Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1075 / 2514
(#) emersys válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
A kis jelű tranzisztoraid vélhetőleg nem az optimális munkapontjukba dolgoznak így. Ezért recseg a hang össze vissza.. Meglepődnél egy szkópos ábrán ha látnád szerintem mit kap a végtranyó bázisa....
(#) Elektro Boy hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem tud véletlenül valaki Unitra WS432-höz valamiféle tuningot, hogy nagyobb teljesítménye legyen? Esetleg valami végfok csere?
(#) Beringer 600 válasza emersys hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Tudnál valami használható ötletet adni?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Szia! A végtranzisztorok elé még egy jelerősítőt kell beiktatni. Jó példa erre a Texas.
(#) emersys válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Átméretezheted a differenciál erősítő munkapontját ás annak áramgenerátor tranyáját +-25V-ra. de akkor a kivehető teljesítmény kb 40%al lecsökken..Valamint így már a visszahajló áramkorlátod is átméretezésre szorul.
Szerintem ne bántsd a kapcsolást.
(#) emersys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Szia.
Nem keverem össze.. Annak megvan az értelme mért van, hogy olykor igen is magasabb tápfeszről jár a meghajtó kör mint maguk a végtranyák..
A csöves hibridem meghajtása 6h2p-ev nem invertáló differenciál kapcsolásban van, amit a 6h6pi katódkövető "követ" a kis kimeneti impedancia érdekében.
6h2p-ev a feszültségerősítő rész, annak kell egy megfelelő nagyságú anódfesz..
(#) Beringer 600 válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Hali! Esetleg vedd ki az eredeti erősítő részét,és készíts bele 2db tda7294-et.
(#) Beringer 600 válasza emersys hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Köszönöm válaszod,megfogadom a tanácsodat akkor marad minden a régibe.Üdv,Zsolt.
(#) emersys válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Játszadozhatsz vele, említettem már az U követő lehetőséget, ill az előbb Reloop is kitért rá, de szerintem ez rosszabb megoldás mint az alap felállása a kapcsolásnak.
(#) Beringer 600 válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Ha jól emlékszem akkor a te erősítőd olyan 2x30w körül van.2db tda7294-el kihozhatsz belőle akár 2x70w-ot is,ha bírja a tápegységed.
(#) emersys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2012 / 1
 
Szia Az otala végfoknál láthatod miért is van így.
(#) Beringer 600 válasza emersys hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Nem,inkább hagyom az eredeti kialakításba,szobába tökéletes.Azért köszönöm.
(#) Beringer 600 válasza emersys hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Az említett Orosz erősítő vég tranzisztorainál azt hiszem 2db KT818,és 2db KT819 dolgozott,és a meghajtás úgy volt kialakítva,hogy a 2db KT818-nak KT819 volt a meghajtója,a KT819-nek pedig KT818 volt a meghajtója.a kimeneti teljesítménye 2x200w volt,eszméletlen nagyot szólt,a súlya 30kg volt.A trafóját őrizgetem ,csak ennyi maradt belőle.A meghibásodása után nem vállalta senki hogy megjavítja,így szétbontottam.Üdv.
(#) emersys válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Értem. De a lényeg nem a végtranzisztort meghajtó tranzisztoron van. Hanem magán a feszültségerősítő részen. Hiszen az határozza meg, hogy mekkora is a kivehető teljesítményed.. A végtranzisztorok csak áramgenerátorként vannak általában jelen a komplementer szimmetrikus végfokoknál. Ami a terhelhetőséget biztosítja.(Ha kell több párhuzamosításával)
(#) Beringer 600 válasza emersys hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Értelek.
(#) Sn1p3r hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
sziasztok,

segítsetek légyszi ! vettem egy Boschmann 900W z-8428x erősítőt

és szeretnék rákötni egy duplatekercses nyomót, jelen esetben egy 2x4 ohmos duplatekercses sub-ot ! míly módon kössem be ? és miért van hogy minden leírás szerint 4 ohmon többet ad le hídban (4x225) mint 2 ohmon (4x125) egyébként 2 ohm stabil ! egyáltalán lehet ezt a 2x4 ohmos subot 4ohmra kötni , ha már úgy nagyobb kakaót kap? köszönöm !
(#) szabi992 válasza Sn1p3r hozzászólására (») Jún 5, 2012 / 1
 
Szerintem egy kicsit félreértelmezted. Az a 4X225 az maximum teljesítmény vagy zenei, a 4X125 pedig RMS teljesítmény. A legegyszerűbb megoldás az lenne (szerintem) hogyha csak erre szeretnéd használni az erősítőt, akkor a két tekercset külön használni és az erősítőt hidalni, akkor 4?-on maximum 2X450W ad le, feltéve ha bírja a szub.
(#) Doncso válasza szabi992 hozzászólására (») Jún 6, 2012 / 1
 
Peersze, 2*450w? Egy boshmann?
Sn1p3r: Itt van róla infó : Bővebben: Link Azt mondja, 4 ohmon 4*80w és 2 ohmon 4*125. Ez azt jelenti, hogy ha nem hidalsz semmit semmivel, akkor 2 ohm stabil, hidalj össze két két oldalt, így lesz két hidalt csatornád,ezt kösd be az egyik és a másik tekercsre. Ez a szerkó így ennyit tud, többet ne akarj belőle kihozni, mert nem fogják bírni a végtranyók.
(#) mezei dávid hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Szia mindenkinek!
Legyen szives valaki aki tudja felrakni a tda1524 és a tda2030 összekötési rajzát.
megépítettem mind kettőt az erősítő szépen szól
csak nem tudom az előerősítőt ,hogy kell összekötni.
Van egy 60w tápegység is.
Üdv:dava
(#) homedve válasza 999laci hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Helló, leginkább ledes mókákat csináltam, díszvilágítást, hangulatfényt, ilyenek. Ami nem építés, az inkább otthoni kütyük javítása volt, mikró, tv meg ilyenek. Tudom, hogy rengeteg tudásanyag gyűlt már össze az oldalon. Éppen ezért kérdeztem mivel lenne érdemes kezdenem a tanulást, mivel nagyon sok az anyag, és vagyok még annyira kezdő, hogy ne tudjam megállapítani nekem melyik lenne a legjobb.
(#) szabi992 válasza Doncso hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Én utána kerestem, ez volt odaírva. Én is természetesen hidalva gondoltam.
(#) accaboj hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok! Régebben feltettem egy kérdést de nem kaptam rá választ. Valójában azt szeretném tudni hogy a két kapcsolás közti különbség eredményez-e hallható válzotást. Bővebben: Link
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
No majd kapsz (kapnál) ezért a kijelentésért a vájt fülűektől, hogy egy aluláteresztő RC szűrőtag micsoda változást okoz a hangban. Már a biztosítékcserét is hallják sokan, és már ott is van minőségi rangsor.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok.

Kaptam egy feladatot: Egy sztereó erősítőt kéne építenem és bontásba találtam egy TA8264AH névre hallgató IC -t.

A kérdésem következő lenne: Hidalhatom e a 2x2 csatornát?
Ahogy nézem invertáló és neminvertálóak a kimenetek így nyugodtan köthetnék rájuk kettő hangszórót.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Hali! lenne egy kérdésem,hogy a Videoton erősítő eredeti tranzisztorral nem pukkan bekapcsoláskor,az eredeti tranzisztorok BD809/810.ezek hiányába bele lett téve a BD243,244c.Ezekkel pedig pukkan bekapcsoláskor.Tudna segíteni valaki,hogy miért van ez a jelenség?Köszönöm.Üdv.
(#) szamóca válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Nem tudom pontosan melyik típusra gondolsz, de a 63xx végerősítő modul bemenetén található némító FET-et vezérlik egy érintés érzékeny áramkörrel tranziens szűrési célzattal. Ehhez a végtranzisztorok típusának nem sok köze kellene hogy legyen hiszen a bemenet rövidre van általa zárva induláskor, és kikapcsoláskor is.
(#) sound.man válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Azzal is pukkan, mert nincs benne koppanásgátló. Az oldalon a cikkek között van egy jó egyenfesz és koppanásgátló azt ajánlom figyelmedbe, hogy építsd meg bele.
(#) Haliapu hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy ismeri valaki ezt a típusú Castone-t? Sürgős válasz kéne mert fel ajánlották megvételre és nem szeretnék becsapódni vele. Előre is köszönöm.
Egyáltalán a Castone gyártott ilyen típusú erősítőt ? A képek egy kicsit gyengék telefonnal készűltek.
(#) reloop válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szia! Mind a négy kimenet már önmagában véve híd kapcsolás, tehát nem a válasz.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
A doboz, kondi, hűtőborda eredetinek néz ki. A paneleket nem méltatnám
Következő: »»   1075 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem