Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   186 / 399
(#) compaqamplifier válasza qvik hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Milyen tranyókat használsz meghajtónak?
(#) ekkold válasza qvik hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Egyébként tesztelni akarod, hogy a visszacsatolásban levő 2db 1k-s ellenállásnak milyen hatása van a hangzásra?? Csak mert ahogy nézem a 4 panel 3 féle ellenállással készült. Szerintem az fog szebben szólni amiben a rétegellenállások vannak. Az 5W-os kerámiaházasban tekercselt huzalellenállás van, kissé induktív, a nagyméretű hengeres kivitelről pedig nem tudom eldönteni a kép alapján, hogy huzal, vagy rétegellenállás. A 0,091 ohmot is érdemesebb induktvitásszegényre csinálni, pl. hajtogatott kivitelben. Pl. a kép alján levő módon.
Egyébként szép munka, látszik, hogy sokat dolgoztál vele.
(#) qvik válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
BD244c. Meg vagyok vele elégedve.
(#) qvik válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
A vaterán vettem 50db-ot, 40Ft/db-os áron!

DSCF1571.JPG
    
(#) Doncso válasza qvik hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Jó vétel volt! Azok a betűk nagyon nagyon klasszak, az egész cucc tetszik, de a betűk nagyon jól néznek ki! Gratulálok!
(#) qvik válasza granpa hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Igen jól néz ki,csak nagyon meglepődtem az áron.
Én szedtem szét, én számoltam ki, én raktam össze.
Ő csak megtekerte a számolásom alapján! 1.6Kg huzal, 2 m prespán, 1.2m csö, ..... 2óra munka=12300Ft.
(#) compaqamplifier válasza qvik hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Nem arra gondoltam bocs, a bc-k helyére mit teszel meg a műveleti erősítő után.
(#) soos csaba válasza radio amateur hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Hi, the relay must be 24V. Resize the panel to access it by the feet of small transistors. The PTK resistor variable, only the R40-est to be varied. + -50V power supply to be varied if the R59-est, and R53-ast. I hope I helped.
(#) granpa válasza qvik hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Elég jó órabér. Ha Te szedted szét, raktad össze, számoltad ki; miért nem tekerted meg? A drót kb. 5R, a többi nem tétel.
(#) qvik válasza granpa hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Sokszor csináltam már, belefáradtam????
Nem adnék rá pontos választ!
(#) qvik válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Nagyon változó. Ami van a ,,tarsolyomba"

2n2905/2n2219, bc212/300, bc556/546...stb.
Nem vettem észre minőségi változást. Ezen az én fülemet értsd. Erről szól ez a történet: A,, Quad nem érzékeny a félvezetőkre" Amit otthon használok az,, utolsó képen látszik a háttérben" emlékezetem szerint nincs benne két egyforma áramkör (pedig én építettem őket , fiókalkatrészek/bontott.........) tökéletes. Most hagytunk föl egy házibulival: 4.5h -án keresztűl 95%-os kivezérlés mellett ohne probléma! Ha érdekel korábban tettem föl képeket. Ez egy nagy két dobozos készülék: 4x100W+1x60W. Tömege.: 31Kg
(#) compaqamplifier válasza qvik hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Grat, jól sikerülhetett akkor én is annyira megszerettem a Quadot hogy csak azt akarok építeni ha erősítőröl van szó bár van 1-2 cuccom amit nem fejeztem be de majd remélem. Következő az ultra kis teljesítményre lesz.
(#) Alkotó válasza qvik hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ha ezek közt van a 19., akkor milyen lehetett az első... Ezek vizuális alapon történő méltatása, nagyon rövid kis cikkecske lenne.
Nekem nem tetszik, nem látok benne semmi következetességet. Mintha egy autón 4 féle gumi lenne (ráadásul kopottak), csak azért mert méretileg mind jó rá...
(#) qvik válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Nem értem mi a fene a bajod? Miért csak új alkatrészekből lehet valamit építeni?, miért kell mindennek teljesen egyformának lennie?, miért kell mindennek szimetrikusnak lennie?....... Attól jobban-szebben fog szólni? Ugyan kérem, ne essünk már kísértésekbe!!!!!!! Nézd meg a nagy Quad-om belsejét. Minőségileg kivitelezett munka, mint minden általam épített-kivitelezett-javított-tervezett munka-munkafolyamat-gép-alkatrész..... Üdv.: qvik/okl. könnyűipari mérnök
(#) Orbán József válasza qvik hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Valamikor az RT szakírója is oly módon aposztrofálta az erősítőt - Quad405 - hogy nem érzékeny a félvezető készletre. Örültünk, hogy nem kell vadászni beszerezhetetlen alkatrészeket - talán a 120pF vol egyedüli ilyen. Azt is a megfelelő szakboltok beszerezték és a többi nem volt probléma. A végetranyókat meg úgyis nagyjából próbálta a lehetőségeihez képest párokba rendezni az építő. Aki nem szerencsés körülmények közt amatőrködött, az a megvásárolt 4 db-ból próbált kisakkozni valami elfogadhatót.
A többit úgyis a fülünkre bíztuk...
(#) compaqamplifier válasza qvik hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Én is amit tudtam újrahasznosítottam. Válság van sajnos.
(#) Gránátalma válasza qvik hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Szia!
Én csak egy dolgot nem értettem a giga quadoddal kapcsolatban, bár biztos jó okod volt így tenni...
Szóval ha több mint 400W teljesítményre volt szükséged, miért pont quadot(hi-fit) építettél és miért nem valami PA erősítőt?
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Nem helyette válaszolok de hogy, megértsed jók a paraméterei, 200 watt ide vagy oda nem egy nagy tétel, Megfelelő tudással röhögve szervizelhető. Ellenben egy d osztályúval, ami: rezgés korrigálása, torzítás csökkentése, bár "nagy hangerőn nem hallani". Előnye a d osztálynak az, hogy viszonylag egyszerű a kapcsolása.
(#) qvik válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ez nem a teljesítményről szol, hanem a minőségről!
Eleve öt csatornát szerettem volna. Két nagyhangfal+két szubláda+az ötödik csati a közepek és a magasak. Így olyan hangszínt keverek ki amilyet akarok. Nálam a házimozi erősítők nem jönnek be. Ráadásul szeretem a hobbimat.
(#) Doncso válasza qvik hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Én is építettem már 2*200w 8ohm quadot, hát nem semmi amit művelt egy helyi motoros klubban, az ziher. Egy PA800-at megszégyenített minden téren.
(#) Szebence válasza Doncso hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szia! A 200W/8ohm-os az melyik? Én quad 405/200W-ban 4ohm-osat tudok ami 100W 8ohm-on.
Vagy akkor ez ugyanaz a verzió 70V körüli tápfesszel úgy, hogy 4ohm-os nem is köthető rá?
(#) compaqamplifier válasza Szebence hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Bocsánat hogy közbeszólok de ilyenkor a védelem nem szól közbe c dolog?
(#) compaqamplifier hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Apropó 2 ohm-ra leviszem a 200/8as quad 405-öt az akkor úgy mit fog tudni? egyáltalán nem fog-e füstöt kapni?
(#) ekkold válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Idézet:
„...az akkor úgy mit fog tudni?”

Füstölni
Idézet:
„...egyáltalán nem fog-e füstöt kapni?”

Kapni nem, csak adni, jó sokat

De most komolyan: hidd már el, hogy a quad nem a teljesítményhajhászásról szól, arra vannak alkalmasabb kapcsolások. Zenehallgatáshoz a legtöbb esetben még a 100W is túl sok.
(#) compaqamplifier válasza ekkold hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
De akkor a tervező mért csinált belőlle 200 wattos változatot is?
(#) pinyó39 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Azért hogy ha már a minősége nem egy nagy durranás, ordítani lehessen vele. Mondom ezt annak tükrében hogy a családban volt eredeti (nem tákolt változat), valahol a gépkönyve is megvan. Az erősítőn sikerült szerencsésen túladni (és nem sajnálom). (Igen építettem is annó több mint 100 panelt mindenféle változatban)
(#) ekkold válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Nem látok bele a tervezők lelki világába, azért csinálták mert ezt a faladatot adta a főnök, vagy mert erre volt piaci igény, nem tudom.

Viszont tényleg nem érdemes ezen ennyit agyalni, rakj össze egyet, (pl. ha kit-et veszel azzal megy a leggyorsabban) és hallgasd meg. Nekem tetszik az ahogy szól (a sajátom), pedig sokféle erősítőt építettem már. Bár mostanában én is a D osztály felé nézelődök, és nem hangosítás, és főleg nem teljesítményhajhászás céljából....
(#) compaqamplifier válasza qvik hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Akkor meg 200Watt fölé ne is ugorjak
(#) qvik válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
En azt mondom ,hogy fölösleges! Aki tudja,hogy miit takar a 100W annak nem kell ,magyaräzni(normälis hangfalakkal /tärsashäz. förtelem) regebben discot csinältam velük (a regi szep idök, -20 ev) es nem volt ok panaszra. nem tescos termek amire rä van irva, hogy 10000w..
(#) pilisilen50 hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
A neten találtam ezt a rajzot!Ez valami mod lehet?
Következő: »»   186 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem