem. csak szabályozza a töltést a zselés akkumulátoroknál. A tápegység is kell hozzá, legalább 16V. Viszont csak 2 kondenzátor és az IC kell hozzá.
(#) Maros83 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
szóval ha veszek egy tápot amit elméletileg belehetne hangolni 13.6 és 13.8 közé (dióda után mérve) az még nem jó? Kell egy ilyen IC, kondik mihez kellenek?
(#) nemgyuri válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Bocs, hogy beleszólok,de a PB137-nek min. 13.9+2.6V kell a bemenetén a kolléga tápja meg a 14V-ot sem éri el.

Maros83zselés akksit 13.9V fölé vinni nagyon nem tanácsos!!)
(#) Maros83 válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Nem is akarom a főlé vinni.
Ahogy olvasom mindenféleképpen kell egy olyan táp amit betudok hangolni úgy, hogy a kondi után tartósan töltsön min13.5v-al. nem sűrűn használnám aksiról, csak párszor, viszont tönkre tenni sem akarom az aksit.
(#) nedudgi válasza Maros83 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Nem kell hangolni, arról az IC gondoskodik. A lényeg, hogy hogy a kimenő feszültsége több legyen, mint 16V.
(#) Maros83 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Értem csak ehez már láma vagyok. Még az IC-t betudom kötni, de a két kondi minek?
(#) Maros83 válasza Maros83 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Én egy ilyen tápot néztem ki.
http://www.tme.eu/hu/details/gs-100-15/ipari-impulzusos-tapegysegek...stick/
Mert a rádiót is el kellene bírnia, és akkor ezt kötném rá úgy mint most a PC tápot, mert szerintem többet menne tápról mint aksiról, vagy úgy használnám mint egy notebookot néha lekapcsolom a töltést hogy az aksi is mozogjon.
(#) nedudgi válasza Maros83 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Az adatlapban benne van egy ajánlott kapcsolás. A gerjedés megakadályozására szolgálnak.
Például egy notebook táp, 16.5 V..19V körül megfelelhet.
(#) clipart hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Az lenne a kérdésem hozzátok,hogy egy stabil 13 V-ot leadó tápról,hogyan lehetne különösebb elektronika nélkül a legegyszerűbben tölteni,vagy ha tetszik szinten tartani egy 12 V 7,2 Ah-s zselés akkut????
Öt évig egy ilyen tápról ment egy akku,direktben rákötve,de tegnap egy kicsit felrobbant.Ezt szeretném elkerülni.Bár öt évenként belefér egy robbanás!!??
(#) didyman válasza clipart hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Sehogy. Egy 12V-os SLA akku szinten tartó töltése is 13,2-13,8V közötti értéket kíván (hőmérsékletfüggő). A direktbe kötés áramkorlát nélkül eleve egy baromság volt, az öt évente belefér egy robbanás dolgot meg sem láttam, örülj neki, hogy nem állt mellette senki éppen akkor.. Kell egy legalább DC 15V-os tápfesz, és egy LM317 két ellenállással. Ez lassú töltést és szintentartást fog tudni.
(#) clipart válasza didyman hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Bocs,nem ezt a választ vártam.
Az akku egy zárt lemezszekrényben van a garázsban, nem az ágyam mellett és nem is a fűszertartó polcon.
A 13 V-ot nem egzakt adatként írtam,lehet 13,8 V is.
Várom további, egyszerű megoldásként alkalmazható válaszotokat
Tisztelettel:clipart (aki baromságokat csinál 9
(#) didyman válasza clipart hozzászólására (») Máj 31, 2012 / 1
 
Jó, de ez itt nem lánynevelde. Próbáld megérteni, hogy nem csinálunk ilyet, egyrészt biztonságtechnikai, másrészt meg környezettudatosság, harmadrészt szakmai igényesség okán. Pontos válaszhoz meg pontos kérdést tegyél fel, a "lehet, hogy 13,8V" az kb. nesze semmi, fogd meg jól. Mi okoz gondot? Kell egy műszer, csak van ott a közelben, mérd ki a tápot pontosan, mert nem tudunk távmérni, és nagyon nem mindegy, hogy mi a merre. A töltést felejtsd el elektronika nélkül, életveszélyes elgondolásokhoz itt nem fogsz segítséget kapni. LM317-et (vagy 7805-öt, bármi mást) minden sarki elektronikában találni, két ellenállás 2-2Ft, és kell hozzá a szomszéd pisztolypákája, némi kanóc, meg ón és egy alulemez, amire feltekered az IC-t némi hővezető pasztával. A PB137-et meg lehet kapni boltban. Ne akadjunk már fenn ilyen marhaságokon..
(#) clipart válasza didyman hozzászólására (») Máj 31, 2012 1 /
 
Szerintem nagyon melléhangoltad a válaszodat már másodszorra is,a segítőszándékot kevésbé, az agresszivitást viszont erősen érzem . Ingerültségednek több oka is lehet,de ezt nem feszegetném.Az "életveszélyest " kicsit túlzásnak tartom,bár lehet hogy te életveszély szakértő is vagy,mégis erről a kifejezésről nagyon eltérő az álláspontunk. Az emberi butaság, a kábítószer és a 3-as metró,az életveszélyes. Pákám van 3 is.
Építő jellegű válaszaitokat várom
clipart
(#) didyman válasza clipart hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ne személyeskedjünk már, azt sem tudom, ki vagy, felesleges időtöltés.
Miért okoz gondot a vázolt megoldás? Egyszerű, tíz perc alatt megvan (rég kész lennél vele) és filléres.
(#) clipart hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Köszönöm mindazoknak akik akartak segíteni de nem tudtak bármi okból hozzászólni a felvetett témához, találtam egy kapcsolást,igy remélhetőleg megoldódott a probléma
a páka legyen veletek
clipart
(#) clipart hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Ha estleg valakinek tudok segíteni,mert később hasonló gondja lenne,íme a rajz:talán így már nem "robban" :integet2:
(#) clipart válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Kösz!
Látom te értesz
(#) didyman válasza clipart hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Tudom, hogy mára én vagyok a mumus , de ha a téma tetején a képekre kattintasz, láthatod, hogy azt az alapkapcsolást, amire én is tettem volt utalást s ami mellett döntöttél végül, a második sorban megtalálod, ez a témában az egyik leggyakrabban előforduló megoldás. Azt ugyan nem értem, hogy amit eddig "különösebb elektronika nélkül" akartál megoldani, az mégis elektronika lett, de ez már az én problémám, mindenesetre örülök neki, hogy sikerült rábeszélni így vagy úgy egy normális megoldásra. Sok sikert hozzá!
(#) clipart válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
(#) clipart hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Üdv!
A kérdésem:miként lehetne átalakítani ezt az áramkört, úgy hogy legalább a bemeneten meglévő 12,8 Volt megjelenjen a kimeneteken,de leginkább az akku kimeneten ????

Ha lehetséges csak azok válaszoljanak akik igazán tudnak segíteni,és nem kiosztani akarnak,úgy mint az előzőekben egy kedves fórumozó....didyman....
köszönettel:clipart
(#) nedudgi hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Ahhoz, hogy a teljes bemenő feszültség megjelenjen a kimeneten, söntszabályzást kellene alkalmazni.
Ha kompromisszumokra hajlandó valaki, akkor LDO-ra lehet cserélni az LM317-et, ebben az esetben csak párszáz mV esik a szabályzón.
Esetleg kapcsolóüzemű tápegységből lehet kialakítani töltésszabályzót, de az mostanában nem preferált, mert túl bonyolult.
(#) didyman válasza clipart hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Ezt a kapcsolást sehogy. Az LM317 maradékfeszültsége 1,5V körülbelül minimum, és van még egy soros dióda, azon is esik 6-700mV legalább. Tehát legkevesebb 2, de biztosabb, ha 3V ráhagyás van a kimenethez képest (ha LDO-ra cserélsz és shottky diódára, akkor is lesz kb. 1V eltérés a kimenetig). De a 12,8V is kevés önmagában, az akkumulátor rendes töltöttségi állapotához kell 13,6V körülbelül. Az viszont már nagyon elbonyolítja, ahogy kolléga is írja.
Kedves, hogy így megemlékezel rólam.
(#) clipart válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Hello nedudgi!
Ha kiszedem a diódát a kimeneteről,mi változhat??
(#) didyman válasza clipart hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Állandó üzemnél elvileg kivehető, ha a tápegységet semmi más nem terheli.
(#) clipart hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Várom a megoldást....
(#) didyman válasza clipart hozzászólására (») Jún 6, 2012 / 1
 
Bővebben: Link
Ez csinál 16V-ot, erre tehető megfelelő tartalékkal az előbbi kapcsolásod, változtatás nélkül. De olcsóbb, egyszerűbb lehet, ha szerzel egy trafót, ami tud 12VAC/2A-t. Ez viszonylag szabványos érték. Egyenirányítva, pufferelve kb. 16-17V.
(#) clipart hozzászólása Jún 6, 2012 4 /
 
Megköszönném ha megoldható lenne ,hogy ne fárassz a továbbiakban nagyléptékű ötleteiddel.
A 12,8 V-ot nem véletlenül adtam meg,ezen nem tudok változtatni. ADOTT ÉRTÉK A DELEJ!!!
Ennyi
(#) didyman válasza clipart hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Természetesen van lehetőséged kérni a moderátoroktól, hogy a hozzád intézett nagyléptékű hozzászólásaim miatt tiltsanak le, mert ez téged fáraszt.
Ha adott a 12,8V, akkor ott a step-up. Nem tudom, milyen megoldást szeretnél: 12,8V-ról is lehet tölteni, de mindenképpen szükséges egy biztosítéknál komolyabb áramkorlátozás-ami meg feszültségeséssel jár, ha egyszerű, és az akkumulátor élettartama, várható kapacitása töredéke lesz a gyárinak, az általad közölt elektronikát pedig nem tudod használni.
(#) clipart válasza (») Jún 8, 2012 /
 
Következő: »»   15 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem