Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1724 / 3959
(#) proli007 válasza Stadi hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Hello!
- Felesleges egy kazal tranyó, a PIC egy portlábáról csatlakoztatott 100kohm-al ugyan ez az eredmény érhető el.
- Lehetne használni egy analóg kapcsoló multiplexert (pld. 3db. 4051), amivel a 22 lábból mindig 1-et a tesztere kapcsolsz. Egy kimeneti portal meghajtod a 100kohm-ot, az ellenállás másik lábára a PIC analóg bemenetét kötöd, és az MPX meg kiválasztja a tesztelendő lábat.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza Tóth Róbert hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Hello!
Jó az izzóhoz is, párhuzamos dióda nem kell.
Kis RDSon ellenállású Fet, lassabb freki a jobb választás.
üdv! proli007
(#) o0O0o hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
...üdv...lehet nagyon alap kérdést teszek fel, de mi is az a "PIC" ? ...
(#) kokozo válasza o0O0o hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
(#) havranarpi válasza o0O0o hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Hát nagyon bőven kifejezve magam:
A PIC egy olyan IC ami nem analóg hanem programozható
Analóg:Az amit a boltban veszel beleteszed az áramkörbe és működik.
PIC:Megveszed és számítógépes programmal és egy égetővel(Erre a célra kialakított áramkör, PLIC kitt) bele égeted a programot.
(#) Chello.1 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 12, 2012 3 /
 
Nyugodtan rakjad csak oket sorban.
Plane, hogy azoknak kb. egyforma parameterei vannak.
En anno kivancsisagvol egy quad-ra kotottem ra asszem korulbelul 10 vagy 20 tv hangszorot sorosan.
Ugy eloszlik a terheles, hogy siman torzitasok nelkul elbirtaak a kipadlozott quadot.

Mert vegyuk azt, hogy 10 darab hsz. 8 ohmosak.
Quadbol menjen ki mondjuk 40 volt.
Nincs meg az 1 amper es a 20w terheles a kimeneten.

Vegyunk 4 darab 4 ohmos tvhangszorot.
Menjen a 7294 +-40 voltrol.
Feltappal kell szamolni es kb. 70% os ez az erosito tehat kimegy 28 V.

1.75A lesz a kimeneten es 50w ami 4 fele oszlik el, ezt lo halalaban meeg a tv hangszorok kozepmelyben is kiberregik talan nemhogy afolott, de ha 8 ohmosakat teszel akkor tuti elbirjaak.
(#) Endlos válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
"Az egész egy fixen telepített rendszer lenne nem pedig gépjármű. " na ezt vhogy átugrottam, az elején írta, hogy autóban szokott lenni. Csak már annyira hozzászoktam, hogy törölnek, ha véletlenül mást említek ) Ezek szerint csak szelektíven bizonyos emberek vannak megfigyelve.
(#) mate_x válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Azért nem teljesen így van. Amit megveszel a boltban, beleteszed az áramkörbe és működik, az is lehet analóg és digitális is. A digitális IC-kkel lehet különböző logikai kapcsolásokat építeni, csak két szintet ismernek: 0 és 1. Az analóg IC-k pedig például műveleti erősítőket tartalmazóIC-k, egy bizonyos határon belül bármilyen feszültséget felerősíthet. Az analóg olyan mint egy deszka, amin bárhol állhatsz, a digitális pedig mint egy létra, ahol csak bizonyos szinteken lehetsz.
A PIC alapvetően digitális, de tartalmazhat analóg perifériákat, például az A/D konvertert, amivel már analóg jeleket is fel tud dolgozni.
(#) zoltan0801 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Helo!
Mivel nem találtam megfelelő topik-ot, ezért ide írok. Adott egy ilyen e-grip paintball elektronika, amiben a PIC előre be van égetve, és nem lehet programozni. Kellene egy másolatot csinálni, más programokkal. Mellékeltem egy képet, a digitális oszcilloszkóp ezt mutatta, úgy hogy sorozatra volt állítva, és rajta volt a mágnes. Ha jól tudom ezt induktív terhelésnek tekintjük, meg látszik is hogy milyen lecsengési ideje van. Szóval, ezt a tekercset hogyan kéne meghajtani, és milyen védelem kell elé(mert gondolom kell valami)? Természetesen a több program miatt marad a PIC.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) dave500 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Sziasztok! Remélem a kérdésem elfér még itt, nincs annyira rossz helyen.
Van egy SHARP CD-S6470 típusú Hi-Fi-m, amit ki szeretnék egészíteni egy mélnyomóval, de úgy, hogyha a Hi-Fi-n adok hangerőt, akkor a mélynek az erősítőjére is azonos jelet adok! Ezt úgy gondoltam, hogy megkeresem azt a panelt, ami a hangszín és hangerőszabályzást végzi, és ami megy a végfokpanelre, onnan csórnék jelet a mélynek. (2 ellenállással egyesíteném a sztereó jelet) ez az elgondolás lehetséges? Vagy a hangerőszabályzó IC nem bírná el a kicsit nagyobb "terhelést"? Remélem sok butaságot nem hordtam össze.
Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Szia! A mélynyomó számára nyugodtan használd az erősítő hangszóró kimenetét. A gyári készülékek is ezt teszik.
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Szia!
Hangszóró kimenetét?? Az egyik oldalt terheljem le jobban? Csak 2 csatornás, nincs subwoofernek saját erősítője! Azt szerintem meg nem szabad, hogy az egyik oldalon 6 Ohm-mal terhelem, a másik oldalt meg kevesebbel..legalább is így tudom.
(#) pjg válasza dave500 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Nem mélynyomó hangszóróval terheled, Te! hanem a mélynyomó erősítőjével. Az jószerivel több 10 kOhm terhelést jelent.
(#) dave500 válasza pjg hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Dehogyis. Csak nem értem. Hangszóró kimenet? Kössem oda a mélynyomó erősítőjét, ahova a 2 hangszórót kötöm a Hi-Fi? Nem lesz egy kicsit sok a jel?
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Ja értem! Köszi szépen a segítséget reloop, pjg!
(#) MarQs hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Sziasztok!
DC-DC (step-up) konvertereknél - pl.: Link - az áramerősség esését az Uin * Iin * hatásfok = Uout * Iout egyenlettel lehet meghatározni, ugye?
Illetve milyen lehetőségek vannak a fesz. emelésére kvázi áramesés nélkül? Ha egyáltalán...
Előre is köszönöm!
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Még egy gyors kérdést, ha megengedsz! Megépítem az alul áteresztő szűrőt, és ezt az kis kiegészítőt a szűrő elé tegyem, igaz?
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Így van, csak vissza kell csökkenteni a végfok kimeneti jelét. 1-1 ellenállást beiktatsz és készen is vagy
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
2db 1 µF kondi, meg a 2db 220K Ohm-os ellenállás, igaz? (sztereó esetén)
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Melyik szűrőt építed? Pontosítani lehetne az ellenállás értékét.
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Elviekben azt szerettem volna, amit itt Hobbielektronikán van fent, amit linkeltél. De találtam KIT-et, és ahogy látom ebben benne van ez a szintillesztés is. Jól látom?
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Melyik volna az a KIT?
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Nem engedi belinkelni!
Na akkor írom így.:
Ezaz!
Ui. Hülye voltam.
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Jól látod! C1->15nF, R1->680k
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Akkor jó!
Az nem fog torzítást okozni, hogy a Hi-Fi-n az EQ eléggé kiemeli a basszust?
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
A szűrő elején lévő potival be tudod állítani az érzékenységet, hogy ne torzítson. Elképzelhetőnek tartom, a mélynyomó miatt kevesebb mély emelésre lesz szükséged.
Szerk.: a további kérdéseket írd ide.
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Mindent értek! Köszönöm a segítséget!
(#) proli007 válasza zoltan0801 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Hello!
Nem igazán érthető, amit kérdezel, de..
A PIC programját nem fogod kimásolni, mert az védve van másolás ellen.
Igen, ez egy induktív terhelés szkópábrája, ahol 10ms ideig a tekercsre kapcsolja a feszültséget, majd kikapcsolás után, van ellenindukált feszültség, ami felemésztődik egy idő után. Vélhetően van rajta visszafutás dióda vagy valami, mert különben nem -2V lenne a tüske, hanem nagyobb. De itt tenni nem kel már semmit. De mit szeretnél? Másik tekercs van, vagy mi..
üdv! proli007
(#) zoltan0801 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Igen tudom, hogy nem fogom kimásolni, arra írni kell egy másikat, nem is azzal lesz a probléma. A tekercs ugyan az marad, az elektronikára lennék kíváncsi, amit a PIC meg a tekercs közé kellene rakni, tehát, hogy vagy min keresztül kapcsolom/gondolok itt tranzisztorra vagy FET-re/, és hogy kell-e bele valami védelem? Tehát valami kapcsolás szerűségre lennék kíváncsi, ha esetleg valakinek lenne valami ötlete...
Következő: »»   1724 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem