Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   3 / 202
(#) balu999 hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok
Érdeklődnék , hogy valakinek van-e működő 3d nyomtatója amit házilag készített ?
Nekem szükségem lenne egy ilyen eszközre de elektronikából és sw-ból 0 vagyok.
Akinek van megosztaná velem a terveket és a költségeket?
Köszönöm
(#) kameleon2 válasza peti.sz hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Régebben is jártam itt csak nem tűnt fel, hogy van 3d habvágás is: itt Lehet, hogy ők is tudnak segíteni a 3D autóban. Ha más nem elmész hozzájuk körülnézni Közben néztem, hogy itt a HE-n is van például habvágás témakör. Igaz, hogy nem 3D, de ez inkább csak az ötletességeden múlik...
(#) kameleon2 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok! Az alábbi videóra leltem a minap. Ami érdekes rajta, hogy itt is egy kék szinű - a háttérben jól látható - merev pálca kerül megolvasztásra. Gyanítom, hogy ez is valami PVC hegesztőszál lehet. Atöbbi igen egyszerűnek tűnik.. Ha valakinek van netán valami tapasztalata a műanyagokkal kapcsolatban kérem ossza meg, mert ha elkészül végre a saját gépem, arra könnyűszerrel lehetne hasonló feltétet alkotni.A video
(#) ds9q52 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
szia! a printerbot ABS hegesztőhuzallal dolgozik. ára külföldön 50$/kg+szállítás. Magyarországon csak 1m es szálban láttam olcsón. Én is éppen alapanyag után kajtatok. Jó lenne ha olyan 6500HUF/kg- os árban találnék, vagy az alatt tekercsben.
(#) akvaponi hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Üdvnéktek!

Egy kérdésem lenne. Nagyonnagyon nem értek hozzá, csak egy ötlet. Mi lenne, ha olvasztásos módszer helyett uv-ra kötő anyaggal dolgozna a gép? megoldható? gazdaságos? gyors?

így nem lenne minimum átmérő, mint pl szál olvasztásnál,
sima gagyi műkörömzselé 2perc alatt megköt 9wattos lámpánál,(és ez egy minimum fél, de inkább 1 mm vastag réteg, 1-3 négyzetcenti felülettel.) ez kb 45fillért eszik 1 óra alatt..mennyi megy el az olvasztással?
stb.
szóljatok ha hülyeség, mert semmi közöm az elektronikához.

köszi!
(#) ds9q52 válasza akvaponi hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia

Jelenleg az Objet működik Uv ra megkötő alapanyaggal. Azok a gépek speciális szivattyúval működnek, mert mérnökileg elég nehéz az UV ra kötő folyadékok szállítása. Ezekben a gépekben 96 piezoelektromos nyomtató fej van, melyek folyamatosan eltömődnek.
Ismerem az összetételét, sajnos nyomtatható alapanyag többszröse az FDM technológia alapanyagának. A körömlakk nem lenne megfelelő alapanyag.
Hátránya a kész terméknek hogy sok felöntési vonal keletkeznek a nyomtatott pontok között, nincsenek kémiai kötések, így könnyebben törik.
a valakinek mond valamit 30M-45Pa terhelést bír ki.
És rideg.
Funkcionális alkalmazásra nem használható.
Bár igyekeznek utó UV kezelésekkel tovább javítani a szilárdságtani tulajdonságain.
Amit jelenleg a Varinex Zrt. forgalmaz nyomtatókat, többnyire nagyon gyorsan állítja elő a mintákat, kellő pontossággal, melyekből szilikonszerszámmal állítanak elő gyors prototípusokat, melyek már funkcionális használatra alkalmasak.
Minden gyártástechnológiának meg van a maga helye és szerepe, az extrúderes a legolcsóbb, és egyik legpontatlanabb, amit CNC vezérléssel irányítható, ezért terjed a hobbifelhasználók körében.
(#) lidi hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Csak 1 ötlet alapanyagra: bozótvágókban használt damilok jók lehetnek 3d nyomtatáshoz ? pl : Bővebben: Link
(#) ds9q52 válasza lidi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szerintem jó ötlet.
(#) lidi hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
(#) ds9q52 válasza lidi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
hát hobby felhasználóknak inkább ennek a kütyünek a fejlesztését javasolnám...
(#) kameleon2 válasza ds9q52 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Jópofa marógép, és kézi munkákhoz tökéletes lehet, de házilag nem hiszem hogy egyszerű lenne egy ilyet összeütni a sufniban. Az árát meg jobb ha nem tudom.
(#) ds9q52 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
nem muszáj vezeték nélkülinek lennie, lehet olyan mint a mérőkaros mérőberendezés.
szóval egy mérőkar és egy kis fúró amire marófej van szerelve.... és akkor már csak az összehangolását kell megoldani azzal a dugattyú elvvel
inkább a szoftver a kérdéses itt is
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
(#) kameleon2 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Sziasztok! Új 3D printer a piacon Kicsi könnyű, egyszerű.....
(#) balu999 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
És drága.

Ha már asztali akkor ez szerintem: http://www.makible.com/
(#) kameleon2 válasza balu999 hozzászólására (») Szept 4, 2012 / 1
 
Határozottan jópofa. Ilyen granulátumot honnan lehetne itthon beszerezni?
(#) balu999 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Nem tudom, de ez a kis gép nem granulátumos ha jól tudom hanem szálas.És 20$/kg áron lehet rendelni hozzá.
Fontolgatom a megvételét de gondban vagyok.Kész modellekről szeretnék 3d objectet készíteni és azokat nyomtatni de nem vagyok grafikus , nem rajzolok jól.Normális 3d scenner kéne az is drága.
(#) kameleon2 válasza balu999 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Ha gondolod szívesen segítek 3D-ben. Évek óta rajzolok, van saját CNC-m és szoftverek is.
Javaslom elsőnek a Google sketchup programját - nagyon szuper. Ha újra kezdeném a tanulást - mást meg sem tanulnék... Persze vannak nagyobb tudású és bődületes 3D teljesítményre képes szoftverek, de hétköznapi feladatokra ez a legjobb. Semmi csicsa, semmi sallang, azt teszi amit kell.. 3D szkenner helyett egy egyszerű tolómérő, vagy mérőszalag is megteszi... ezt csinálom minden nap...
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Én is kísértésbe estem, mert jó az ára és sokszor kellett volna ilyen megoldás. Sőt - tudok rá munkát is .
(#) balu999 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Ha segítenél az jó lenne.
(#) kameleon2 válasza balu999 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Szívesen, ha nem kell mondjuk nyíregyházára mennem e modellekért ...
(#) szabics válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Mi a szoftver neve? Elérhető lenne nekem is?
(#) kameleon2 válasza szabics hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Attól függ mit szeretnél.... Én elég sok szoftvert használtam és használok. Kettő azonban verhetetlen - ami a szerkesztést illeti. Az egyik - nem meglepően az AutoCAD , ami pilótavizsgás ugyan és baromi sok beállítást igényel - hiszen egy világméretű rajzolórendszer - ráadásul nagy az erőforrás igénye is. A másik meglepő módon - a Google Sketchup - ami viszont ingyenesen is elérhető. Köztes szoftvereket is szoktam néha használni a konverziókhoz, de a vége mindig a Mach3. Általában valamilyen dxf alapú szoftvert érdemes keresni, vagy olyat ami tud dxf-re konvertálni - minél rövidebb, kisebb kóddal. A többi már szubjektív. Van aki az ArtCam-re esküszik, van aki másra.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) szabics válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ez a szoftver előállítja a rétegek G kódját is? Vagy hogyan tudom egy cnc gépen megcsinálni az alkatrészt?
(#) kameleon2 válasza szabics hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ha már dxf-et tudsz csinálni - akkor bármi. De a Google sketchuphoz is van plugin - igaz forgácsolásra - azaz pont az ellenkezője mint ami neked kell - az szerszámvastagsággal számol és szerszámutat tervez... Ezért javasoltam ezt a 2 programot, mert mindkettő tudja a dxf-et. De BMP szürkeskálás kép is elegendő, az én szerkesztőm - képes abból is előállítani a szürkeségi fokozatoknak megfelelő mélységet .
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) szabics válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Az autocad is tudja, de ami nekem igazán kell az az, hogy amikor megvan a 3d-s test tudjam nyomtatni.
Veszi a 3D-s testet és bizonyos vastagságban felszeleteli. ( mint a kenyeret és a szeleteket egymás mellé tesszük) Ezeket rétegeket nyomtatják ki. Vagyis rengeteg rétegem lesz ami 2D -s. Ezeken(ben) a rétegekben a leképzett kontúroknak a G kódja kell nekem, hogy tudjam nyomtatni egymásra. A z tengely lépése a rétegvastagság. Ha jól értelmezem a 3D-s nyomtatást. Ezt tudja ez a program?
(#) Mdavid hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Gyorsan végigfutva a topicot a következőket tudom mondani: az autó nagyságú és egyéb óriási méretek szerintem felejtősek... Egy ekkora méretnél annyira rezegne az egész szerkezet, hogy mm-es pontatlanságok lennének. Ha meg a rezgés ellen akarsz tenni, irreálisan megnőnek az anyagköltségek. Jelenleg a legnagyobb 3D-s nyomtatóval kb autófelni méretű dolgokat lehet nyomtatni...

Egy nagyon jó konstrukciónak tartom a Prusa Mendel nyomtatót. Bővebben: Link
Ehhez lehet GrabCAD.comról letölteni fájlokat, ami alapján meg lehet építeni, de vannak komplett pdf-ek is, amiben mindent leírnak, Google segít
Ebay-en megkímélheted magad a fejtöréstől, komplett szettet lehet venni 400$-ért. Bővebben: Link
De itt is lehet... Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza Mdavid hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Idézet:
„az autó nagyságú és egyéb óriási méretek szerintem felejtősek...”
Hidd el van az a pénz ..... Ipari, vizes kővágót láttál már? Van az a vas és hardver, ami képes erre. Csak a lábakat betonnak hívják és bazi nagy vasakon fut, nagy frekiváltós motorokkal, és egy elosztószekrénnyel. No és az anyagfelhasználása sem pite . Hozzáteszem, hogy a "NAGY" autós cégek is inkább kézzel hozzák létre az autó testét - pedig megvan a technológia - mert sokkal inkább művészi a munka, amikor a kezed alatt formálódik az anyag és gyorsabb a módosítás, javítás is. Persze a letapogatás és a széria készítés már gépesítve van. Ha pontosítva vagyon, hogy mire is kell az a nyomtató - sok megoldás lehet rá. Így most a küllőtől az űrrepülőgépig kérdezősködhetünk Mellesleg CNC rajzok már a google sketchup 3d albumában is vannak szép számmal.. 3D CNC modellek
(#) Mdavid válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Idézet:
„Ipari, vizes kővágót láttál már?”


Pontosan nem tudom, mire gondolsz, de ha jól sejtem, a vízsugaras vágóra. Annak is megvannak az előnyei. Hátránya, hogy nem 3D-s.
(#) kameleon2 válasza Mdavid hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
Nem. Nem arra gondoltam. Van nálunk egy köves akinek láttam a gépét. Sima "fűrészt" mozgat, amit vízzel hűt vágás közben. Mindennap használják 2cm-es lapok darabolására. Gyakorlatilag egy beton talapzat, amire egy "H" alakzat van felépítve bitang vastag vasanyagból. Igaz, ezt kézzel vezérlik - de nyomógombokról és lézeres a jelölője. Ezt CNC autófaragóvá átalakítani nem tűnne nagy ügynek. Amire te gondolsz azok 40-50MFt-os gépek, amire én - az egészen más. Persze még egyszerűbb lenne - ha autó az általam már korábban említett és nem bonyolult mechanikát igénylő hungarocell 3D vágó. Sajnálom, hogy nem fényképeztem le a gépet. Az tény, hogy kb 2kg zsír recsegett a mechanika alatt mozgás közben .
Következő: »»   3 / 202
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem