Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   165 / 254
(#) Pali79 válasza H2opok hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Holnap megyek az ecserire
(#) Csupasz hozzászólása Júl 9, 2012 /
 
Sziasztok!
A melléket kapcsolást csinálom, legalábbis a táprésze kellene nekem.Leválasztottam a többi áramkört, csak a táp van bekötve, de alapba kb.1,5A az áramfelvétele, és a drain-en semmit nem tudok mérni.
Az IRF 740 tűzforró.
Egyáltalán működőképes ez a kapcsolás?
Ha valaki tudna valami ötlettel segíteni, nagyon megköszönném...
Üdv:
Csupasz

spinner.gif
    
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Szia!

Nem tudom aktuális-e még, de szerintem ez picit túl van bonyolítva. ITT egy másik, kicsit egyszerűbb és eléggé hasonlít az Emule-ban és az Overkill órában használt tápra. Én nem próbáltam, de nem tűnik rossznak.
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Szia
Köszönöm a segítséged, ezt a kapcsolást ismerem,(néhány órámban már működik)
Most viszont 225V-ra volt szükségem, és ezért építettem a másikat.De már az is rendben van.
Mégegyszer köszi.
Üdv:
Csupasz
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Értem. Mi volt a gond? Hátha tanulhatunk belőle?
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Háát igen...
Annyit lehet belőle tanulni, hogy maximálisan oda kell figyelni, hogy a megfelelő értékú alkatrészek kerüljenek a megfelelő pozícióba.
A kapcsolás kiváló, én építettem be egy más értékű ellenállást,és arra gondoltam, hogy a kapcsolás nem jó.Jó volt...
Üdv:
Csupasz
(#) H2opok hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Egy újabb "hülye" ötletem lenne, Sakk óra. Tehát Meg lehetne azt oldani a jelenleg legújabb programban,hogy......
Egy + harmadig nyomógomb megnyomására az első 4 cső (az egyik játékos ideje) elkezdi számolni az időt 0000__-ról. Majd a gomb újbóli megnyomására ez megáll, és az utolsó 4cső (másik játékos ideje) kezdi el számolni az időt __0000-ról, és így tovább.
Bonyolult lenne a programot ehhez módosítani?
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
De most komolyan... Lenne szived egy ilyen szép órát erre használni...?
(#) H2opok válasza vicsys hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
ÁÁÁÁ nem ez lenne a fő funkciója, ez csak egy "extra" lenne benne.
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia!
Áramköri módosítás mindenképen kell és csak 16F648A vagy 16F1827, 16F1847 kontrollerekben lenne csak hely.
- 2 nyomógomb is kell, az egyik nullázná az időket, a vásik váltana. A nyomógomb bemeneket nem a fix földre menő nyomógombokkal kellene vezérelni, hanem a digit multiplexerről diódákkal. Ekkor, elvileg 12 gombot is lehetne kezelni.
- A 2k program memória tele van, további funkciók csak 4K -s (vagy nagyobb) memóriás kontrollerrel lehetséges.
(#) H2opok hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
Értem ,köszi.
Más. Az órában lévő elem, kb. meddig bírja? Honnan lehet észre venni hogy merül? Késik bekapcsoláskor, vagy már nem tudja kiolvasni a pontos időt?
Ja, és ez töltődik vagy egyáltalán nem.
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Szia!
Elem van benne, nem töltődik... A lemerülés attól függ, hogy mennyi ideig nincs tápja az órának. Ha a táp megvan, akkor nem meríti az elemet. Kb. 1 év tápmentes idő alatt biztosan lemerül (Most vettem elő a 16F886 -os rotort, teljesen lemerült benne az elem.). Az elem feszültsége megmérhető, ebből lehet következtetni az állapotára.

Lehet akkumulátor is használni, ekkor az 5V -ról 2 db szilícium diódán és egy ellenálláson keresztül lehet tölteni egy 3.6V -os akkumulátort. Az ellenállást a kiválasztott akkaumulátor töltési áramához kell méretezni.
(#) H2opok hozzászólása Aug 1, 2012 /
 
Lehet valahol kapni ILYEN elemtartót CR1220 elemhez? A mule-ba kellene.
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Szia
Itthon sehol nem láttam még ilyet, de ha Flórát szépen megkéred.....akkor sem küld mintát!
Üdv:
Csupasz
(#) MrBean hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Hello!!

Nemrég láttam egy videót a nixie órákról és úgy döntöttem csinálni kellene egyet, de nem vagyok valami nagy elektronikai zseni ezért kérném a segítsčgeteket. Nyŕk tervek alapjŕn, alkatrčszlistŕval čs beültetčsi terv alapjŕn meg tudnŕm csinŕlni de sehol sem találtam így egyben, legalább is olyan órához amit én szeretnék.( óra+táp+hozzá a program)

Tehát egy 6 db In-14 csöves órát szeretnék 6 ledes világítással, egy elemet bele hogy mindíg tudja az időt és az óra perc másodperc közötti elválasztással. Semmi extrát nem akarok bele csak az időt és a dátumot akarom hogy mutassa( ébresztés és efféle extra nem kell )

Megköszönném ha küldenétek ehhez az órához terveket és programot lehetőleg olyat amiben nem kell változtatni és biztos hogy működni fog.

Előre is köszönöm!!!
(#) Zoli_bácsi válasza H2opok hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
ebay-en van ilyen elemtartó. Ha gondolod tudok neked rendelni, s elküldeni. 5db-os szett, kb $6

Bővebben: Link
(#) Pali79 válasza MrBean hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Én nem tudom hol kerested, de itt az oldalon van pár verzió: NIXIE ÓRÁK

Azt hiszem az emule a legnépszerűbb mind közül csak a csövek lábkiosztását kell megnézned, hogy stimmel-e a a te csöveiddel.
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Anódfeszülség, anódáram,etc..
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Na persze csak ha már a lábkiosztás nem stimmel akkor lehet új kijelző panelt csinálni és az nem mindenkinek megy, többek közt nekem se.
(#) MrBean válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Ezeket láttam, de nem in-14 es csövekhez vannak és én úgy nézem, hogy különbözik a lábkiosztás sajna én sem tudok új kijelző panelt csinálni

nixie.png
    
(#) Csupasz válasza MrBean hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
In-8-2 és IN-12 csőhöz tudok paneltervet adni.
Ha lesz időm keresek, mert először én is az IN-14-re gondoltam, de annál a 2 és az 5 ugyanaz a forma, csak fordítva!
De ha a :google: ott találsz rajzot, paneltervet.
Üdv:
Csupasz
(#) Pali79 hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Jelentem felprogramoztam életem első PIC-jét, ami egy emule lelke lesz! Lehet nem nagy dolog, de számomra hatalmas lépés!
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Kis lépés az emberiségnek, de nagy lépés Neked!l
Vagy lehet hogy fordítva???????
Gratula!
Üdv:
Csupasz
(#) MrBean válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Nekem jobban tetszenek az álló csöves órák és azok közül is az átlátszó üvegesek. Az In-8-2 es csövekhez érdekelne a panelterv meg én is keresek hozzá csak nem tudom hol lehet ilyen csöveket kapni. Én ezen az oldalon keresgéltem elektroncso, de nem találtam remélem nem túl drágák mert az in 12es csövet is azért néztem mert olcsó és annyira nem zavar az 5ös és a 2es. Már nézegettem ebay-en kiteket is mert abban kisebb annak az esélye hogy elrontom vagy rossz alkatrészt ültetek be.

Pali79
Grat!!!

Üdv:
MrBean
(#) Csupasz válasza MrBean hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Szia
Először döntsd el, milyen komfortfokozatot szeretnél DCF,RGB...)Javaslom a Mule v2 megépítését, köszönet érte az alkotóinak.Ezt többen utánépítettük, ha elakadsz, biztos segít valaki...Az eredeti az ZM csövekkel készült, de úgy hiszem, már szinte mindenféle nixie-vel elkészítette valaki.
Az IN-8-2 csövet nagy valószínüséggel az e-bay-n találsz, kb.3USD/db.
Az apróban kérdezz rá, nincs-e valakinek elfekvő csöve, vagy panelja.
Üdv:
Csupasz
(#) Pali79 hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Urak!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Összeraktam egy újabb emule órát, de valami nem kerek! Bekapcsolás vagy gombbal való cső bekapcsolás után rendesen mutatja amit kell, de kis idő múlva szép sorjába elkezdenek vibrálni a csövek míg végül kialszik mind, az óra egyes helyi értékének kivételével, de az is vibrál. Olyan mintha elfogyna az áram.

Van valakinek tippje merre keressem a hibát?
(#) vicsys válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Szerintem mérjél tápfeszt. 5V-ot is és nagyfeszt is.
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Igen, igaza van Vic mesternek, mérjél tápfeszt.Terhelésre valószínüleg leesik, és ez okozza, hogy "elfogy az áram".
Üdv:
Csupasz
(#) Pali79 hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!

Megmértem, a +5V-ot a DFC csatlakozón, a nagyfeszt a glimmek csatlakozóján. A bekapcsolás után a nagyfesz 174V-ot mutat, majd minden cső kialvása után emelkedik 1V-ot. A +5V terhelésen 4,95-öt mutat ami szintén lassan emelkedik a csövek kialvásának során végül 4,99V-on áll meg amikor már csak 1 cső világít. Kipróbáltam azt is, hogy amikor elkezd vibrálni az első cső, növelem a a trimmerrel a feszültséget. A többi cső erősebben is világít, de a kialvási jelenség ugyan az.

Én is a táp résznél gyanítok hibát, de nem tudok rájönni, hogy mi lehet.
(#) rohi hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Már vagy éve működik két mule2-öm. Mindkettőn van DCF vevő. Az egyik elkezdett késni, igaz ez van "árnyékolt"helyen. Csak hajnali 03-04 óra között szokott szinkronizálni azt sem minden nap.
Egy ilyen hosszabb kimaradásnál tűnt fel, hogy egy-két óra alatt 3-4 percet is késik.
Cseréltem trimmert az RTC -nél de nem érzékelem a változást (természetesen nincs rajta a DCF)
A kondenzátor növelésével(trimmer max)nem kellene sietnie ?
Következő: »»   165 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem