Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1077 / 2514
(#) storm válasza bencikusz hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Manapság nem probléma az USB-s tápellátás. Pédának például itt van EZ. Persze ez már a modernebb generáció, laptopokon nemtudom elérhető-e, egy régi USB 2.0 nem biztos, hogy tud enyit. Számítógép használat közben kb. 500mA jöhet ki max az USB csatiból.
(#) pucuka válasza storm hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Mindazonáltal nem gondolnám, hogy egy számítógép USB csatlakozását labortápként kellene használni. Én nem kísérteném, a szerencsémet. Persze más dolog, ha egy periféria (ami amúgy is ide csatlakozik) tápellátásáról van szó.
(#) speeedfire hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
2*30-40W-os AB osztályú tranyós erősítők közül, ki mit ajánlana?
Az egyszerűség és a hangzás lenne a legfontosabb.
(#) saraha válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Én ezt: TDA2050
(#) blasz hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok nem tudja valaki hogy mivel tudnám kihelyettesíteni ezt 2SC1837.Köszi
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Én ezt: LM3886
(#) storm válasza pucuka hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Nyílván nem labortápról van szó, de ott van páldának a külső vinyó. Nekem van olyan portom, amiről fe se tud pörögni, meg aztán a multimédiás eszközök energiaigényét is ki kell elégíteni, ami nem kevés főleg töltésnél. De visszatérve a témához, szerintem USB-ről simán elmehet egy 1-2W-os erőlködő.
(#) speeedfire hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
saraha&reloop:
Ha jól tudom egyik sem tranyós erősítő.
Jelenleg a 3886 kistesója van nekem, a 1875-ös. Ennék akarok most hangzásban feljebb lépni.
(#) saraha válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Tényleg,bocs nem is figyeltem,hogy tranyósat keresel.
A 1875-öt hangzásban felülmúlni egy egyszerű tranyós kapcsolással szerintem nem is olyan könnyű feladat.Mert egy jó rendszerben igen komolyat alakít az a kis IC.
Próbáld meg KD B5-jét...(az mondjuk meg nem egyszerű...)
(#) szamóca válasza bencikusz hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Nem baj, én küzdök ellene, és támogatókat várok.
(#) dudassandor1 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Jelentkezem a támogatói listára
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
A felkínált IC-kben tranzisztorok vannak Ezek szerint diszkrét elemekből szeretnél építkezni. Előre bocsátom: a várható eredmény rosszabb lesz, nagyobb és drágább.
Van most deszka model szinten egy kapcsolásom Bővebben: Link.
Tíz napja hallgatom, bitang jó.
(#) speeedfire válasza saraha hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Tettszik a mostani hangja, csak annyira bele lett ültetve a bogár a fülembe, hogy jobban szólnak a tranyós cuccok, hogy építeni szeretnék egyet.
Megnézem ezt a B5-öt, köszi.
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Sejtettem, hogy vannak benne.
Igen, diszkrét félvezetős érdekelne.
A várható eredmény, most kicsit ellentmond annak amit eddig hallottam ezekről.
Mindenki csak dicsérte eddig. Melegebb meg szebb hangjuk van.
(#) szamóca válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Melegebb meg szebb hangjuk van.
Ezek azok a meghatározások, amikkel nem sokra mégy. A mások szerint, a haver azt mondta, meg azt írták róla, típusú bejegyzések semmik ahhoz képest amit Te tapasztalhatsz, amikor egy adott összhanghatást hallgatsz, értékelsz. Nekem pl a nagyra tartott végfokok által nyújtott hangok nem tetszenek annyira. Amibe IC van meg pár alkatrész az meg igen. Tehát csak a füledre hallgass, ne más mondja meg neked a tutit.:yes:
(#) jani1987 válasza reloop hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Nem igazán.
(#) speeedfire válasza szamóca hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Nem tudom, én ezt így általánosságban látom mindenütt, hogy azt mondják az jobb.
(#) kuka88 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok,

Volt egy kid időm foglalkozni a megépített, de nem működő erősítőmmel. EZZEL.
A tda7294 +-30 voltot kap és a hangszóró kimeneten 30 voltos negatív feszt mérek. Lehetséges, hogy az IC nem jó és egyszerűen átmegy rajta ez a fesz? A kimeneten mért fesz. teljesen független a potméterek állásától...

Köszönöm
(#) kuka88 válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Elfelejtettem írni, hogy ezt a feszültséget bemenő jel nélkül adja le....
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia! Így korrekt a kérdés. Javaslom jól dokumentált kapcsolásba vágjál bele. Quad405, VF2, VF3. Megjegyzem LM3886-ra nem sok panaszt hallottam. Csak úgy íze végett, egy kis kostoló.
(#) compaqamplifier válasza pucuka hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Éppenséggel egy szimpla keverőt akarok haveromnak összerakni mert rádióhoz kéne neki. Müszakilag meg analfabéta a csávó.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Quad 405 öt nem ajánlom doksi nélkül. VF3 vagy lm amit ajánlok kezdőknek, és jó is a hangja.
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Ahhoz, hogy jobb legyen nem kis áldozatot kell hozni: Bővebben: Link
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
De ez füles erősítő vagy nem?
(#) emersys válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szia
Szerintem építsd meg Chz hibrid erősítőjét. Rendes 2sk/sj audio fetekkel. -Egyszerűen kivitelezhető.
A HTA30 nem füles erősítő, persze azt is rá lehet kötni , csak egy minimális beavatkozást igényel
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Olyannyira, hogy én is építek egyet, ha köbzotya hozzájuttat kész panelhez.
Én LM3875-el fogom megépíteni és stabil tápról.
(#) emersys válasza szamóca hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Az egy nagyon jó választású ic. Kérésre egy ismerősömnek én is megépítettem még pár éve, és valóban kimagaslóan jól szól..
(#) Alkotó válasza emersys hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Valóban jókat hallani róla, de az ára brutális. (Ezek ellenére, az én minimál rendszeremen (MP3 forrásról), nem érzem jobbnak a TDA 7294-től. Ez nem jelenti, hogy egyformák, de nagyon kritikus rendszer, és hanganyag kellhet az erényeinek fitogtatásához.
(#) didyman válasza pucuka hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Senki sem akarja labortápként használni... Pusztán az elérhető, szabványos, 500mA-es áramkerettel gondolkozunk. Az meg nem igaz, hogy az alaplap tönkremegy, ha az USB-t túlterheljük, van ott rendes védelem az USB tápvonalon, rendszerint öngyógyuló biztosító, ritkában nem öngyógyuló, normálisabb lapokon félvezető alapú. És rendszerint az USB vezetékezése bőven elbírhat 1A-t is, a legtöbb mai lapnál erre már régen terveznek. Az USB 5V származhat főköri és készenléti 5V-ról, itt sincs semmi hókuszpókusz.
És, hogy valami kötődő is legyen, a TDA7052 pont ilyesmi alkalmazásra van kitalálva.
Következő: »»   1077 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem