Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1752 / 3960
(#) jani1987 válasza Imre hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Most hogy így mutatod: a képen látható tekercselésnek (vagy minek) milyen célja van? Mire szolgál? Sok helyen láttam, de nem értettem soha a lényegét.
(#) reloop válasza minicooper hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Ezt a feladatot TDA2003 -ra bíznám.
(#) proli007 válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Hello!
Itt nem számít, hogy a műszer 60mV-os, csak hogy 100uA-es. Az emitterben lévő 5kohm (és a műszer alatti 1kohm) korlátozza az áramot. Vagy is nyugodtan használhatod.
üdv! proli007
(#) belganarancs válasza proli007 hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszod!Lenne még egy olyan kérdésem,hogy ugyanezt az áramkört 4,5V feszültségről járatva,kell-e valamit változtatnom a deprez műszeres kiegészítő áramkörön?

Üdv.:Zoli
(#) tras hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Sziasztok csináltam Sprint-layout nevű programmal egy nyák tervet csak az a problémám hogy az egész nagyobbra sikeredet 1,5-2cm el és azt szeretném hogy akkora legyen mint az eredeti hogy tudnám ezt meg csinálni az egész újra tervezése nélkül?
(#) reloop válasza tras hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Szia! Tedd fel itt a kérdést. Csatold a lay-t, hogy érdemben hozzá lehessen szólni.
(#) proli007 válasza belganarancs hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Hello!
Ha az 5kohm-ot kicseréled 10kohmra, akkor maximum 5-szörös lehet a műszer túlterhelése. Azt még elviseli. (Persze némi érzékenység csökkenést is fog okozni, de végfok teljesítményétől függően, lehet ez előny is.)
üdv! proli007
(#) tras válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Kösz, bocs hogy rósz helyre írtam!
(#) belganarancs válasza proli007 hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Szia!
Hálás köszönet,ki fogom próbálni.
Üdv.:Zoli
(#) vmikolka hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
szép reggelt mindenkinek. TRL 330 ks elnevezés mond valakinek valamit?
(#) kadarist válasza vmikolka hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Szép reggelt! Mi lenne ez a TRL, valami elektronikához kapcsolódó dolog? Vagy barkohbázunk?
(#) vmikolka válasza kadarist hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
daewoo televízió alkatrész, hasonlít egy elkóhoz, de körbe van tekerve egy dróttal és lefóliázva fekete műanyaggal. Ellenállása pedig szinte nulla azaz majdnem rövidzár.
(#) kadarist válasza vmikolka hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Az egy ferritmagos tekercs lesz.
(#) vmikolka válasza kadarist hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ, ez akkor normális, keresek tovább.
(#) moda hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen keverőt érdemes venni powermixert vagy sima keverőt?Mert már utána néztem a neten, de nem találtam rá választ lehet,hogy én ütöttem be rosszúl.
Előre is köszönöm!
(#) blackdog hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem volt jobb dolgom kicsit játszottam méréssel és egy 7805-el.
A végeredmény érdekes. Biztos én csinálok rosszul valamit. De mit?
Stabil 12VDC-t tovább stabilizálok 7805-el 5VDC-re.
Az eredmény 12VDC oldalon 4 mA fogyasztás. Kimeneten 5,065VDC.
Majd fogtam egy 10 ohm / 10W ellenállást és ezzel terheltem az 5VDC kimenetet. Az eredmény:
12VDC oldalon 340 mA fogyasztás vagyis 4W.
5VDC oldalon a kimeneti feszültség leesik 4,99V (ez még elfogadható) és az áramfelvétel 337 mA. Vagyis a teljesítmény 1,7W.
Ez sehogyan sem jó.
Eleve, ha jó tudom a teljesítménynek azonosnak kellene lennie. Valamit, ha 5VDC-t terhelek 10 ohm-al akkor 500 mA kellene, hogy legyen az áramfelvétel.
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Hello!
A terhelő ellenállás nem lehetett 10ohm, ha 4,99V/337mA volt. Az 14,8ohm, és akkor minden rendben is van.
üdv! proli007
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
4db multiméterrel mértem és 10.3 ohm-ot mértem.
Gyárilag 10 ohm/10W és 5%. Ha 14 ohm lenne az közel 50%. Ekkora tévedést nem tudok elképzeni egyik oldalon sem.
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Hello!
Ohm törvénye, ritkán hazudik.. Lehet az ellenállás pozitív hőfokfüggéséből adódik az eltérés. (Bár ez is nehezen hihető, hogy ilyen vacak, ha nem egy izzóról van szó.) Vagy mérési pontatlanság van, a táp gerjedése miatt. Azt meg a feszültség csökkenésként lehetne detektálni..
üdv! proli007
(#) mex válasza blackdog hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Ugyanazzal a multival méred a be és a kimeneti áramokat?
(#) zolika60 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Vagy tán soha.
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 5, 2012 1 /
 
Igen értem mivel a szupravezetés 0Kelvinen valósulhat meg... Quad 405ös modellben a driver a osztályos meg kb 3-4 másodpercen belül meleg. Lehet nem hallom, de mégis jó. Ja igen mondjuk csöveknél ott melegnek kell lennie... de ez szilícium ember! (ha csak nem vagy perverz és germániumozol de még ott sem)
(#) hbal válasza hbal hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
ANTILOOP Vagyonvedelem
Loportar u. 14/a
1134 BUDAPEST
Tel: 0036 1 3408307
Fax: 0036 1 3490174
lonyaiv@anti-loop.hu
(#) hbal válasza hbal hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
NERS Ltd
Váci út 82-84
1133 BUDAPEST
Tel: 0036 13 209824
Fax: 0036 13 201876
ners@matavnet.hu
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Aug 5, 2012 / 1
 
Rakj már össze egy közös emitteres alapkapcsolást emitter ellenállás nélkül és nézd meg mennyire mászik el a munkapont a hőmérséklet változására....sőt...ha nagyon érdekel azt is megsúgom, hogy a fényre is érzékenyek a félvezetők.

A szupravezetőknek meg nem tudom mi köze a félvezetőkhöz...A szupravezetés az ellenállás megszűnéséről szól leginkább...szerintem
(#) teddysnow hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Sziasztok.

Nekem vagy egy kérdésem a kezdők felé . Ennek az erősítőnek mekkora a bemeneti ellenállása?

mennyi.gif
    
(#) xuan hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Hali alaki tudna egy vevőt ehhez az adóhoz?
(#) SKY hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Hello!
Valaki meg tudná mondani, hogy ENNEK (CD4056) az IC-nek mekkora lehet a max kimenő árama szegmensenként?

Ez a "DC input current, any one input...10mA" - lenne az?
(#) proli007 válasza teddysnow hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Hello!
Jó közelítéssel, az R28,azaz 1Mohm. De ha már szimuláltad, meg is "mérheted". A bemenettel sorba kapcsolsz egy ellenállást. Ennek értékét addig növeled, míg a kimeneti feszültség fele akkora nem lesz mint eredetileg. Ekkor a soros ellenállás értéke, megegyezik a bemenő ellenállással.
(Valós életben is lehet ezt a módszert követni, de figyelembe kell venni a generátor belső ellenállását is, amiről a mérést végzed. Vagy is azt hozzá kell adni.)
üdv! porli007
(#) proli007 válasza SKY hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Hello!
Az "Input" az bemenet nem? Tehát nem ezt, hanem az "Output Low Current" és "Output High Current" adatokat kell nézni. (De ez egy LCD meghajtó, így nem kimondottan a terhelőáramokról lesz híres.
üdv! proli007
Következő: »»   1752 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem