Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 320
(#) zoka hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Vannak ezek a "protected" lítium akkuk, ezek a túlterhelés ellen védenek?

Én is vettem 18650-est, a TrustFire blue akksikat, és kíváncsiságból rákötöttem 1 cellára párhuzamosan 2 Cree LED-et, és egyet villan, majd elalszik. Ha berakok egy 0,6R ellenállást, akkor már folyamatosan világít.

Jó lenne, ha például rövidzárlat keletkezik 2 vezetéknél, nem égne le a ház, de talán pont ez ellen véd a védett akku?
(#) hibbantpasi válasza zoka hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Szia!

Elvileg igen. Vettem külön ilyen védőáramkört, túltöltés, mélykisütés és túláram ellen védi a cellát. (A töltést ennek ellenére nem biznám rá)

üdv: hp
(#) zoka válasza hibbantpasi hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ez jól hangzik, remélhetőleg teszi a dolgát. Bár abban az alkalmazásban, amiben az akkut majd használom, elvileg nem kell a védelemnek beavatkozni, bár sosem lehet tudni. A töltést erre specializálódott IC-re bízom
(#) Jax hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a 34063 IC kapcsolást, 5V/500mA-re!
Mellette egy LM7805-ös áramkört is építettem! Mind a 2, nagyon szépen le adja a stabil 5V-ot, MP3-mat, és MP4-et, is egyaránt szépen töltenek!
De van egy kis bajom velük, mégpedig a, hogy hiába kötöttem rá 2 telefont (Motorola dobd el hamar v235, Sanyi Erika K310I), mind a 2-nél tartja a stabil 5 V-ot, de 0,08A-t ad az akksiknak.
Mitől van ez? Miért nem tudom vele feltölteni a telefonokat?
(A Motorola néha pislan egyet, illetve, mikor rá adom a feszt, 2 másodpercre megjelenik a LOGO, hogy bekapcsolna, de aztán sötétség. Ha megnyomom az ON/OFF gombot is villan egyet, de kész!
Kérlek segítsetek! : (

Üdv.: Jax
(#) KTobi válasza Jax hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Be kell mutatkozni a telefonnak. Ahhoz, hogy töltsön, az USB két adatvezetékét adott szintre kell, hozni. Keress rá a fórumon, vagy mérd ki, mit ad az adatvezetékekre a töltő. Vagy mindkettő 5Vra vagy nullára van lehúzva egy-egy ellenálláson keresztül.
(#) fehrudi válasza Jax hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Gyári Motorola USB csatlakozójú töltőnél a két adatvezeték van összekötve és nincs se 0-ra, se +5V-ra kötve.

Ha 6V-ra emelnéd a feszültséget az nem segítene, legfeljebb kárt okoz, mivel az USB specifikáción kívül van.
(#) Jax válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Nem, az nem lehet kevés! Tudom, hogy van belső szabályzás, de a gyári töltő is 5V-os. 6V-al lehet megölném az akkut. :\

Köszi! Üdv.: Jax
(#) Jax válasza KTobi hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
"Be kell mutatkozni" Viccesen hangzik, de értem!
Tehát Tudatni kell a telefonnal, ha simán csak a táp vezetéket kötöm be, nem biztos, hogy az elég neki.
Tegnap éjjel nézegettem a Sony-t, elég érdekesen viselkedet.. Bekapcsoltam, ráadtam a töltést, úgy csinálta, ahogy azt USB-n kell, fel adta hogy fájl átvitel, stb.. csak töltést nem mutatott.
Kikapcsoltam, aztán újra bekapcsoltam a töltést 34063-al, akkor felvillant a kijelző, feldobott valami szöveget, amit számítógép USB-n is szokott, és mutatta a töltést. Újra bekapcsoltam, semmi töltés, még ki is írta hogy akku lemerül.

De akkor nézzek utána, hogy az adatvezetéken minek kell lennie? Üdv.: Jax
(#) Jax válasza fehrudi hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Igen, ezt gondoltam, nem is emeltem volna a feszültségen.
Köszönöm!
Üdv.:Jax
(#) Ricsi89 válasza Jax hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Sony-nak nem azon a szálon kell adni a töltést USB és sima töltő esetében! Sima töltéskor csak két szálat használ, usb módban csak akkor vesz fel töltést, ha létrejött a kapcsolat a gép és a telefon között. Hiába van bedugva a gépbe is, ha nincs driver feltéve, akkor sem tölt. Bővebben: Link
Itt látszik, hogy normál töltéskor a 12-es lábra kell adni 5V-ot, USB töltéskor az 1-es lábra.
(#) Jax válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
M ** .. **
Akkor mit tegyek? *
Ez nem jó így *
Szerencsére, nekem Nokia 5230-am van, aminek egyszerű töltő csatlakozója van, és USB-ről nem lehet tölteni, így ahhoz egyszerűen gyártanom kell egy USB/töltő átalakító kábelt, akkor elméletileg tölteni fog. csak még nincs megfelelő csatlakozóm, a gyárit meg nem fogom szétszedni.
De akkor Sony Ericssont nem fogok tudni tölteni?
Vagy van valami módja, amivel ezt kitudom trükközni? *
Nem értem mit kell agyon bonyolítani mindent a gyártóknak **

*Ne rajzold tele a postodat "hieroglifákkal !
(#) KTobi válasza Jax hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Elméletileg azért van ez, hogy nehogy leégesse az USB csatlakozót, ha valami gyengeségre van csatlakoztatva. Valójában, így szüntetik meg a nem is létező kompatibilitást.
(#) Ricsi89 válasza Jax hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Sony-nál a 12-es lábra kell adni az 5V-ot és tölt. A test pedig a 9-es láb.
nekem Samsung-nál olyan van, hogy usb kábellel ha azt nem gépbe, hanem sima usb aljzatos töltőbe dugom semmit nem csinál. csak ha gépbe van dugva. És így nem is tudom tölteni, csak a saját gyári töltőjével.
(#) Jax válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
ó *** ... *
Nagy kár érte.. ez lett volna a pláne a dobozomban.. A fő extra. Akkor a régi Sonykat csak úgy tölthetem, ha azokhoz is építek egy spec. kábelt. Az újfajt x-periákkal miújság? azok is ilyen bonyolultak? vagy olyanok mint az én Nokiám, hogy csak simán tölthetők?
(#) Ricsi89 válasza Jax hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Az újabb xperiákhoz ha jól tudom sima usb kábelt adnak, amit egy sima usb aljzatos töltőbe dugható, így simán tölthető 5V-al elvileg.
(#) fehrudi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Az androidos Motorola csak akkor tölt ha a két adatláb össze van kötve, hiába ugyan az a kábel.
Jax, a helyedben megpróbálnám ezt, nem nagy dolog letesztelni.
(#) Jax válasza fehrudi hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Nem öli meg valamelyik telefont ez a módszer?
Rendben, akkor csak összezárom a data+- - t?
(#) Jax hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Össze zártam a data lábakat, tényleg felismerte a telefon!
De ha ezt így hagyom, akkor az nem öli meg a többi telefont?
(#) fehrudi válasza Jax hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Esetleg tegyél valami ellenállást a két adatvezeték közé, ha mondjuk 1kohm értékkel is tölt, akkor biztosan nem tesz tönkre más telefont.
(#) Jax válasza fehrudi hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Működik így is, de sehogy sem akarja tölteni.
Nem jelzi a telefon se ellenállással, se nélküle.
A Sony meg jelzi, de nem tölt az sem.
Órákat volt fent a Sony, de semmi, ugyan úgy kiírja, hogy akku merül, ha lehúzom az USB-ről.

Nem értem én ezt az egészet...
(#) zoka hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok!
TL431-el építettem volna egy akkufigyelőt 3V-ra, de ezen a feszültségen nem működik a dolog.
Kérdésem, hogy hogyan lehetne jelezni, ha 1db 3,7V Li-ion feszültsége mondjuk 3V alá esik, úgy, hogy a figyelő áramkör tápfeszültsége maga a figyelendő feszültség?

Gyakorlatilag egy 18650-ről működő zseblámpába kellene, hogy tudjam, mikor kell tölteni.
Vagy egyszerűen addig használjam, amíg elhalványul a fény, és akkor töltsem?
(#) fehrudi válasza zoka hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
TC54VN30 vagy valami ehhez hasonló reset IC-vel megoldható.
Ha 3V-nál jobban lemerül akkor jelentősen károsodik a cella, csökkenni fog az élettartama.
(#) zoka válasza fehrudi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Köszönöm! Kérdés, hogy be tudom-e szerezni postaköltség nélkül...
A cellában van áramkorlát túláram ellen, így elképzelhető, hogy védett a teljes lemerülés ellen is. Ezt jó lenne kiderítenem előtte.
(#) ODU hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit!

A kérdésem az lenne hogy van egy védelem nélküli ipari 18650 típusú li-ion cellám. Illetve egy hozzá tartozó töltő (A csatolt képen láthatóhoz hasonló). Tudomásom szerint az ilyen cellák maximális feszültsége az 4,2V(ennyire lehet feltölteni). A töltőm viszont feltölti 4,35V ig is. Nem meleg a töltő és a cella sem. A végén már nagyon kis áram folyhat. A töltő üresjárati kimenő feszültsége 4,35V. Ezt a feszültséget éri el a cella a végére. A töltési idő 6-7 óra. A kérdésem az lenne, hogy ez a túltöltés okozhat-e hosszútávon károsodást vagy ez még belefér a tűréshatárba?
(#) nedudgi válasza ODU hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Mostanában jelennek meg azok a cellák, amiket az adatlap szerint szabad 4.35V-ig tölteni. Panasonic, Samsung, Sony gyárt ilyeneket.
Kérdés, milyen pontos a műszered, amivel ezeket a feszültségeket mérted. A cellára általában ráírják a semmilyen körülmények között túl nem léphető max és min feszültségeket. A töltőn szintén fel kellene tüntetni, hogy milyen feszültségre tölt.
Ha nem melegszik a cella, akkor valószínűleg a műszer pontatlan, és nem fog kapacitást veszteni, robbanni.
(#) fehrudi válasza ODU hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Egyes tesztek alapján 4.3V-ra való töltés nagyjából megfelezi a cella élettartamát, feltéve, hogy nem a mérőműszer pontatlan. Bővebben: Link
(#) ODU válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Új generációs SAMSUNG cellám van(INR18650-15Q, Samsung SDI 096), de nincs feltüntetve a minimális és maximális feszültség. A töltőre pedig annyi van írva hogy 4,2V. Én is arra gondoltam amit fehrudi mond. Olvastam, hogy a li-ion celláknak elég káros a túltöltés. Szóval most nagy dilemmában vagyok hogy használjam-e továbbra is ezt a töltőt vagy készítsek egyet magam az oldalon található kapcsolások közül.
(szeretném legalább 2-3 évig használni. Kerékpár világításhoz használom)
(#) fehrudi válasza ODU hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Bővebben: Link szerint ez a típus még nem az a generáció ami 4.3-4.35V-ig tölthető (ilyen a ICR18650-30A, ICR18650-28A).
Szerintem nézd meg milyen IC található a töltőben, hátha van a felszültség módosítására lehetőség.
(#) ODU válasza fehrudi hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Pár kép a töltőről. Sima kapcsoló üzemű táp. Nekem gyanús hogy a szekunder oldalon a zener dióda állítja be a feszültséget. Nem tudom leolvasni az értékét. De pillanatokon belül kiforrasztom és megnézem
(#) ODU válasza ODU hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
3V3 van ráírva, de nem teljesen világos ez nekem. Mert sorba kötöttem egy 1Kohmos ellenállással és ahogy növelem a feszültséges, a zeneren eső feszültség is nő. Pl 5V-on 3V. 7Von 3,5V 12V on már 3,8V.
Következő: »»   44 / 320
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem