Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   49 / 2500
(#) Tom025 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Valószínű rosszabb a bemeneti érzékenysége, ergo nagyobb jel kell a bemenetére full kivezérléshez. 0dB = kb. 1V az általános. Használtál hozzá előreősítőt? Ekkora teljesítményű erősítőkbe nem szokás nagy erősítést (gain) beletervezni. A keverődből nem tudom mekkora jel jön ki, de egy átlag PC hangkariból jó ha 300mV kijön. Ajánlom ezt a kapcsit, nekem nagyon bevált, nagyon szép hangja és nagy erősítése van. Leírása itt van. Valamint olyan egyszerű és általános alkatrészekből van, hogy már csak azért is érdemes kipróbálni.

Üdv, Tom
(#) Doncso válasza Tom025 hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
ahham, na erre nem is gondoltam ,már mint az előfokra, azért nem mert egyik hangositás-végfokon sincs előerősítő, gondolom én, szted ez lehet a baja?
próbáltam pc ről, nem volt hangos, utána a havernál egy cdj100-as és egy behringer (djm600 utánzat) keverőről, na itt már jobb volt, végül a keverő után kötöttünk egy technics eq-t na ezzel még egy kicsit jobb lett de nem az igazi, szal csak tutira tudni szeretném hogy ez kell e hozzá mert "lukra" nem szeretném megépiteni
(#) Tom025 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Gyári hangosító végfokokban nem szokott előfok lenni. Vagy külön rackben van, vagy hangszínszabályzóval egybeépítve. Keverőkben is van általában valamiféle előfok de nem tudni milyen, mekkora kimenő jelhez. Behringertől meg amúgy se várj túl sokat, lehet hogy abszolút nincs benne semmi. Szerintem ez segítene neked, bár 1000% biztosra nem mondhatom, viszont nem egy nagy dolog sem anyagilag, sem megépítés-ügyileg a kapcsolás, úgyhogy ha mégsem segít (amit nem hiszek), amúgy sem lenne nagy károd. Ha kell nyákrajzot is küldök hozzá.

Üdv, Tom
(#) Doncso válasza Tom025 hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
a nyákrajzot megköszönném, a behringer pedig egy djx 700-as volt és próbáltam utánajárni mennyi kimenője van de sikertelenül, viszont 1 kérdés, ha jól láttam ennek az előfoknak akár 4v kimenője is lehet??? Mert az már tuti meghajtaná a végfokot, amugy tudod melyik végfokról van szó?
(#) Tom025 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Konkrétan csak sejtem melyikről van szó. Az előfok lead persze 4V-ot is, csak nehogy a hangszórók bánják, szóval óvatosan. Sprintlayoutod van? Mert a terv abban van meg, ráadásul makróban is megcsináltam, hogy menüből be lehessen húzni egy-az-egyben.

Üdv, Tom
(#) Doncso válasza Tom025 hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Hát az nincs de semmi gond seperc alatt megszerzem, az erősítő a 78-as lapon van, nézd meg! Ja és jöhet a kapcsi amugy köszi!!
(#) Tom025 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
A nixie-óra cikkemből letöltheted. A kapcsit belinkeltem. Pillanat és feltöltöm a nyákot.

Üdv!
(#) Tom025 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Itt a nyák. Alkatrészértékeket nem írkáltam be, mert sosem szoktam, és amúgy is simán ki lehet találni.

preamp.LAY
    
(#) Doncso válasza Tom025 hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
ööö, a sprint layout nagyon jó kis progi, de nekem azt irja ki hogy ez a file keine sprint layout datei, lehet azért mert nekema 4.0-a van meg?? na mindegy holnap tovább küzdök, a kapcsit akkor megépitem és mindenképpen köszönöm a segitséget!!
(#) Tom025 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
5.0 kell, igen. De mondtam, a nixie-óra cikkemben adtam egy linket, ahonnan letöltheted az 5.0-át.

Üdv!
(#) Doncso válasza Tom025 hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
istenbizony nem találom!
pedig ezt keresem! a cikkek között nincs, nem fórumtémában van? vagy pontosan hol?
(#) Tom025 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
A kapcsolások között van, vagy kint a főoldalon. Link hozzá. De ha már elmentem oda akkor tessék, innen szedheted a Sprintet.
(#) Doncso válasza Tom025 hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Jajj, nagyon császár vagy, köszönök szépen mindent, igy már jó minden!!!
(#) estea hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Ehhez mit szoltok, vagy ha valaki tud valami jobb 200 W-os erolkodot, akkor szoljon
(#) Kovidivi válasza Doncso hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
húú...ezt nem ismertem.tökéletes lenne,ha olcsóbb lenne.. kár.azért köszönöm szépen! Most a TDA2030 + BD907-BD908-as összeállításon gondolkodok. 35 watt biztos megvan. esetleg hasonlót tudtok mondani, vagy egyszerűbbet? Köszi
(#) hapro válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Szia!

TDA 2051 40W-os végfok pár alkatrésszel, vagy kicsit drágábban, de nagyobb teljesítménnyel TDA 2052 (6-700 Ft) 60W-os végfokocska http://hqvideo.hu/info/hu/tda2052.html.
Ha IC-sbe gondolkodsz nincs túl rossz hangjuk ezeknek és elég egyszerű megépíteni őket. Tele vannak általában védelmekkel. Rövidzár, hő, talán fordított polaritás ellen, esetleg van még stb... is..

Esetleg TDA 2050 még olcsóbb lehet, az kb 30-35W.
Ezek a teljesítmények úgy tudom mind 4ohmon mérve.

üdv.:

Zoli

(#) Kovidivi válasza hapro hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Helló!
köszi a segítséget! próbáltam keresni TDA ic-ket ,de annyi van, és annyi féle,hogy nem tudok kiigazodni köztük. A TDA2052 tökéletes lesz nekem +-16voltról! Köszi tippet Egyébként már régebben is kerestem egy összefoglaló táblázatot, ahol az ismertebb TDA, STK, LM erősítő ic-k össze vannak foglalva táppellátás, teljesítmény és terhelő impedancia alapján, de ez álom marad számomra sztem sokáig
Köszi mégegyszer!
szerk: a "60"wattos (TDA2052) ic olcsóbb mint a "40"wattos (TDA2051)... érdekes
(#) Parázs Gábor válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Igen ezt már én is észrevetem nem a teljesitménytől függ az ár.Pl:TDA1701 végfokic 2-3W-os és 1700Ft körül van az ára.
(#) roland0327 hozzászólása Szept 22, 2007 /
 
hali. Találtam itthon egy stk7348-ast. És az lenne a kérdésem, hogy ebből lehet-e erősítőt összehozni.

Ha valaki tud kapcsrajzot+nyák rajzot akkor szóljon!!!
kössz előre is.
(#) qcu válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Erősítőt nem, de TV-be tápegységet igen
(#) roland0327 válasza qcu hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
És +-50 voltos tápot tudok csinálni ehez a kapcsoláshoz (csatoltam). Ja és hogy amit mellékeltem azt tényleg műxik-e, és 100w-os e?
(#) Tom025 válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Ezt a kapcsolást nehogy megépítsd! Akkor inkább ezt, TIP142-147 végtranyókkal. Nagyságrendekkel jobb kapcsolás, és nyáktervet is tudok hozzá küldeni.

Üdv, Tom
(#) roland0327 hozzászólása Szept 22, 2007 /
 
van msn címed? mert sztem úgy jobb lenne megtárgyalni
(#) Tom025 válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Mármint nekem? Mit szeretnél megtárgyalni?
(#) hapro válasza roland0327 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Hali!

Már megépítettem az említett végfokot. 4 ohmon 100W-ot tud, rosszat nem tudok róla mondani. Szerintem nem rossz erőlködő. Egyszerű megépíteni és viszonylag olcsó nem igényes az alkatrészeire. És ehhez is van nyákrajz. Ahol a cikket találtad ott kell lennie nyákrajznak is. De ha nincs akkor tudok adni hozzá.

üdv.:

Zoli
(#) roland0327 válasza hapro hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
akkor meg építem de a bd-s tranyók közül kettő drága (sajnos).

A két csotna össz. 3000 forint.

de megépítem mert jónak tünik!!!
(#) hapro válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Szia!

az összefoglaló táblázat nem lesz álom most már neked sem, mert a

http://www.datasheetcatalog.com

címen minden létező alkatrész adatait megtalálod. (persze csak elvileg, bár több millió alkatrészt tartalmaz). Egyszerűen csak a kereső részbe beírod az alkatrészed nevét és máris az általa talált gyártókat kidobja, akiknek a gyári alkatrészadatait megnézheted.


üdv.:

Zoli
(#) Kovidivi válasza hapro hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
hát igen...csak én eddig azt se tudtam,hogy létezik pl. tda2052-es ic. találomra írjak be számokat a TDA betűk után, vagy pedig egytől indulva nézegessem az ic-ket a datasheetcatalog.com-on(rengeteg van belőlük, és nagy része nem is végfok ic)? (érted mire gondolok?). egyébként ezt az oldalt használom mindig. Azért köszi.
(#) Sacky hozzászólása Szept 22, 2007 /
 
szesztek!
én pl szertenék megépíteni egy 2*150W-os erösítöt és nem találok megfelelö erösítöt vagyis sémát meg a többi hozzávalót.Legyen jo minöségü hangja és szóljon is valahogy gondolom kegyetlenül. Ne legyen IC csak anyit kérnék!!!!! többi minden mehet.nagyon kezdö vagyok és ez diploma munkára menne!!!egy ilyenbe kéne csak magas hangnélkül(Aktiv hangdoboz)kösz mindenkinek!!!

broj-890.gif
    
(#) maTaKee válasza Sacky hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Üdv!
Ez az STK-4048 8ohm -on 150W ad le! Ebből építessz 2 és már meg is van a 2×150W!
Az STK -k pedig IC -nek néznek ki, de én azt vallom , hogy ezek tranzisztorok jól összeválogatva!

stk_4048.png
    
Következő: »»   49 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem