Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Próbapanel (dugaszolós)
Lapozás: OK   5 / 9
(#) Topi hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Lesz panel az biztos, de októberben nyílik remélhetőleg bolt, és ott vásárolható lesz majd, sok mással együtt...
(#) Frankye válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Hurrá! Már alig várom!!!
(#) zsimon válasza mik hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Hi!

A panel svájci. Tényleg. A Bólyai katonai fősuli 97-ben kapta egy kinti mentortól, szóval ez már akkor odakint szarnak számított. Ötletes, de rengeteg korlátja van.

Én valami full univerzálisra gondoltam. Kb mint egy nőre. Tud mosogatni, főzni, bosszantani, had ne soroljam.
Képzeljetek el egy műanyag lemezt, mely raszteresen végig van pakolva ráragasztott 3-as, vagy 2-es csavaranyával. Ettől kezdve ha az ember csinál modulokat, bizonyos szabályok szerint (pl hogy a négy sarokban a rögzítő furatok rasztertávra vannak), akkor azt és oda rögzítek ahová akarok.

Ilyen formán lehet csinálni hozzá bármit, RS232 illesztőt, DIP40.es foglalatot, melynek a lábai ki vannak vezetve, stb stb.

Addig ez a panel amit fentebb láttatok, sokmindenre nem jó, mert hát vannak ugyan dugaszolós cuccok hozzá (64 eres szallagkábel aljza, stb stb) de gyorsan kifogy az ember és hát a bővítés egyrészt kínkeserves, mert a dugaszos lyukak nem raszteren vannak, másfelől a belevaló aranyozott dugók horror árban vannak.

Amit javasolnék:
Kell a hordozó panel. El azért van hogy az asztalon a kísérlet áljon mint katiban a gyerek.
Erre kell rögzíteni a modulokat. Na ezeket a modulokat össze kell szedni. Ötlet szinten először: Pl: 8 db led egymás mellett, multiplexelt hétszegmenses kijelző. DIP 8....40 panel. FTDU USB serial converter, vagy a ventebb javasolt, most fejlesztés alatt álló processzor kártya, és annak aljzata (Kb mint egy PCI csati)

Ne értsen félre senki, nem akarom senki boltját rontani. Ha valaki tud jobbat, én azt is támogatom. És várom a finomító javaslatokat.

Jelenleg itt tartok: a PIC24HJ256GP610 es kártyát drótozom össze, aztán ha kész lesz legyártom EAGLE-ben.

Még valami. Vezetékelés. Ebay-en láttam egy típust. 10$ és kb 20 fajta, és 500 db. Szigetelt, tudi minőség és nem fakad sírva az ember ha elveszik.

INFO
(#) _JANI_ válasza zsimon hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
:yes: Ez a modulrendszerű dolog jónak tűnik , főleg ha nagyban gondolkozik az eber...
(#) zsimon válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Hát kérem, kérném az ötleteket a modulokhoz.
1: DIP tokok
2: RS232 -> TTL
3: FTDI232
3: Paralell FTDI
4: Univerzális processzor/kártya foglalat
5: mikrokapcsolós billentyű mártix
6: 7 szegmenses kijelző sor
7: mezei ledek, meghajtókkal
8: grafikus, és karakteres LCD


Kérem a fenti listát folytatni. Paneltervezést és gyártást vállalok. Főleg a kártya foglalat a lelke az egésznek a többi "csak" periféria. Látható hogy MCU-ra van hegyezve, nyilván QUAD405-öt nem ezen kell éleszteni. 100%-os tuti bevált kapcsolásokra lesz szükségem, mert ha valamelyik bugos, akkor széria hiba és az tűrhetetlen.
(#) Norberto válasza zsimon hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
9: Vinculum USB
10: MC34063 (DC-DC konverter)
11: valamilyen DA átalakító (mert ugye AD viszont van a PIC-ekben)

talán megfelelnek az ötletek
(#) unicorn válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Sok szerencsét a bolthoz. Ha jók lesznek az árak, akkor én tutira oda fogok járni (5 percre van a melóhelyem).
(#) feki00 válasza Topi hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Online bót/megrendelés is lesz?

°_o :vigyor3:
(#) zsimon válasza feki00 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
1: DIP tokok
2: RS232 -> TTL
3: FTDI232
3: Paralell FTDI
4: Univerzális processzor/kártya foglalat
5: mikrokapcsolós billentyű mártix
6: 7 szegmenses kijelző sor
7: mezei ledek, meghajtókkal
8: grafikus, és karakteres LCD
9: Vinculum USB
10: MC34063 (DC-DC konverter)
11: valamilyen DA átalakító

Az ötlet tuti. A vinculumon gondolkodom, mert az SOS elektronikánál meg lehet venni DIP-es tokban. Igaz abban csak az egyik USB van konkrétan fizikailag magvalósítva. VDIP1 a neve. Ma, most elkezdem rajzolni a modulokat. Az egyszerűbb, kevésbé agyalósokkal kezdeném.

Az eby-es link, az összekötő kábelekre megfelel? 2.9$-t megér 3 marék kábel nem? EGyébként a kábel vége erős tüske, és úgy néztem pont belemegy a percíziós tördelhető tüskesorba.

Szóval jöhetnének a kapcsolási rajzok. Alkatrész forrásnak a RET-et és a LOMEX-et fogom használni.

Kép 004.jpg
    
(#) zsimon válasza zsimon hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
1: DIP tokok
2: RS232 -> TTL
3: FTDI232
3: Paralell FTDI
4: Univerzális processzor/kártya foglalat
5: mikrokapcsolós billentyű mártix
6: 7 szegmenses kijelző sor
7: mezei ledek, meghajtókkal
8: grafikus, és karakteres LCD
9: Vinculum USB
10: MC34063 (DC-DC konverter)
11: valamilyen DA átalakító
12: MCP23016, és/vagy MCP20008 I2C/vagy SPI buszos Port Expander
13: Digitális poti (van valami microchip)
14: Háttértár csatlakoztatás: Wincsi, CF ilyet már csináltak. (bár kiváltja a Vinculul + pendrive)
(#) feki00 válasza Topi hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Holnap akkor már lehet leadni a rendeléseket?
(#) Frankye válasza feki00 hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
Leadni lehet, de hogy mikor kapod meg... :miaz: :nemtudom:
(#) feki00 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 1, 2007 /
 
XD türelmetlen vagyok.
(#) feki00 hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
Hali, mi a helyzet a bolttal?
(#) lidi válasza feki00 hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Hol is fog nyílni ez a bolt ?
(#) Frankye válasza lidi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
A kérdés elsősorban az, hogy mikor?
(#) tszaboo válasza zsimon hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
15:Lehetne a microchip x10-hez hasonló 220-as hálózati kommunikációs interfész.
16:Rf modulok
(#) denes44 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Engem is érdekelne 1-2 próbapanel.
(#) tszaboo hozzászólása Nov 8, 2007 /
 
Valami fejlemény van? Bocs, ha sürgetésnek hangzik.
(#) zsimon válasza tszaboo hozzászólására (») Nov 9, 2007 /
 
Egy két dolog már kész van eagle-ben. Most egy kicsit belassultam a project-el elnézést kell kérnem, mert éppen most megy a 6 hetes felderítő átképzésem, és nagyon lenyomnak fizikailag. Nov 30-al fogom tudni folytani.
(#) Rapidus hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
Ezzel kapcsolatban (a Topi félére gondolok) van valami hír?
(#) feki00 hozzászólása Dec 29, 2007 /
 
Nah nem győztem várni tovább, sosnál vettem próbanyákot, 6almas és szerintem jó árban is van. Több méretben is van, csak rá kell keresni. Nem Topi malmáról akarom elhajtani a vizet, de azér ezeknél legalább lehet venni XD
(#) beta8x8 hozzászólása Jan 29, 2008 /
 
Üdv!

Rendeltem én is a lomexből egy ilyen próbapanelt, és most látom csak, hogy ennek az alján van egy öntapadós matrica, meg adnak hozzá egy fémlemezt amit az aljára lehet ragasztani.
Ezt érdemes ráragasztani? Egyáltalán mi a funkciója? Árnyélokás?
(#) fatibi1 válasza beta8x8 hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Én most vettem Kiskunhalason 1500-ért.Fali UTP kábel 1m feldarabolva különböző méretre(a blankolást az asszonyal elvégeztetve) és mehet a kisérletezgetés.Nagyon praktikus szerintem is.A műszerzsinór végére ráforrasztottam egy darabka utp kábelt,így bárhova könnyen beköthető.Az alulemezt én sem tudom mire való.Nagyon tetszik!
(#) kaqkk válasza fatibi1 hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Kérdezném a halasi bolt címét ! Tedd fel , vagy írd meg priv légyszives. köszi.
(#) beta8x8 hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Valaki tudna esetleg valami infót a panel hátulján található fémlemezről? Rá kell azt tenni? Vagy csak bizonyos esetekben kell?
Engem csak az bizonytalanít el, hogy gyárilag nem teszik rá...
(#) Frankye válasza beta8x8 hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Elvben - talán - árnyékolásra szolgál, nem feltétlenül kell rárakni. Én is úgy használom, hogy nincs rajta, és semmi gondom vele.
(#) MPi-c válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2008 / 4
 
Széchenyi u. 62. (53-as főút) Vadkert felöl érkezve az út jobb oldalán egy kis parasztház.
Ja látom, te a másik irányból jönnél, akkor Soltvadkert (Kecskemét) felé a főúton a második lámpás kereszteződés (benzinkút) után lesz balra, most meg nem mondom, de talán a második vagy inkább a harmadik keresztutca után.
(#) kaqkk válasza MPi-c hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Köszi az infót megkeresem .
(#) beta8x8 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Köszönöm a választ, ezek szerint nem sok szerepe van...
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem