Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   98 / 163
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Elnezest elfejtettem meg azt irni hogy a 270w os verziorol van szo.Az eloerositon tl071 en +/-10 v van jobbanmondva megmertem a ket db 3.3k ellenalas utan a feszultseget.de meg most sem akar megszolalni,hiaba allitottam a nyugalmi aramon is.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szia! A legvalószínűbb a BD139/140 hibás beültetése. Az IC kimenetén [6] mérj feszültséget testhez képest. A rajzát azért csatolom, hogy mások könnyebben be tudjanak kapcsolódni.

270w.GIF
    
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
8 v ot merek a kimeneten.Masvalamit mit merjek?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Az a 8V gondolom negatív feszültség. A BD-ket nem cserélted fel véletlenül? Ha a bázis-emitter feszültség nincs 0,6V közelében akkor ott a tranzisztor nem jó. Használj valamilyen áramkorlátozót, mert ha beindul megszaladhat az áramfelvétel.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Bazis emiter feszultseg 0.6 v.Pozitiv iranyba.. gnd hez kespest mertem 8 v ot.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Most megmertem, tenyleg negativ iranyba -6,53 v van az ic kimeneten.Elnezest a rosz megfogalmazasokert.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Udv!Van hang a kimeneten mostmar,de iszonyat halk,es nagyon recsegve szol...csak veletlenul hallotam meg,hogy szol,mert direkt kozelhajoltam a hangszorohoz.Milehet a baj?A nyugalmi aram allito tranzisztor collector-emiter 0,58 v van.Hol lehet a hiba?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Írtam egy jó hosszút a +8V folyományiról és küldéskor elszállt, legalább nem sajnálom.
Az IC kimenet és a BD139 emitter közötti 1,8k ellenálláson ezek szerint 16V esik. Az átfolyó áram durván 9mA. Ez a 9mA a tranzisztoron áthaladva a 2,2k ellenálláson 20V-ot, a párhuzamosnak tekinthető 1k gate ellenállásokon pedig 4,5V-ot kéne ejtsen. Az IRFP9240-eseknek ettől jelentős áramot kéne produkálniuk. Ebben a körben lesz a hiba.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Minden igy van ahogy leirtad kivele az 1k a 4,5v ott nincs meg ez a feszultseg.Mi a tehendo?Aramkorlatozonak egy izzo van a primerben,remelem eleg.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Az 1k ellenálláson mennyit mértél?
Szerk.: ha 1V alatt, akkor lehet fordítva ültetted be a 12V zener-t.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Az 1k ellenalason egeszen pontosan 0 voltot merek.Zenerek jo iranyban vannak,enis gyanakodtam rajuk.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Ohm mérő mit mutat ugyanitt? 500ohm-ot kéne.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Kivettem az ellenallast,amelyk sorosan van kotve az a teljesitmeny ellenalassal es kiderult h nem 1ksat adtak,hanem 100 ohmosat,szoval mind a ket panelembe 100 ohmos ellenalas van vegig.Ez a baj gondolom.Okozhat a fetek halalat?Nagybaj lenne ha 1,2 k sat tennek? ez van most itthon
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
A FET nem kapott vezérlést, nem is sérülhetett. Az 1,2k jó lesz, de összesen 5db 1k van panelenként, az mind 100 ohm?
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Az egyikben 4 volt 100 ohmos a masikban sajnos az 5 dik is. Amekben most cserelem az ellenalasokat,ez az amelykben az 5 dik is 100 ohmos.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
MUKODIK!Koszonom szepen a segitseget.Ezer koszonet.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Egy panelt próbálj le. A nyugalmi áram beállítót feltétlen tekerd a minimális IC tápfesz-nek megfelelő állásba, azaz minimális nyugalmi áramra.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Ugy inditottam,hol tudok nyugalmi aramot merni,sajnos apumnak nem volt ideje elmagyarazani es most foggalmam nincs hogy hol kell merni,csak fulre alitottam rajta kicsit.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szívesen, gratulálok Gondolom jó lecke volt a beültetés előtti mérés fontosságáról.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Az mar biztos.Holnap jon a kovetkezo panel.Elso fetes erositom,es orulok hogy nem pukkant el a vegfeketek mert gyerekkent eleg szukek az anyagiak,es koszonom mrexnek a nyakot es ventilatorokat.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
A 0,33 ohm-on essen kb. 10mV. Remélhetőleg mind a négy közel azonosan alakul.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Eddig 25 mV jarok stabilan mindegyik ellenalason.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Holnapra marad a preciz bealitas mert a 10k ohmos poti van beteve es eleg nehez vele allitani.Koszonok mindent,fogok irni fejlemenyeket a masik panelrol is. Elteszem magam holnapra.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Az 75mA ugyebár, a párjával együtt 150. Üzemmeleg állapotban kell még korrigálni kissé. Az együttes 100mA várhatóan elég lesz a tiszta hangú megszólaláshoz.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Udv!_Felelesztettem a masik panelt is._Mukodott elsore,_de ez minthe jobban futene,_es minthe a belso ket tranyo_[ahogy a nyak terven van] nem melegedne csak a ket kulso,_de ha izzot rakok primerbe akor meg forditva,_ez miert van?_Nyugalmi aramot tudok allitani,_fogalmam nincs mi a baj.
(#) punkkazy hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Üdv!
Tervbe vettem egy Conduktoros 2.1 építését, azonban egy helyen elakadtam.

Hogyan tudnám megoldani azt, hogy a bemeneti jelszinttől függetlenül a végfokozatra maximum csak az általam meghatározott (1 Vpp, 0.707 Vpp, vagy bármi) feszültség jusson? A célom az, hogy megvédjem az illetéktelen (=buta) felhasználótól a hangszórókat, azaz túlvezérlés elleni védelmet szeretnék.

A másik rejtett célja a dolognak, hogy aránylag egyszerűen (kapcsolóval) tudjam állítani az erősítés nagyságát, tehát ha csak kisebb sugárzók állnak rendelkezésemre, akkor a 80W-os végfok max 30W-ot tudjon bármekkora bemenő jel hatására. Arra gondoltam, hogy egy műveleti erősítővel megépített előerősítő visszacsatolását változtatnám egy kapcsolóval.

Megoldhatóak ezek a problémák, vagy hagyjam a csudába?
(#) cooper85 válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 17, 2012 / 1
 
Szia!

Amit keresel az a limiter.Bővebben: Link

Mindkét problémádra megoldás lehet.
(#) punkkazy válasza cooper85 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Üdv! Az sajnos előfordulhat, hogy a párhuzamosan kapcsolt FET-ek egyike melegszik csak. Ez az eltérő Ugs -> drain áram viselkedésükből ered. A pár erősebben melegedő tagja ráadásul magára vonja a terhelést, mert minél melegebb, annál kisebb Ugs feszültség kell azonos drain-source ellenállás létrehozásához.
A párhuzamosan kapcsolt FET-eket válogatni kéne, bár általában elég, ha azonos sorozatszámú gyártmányok. Elméletileg segít, ha a jelenlegi 0,33 ohm source ellenállásokat nagyobbra, 0,5 ohm-ra cseréled.
Mindenképp fontos a kifogástalan hőkontakt a hűtőborda felé.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Udv!Igen a hokontaktra nagyon figyeltem, es jo is mert a borda eleg szepen melegszik ventik nelkul, de ventivel kezmeleg ala tudom huteni. Ket trafo lesz az erositobe, ugy hogy 2 db 400VA-es de mindegyik lead aszimetrikusan valtoban 55 v-ot,sorbakotom es arrol hajtanam a ket panelt. A mostani teszt trafo ami egyeniranyitva 132 v ad le,de csak egy panel van rakotve es feltolom neki majdnem teljes kivezerlesbe, akkor mar viszaesik 128,5 V-ra.
Valamiert nemnagyon akar reagalni a nyugalmi aram bealitasara, vagyis reagal csak peldaul a teljesitmeny ellenallason nemtudok 25mV ala menni, nemtudom hogy miert. Lehet az a baj hogy azt a tranzisztort ami a nyugalmi aramot alitja, ott van a 12,7Kohmos ellenalas 15k van helyette az lehet a problema okozoja?Korulbelul a ket panel hany wattot fut el maximalisan,mert alig halgatom, halkan es eleg szepen felforrosodik a borda, de amint irtam ventivel kezmeleg,akar az ala tudom huteni.
Következő: »»   98 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem