Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HEED canopus, obelisk /HTA-30/
Lapozás: OK   29 / 59
(#) CHZ válasza Cirboja hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
6H6P 1:1 bedugható helyette, ott még szólni is fog.
(#) Cirboja válasza CHZ hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
A 6n1pev lábkiosztása azonos az E88CC-vel.Csak ilyen csövem van.Néhány oldalon azt írják,hogy teljesen "egyenértékű",máshol hangsúlyozzák a különbözőségüket.
(#) Imi65 válasza Cirboja hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Biztos, hogy nem egyformák. A 6H1p-t a szakirodalom inkább az ECC85-öshöz hasonlítja, bár - szerény véleményem szerint - még ettől is különbözik némiképp. A 88-ashoz meg igazán semmi köze. A 6H23P-t mondják az ECC88 megfelelőjének. Azért hallgasd meg ez ügyben CIROKL, és CHZ véleményét is. Viszont azért bátran bedugaszolhatod, gond nem származik belőle.
(#) Imi65 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Idézet:
„összes erősítőm csak szól és semmi extra nincs bennük?”

Igazából nincs, mert mindegyik kiváló hangú, és kivitelezésű. Az extra az lenne, ha valamelyik rosszul szólna!
(#) Cirboja válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Köszi!Ki fogom próbálni.
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Nem tudom,nekem valahogy jobbnak tűnik az ECC85 és a 6N6P. Moszkvai is mondta,hogy valamivel dinamikusabb. Meg mintha mélyeiben is jobb lenne. Moszkvaival nagyon hasonló a hallásunk. Ami neki hangra bejön,az többnyire nekem is.
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
[OFF]Ez már pszichológiai ráhatás csak amit említesz , valakinek tetszik és ezért nekem is az tetszik , csak a saját fülednek higgy.[OFF]
Itt elárulom nekem a HTA-ban ne várj csodákat ha nem az ajánlott csövet teszed oda amit kell akkor csak ronthatsz a hangzásán és semmi féleképp nem javitasz ha valaki nekem ezen felül még megmagyarázza akkor annak külön tisztelet .
Egy katód követőről beszélünk és csupán 60-70 Volt os tápról , lehet itt különböző csöveket erőltetni de semmi értelme , hogy miért is ?
Csak érdekesség kép említenék egy érdekes dolgot , pont a HTA -val kapcsolatban , a hókusz-pókusz csatoló kondis történet .
Az én két HTA- példányomban a csatolók sima kommersz Bp kondik és érdekes módon több meghallgatás és más HTA-val szembeni küzdelemben mindig ezek a csutka kondikkal hozták a pálmát .
Ezért is mindig azt mondom mindenkinek a saját fülének hisz akkor nagy gond nem lehet , csodák vannak de a valóság mindig mást takar ez tény és a tényekkel lehet vitázni de nem hinném hogy érdemes .
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Te valamit tudsz amit Én nem, de rá fogok jönni mi az!
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
De Te most melyik csatoló kondenzátorról beszéltél? A katódkövető kicsatolásáról,vagy a hangszóró kimenet kicsatolásáról? Ha tudok,akkor Én is igyekszem olyat szerezni.
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
A csatoló az csatoló a hangszórónál kicsatolásról beszélünk az én értelmezésemben ...
Egyéb iránt bárhol lehet kapni Bp kondit filléres történet.
Bővebben: Link
A továbbiakban majd itt jönnek a mindent tudók és elmagyarázzák hogy ez ide nem jó meg ilyenek ezért a vitának elejét veszem és folytatást nem is kérek ebből , ez egy lerágott csont és mint már többször is leirtam és sok nagyon sok esetben bizonyitottak a HTA-30 -as erősítőim ez ügyben ezért köszöntem de az esetleges okoskodást nem kérem .
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
No tessék! És még olcsóbb is mint a 100V 10µF-os WIMA.
(#) Ge Lee válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Ami nekem még nagyon bejött (mint már írtam is) az a yageo X7R (SMD). Többször összehasonlítottam az MKP-val, és kb. 10 esetből csak kétszer tűnt szebb hangúnak az MKP.
(#) Anden válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2012 2 /
 
Alkotó!!Ha megkérlek, elküldenéd nekem a te HTA csöves nyáktervedet olyan formában hogy tudjam vasalni??Szeretném én is megépíteni..Nagyon hálás lennék!Nekem nagyon tetszenek a nyákterveid!!
Már megépítettem az általad átalakított Conductoros VF2-őt, és egyből indult, minden gond nélkül, ezért BIG THANKS!
Előre is köszönöm!!
Esetleg elküldheted az e-mailomra..: anden.state@gmail.com
Köszi még egyszer!!
(#) CIROKL válasza Anden hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Amennyiben így kéred akkor miért nem privátban kéred a fórum nem erre való hogy itt kéregetünk ha önként nem teszi föl ide valaki a szellemi termékét akkor annak biztos megvan az oka !
(#) Anden hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Oks..Sorry, már megbeszéltem Alkotóval priviben, bocs ha ez zavart téged!!
(#) Scorpyo hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok !

Megtetszet ez a HTA-30 as erősítő átolvastam a fórumot és láttam, hogy kapcsoló üzemű tápot is építettetek hozzá. Az lenne a kérdésem, hogy nekem van egy nyomtatóhoz készült kapcsolóüzemű 32v 2,5A-es tápom lehetne-e két ilyen tápot sorba kötni, és azzal táplálni ezt az erősítőt ?
Üdv.: Laci
(#) Bojtossapka hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Sziasztok,

végre sikerült megtalálnom a megfelelő topicot. Szeretném megépíteni a canopus elődjét, legalábbis más fórumokon azt találtam, hogy a kiszemelt kapcsolás régebbi nála. Azért esett erre az erősítőre a választásom, mert teljesítményben megelel ez elvárásaimnak, valamint elég egyszerű. Ahogy egyre inkább belemerültem a kapcsolásba feltűnt, hogy minden tranyó audio technikára készült, így méginább elnyerte a tetszésem. Első körben BDW93C párossal építem meg +-35V-os tápról, aztán ha beválik vagy lecserélem a tápot nagyobbra, a tranyókat BDW83-asra, vagy építek még egyet, úgyis kell barátomnak is egy.
Érdekelne a véleményetek, találkoztatok-e már ezzel a kapcsolással, esetleg megépítette-e már valaki?
(#) loller37 hozzászólása Máj 22, 2012 /
 
BC556C és BC546C helyett milyen tranyókat használtok?
Bseket? Valaki hallotta a két félét egymás mellett?
Mennyivel gyengébb a Bs, mitn a Cs?

köszönöm
(#) Ge Lee válasza loller37 hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Ha jól tudom az 546-556 párosnak nem létezik C-s változata, legalábbis én még katalógusban sem láttam, tehát B-st használunk. Egyébként a bétában térnek el.

546.jpg
    
(#) pinyó39 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Régen találkoztam C-s példánnyal.
(#) loller37 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Igen,én is így tudom. Köszönöm a hozzászólásokat, segítséget.

HTAban sztem a fesz miatt nem árt a 6os végű, ezért a bétában kell engedni.
Ezért kérdem, hogy füllel/műszerrel lehet-e az egész végeredményéből észlelni valamit, ha B végűre cserélem a kapcsolást.

Egyébként elméletileg lehet még kapni C végűeket, csak elég drága, mire USAból ideér.

Nem tudom,h ér-e annyit...

*Ez nem magyar szó !
(#) pinyó39 válasza loller37 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Használj japán tranyókat, azok általában (nem mindig) szebben szoktak zenélni az általam épített berendezésekben.
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Idézet:
„Egy hangfrekvenciás erősítőnek (mily érdekes név ..), az a dolga hogy felerősítse, hamisítatlanul a belevezetett hanganyagot.”
Igen, ez lenne a dolga, de (szerencsére) ezt nem nagyon teszi egyik sem. Vagy "csúnyább", vagy "szebb" lesz a végeredmény, hogy ezt mi okozza arra a mai napig sem jött még rá senki, a tény hogy a felhasznált alkatrészeknek ebben jelentős szerepük van. [OFF]A csúnyább és a szebb alatt itt azt értjük, hogy a végeredmény jobban vagy kevésbé tetsző az adott fül számára. És mielőtt újabb vita alakulna ebből, a különbségek igenis jól hallhatóak.
(#) speeedfire hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Nagyon tettszik ez az erősítő, ilyet fogok építeni szerintem a közeljövőben.
Ki melyik kapcsolást ajánlja? Mekkora trafóval?
(#) szamóca válasza pinyó39 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Én pl. méregdrága japán Sanken darlingtonokkal építettem meg, és nekem nem tetszett a hangja.
(#) Ge Lee válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Az mit jelent hogy melyik kapcsolást? A végfokot tekintve egy féle van, az előfok részéből létezik több féle, amiről írtam hogy hagyd ki belőle. BDW93-94 (ST), BC (ON), yageo kondik, csatolónak MKP vagy X7R. Trafó nem kritikus, 40-45V alá és 65V fölé (a BC-k miatt) ne menj a tápfesszel (a 60-62V-ot tartom ésszerűnek, akkor elég a 63V-os puffer). Akivel eddig meghallgattam mind egyöntetűen azt mondta, hogy a VF széria ez mellett labdába sem rúg. Szerintem sem. De építsd meg és hasonlítsd össze amazokkal, ne higgy nekem.
(#) CIROKL válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Melyik erősítő ami tetszik , melyik kapcsolás amit kell nézni ?
Ebben a topikban van a Canopus és a HTA-30 ...obelisk
(#) speeedfire válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Ok, előfokot mint írtam nem is szeretnék, mert arra ott a dac-om.
A kondik tekintetében én is csak minőségi darabokra gondoltam, ahol lehet. A trafó egy 300VA-s AC +/-40V-os lesz valószínűleg.

Miért kell ilyen lekezelően írni? Miért ne hinnék neked? Ha nem hinnék akkor nem kérdeztem volna tőled a másik topicban, hogy te melyiket ajánlod a kapcsolások közül.
(#) speeedfire válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
A hta-30-as a kiszemelt ezt el is felejtettem leírni.
Ami tettszik nekem az egyik a te általad készített, a másik pedig Alkotó által készített.
(#) Ge Lee válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Egyáltalán nem voltam lekezelő, szándékosan írtam hogy "ne higgy nekem", mert ha hiszel az már régen rossz. Vagyis ne azért építsd mert én azt mondtam, hanem hogy halld a saját füleddel. Utána igazolhatod, vagy cáfolhatod. :yes: Mondjuk ha egyáltalán nem úgy csinálod ahogy javasoltam, akkor nem lesz mit...
Következő: »»   29 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem