Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   907 / 1679
(#) kaqkk válasza puffed hozzászólására (») Jún 8, 2012 / 1
 
Szuper ! Nagyon igényes szép cucc ! Ennek még a szomszédod is örülni fog.....
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Készülőben az új mű!!/ BOSS MT-2 clone/ http://web.tiscali.it/boxsmt2clone2005home/index.htm

SDC16785.JPG
    
(#) audiofeeel válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Ezt vetted
(#) lajos1969 válasza audiofeeel hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Ha vettem volna akkor nem raktam volna fel pont ebbe a fórumba! Amúgy köszi, most készül a pedál rész majd rakok fel képet!
(#) puffed válasza vtnagy hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
http://users.atw.hu/levysweb/Pages/wireless.html

Én ezt a verziót építettem meg. Itt mindent megtalálsz róla. Az anyagköltség 3m 50 ohm-os kábel 500ft csatlakozó a rooterhez 600Ft a reflektort én rézlemezből csináltam ez volt "raktáron".A zsanér rézcső+ rézlemez a talapzat és a felfogatás az pedig szálcsiszolt rozsdamentes acélból készült.A reflektort 4mm-es plexire ragasztottam ez csatlakozik a zsanérhoz.Ezekről az apróságokról árat nem igazán tudok mondani. Hulladékanyagokból lett összerakva.Az ötleteléssel együtt 2 bő délután alatt kerekedett ilyenné.
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 9, 2012 /
 
Az ígért képek!
(#) audiofeeel válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Milyen szép hobbi ez Komolyan, elérzékenyülök, ha valaki egy gyárit megszégyenítő kütyüt megépít magának olyanra, amilyet megálmodott, saját egyéniségét tükrözve benne. Persze nem beszélve arról, hogy néha tartósabb, és annak ellenére jóval olcsóbb is!
(#) lajos1969 válasza audiofeeel hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Ha ez nekem is szólt akkor köszönöm szépen! De remélem elég sokan vagyunk ilyenek.
(#) Skori hozzászólása Jún 9, 2012 / 1
 
Összedobtam egy kicsi dióda/led tesztelő áramkört, és persze egy kis cikket hozzá - hátha valakinek kedve támad utánépíteni. A leírása itt található:
Dióda és LED gyorsteszter
(#) ekkold válasza puffed hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Szépen sikerült cucc, én csak kísérleti célból csináltam hasonlót. Illetve nyaraláskor még jól jöhet, ha egy hotspot-ot messzebbről is el szeretnék érni a laptoppal.
(#) Mybuster hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
RGB ledes party pohár! 3XNe555 vezérli manuális mixelés. Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Profi lett gratulálok. A pedál alatti kapcsolót egy kicsit gyengének érzem, de majd a gyakorlat megmutatja mit bír.
(#) lajos1969 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Köszi! A kapcsoló/nyomógomb/ majd meglátjuk meddig bírja de ez volt a legegyszerűbb és gyorsabb megoldás.
(#) vtnagy válasza puffed hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Köszi
Amúgy szép és igényes munka lett, gratulálok hozzá!
(#) samsys hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Üdv
Egy Vicsys-féle időzítő átdolgozott verziója. Még a lakkozás hiányzik. (ha valaki hiányolná)
(#) Alkotó válasza samsys hozzászólására (») Jún 12, 2012 / 1
 
A fúrás jobban hiányzik.
(#) StefuPeti válasza samsys hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia. Nagyon szép munka gratulálok, de nekem egy picit olyan üresnek tűnik a panel. Egy picit lehetett volna "összébbtologálni" az alkatrészeket.
(#) samsys válasza StefuPeti hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia
Köszönöm az elismerést. Direkt hagytam "szellősre", meg hát a második egyedi tervezésű panel amit csináltam. Köszönet még Bari fórumtársunknak a segítségért és inspirálásért
(#) bencikusz válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Te is a furat szerelt panelok híve vagy?
(#) Alkotó válasza bencikusz hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Híve? Nem is tudom. Inkább azt mondanám, azokat még látom (szemüveggel). Illetve van bennem egy törekvés is, ami azt célozza, minél többen tudják utánépíteni a hozzám kapcsolható panelokat, és az SMD technológia sokunknak idegen egyenlőre.
(#) samsys válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Szia
Azért az SMD-s nyákokat is lehet utánépíteni, de mint írod sajnos vannak akik már nem nagyon érzékelik ezeket az apró jószágokat Én se vagyok már mai gyerek de még szerencsére megbirkózók ezekkel az apróságokkal.
(#) voodoo hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Sziasztok! Nem tudom próbálkozott-e már valaki nagyon alacsony (3,7cm belső) magasságban házikészítésű PA erősítőt készíteni?
Kiszemelt áldozatom egy ORION DVD lajátszó doboza lett... 1 csatornás tehát szubládák, illetve monitor hangsugárzónak tökéletesen megfelel.
Még ugyan nincs teljesen kész, szeretnék bele kivezérlésjelzőt, és hangszínszabályzót is.
Tulajdonságok:
1x1000W névleges teljesítmény 4ohm vagy 730W névleges teljesítmény 8ohm. Összesen 14db (7-7) MJL21193-4 párok (on) dolgoznak melyek munka közbeni szomját egy rezonáns kapcsolóüzemű táp 2x135Volton oltja. Mit meséljek még? 1-2 extra az ínyencek kedvéért: ventilátor indító áramkör, emitter figyelő, zárlatvédelem, koppanásgátló, hővédelem. Tömeg: N/A ?
Negatív és pozitív kritikát is kérek szépen! Szeretnék még tanulni a hozzászólásokból, hátha a legközelebbi még alacsonyabb dobozba kerül még nagyobb teljesítménnyel
Köszi, hogy megkukkantottad!
(#) audiofeeel válasza voodoo hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Nincs mit hozzáfűzni, egyszerűen szuper! Teszel még fel képet róla? (Mondjuk napfényben, és felülnézetben?)
(#) voodoo válasza audiofeeel hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Persze, csak 3.2-es Mpx kamera van a telómon, de megpróbálok felülnézetes képet is készíteni Köszi a véleményt.
(#) audiofeeel válasza voodoo hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Nem számít, szép napsütéses időben jó képet csinál az enyém is, az csak 2MP
(#) audiofeeel válasza voodoo hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Egyébként engem is ilyesmire inspirál a Boke.
(#) sny válasza voodoo hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia! Egy-két éve gondolkodtam hasonló dolgokban, csak kisebb teljesítménnyel D osztályú végfokozat, 2x150W/4 ohm, szintén rezonáns kapcsolóüzemű tápegység, stb...
A panelek magassága hűtőbordával együtt 32 mm.

Egyetlen dolog miatt nem készült el: a rezonáns tápegység transzformátora toroid kivitelű, és a vasmag szigetelése nem felel meg az érintésvédelmi követelményeknek. Kiegészítő szigetelést pedig igen nehéz megvalósítani, ami a követelményeknek megfelel, és nem vérzik el a vizsgálatokon.

Kép csak a végfokozatokról van, azokat használom manapság is. A tápegység szét lett bontva...

(Jelenleg toroid transzformátorral megy, ami gyártástól függően lehet 30 mm lapos kivitel is. Akkor lazán megfér 1U magas (44mm) dobozban is. A végfokozatok hidalhatóak, és tápfeszültségüket is lehet bőven növelni.)(2*500W)

507.jpg
    
(#) voodoo válasza sny hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Jól néz ki. Szép lapos.
(#) Bari- válasza samsys hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia

Szép lett , egy kicsit tényleg lehetne zsugorítani, de második saját nyáktervnek tökéletes

Bari
(#) samsys válasza Bari- hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Köszönöm, de azért a "te kezed" is benne van
Következő: »»   907 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem