Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   909 / 1679
(#) zsoltee0001 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
:eek2: Nem gyenge szerkezet!
Áramforrás mi lesz?
Üdv
(#) totya694 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Ilyen időbe akár a napelem is szóba jöhet :yes:
(#) Pulyka hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Sziasztok.

Elkészült a ponthegesztőm ideiglenesen, (próba céljából, tehát ez nem végleges)..
.. és az ezzel ponthegesztett akkuk.

Van még tanulni valóm, hogy elszíneződés nélkül fixen rögzüljön a lemez.

Üdv.Tomi
(#) borvendeg hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
(#) zolika60 válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Egy kicsit túl bonyolítod. Egy lemez a váltóra elég lenne a motorblokk helyett. Ha itt keresel Bővebben: Link Találsz Trabantot targonca vezérléssel. De mechanikailag jobb. A Vezérlőd rajza nem titkos?
(#) zolika60 válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Jó lesz az. Rozsdamentes lemezzel szebb lenne.
(#) borvendeg válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Hello!
Bocs a kifejezésért, de nem szeretem az ilyen "beböffenéseket". A hasznos megalapozott tanácsokat szívesen fogadom!
Szóval nem elég a lemez a motor mega váltó közé, mert egy gyorsító áttétel kell. A motor csak 500-at forog!
A vezérlőt egy barátom segítette tervezni, felteszem ha működik.
u.i.: Slussz poén így nem változik a motorszámom...
(#) Schnitt válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Mekkora sebességre tervezitek? Egy kisebb (1:3, 1:4) áttétel elférhet a kuplungharangban, ha a motort eltolod a központból, és persze a váltó nyelestengelyét is meg kell támasztani csapággyal.
(#) borvendeg válasza Schnitt hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
[OFF] 1:4 de nem fér el, vagyis még akár el is férhet, de bonyolult, mert a lendkerék a kuplung egyik tárcsája, és a motor tengelye központosítja. Bonyolult lett volna, központosra megcsinálni, nem beszélve arról, hogy 10e ft körül van egy önbeállós csapágyház. Így két csapágy kell az új tengelyre, és súlyban sem sokkal több.[OFF]
(#) zolika60 válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Ha valóban érdekel a véleményem a dologról szívesen kifejtem itt: Bővebben: Link Mert oda tartozik. Volna a tiédnél jobb megoldás szerintem. Milyen motor az ami csak 500at forog?
(#) borvendeg válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Írtam oda!
(#) tbence3 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Nagyon jól néz ki. Én is gondolkozom egy hasonló áramkörön.
(#) Zoli_bácsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Ez igen! Nagyon szép, igényes, letisztult kivitelezés. Nekem speciel az egyszínű festés sokkal jobban tetszik, mint a mintás. Ez nagyon korrekt lett, gratulálok!
(#) kadam válasza voodoo hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Szia! Nagyon szép lett! Egy apró tanács: használj speakon csatlakozót a hangszórók csatlakoztatására, biztonságosabb, főleg ilyen nagy teljesítménynél. A képeken úgy láttam csak sima csavaros "pöcök" van rajta, de ha rosszul láttam egy szót se szóltam. Tényleg nagyszerű munka.
(#) lajos1969 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Köszönöm "Zoli bácsi"!
(#) koboraram1221 hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Sziasztok,
Én nemrégiben belekezdtem egy műszerész eszterga építésébe, alapul egy félkész faesztergát vettem, még hátra van a kés tartó és a szán szerkezet. Ha esetleg valakit érdekel a masina töltök fel még szívesen képet róla

eszterga.jpg
    
(#) sanykaraj válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
A fúró tokmányát használni nagyon jó ötlet szép munka nagyon.
(#) koboraram1221 válasza sanykaraj hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Köszönöm,Van még egy mostani munkám, hűtő kompresszor és porolta találkozása
(#) Frankye válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Jó lesz, gratula! Kíváncsi leszek, milyen lesz, ha kész lesz. Addig is sok sikert, kitartást!
(#) sanykaraj válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Abból mi lesz ?
(#) koboraram1221 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Frankye: Köszönöm szépen!

sanykaraj:Mini kompresszor lesz belőle tulajdonképpen kész van már csak a levegő előkészítő egység hiányzik róla, most tanulok hegeszteni és kell valamit barkácsolnom
(#) HA5AWS válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia!
Szép munka lesz! Én azért meggondolnám a munkadarab tokmányba fogását eléggé balesetveszélyes. Rázásra sajnos ki tudnak nyílni. Jobb lenne egy kisebb eszterga tokmány, főleg biztonságosabb.
Üdv: Gábor
(#) koboraram1221 válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Hát erre ne mis gondoltam, bár lazult már ki nekem is a tokmány fúrás közbe, de az akusfurós gyors tokmány volt. Lehet kapni ilyen kis méretűt szerinted valahol? üdv
(#) zoly15 válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Lehet kapni eszterga tokmányt 60-80mm is, csak az ára a húzós, valami használt cuccot keress!
(#) koboraram1221 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Rendben, köszönöm a tippet!
(#) havranarpi hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészültem első Teslámmal , pontosabban egy SSTC-vel.
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
További képek , videó
(#) Frankye válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Jópofa, látványos, de ezen kívül jó valamire? Vagy csak szép (a maga módján...)?
(#) Vales válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Nagyon Jó lett, Gratulálok!
Annó régen egy középhullámú rádióadó mellett is világított (és szólt is!) a fénycső az ember kezében, sajnos az adóhálózatot leépítették, de egy ilyen Tesla Coil-lal pótolható és demonstrálható az effektus.
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Bizony, de még hogy cikrít, valóságos cikraeső
Következő: »»   909 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem