Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1078 / 2514
(#) speeedfire válasza emersys hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Hát ez gondolom nem olcsó mulatság lenne. Nagyon tettszenek a csövesek, de szerintem drágábbak lehetnek.
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Ezt a hsz-t észre sem vettem.
Na mostmár csak dönteni kellene.
HTA-30, B5, VF3.
Mindegyik jónak tűnik, a HTA-30 tűnik a legjobbnak. Árban nem tudom mennyiből lehetne ezeket kihozni. Ezeknek utánajárok.
(#) Ge Lee válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Ha rám hallgatsz a HTA-t építed, szebben szól a másik kettőnél. Persze csak akkor, ha azt a csúnya előfok részt és az áramkorlátot kihagyod belőle, és normális csatolót teszel a bemenetre. Az élesztése is egyszerűbb mint a másik kettőé, és kevesebb gond is van vele. A döntés a tiéd.
(#) pucuka válasza didyman hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Idézet:
„Senki sem akarja labortápként használni...”

Te meg én, és még sokan nem, de
Idézet:
„Éppenséggel egy szimpla keverőt akarok haveromnak összerakni mert rádióhoz kéne neki”

Ennek a tápon kívül semmi köze az USB -hez.
És nem csak túlterhelés a probléma, hanem, mivel "keverőről" van szó, problémák lehetnek a földhurkokkal, pláne ha a jelek a hangkártyára is vissza lesznek csatolva, nem beszélve az összerakás, esetleges élesztés esetén előforduló ellenőrizhetetlen zárlatokról. Szóval, mégsem használnám labortáp helyett. Persze meg lehet csinálni a keverőt 5 V -ról is, de sokkal kényelmesebb valamilyen nagyobb tápfeszültség, a torzítások, és a jel /zaj viszony szempontjából is. Mindezek miatt nemigen világos az USB -ből kinyerhető tápfeszültség erőltetése, mikor ezer sebből vérzik, csak azért, mert "ott van".
(#) speeedfire válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Melyik kapcsolást ajánlanád a már kész kapcsolások közül?
(#) Ge Lee válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Olvasd el még egyszer az előző hozzászólásomat, abban leírtam hogy a 3 közül melyiket, hogyan és miért. Szerintem érthető volt.
(#) speeedfire válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Világos volt, hogy a HTA-30-at írod. Én is arra gondoltam, de abból is láttam vagy 5 féle előre elkészített kapcsolást. A csöves előfokosat nem szívesen építeném meg, az jobban megdobja szerintem az árat.
Illetve nekem igazából csak a végfok lenne az érdekes, "előfoknak" egy pcm2902-es ic-n alapuló dac-ot használok. Link
(#) Sn1p3r válasza szabi992 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
akkor az én szavaimmal ez így helyes lesz ? és 4 ohm stabil? ( duplatekercses 2x4 ohmos nyomó )
(#) CIROKL válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Idézet:
„A csöves előfokosat nem szívesen építeném meg, az jobban megdobja szerintem az árat.”

Ami azt illeti csak impedanciát illeszt a csöves cucc , az árat meg kb 1-2 ezressel dobja meg ami ebben a rohanó világban nem tétel .
(#) speeedfire válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Én maradok a sima előfoknál vagy még annál sem. Ezt még ki kell gondolnom idővel.
A dac-om kimenete elég jó, így csak még "1" alkatrész lenne a jel útjában.
(#) szabi992 válasza Sn1p3r hozzászólására (») Jún 11, 2012 / 1
 
Igen, ez így igaz.
(#) CIROKL válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Kell élé valami bármi ami illeszt ezt ne feledd ...
(#) speeedfire válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
A dac nem lenne elég oda? Akkor csak egy végfokként üzemelne az erősítő.
(#) speeedfire hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Ez a koppanásgátló és DC védelem jó vagy van jobb is?

Egy egyszerű könnyen megépíthető érdekelne. Akár saját tápos is érdekelhet.
(#) GyurikaBx válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Ez nem jobb, de egyszerűbb. Én ezt használom és hibátlan.
Tessék:Bővebben: HF védő
Gyuri
(#) nova083 hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Tanácsot kérnék,van egy HTA-7000 /4x100 A-B csatorna jobb és bal oldal/erősítő, elszállt csak a bal oldala szól tranyója 2SC2525 /100w/ volt most szereztem helyetesítő tranyót 2SC3264 /200w/ és most cserélnem kellene, de nemtudom hogy úgyan úgy cseréljem ,ahogy kimetek vagyis csak a jobb oldalt /200w-200w/vagy párban cseréljem vagyis /100w-200w/ egy oldalra. attól félek hogy ha 100w-200w rakom párben kilövik egymást.Hogy rakjam szerintetek,elöre is köszönöm.
(#) Ge Lee válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
De elég, azt az impedanciaillesztős marhaságot nem tudom ki rakta oda, és minek. A többi végfokban sincs, ebbe sem kell csak a hangját rontja.
(#) Junkie hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Sziasztok, valaki tudna segíteni? , van egy Serioux SRXS-5100 as 5.1-em , amiben van egy 5 lábu végfok IC ami teljesen szétégett, olvashatatlan a tipusa, valaki esetleg nem dolgozott ilyennel ? vagy lenne kéznél rajz hozzá, vagy akármi hogy tudjam mien tipust kéne rendelnem. TO220 -as tokozásu IC.
(#) sny válasza Junkie hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia! TDA2030, TDA2030A, TDA2040, TDA2050, LM1875.
Lábkompatibilisek egymással. Nagy valószínűséggel ezek valamelyike lesz. Műszerrel ki kellene mérni a tápfeszültségeket...
(#) speeedfire válasza GyurikaBx hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Köszi.
(#) speeedfire válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Lehet azoknak jó akik nem tudom mit használnak. Csak, mert a legtöbb forrásban van valamilyen "dac".
Kérdés ugye, hogy melyiknek mekkora a kimenete....
(#) Junkie válasza sny hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Köszi szépen..
(#) sny válasza nova083 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia! Attól, hogy nagyobb teljesítményű tranzisztort teszel bele, nem lesz jobb. Célszerű lenne megnézni a meghajtó fokozat képességeit, hogy normálisan meg tudja-e hajtani a végtranzisztort. Célszerű lenne az eredetivel megegyező paraméterekkel rendelkező tranzisztor.
Ráadásul ezeket párba is szokták válogatni....
(#) csabacsaba válasza Junkie hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia.Tda2030A jar bele,mar javitottam ezt a tipust.
(#) blasz hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Sziasztok kérdezném hogy van nekem 2 végpanelom amin a FET-ek kuka IRFP9240-240 páros,nem lehetne esetleg tranyókkal kiváltani őket?Bocs ha hülye a kérdés.Köszönöm
(#) szikorapéter hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Helló.Az lenne a kérdésem hogy van itthon egy régi autónak a magnójából kibányászott erősítő-panel.Az erősítő 2db TDA2003-at tartalmaz(2X10W).De valamiért ha egy kicsit feljebb veszem a bemenetet azonnal rátorzít.Nemtudom mi lehet a baj az első 2 fokozatnál jó aztán kezd el torzítani.A bemenetre a hangot a telefonom kimenete adja és a telefonon szabályzom a bemenő hangot(az erősítőbe bemenőt).Egy másik erősítővel is kipróbáltam a hangfalat és pedig az jó.Nemtudom mi lehet a baja.Segítséget előre is köszönöm!
(#) speeedfire válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Ha torzít akkor szerintem a tápnál van valami gond.
(#) szikorapéter válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Ez egy autó erősítő így gondoltam hogy 12V-os számítógéptáp elég neki.Próbáltam már mindenféle hangszóróval(teljesítményének megfelelőekkel)és mindnél ugyan azt csinálja.Lehet hogy a telefon kimenete magas?Pedig nagyon gyenge a kimenete...nemtudom.
(#) Action2K válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia! Amikor már torzít, akkor már túl sok a jel neki. Ha még a 2-es szinten jó, akkor hajtsd meg azzal. Amúgy meg az már a maximum amit kitud adni, azaz akkor már full hangerőn hajtod.
(#) Barbár hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Előszöris: nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre írom a kérdésem, de remélem..

A problémám az lenne, hogy a telefonomról szeretnék készen vásárolt FM transmittert használva zenét hallgatni a kocsiba, de a készülékem (mármint a telefonom) "típus-gyengesége", hogy eléggé halk a füles kimenete.
Ez csak azért gond, mert ha feltekerem a hangerőt a kocsiba és után átváltok egy másik rádióállomásra akkor kb kiszakad a dobhártyám...

Arra gondoltam, hogy a telefon és az FM transmitter közé kéne valami kicsi erősítőt fabrikálnom, hogy megoldjam a gondot, a kérdés az lenne, hogy ez a kapcsolás szerintetek alkalmas lenne erre a célra?

Előre is köszönöm a segítséget!
És mégegyszer elnézést, ha rossz helyre írtam a kérdésem.

Üdv!
Következő: »»   1078 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem